Jump to content

Οι διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν


garfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι διαφημίσεις του Swiffer είναι για τα μπάζα. :down:

Άθλια μεταγλωτισμένη μεταφορά προφανώς των αντίστοιχων που κυκλοφορούν στην αλλοδαπή, τελευταία προσθήκη στη blacklist μου αυτή με τους μαφιόζους, που κάνουν ηλίθιους συνειρμούς χρησιμοποιώντας τη λέξη "καθάρισμα" και όλα τα ομόρριζά της. Άλλο το καθάρισμα της σκόνης και άλλο το godfather ρε παιδιά, ξεκολλήστε. :X

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφημίσεις του Swiffer είναι για τα μπάζα. :down:

Άθλια μεταγλωτισμένη μεταφορά προφανώς των αντίστοιχων που κυκλοφορούν ... το godfather ρε παιδιά, ξεκολλήστε. :X

 

Εμενα μ αρεσε αυτη η τελευταια με τους μαφιοζους. Ισως δεν καταλαβες οτι αστειευεται με ολες αυτες τις "γκασκστερικες" ταινιες του hollywood που κυκλοφορουν δεξια και αριστερα.

 

Αλλα προσφατη προσθηκη στην hate list ειναι αυτη της bonus. Με τον εργαζομενο να "την λεει" στο εργοδοτη, ότι δεν κανει καλα που πληρωνει με μετρητα, ότι ζητα αυξηση αλλιως μαυρο φιδι που τον εφαγε τον εργοδοτη, βγαινει για καφε μαζι του σε νησι κ.λ.π. Ποιος? Ενας απλός εργαζομενος (ούτε καν στελεχος). Γινονται αυτα ωρεεε?? :blink::blink:

Φθηνη προπαθεια που χτυπαει κατα την γνωμη μου σε ευσεβεις ποθους της πλατιας μαζας, ωστε μια φθηνη τραπεζα να πουλήσει ακριβες κάρτες.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχετε δεί τις διαφημίσεις της Expert;;; Αυτοί οι αστροναύτες πόσες άλλες μαμακίες θα πούν εκεί ψηλά στο φεγγάρι;;; Πραγματικά ΑΘΛΙΕΣ...!!!!!
Και τα βρίσκω τόσο χαρούμενα, μα και τόσο θλιμμένα... Τα όνειρα, στα οποία πεθαίνω, είναι τα καλύτερα που είχα ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχετε δεί τις διαφημίσεις της Expert;;; Αυτοί οι αστροναύτες πόσες άλλες μαμακίες θα πούν εκεί ψηλά στο φεγγάρι;;; Πραγματικά ΑΘΛΙΕΣ...!!!!!

 

Αμα φανταστουμε το πιθανοτατα μηδαμινο κοστος που δαπανηθηκε για να φτιαχτουν, καλες ειναι. Με τετοιο κοστος, δεν θα μπορουσε να γινει κατι καλύτερο. Και χαμηλο κοστος στις διαφημισεις σημαινει χαμηλοτερη μετακυλιση στα προϊοντα

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Νευριαζω και μονο που πρεπει να την περιγραψω: μια διαφημιση γιαουρτιου νομιζω που έχει χαλί ενα ακρως ηλιθιο και εκνευριστικο γαλλικο τραγουδι και τελειωνει καπως ετσι: "βου σα βου σα βου σα βου". OMG σκοτωνω άνθρωπο εκεινη την ωρα!!!!!!!!!!!

 

Μου τη δίνει απίστευτα αυτή η διαφήμιση. Το χειρότερο δε είναι ότι το κόλλησε η αδερφή μου και τριγυρνάει μες στο σπίτι και στο ξεκάρφωτο αρχίζει "α μπου σα μπου σα μπουσα μπου". :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι θα την ειχα σκοτωσει!!!Με πιανουνε τα νευρα οποτε τη βλεπω, όλο και κατι θέλω να σπάσω!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά εκνευριστική είναι και η διαφήμιση για τα caprice Παπαδοπούλου....δεν θυμάμαι πως πάει οπτικά αλλά θυμάμαι μια "κότα" που σε έθνικ στυλ κακαρίζει.....ΝΑΙ ρε μάπες μπισκότα (?) διαφημίζετε ΟΧΙ την UNICEF H το Νational Geographic Society(αυτό για το έθνικ που λέγαμε)...μισο να δώ αν υπάρχει στο tube....:ninja:

 

(δεν το πιστεύω....υπάρχει...)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά εκνευριστική είναι και η διαφήμιση για τα caprice Παπαδοπούλου....δεν θυμάμαι πως πάει οπτικά αλλά θυμάμαι μια "κότα" που σε έθνικ στυλ κακαρίζει.....ΝΑΙ ρε μάπες μπισκότα (?) διαφημίζετε ΟΧΙ την UNICEF H το Νational Geographic Society(αυτό για το έθνικ που λέγαμε)...μισο να δώ αν υπάρχει στο tube....:ninja:

 

(δεν το πιστεύω....υπάρχει...)

 

Μα γιατί, εγώ τη βρίσκω σαν ένα από τα πιο έξυπνα οικονομικά κόλπα διαφήμισης. Η εικόνα διαφημίζει τα Caprice και η μουσική τα Πτι Μπερ :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά εκνευριστική είναι και η διαφήμιση για τα caprice Παπαδοπούλου....δεν θυμάμαι πως πάει οπτικά αλλά θυμάμαι μια "κότα" που σε έθνικ στυλ κακαρίζει.....ΝΑΙ ρε μάπες μπισκότα (?) διαφημίζετε ΟΧΙ την UNICEF H το Νational Geographic Society(αυτό για το έθνικ που λέγαμε)...μισο να δώ αν υπάρχει στο tube....:ninja:

 

(δεν το πιστεύω....υπάρχει...)

 

Πωω έχεις δίκιο..Τι εκνευριστικό τραγούδι είναι αυτό..Συναγωνίζεται το "μπους α μπους" που είπαν παραπάνω

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Η προηγούμενη διαφήμιση των Caprice ήταν εξαιρετική...Ιδίως η μουσική της επένδυση...Delta Goodrem, αν θυμάμαι καλά....

 

Y.Γ: δείτε κι αυτό...

Και τα βρίσκω τόσο χαρούμενα, μα και τόσο θλιμμένα... Τα όνειρα, στα οποία πεθαίνω, είναι τα καλύτερα που είχα ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τη σπάει πάρα πολύ αυτή του Media Markt,με τον Κρητικό...
Link to comment
Share on other sites

Νευριαζω και μονο που πρεπει να την περιγραψω: μια διαφημιση γιαουρτιου νομιζω που έχει χαλί ενα ακρως ηλιθιο και εκνευριστικο γαλλικο τραγουδι και τελειωνει καπως ετσι: "βου σα βου σα βου σα βου". OMG σκοτωνω άνθρωπο εκεινη την ωρα!!!!!!!!!!!

 

Οχι, για να μην είμαι ο μόνος που του προκαλούνται τέτοια συναισθήματα εκείνη τη στιγμή. Μου έρχεται να στραγγαλίσω την αοιδό του τραγουδιού και την ηλίθια που ανεβαίνει τις σκάλες και στραβώνει και τα πόδια της με το που ακούει τα "μαντάτα".

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι διαφημίσεις με τα ροζ τηλέφωνα που βάζει το star μετά τις 12 το βράδυ τι σας λένε;Μας βομβαρδίζουν απανωτά ημίγυμνες χαζόκοτες, με δήθεν αισθησιακές φωνές, λέγοντας βλακείες και όποιο λιγούρη πιάσουν, κι ας κρύβονται πίσω από τα τηλέφωνα "γκόμενες" που μπορεί να μοιάζουν και με την "έξω απ τα δόντια" του "je t'aime":mad::knife::down:

 

Όσο για το Λούρπακ και το αντιπαθέστατο παιδάκι του, ξανακτύπησε, τώρα το δείχνει πασαλειμμένο με σοκολάτες, και ότι άλλο είχε βάλει στο ψωμί,με μισάνοιχτο το στόμα να φαίνονται κολλημένες οι τροφές στα δόντια:rocket:Αηδία σκέτη.Αλήθεια η φάτσα του και το βλέμμα του δεν θυμίζουν δαίμονα; ή είναι η ιδέα μου;:p:wacko:

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Και ναι το χρυσό βατόμουρο και το βραβείο της ανοιχτής παλάμης πάει πάλι, στον "εμπνευσμένο" διαφημιστή του jumbo.:mad:

 

Εικόνα:μαύρο φόντο, μία σακούλα του jumbo, δύο χέρια ταχυδακτυλουργού με το μαγικό ραβδί...και αρχίζει ...η αηδία

 

"Θα φτιάξουμε μία δύσκολη jumboλέξη...Μία πάνα(μπλιαχ με όλα τα παρελκόμενα)...Μία κότα(σε έξαλη κατάσταση το πουλερικό)...και έχουμε μία πανακότα(έτσι γίνεται το γλυκό κατά τον διαφημιστή)"

 

Και φυσικά που παίζεται αυτή η ελεϊνή διαφήμιση; Που αλλού στη παιδική ζώνη του Alter...Κάποιος να τους μαζέψει δεν αντέχονται άλλο:eek::angry::chair:

Ό,τι λειτουργεί σωστά, δεν το πειράζουμε. ;)
Link to comment
Share on other sites

Και ναι το χρυσό βατόμουρο και το βραβείο της ανοιχτής παλάμης πάει πάλι, στον "εμπνευσμένο" διαφημιστή του jumbo.:mad:

 

Εικόνα:μαύρο φόντο, μία σακούλα του jumbo, δύο χέρια ταχυδακτυλουργού με το μαγικό ραβδί...και αρχίζει ...η αηδία

 

"Θα φτιάξουμε μία δύσκολη jumboλέξη...Μία πάνα(μπλιαχ με όλα τα παρελκόμενα)...Μία κότα(σε έξαλη κατάσταση το πουλερικό)...και έχουμε μία πανακότα(έτσι γίνεται το γλυκό κατά τον διαφημιστή)"

 

Και φυσικά που παίζεται αυτή η ελεϊνή διαφήμιση; Που αλλού στη παιδική ζώνη του Alter...Κάποιος να τους μαζέψει δεν αντέχονται άλλο:eek::angry::chair:

 

Πάντα πρώτοι! :rolleyes:

 

Μία πάνα(μπλιαχ με όλα τα παρελκόμενα)

 

:lol: :respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω τιs διαφημισειs των laserline clinics,bodyline κ αλλεs τετοιεs.οπωs κ διαφημισειs 11850,80... κ τηs cosmote.τωρα δεν μου ρχονται αλλεs
Link to comment
Share on other sites

Νέα άφιξη στη δική μου λίστα με τις πιο αντιπαθείς διαφημίσεις.

Η νέα διαφήμιση της Amstel, αυτή με τους δύο τύπους στην ταβέρνα που γνωρίζουν τον καταστηματάρχη ο οποίος είναι σε απόγνωση που του αρρώστησαν δύο γκαρσόνια. Αποφασίζουν να τον βοηθήσουν βάζοντας οι ίδιοι τις ποδιές και σερβίροντας αντί για τα γκαρσόνια.

 

Απλά άθλια ως σύλληψη και υλοποίηση.

Και το τραγούδι απλά το απόλυτο φλώρικο soundtrack. :down:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η καινούρια του CU.

"Μας έχεις γράψει, και δε σου κοστίζει τίποτα. Σαν το CU!". Μου φέρνει εμετό :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καινούρια του CU.

"Μας έχεις γράψει, και δε σου κοστίζει τίποτα. Σαν το CU!". Μου φέρνει εμετό :X

OMG...Άκρως ηλίθια και επικίνδυνη για τη δημόσια υγεία διαφήμιση...

Επίσης,αυτή του What's up με τα βλαμμένα ανθρωπάκια...

Το αποκορύφωμα είναι του conn-x...Παρακμή..!Ειδικά αυτή με τις γοργόνες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η καινούργια του CU είναι όντως εμετική.

Και επίσης, αν το προσέξατε, άθλια νουμπλαρισμένη. ;)

Ούτε ένα συγχρονισμό της προκοπής δεν έχουν κάνει.

 

Και οι ατάκες επίσης προχειρογραμμένες:

"Λέγε ό,τι θες, τσάμπα μιλάς, ούτε CU να είχες..." :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι διαφημίσεις με τα ροζ τηλέφωνα που βάζει το star μετά τις 12 το βράδυ τι σας λένε;Μας βομβαρδίζουν απανωτά ημίγυμνες χαζόκοτες, με δήθεν αισθησιακές φωνές, λέγοντας βλακείες και όποιο λιγούρη πιάσουν, κι ας κρύβονται πίσω από τα τηλέφωνα "γκόμενες" που μπορεί να μοιάζουν και με την "έξω απ τα δόντια" του "je t'aime":mad::knife::down:

 

Όσο για το Λούρπακ και το αντιπαθέστατο παιδάκι του, ξανακτύπησε, τώρα το δείχνει πασαλειμμένο με σοκολάτες, και ότι άλλο είχε βάλει στο ψωμί,με μισάνοιχτο το στόμα να φαίνονται κολλημένες οι τροφές στα δόντια:rocket:Αηδία σκέτη.Αλήθεια η φάτσα του και το βλέμμα του δεν θυμίζουν δαίμονα; ή είναι η ιδέα μου;:p:wacko:

 

Ναι και μια που εχω πετυχει στο σταρ ειναι εντελως creepy γιατι η υποτιθεμενη σεξουλιαρα μοιαζει να ειναι 14 η κατι τετοιο (αλλα πολυ βαμμενη βεβαια). Ξερεις αυτη που ειναι μια χλιμουλα αδυνατουλα με ενα ασπρο μπλουζακι και με 5 τονους σμαραγδι σκια στο βλεφαρο; Αξιολυπητο ρε παιδια...

Link to comment
Share on other sites

Nα περάσω να κάνω ένα μπανάκι!

Θα βάζατε έτσι έναν άγνωστο στο σπίτι σας?

Προτιμάτε επώνυμα προιόντα

 

 

 

Εμπνευσμένη διαφήμιση...και τι ερμηνείες!

Link to comment
Share on other sites

Και ναι το χρυσό βατόμουρο και το βραβείο της ανοιχτής παλάμης πάει πάλι, στον "εμπνευσμένο" διαφημιστή του jumbo.:mad:

 

Εικόνα:μαύρο φόντο, μία σακούλα του jumbo, δύο χέρια ταχυδακτυλουργού με το μαγικό ραβδί...και αρχίζει ...η αηδία

 

"Θα φτιάξουμε μία δύσκολη jumboλέξη...Μία πάνα(μπλιαχ με όλα τα παρελκόμενα)...Μία κότα(σε έξαλη κατάσταση το πουλερικό)...και έχουμε μία πανακότα(έτσι γίνεται το γλυκό κατά τον διαφημιστή)"

 

Και φυσικά που παίζεται αυτή η ελεϊνή διαφήμιση; Που αλλού στη παιδική ζώνη του Alter...Κάποιος να τους μαζέψει δεν αντέχονται άλλο:eek::angry::chair:

 

Εκεί έχεις μείνει εσύ;

Να δεις την "Jumboμπαλονόπιτα", τον "Jumboχιωνάνθρωπο", τις "Jumboκηρομπογιές" και να σου πω μετά αν ξαναπατάς στα Jumbo. Να μου λείπει.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Μακράν οι πιο αντιπαθητικές του μήνα είναι για μένα αυτές του hol double play.

Να πάω στο σπίτι μου και να είναι κατειλλημένο από τη σάρα και τη μάρα??? Nightmare... :X

 

Ξυπνούν μέσα μου τύποι όπως ο Freddy Krueger, o Jason και λοιπά ευγενή τέκνα του γνήσιου και ποιοτικού σινεμά... :hunter:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τι μ****α αυτη η διαφημιση της LG με την scarlet.Στην αρχη νομιζα πως θα ειναι καθημερινη σειρα,οταν ειδα τη διαφημιση σε αλλα καναλια λεω θα ειναι ταινια στον κινηματογραφο και σημερα τελικα ειδα οτι η scarlet ειναι μοντελο τηλεoρασης της LG.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...