Jump to content

Επιλογη Κινητου μεχρι 400ευρω μεχρι 5 ιντσες οθονη


DrManhattan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παληκαρια χρειαζομαι τη βοηθεια σας σ αυτο το διλλημα που με διακατεχει.

 

Θελω μια συσκευη android θα προτιμουσα

-με οθονη το πολυ 5ιντσων η οποια να ειναι κοφτερη χωρις να "πιξελιαζει"

-αρκετα γρηγορο processing και multitasking

-γρηγορη εμπειρια πλοηγησης ιντερνετ

-δυνατη μπαταρια να κραταει αν μπορει πανω απο μια μερα

-υποστηριξη και updates

-αξιολογη καμερα

μου αρεσε πολυ το nexus 5 πιο κοντα στα μετρα μου αλλα μικρη μπαταρια (μακαρι να βγει παρομοιο κινητο απο google, με 5ιντσες οθονη) το z3 compact αρκετα δυνατο και το σκεφτομαι σοβαρα ισως και το samsung alpha. Ή μηπως να περιμενω σε περιπτωση κυκλοφοριας νεων συσκευων στα μετρα μου και αν ναι ποτε κυκλοφορουν νεα κομματια.

 

αν εχετε τη διαθεση διαφωτιστε με, ειδικα οποιοι εχουν αυτα που ανεφερα για να παρω γνωμες, ή προτεινετε μου δικες σας επιλογες μεχρι αυτη τη τιμη. ευχαριστω μαγκες.

"We're all puppets Laurie. I'm just a puppet who can see the strings."
Link to comment
Share on other sites

To z3 compact ειναι μια πολυ καλή επιλογή ειναι και αδιάβροχο και καλή κάμερα εχει και δύναμη αλλα και πολυ καλή αυτονομία. Προσωπικα θα πήγαινα με κλειστά τα μάτια.

 

Διαφορετικά θα κοιτούσα για το lg g2 Εχει όσα θελεις και ιδιαίτερα κακή οθονη και μπαταρία. Το ότι ειναι 5.2 ίντσες μη σε φωτίζει εχει μικρά περιμετρικά περιθώρια και ειναι μικρότερο και απο αλλα 5 ίντσα . Επιλογές υπάρχουν πολλές αλλα το g2 το βρίσκεις πλέον αρκετά κάτω απο 3 κατοστάρικα ...

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Και από εμένα z3 Compact.

Μακράν η πληρέστερη πρόταση στην κατηγορία του.

Θα σε καλύψει άψογα σε όσα ζητάς.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σας αλανια, θα σκεφτω σοβαρα το z3 compact ισως το παρω κιολας, εχω ερωτευτει ομως το nexus 5 , αλλα και το z3c μου αρεσει αν και δεν εμπιστευομαι σονυ λογω υποστηριξης και λογω του rom της, για lags δηλαδη κολληματα και τα συναφη. Βεβαια εχω ψηθει φουλ για cyanogenmod12 και πιστευω θα πεταει μ αυτο το ρομ το z3c. τι πιστευετε;

Επισης θα ηθελα να ξερω αν αξιζει να περιμενω να βγουν νεες high end 5ιντσες συσκευες. Ξερει καποιος ποτε κυκλοφορουν;

"We're all puppets Laurie. I'm just a puppet who can see the strings."
Link to comment
Share on other sites

Για ένα επιπλέον χρόνο εγγύησης,όχι ευχαριστώ,προτιμώ να πάρω άλλο ένα για καβάντζα με ~30 ευρώ λιγότερα.......

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lenovo-vibe-x2-32gb-hryso/prod6970216pp/

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-x2-smartphone-4g-lte-mtk6595-5-0-inch-1920-x-1080-2gb-32gb-dual-sim-android-os-4-4.html

Κορυφαίο !!!!

Δες και το Meizu MX4 και το Oppo Find 7a .....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παληκαρια χρειαζομαι τη βοηθεια σας σ αυτο το διλλημα που με διακατεχει.

 

Θελω μια συσκευη android θα προτιμουσα

-με οθονη το πολυ 5ιντσων η οποια να ειναι κοφτερη χωρις να "πιξελιαζει"

-αρκετα γρηγορο processing και multitasking

-γρηγορη εμπειρια πλοηγησης ιντερνετ

-δυνατη μπαταρια να κραταει αν μπορει πανω απο μια μερα

-υποστηριξη και updates

-αξιολογη καμερα

μου αρεσε πολυ το nexus 5 πιο κοντα στα μετρα μου αλλα μικρη μπαταρια (μακαρι να βγει παρομοιο κινητο απο google, με 5ιντσες οθονη) το z3 compact αρκετα δυνατο και το σκεφτομαι σοβαρα ισως και το samsung alpha. Ή μηπως να περιμενω σε περιπτωση κυκλοφοριας νεων συσκευων στα μετρα μου και αν ναι ποτε κυκλοφορουν νεα κομματια.

 

αν εχετε τη διαθεση διαφωτιστε με, ειδικα οποιοι εχουν αυτα που ανεφερα για να παρω γνωμες, ή προτεινετε μου δικες σας επιλογες μεχρι αυτη τη τιμη. ευχαριστω μαγκες.

Aντίστοιχο του nexus 5 είναι και το 930...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις μαγκες, ειμαι πολυ κοντα στο z3 compact ειδα κατι speed tests και παει πολυ καλα το τερατακι. θα περιμενω λιγο ακομα να δω εξελιξη τιμης και θα το αγορασω λογικα εκοτς αν φανει κατι νεο στην επιφανεια..

Θα ηθελα επισης να ρωτησω αν υπαρχει καποιος που εχει CM12 στο z3c και αν ναι να μοιραστει καποιες εντυπωσεις. ευχαριστω κ παλι

"We're all puppets Laurie. I'm just a puppet who can see the strings."
Link to comment
Share on other sites

Για ένα επιπλέον χρόνο εγγύησης,όχι ευχαριστώ,προτιμώ να πάρω άλλο ένα για καβάντζα με ~30 ευρώ λιγότερα.......

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lenovo-vibe-x2-32gb-hryso/prod6970216pp/

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-x2-smartphone-4g-lte-mtk6595-5-0-inch-1920-x-1080-2gb-32gb-dual-sim-android-os-4-4.html

Κορυφαίο !!!!

Δες και το Meizu MX4 και το Oppo Find 7a .....

 

+1 για το Meizu αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...