Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι,

αν κάποιος χρειάζεται την πλακέτα: Jiayu S3 USB Charging Port την έχω εντελώς αχρησιμοποίητη καινούργια. ( δυο τεμάχια ) Δείτε εδω:

https://www.aliexpress.com/item/Jiayu-S3-USB-Board-Mic-microphone-Replacement-Assembly-Repairing-Fixing-part-Accessories-for-Jiayu-S3-Free/32347645058.html?spm=2114.13010608.0.0.hhaHOw

 

PM για τα υπόλοιπα.

 

Με εκτίμηση,

Μιχάλης Κρανίδης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. έχω ενα jiayu s3 1,5 χρόνου. Μήπως μπορείτε να μου πείτε ποια είναι η καλύτερη ρομ που κυκλοφορει για το μοντέλο καθώς δεν έχω ιδέα από αυτά;. Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω ένα jiayu s3 και αναρωτιόμουν ποια είναι η καλύτερη ρομ να του βάλω καθώς δεν γνωρίζω καθόλου από τέτοια

Υπάρχει κανείς να με διαφωτήσει περαιτέρω πάνω στο θέμα;

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. έχω ενα jiayu s3 1,5 χρόνου. Μήπως μπορείτε να μου πείτε ποια είναι η καλύτερη ρομ που κυκλοφορει για το μοντέλο καθώς δεν έχω ιδέα από αυτά;. Σας ευχαριστώ

 

Πιστευω η RC5 οδηγιες για το τι, και το πως θα τα βρεις στην αρχη του νηματος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φιλε

σε κάποιο σημείο λέει να περασουμε κάτι αρχεια στην sd. αν δεν εχω κάρτα, δεν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φιλε

σε κάποιο σημείο λέει να περασουμε κάτι αρχεια στην sd. αν δεν εχω κάρτα, δεν γίνεται;

 

Το να περασεις την 5αρα με τον τροπο που λεει δεν θελεις καρτα μνημης.

Το ρεκοβερυ χρειαζεται καρτα, αλλα και εκεινο υπαρχει τροπος να περαστει χωρις καρτα μεσω των εργαλειων που αναφερονται στην πρωτη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη μήπως μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος όταν αναφερεσαι στα εργαλεια και το recovery γιατι είμαι ψιλο ανιδεος απο τετοια;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη μήπως μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος όταν αναφερεσαι στα εργαλεια και το recovery γιατι είμαι ψιλο ανιδεος απο τετοια;

 

Θα τα βρεις ολα αναλυτικα στην πρωτη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με, πως αν όντως καταλάβαινα τι παίζει, δεν θα σε έπρηζα. αλλα ειλικρινά δεν έχω καταλαβει την φάση. εγώ την 7.1.1 θέλω να περάσω αφου αναβάθμισα σε 5.1.1. γίνεται χωρίς να έχω sd card ή πρεπει να αγοράσω;
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με, πως αν όντως καταλάβαινα τι παίζει, δεν θα σε έπρηζα. αλλα ειλικρινά δεν έχω καταλαβει την φάση. εγώ την 7.1.1 θέλω να περάσω αφου αναβάθμισα σε 5.1.1. γίνεται χωρίς να έχω sd card ή πρεπει να αγοράσω;

γινεται χωρις να αγορασεις οταν λεμε sd δεν εννοουμε την εξωτερικη καρτα αλλα τη μνημη του κινητου

Link to comment
Share on other sites

αν χρειαστειτε κατι πειτε μου.... αν και νομιζω οτι ο οδηγος ειναι πληρης

 

Καλησπέρα! Θέλω να αναβαθμίσω το s3 της κόρης μου. Μήπως μπορείτε να μου πείτε, ποια έκδοση είναι το κινητό και αν ο παραπάνω οδηγός είναι κατάλληλος γι' αυτό; Αριθμός μοντέλου JY-S3

Αριθμός έκδοσης S3+HW 20151217-181854

Έκδοση Android 5.1

Edited by skargas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ sokolataki. τα έκανα όλα και νομίζω σωστα. κάτι τελευταίο όμως. μετα από όλη την διαδικασία, έκανα το τελευταίο reboot και τώρα το κινητό εχει ανοιξει σε μια οθονη με 4 πολύχρωμους κύκλους και ειναι ετσι για κανα μισάωρο. ξέρεις αν είναι φυσιολογικό και αν πρέπει να περιμένω;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ sokolataki. τα έκανα όλα και νομίζω σωστα. κάτι τελευταίο όμως. μετα από όλη την διαδικασία, έκανα το τελευταίο reboot και τώρα το κινητό εχει ανοιξει σε μια οθονη με 4 πολύχρωμους κύκλους και ειναι ετσι για κανα μισάωρο. ξέρεις αν είναι φυσιολογικό και αν πρέπει να περιμένω;

 

Δεν εκανες κατι σωστα. Δεν εκανες πληρες σβησιμο μεσα απο το ρεκοβερυ

επιλεγεις το wipe data και οπως ειναι φυσικο ΟΛΑ θα σβηστουν

μετα κανεις εγκατασταση την ρομ

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τα βήματα που ελεγε και έκανα wipe τα παντα και μετα περασα τη ρομ, το gapss και το supersu. και μετα απο ολα αυτα κανονικο reboot Και εβγαλε τα κυκλακια που παιζαν. τελικα μετα απο κανα 2 ωρες εσβησε το κινητο και τωρα δεν ανοιγει :(
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τα βήματα που ελεγε και έκανα wipe τα παντα και μετα περασα τη ρομ, το gapss και το supersu. και μετα απο ολα αυτα κανονικο reboot Και εβγαλε τα κυκλακια που παιζαν. τελικα μετα απο κανα 2 ωρες εσβησε το κινητο και τωρα δεν ανοιγει :(

Για πες τι έκανες ακριβώς. Έχω την εντύπωση ότι δεν έκανες reboot ανάμεσα στο πέρασμα της ρομ και των gapps. Επίσης έχεις σίγουρα το s3 η το plus????

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ακριβως ότι ελεγαν τα βήματα. μόνη διαφορά ήταν ότι βημα 6, στο σημείο που λεει "ΠΑΜΕ ΠΙΣΩ MOUNT ΚΑΙ ΞΕΤΙΚΑΡΟΥΜΕ ΤΟ SYSTEM" οταν πήγα εκεί ήταν ήδη ξετικαρισμένο το system Και είχε τικ μονο στο cache kai data

παίζει να μην έκανα reboot αναμεσα στη ρομ kai to gapps αν και νομίζω πως έκανα

ποια ειναι η διαφορά των 2; εχω εκείνο με 3gb ram

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ακριβως ότι ελεγαν τα βήματα. μόνη διαφορά ήταν ότι βημα 6, στο σημείο που λεει "ΠΑΜΕ ΠΙΣΩ MOUNT ΚΑΙ ΞΕΤΙΚΑΡΟΥΜΕ ΤΟ SYSTEM" οταν πήγα εκεί ήταν ήδη ξετικαρισμένο το system Και είχε τικ μονο στο cache kai data

παίζει να μην έκανα reboot αναμεσα στη ρομ kai to gapps αν και νομίζω πως έκανα

ποια ειναι η διαφορά των 2; εχω εκείνο με 3gb ram

 

Με τα 3gb είναι και το s3 και το s3 plus. Όταν έβαλες την rc5 άνοιξε το τηλέφωνο;;

Καταρχήν βάλε το να φορτίζει μάλλον δεν έχει μπαταρία για αυτό έκλεισε το κινητο. Προτείνω να βεβαιωθείπ πιο τηλ έχεις και αν έχεις το s3 πέρασε την rc5 και άστο να ανοίξει

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα για φορτισμα και ειχες δικιο. ανοιξε και ξανα εβγαλε την οθονη με τα κυκλακια

μια εβδομαδα πριν, περασα την rc5 απο kit kat 4.4 και το κινητο ηταν τζετ. δουλευε κανονικα.

εχεις στο μυαλο σου καποιο τροπο να βεβαιωθω για το μοντελο; και αν οντως ειναι το s3 να ξανα κανω τα βηματα για να περασω την rc5?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικά το s3 έχω όπως φαίνεται στο πίσω μέρος της συσκευης και ξανα πέρασα το rc5 και κανει backup τωρα. οποτε κομπλε. το θεμα ειναι πως συνεχίζω απο εδώ για την 7.1.1; αν οντως το spuser ειναι το πρόβλημα, τι μπορει να γινει;
Link to comment
Share on other sites

SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742.zip εγώ αυτό κατέβασα και έβαλα.περνα πρώτα την 7.1.1 δες αν είναι όλα καλά με το κινητό και μετά περνά το supersu.2 φορές πέρασα το supersu για να δουλέψει.την πρώτη φορά μου κολουσε στο πιν από τις σιμ.
Link to comment
Share on other sites

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298923887 αυτο εδω ειναι το link για το download?

 

πως μπορω να περάσω την 7.1.1 χωρις το supersu? δλδ να περασω την ρομ και το gapps και μετα να κανω reboot χωρις το supersu?

Link to comment
Share on other sites

Απο xda το κατέβασα αλλά δεν το έχω πρόχειρο να στο στείλω.Ναι σωστά το είπες.περνας 7.1.1 και gaps.Βλέπεις αν το κινητό ανοίγει κανονικά και μετά πας ρεκοβερι και περνάς το supersu.θα ψάξω μήπως βρω και το λινκ για το su και στο στελνω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...