Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H b5 ηταν χαλια, απο την 8 ειναι καλη, 9 ασφαλεστερη, και 10 ελυσαν το θεμα με την καμερα.

 

Η κάμερα είναι 9.5 mp. Αν πατήσετε λεπτομέρειες στην φωτό που τραβάτε θα δείτε ότι έχει άλλη ανάλυση . Βέβαια στο μάτι μπορεί να μην τον βλέπετε είναι μικρή διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σήμερα την beta 10...44354 στο antutu και απόκριση 3 φορές πιο αργή σε σχέση με την xtreme 1.2

sthn extreme έβγαζα 46700 για πλάκα και απόκριση σφαίρα...

πίσω στην xtreme...

 

Ένα θα σου πω δεν έχει καμία σχέση το benchmark. Και μάλλον δεν έχεις δει την δικιά μου beta10 ανοίγουν όλα ακαραια.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ένα θα σου πω δεν έχει καμία σχέση το benchmark. Και μάλλον δεν έχεις δει την δικιά μου beta10 ανοίγουν όλα ακαραια.[/quote

 

δε λέω ότι κολλάνε κιόλας αλλά καμμία σχέση είναι πολύ πιο smooth και ελαφριά η xtreme.

ίσως να φταίει κι αυτός ο google launcher στο λαιμό μου κάθεται .

κάτι άλλο ενώ βλέπω τις επαφές μου όταν με παίρνουν δεν εμφανίζεται η επαφή αλλά μόνο ο αριθμός +3069....

τι κάνω για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που διαβάζω για την beta 10 και την xtreme καλυτερα να μείνω

στην 5.1 official που σε μένα δουλευει τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

η φωτογραφική λέει 9.5 mp και η πίσω 4...διαφορά δε μπορώ να παρατηρήσω βέβαια.

ο ήχος η αλήθεια είναι ότι ακούγετε καλύτερος από την xtreme...

αλλά κολλάω γιατί η xtreme είναι μέρα με τη νύχτα στη σταθερότητα...οι ισπανοί έχουν κάνει τρομερή δουλειά εκεί

αλλά οι γερμανοί έχουν στα μενού έξτρα ρυθμίσεις πολλές αλλά δε ξέρω κατά πόσο είναι χρήσιμες στους περισσότερους.

 

Μια χαρά σταθερή είναι η beta10 έχω δοκιμάσει. Βέβαια και την extreme δεν με κάλυψε όχι τόσο καλή. Ο ήχος είναι σούπερ, είναι αστραπιαια, μπαταρία 2 μερες, wifi καμπάνα, από ακουστικό κλήσεις 4g σήμα ουδέν σχόλιο όλα είναι υποδείγματικα.και τα πρόσθετα μενού στις ρυθμίσεις οποίος θέλει τα χρησιμοποιεί. Σε Εμενα είναι χρήσιμα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος που εχει την γερμανικη rom μπορει να δοκιμασει αν γινεται εγκατασταση η εφαρμογη revolut απο το google play γιατι με την xtreme που εχω δεν γινεται και σκεφτομαι να αλλαξω μονο γι αυτο .

Μπορει να επιβεβαιωσει καποιος οτι με την γερμανικη δουλευει ,να μην την ξηλωνω τζαμπα την xtreme?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιος που εχει την γερμανικη rom μπορει να δοκιμασει αν γινεται εγκατασταση η εφαρμογη revolut απο το google play γιατι με την xtreme που εχω δεν γινεται και σκεφτομαι να αλλαξω μονο γι αυτο .

Μπορει να επιβεβαιωσει καποιος οτι με την γερμανικη δουλευει ,να μην την ξηλωνω τζαμπα την xtreme?

 

Δουλεύει μόλις τώρα την έβαλα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ....δυο θεματα με την beta 10....

1: δεν μπορω να κανω εγκατασταση του ezcast(που το χρειαζομαι γιανα λειτουργησω το melecast dongle που εχω)

2:για να δοκιμασω να παω στην extreme θα βαλω download ή upgrade?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δε μου εμφανίζοντε οι επαφές ρε παιδιά στη γερμανική.

όποιος και να με πάρει εμφανίζετε νούμερο και μάλιστα

τους έχω αποθηκευμένους όλους με το γνωστό +30

δεν είχα θέμα στην extreme...

γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μόλις τώρα την έβαλα

 

Να σαι καλα φιλε μου ευχαριστω την κατεβαζω και την δοκιμαζω , αν και ειμαι απολτα ευχαριστημενος απο την xtreme εκτος απο το θεμα με το revolut. Ευκαιρια να τις συγκρινω κιολας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση, μπορούμε να φλασαρουμε τις ROM από needrom μέσα από TWRP όπως σε άλλα τηλέφωνα ή πρέπει οπωσδήποτε να χρησιμοποιήσουμε το faslh tool. Θα υπάρξει πρόβλημα ή μπορώ να κατεβάσω την ROM και μέσα από TWRP να κάνω install.
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε μου ευχαριστω την κατεβαζω και την δοκιμαζω , αν και ειμαι απολτα ευχαριστημενος απο την xtreme εκτος απο το θεμα με το revolut. Ευκαιρια να τις συγκρινω κιολας

 

Στο flash tools θα βαλεις upgrade ή download τωρα που θα περασεις απο την extreme στην beta10?

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία τελειώνει 2 φορές πιο γρήγορα σε σχέση με την xtreme.

μου καταναλώνει με την ίδια ρύθμιση οθόνης και στις δύο ρομς η γερμανική 15-20% ενώ στην xtreme 4-5%.

επίσης μόλις είδα ότι βγήκε η xtreme 1.3 που λύνει λένε το θέμα της μπαταρίας.

πίσω στην xtreme

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία τελειώνει 2 φορές πιο γρήγορα σε σχέση με την xtreme.

μου καταναλώνει με την ίδια ρύθμιση οθόνης και στις δύο ρομς η γερμανική 15-20% ενώ στην xtreme 4-5%.

επίσης μόλις είδα ότι βγήκε η xtreme 1.3 που λύνει λένε το θέμα της μπαταρίας.

πίσω στην xtreme

 

Κάνεις μεγάλο λάθος οθόνη αναμενη χωρίς να σβήσει wifi browning λιώσιμο χαλαρά 6 ώρες μη σου πω και παραπάνω δεν έχει κανένα πρόβλημα από αυτά που λες.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις μεγάλο λάθος οθόνη αναμενη χωρίς να σβήσει wifi browning λιώσιμο χαλαρά 6 ώρες μη σου πω και παραπάνω δεν έχει κανένα πρόβλημα από αυτά που λες.

 

σε 1 μέρα από το πρωί ήδη το φορτίζω ενώ στην xtreme με ίδια χρήση μου έμενε 20 με 30% .

τη κρατάω ακόμα γιατί θέλω να δοκιμάσω τις κλησεις και τον ήχο που όντως φαίνεται να έχει

καλύτερη ποιότητα από την xtreme...

αλλά στο δικό μου κινητό μου κολλάει φίλε μου.στην xtreme δε μου χει κολλήσει ούτε μία φορά

εκτός από τα flash του browser που είναι θέμα flash.

άρα κρατάμε σταθερότητα και σφαίρα xtreme μαζί με...πρακτικότητα της γερμανικής που στα βασικά

θέματα κλησεων και ήχου τα πάει τέλεια

Link to comment
Share on other sites

σε 1 μέρα από το πρωί ήδη το φορτίζω ενώ στην xtreme με ίδια χρήση μου έμενε 20 με 30% .

τη κρατάω ακόμα γιατί θέλω να δοκιμάσω τις κλησεις και τον ήχο που όντως φαίνεται να έχει

καλύτερη ποιότητα από την xtreme...

αλλά στο δικό μου κινητό μου κολλάει φίλε μου.στην xtreme δε μου χει κολλήσει ούτε μία φορά

εκτός από τα flash του browser που είναι θέμα flash.

άρα κρατάμε σταθερότητα και σφαίρα xtreme μαζί με...πρακτικότητα της γερμανικής που στα βασικά

θέματα κλησεων και ήχου τα πάει τέλεια

 

Εγώ ειλικρινά επειδή δοκίμασα και τις δύο ρομ δεν έχω ουδένα πρόβλημα. Με την extreme είχα προβλήματα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Στο flash tools θα βαλεις upgrade ή download τωρα που θα περασεις απο την extreme στην beta10?

Download εβαλα ολα καλα μεχρι στιγμης εβαλα και την εφαρμογη revolut που ηθελα , το μονο μειων που επαθα ειναι μετα απο restore το οtetv με χρεωσε μια αλλαγη συσκευης μεσα στο μηνα .

Αλλα η novago μετα απο αναβαθμιση παιζει κανονικα αν και root. :wacko:

Μεχρι στιγμης σταθερη

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να τραβήξω φωτο γράφει 12 MP. Μου βγήκε update στην 1.3 από 1.2 . Είναι γύρω στα 16 mb. Αν πατήσω την εγκατάσταση θα τα χάσω όλα και θα πρέπει να τα περάσω από την αρχή ;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα αυτο που μου ειπες με pdadrivers και δεν εγινε τιποτα. Τζιφος. Ακομα κολλαει στο Download Flash 0% και δεν μπορω να αλλαξω ρομ με τιποτα. Καποια βοηθεια κανενας?

 

Αν βοηθαει αυτο: Κατω δεξια παρατηρω πως ξεκιναει να φορτωνει με το Preloader USB VCOM Port Download DA και Download Boot Loader στο 100% αλλα οταν φτανει στο Download Flash το αλλαζει σε Mediatek DA USB VCOM (Android) και κολλαει στο 0%

Καμια ιδεα?

 

Καποιος εδω λιγη βοηθεια? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξαναγύρισαα στην xtreme γιατί για μένα ρόλο μεγάλο έπαιζε η σταθερότητα.

μειονεκτήματα σε σχέση με την γερμανική.

η μπροστινή κάμερα ροζίζει..η ελεύθερη ραμ χωρίς να τρεχουν εφαρμογές όμως είναι 600 mb

στη γερμανική ενώ στην ισπανική 1gb..( έχω τα 2gb).

επίσης όταν έκανα download από playstore ή browser και ταυτόχρονα έκανα multitask σε άλλες εφαρμογές

στη γερμανική κολλούσαν τα πάντα. στην ισπανική είναι ανεπαίσθητο για λίγα δεύτερα.

ο ήχος και η κάμερα και η ποιότητα κλήσεων παρότι τα 9 mp μου φάνηκαν καλύτερα στη γερμανική

σίγουρα αλλά για μένα το σημαντικότερο είναι η σταθερότητα και αυτό που λέμε τρέχει σφαίρα.

και στη ισπανική είναι πολύ πιο smooth η εμπειρία.

ξαναγύρισα στην ισπανική γιατί προσωπικά προτιμώ τη smooth εμπειρία της πλοήγησης.

άρα και οι 2 ρομ έχουν μειονεκτήματα και πλεονεκτήματα που είναι ζήτημα του καθενός τι επιλέγει.

ελπίζω να συνεργαστούν και οι 2 μαζί και να βγάλουν μια ρομ που να έχει όλα τα πλεονεκτήματα των δύο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, είμαι και εγώ κάτοχος ενός jiayu s3 advance.. Ακόμα το κινητό φοράει 4.4.4 .. Είμαι καινούριος στο forum και εντελώς άσχετος με το αντικείμενο.. Επειδή διαβάζω τις τελευταίες μέρες για τις καινούριες rom και καταλαβαίνω πως το κινητό λειτουργεί ακόμα καλύτερα με αυτές θα ενδιαφερόμουν να μπω στην διαδικασία να την περάσω χειροκίνητα ( επίσης αντιμετωπίζω το πρόβλημα με το μικρόφωνο του κινητού, αν και βρήκα τρόπο να το διορθώνω άλλα μετά από λίγο καιρό το πρόβλημα εμφανίζεται). Δεν θέλω να γίνω κουραστικός άλλα θα ήθελα να σας ζητήσω να μου πείτε λίγο την διαδικασία. Δηλαδή πως φλασάρω την καινούρια rom, τι επιπλέον προγράμματα χρειάζομαι, αν χρειάζεται να κρατήσω buck up ή όχι, μπορώ να φλασαρω από windows xp η χρειάζεται να το κάνω από 7 αρια; Και γενικότερα μια καθοδήγηση για την διαδικασία. Ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!! Έχω το S3 Advanced και φοράει την S3 20150623-142038.

 

Θέλω να μου πείτε:

1) Γερμανική ή Xtreme???

2) Πατάμε σκέτο download στο SP tools ή κάτι άλλο??

3) Τι πρέπει να κάνω για να μην χάσω τπτ απο μέσα(ούτε εφαρμογές, ουτε δεδομένα ούτε επαφές)

4) Μήπως να περιμένω να βγεί η τελική γερμανική??

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...