Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν βαλω χτρεμε 3.1 απο ΚΚ δεν εκανα φορματ ουτε wipe cache ! τωρα ολα καλα αλλα εχω 4,5 GB μνημης ποθ λειπουν απο φρεε ρομ , τι κανω ????

 

ΡΕΣΕΤ με φουλ Cache wipe Delvik ???

 

γινετε να κανω clear cache χωρις format ???

To Dalvik μπορείς να το διαγράψεις πλήρως και το λειτουργικό θα το ξαναδημιουργήσει μόνο του στο επόμενο boot (θα κάνει λίγη ώρα - μην τρομάξεις).

Οπότε μπορείς να πας ακόμα και με έναν file manager και να σβήσεις τα περιεχόμενα του /data/dalvik-cache (και *αμέσως* μετά κάνε ένα reboot).

Ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάτι λιγότερο... δραματικό, όπως π.χ. την επιλογή "Clean up the Dalvik cache" που έχει το Titanium Backup (και άλλες ανάλογες εφαρμογές θα έχουν παρόμοιες επιλογές, φαντάζομαι), που απλά καθαρίζει ό,τι δε χρειάζεται από το Dalvik cache (και δεν πειράζει τα υπόλοιπα).

 

ΟΜΩΣ, τα 4.5GB που λες είναι πάρα πολύς χώρος - από το Dalvik άντε να γλυτώσεις καμιά 200αριά ΜΒ.

Το πιο πιθανό είναι ότι σου έχουν ξεμείνει *όλα* τα δεδομένα από την παλιά εγκατάσταση, για να απαλλαγείς από τα οποία δεν υπάρχει απλή συνταγή.

Επίσης, είναι ιδιαίτερα πιθανό να σου δημιουργήσουν προβλήματα στη λειτουργία της συσκευής - ενώ τα πράγματα γίνονται χειρότερα από το γεγονός ότι το Android 5 χρησιμοποιεί και διαφορετικό partition table από το 4.4..

 

Πρότασή μου είναι ένα καινούριο πλήρες installation, χρησιμοποιώντας τα SP Flashtools με την επιλογή "Upgrade" και όχι απλά "Download" (δε χρειάζεται να επιλέξεις "Format"), που θα κάνει ό,τι χρειάζεται για να έχεις μια καθαρή εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Πες μας αν θέλεις και σε ποια ROM είσαι.

Για τέτοιες διαφημίσεις είχε ακουστεί ότι ευθυνόταν ο 'μαμά' launcher3 / trebuchet (που απ' ό,τι θυμάμαι, υπάρχει και στις KK και στις LP).

Μάλιστα, σε μένα που πήγα (όπως γράφω παραπάνω) πρόσφατα σε RC2 (LP), η οποία έχει έναν "customLauncher", παιδί προφανώς των δημιουργών της ROM, εμφανίστηκαν παρόμοιες διαφημίσεις, και χωρίς να είμαι σίγουρος αν είναι (ξανά) ο launcher, τον "πάγωσα" και έβαλα έναν άλλο. Ακόμα δεν είμαι σίγουρος αν έφταιγε αυτός, πάντως διαφημίσεις δεν ξανάδα...!

 

Μιας και συμβαίνει τις τελευταίες μέρες μόνο, βέβαια, μπορεί να είναι και κανένας ιός / adware, οπότε ένα σκανάρισμα με κάποιο από τα antivirus που κυκλοφορούν θα βοηθούσε.

 

έχω την ROM όπως ήρθε από Vickmall, την Kitkat S3sW 20150812-212343 και ποτέ δεν μου έκανε διάφορα!!

Έχω βάλει από την αρχή τον CLauncher

Ερώτηση: μπορώ να παγώσω δηλαδή τον trebuchet ??? Είναι επικίνδυνο? Βοηθάει να γίνει πιο γρήγορο, μπορεί να μου βγάλει προβληματάκια?

 

Έχω σκανάρει πάντως σχεδόν με τα πάντα! έχω σκανάρει με το CleanMaster (το οποίο το θεωρώ και το ίδιο ύποπτο πλέον και είναι το επόμενο που θα βγάλω μπας και διορθωθεί το πρόβλημα), έχω βάλει και δουλεύει το AdAway, το οποίο βέβαια δεν το έχει στο Google Play, γιατί όπως ισχυρίζεται, μπλοκάρει όλες τις διαφημίσεις (το έβαλα από το Aptoide)

Έχω βάλει το CCleaner, έτρεξα το Kaspersky (δεν βρήκε τίποτα, το έβγαλα), ένα Malwarebytes Anti-Malware (δεν βρήκε τίποτα, το έβγαλα). ΑΛΛΆ ΤΊΠΟΤΑ, πάλι σκάει αυτή η διαφήμιση

καμιά βοήθεια, please, γιατί μου πήδηξε το κινητό!!:X

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από τη στιγμή που έχεις (εναλλακτικό) launcher που δουλεύει (εννοώ ότι είναι πάνω κάποιον καιρό και δεν έχει βγάλει προβλήματα), τον δικό του τον παγώνεις άνετα και άφοβα (και... αβάδιστα :p)

Και στο S3 (και με την ΚΚ αρχικά, και με τη LP που έχω τώρα) και σε προηγούμενα τηλέφωνα, αφού έβαζα launcher της αρεσκείας μου και τον άφηνα λίγες μέρες, να βεβαιωθώ ότι δουλεύει ομαλά, "πάγωνα" τον "μαμά", αν μη τι άλλο γιατί συνέχιζε και αυτός να τρέχει (έστω και χωρίς να κάνει τίποτα, στο background) και τρώει πόρους από τη συσκευή.

 

Για δες μήπως αυτό βοηθήσει, γιατί αν έχεις σκανάρει με τόσα άλλα και δεν έχεις βρει τίποτα άλλο, δεν ξέρω τι μένει (αν και για να φταίει ο launcher, τι έγινε, μύγα τον τσίμπησε μετά τόσον καιρό που ήταν ήσυχος...; Δες όμως και αυτόν...)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από τη στιγμή που έχεις (εναλλακτικό) launcher που δουλεύει (εννοώ ότι είναι πάνω κάποιον καιρό και δεν έχει βγάλει προβλήματα), τον δικό του τον παγώνεις άνετα και άφοβα (και... αβάδιστα :p)

Και στο S3 (και με την ΚΚ αρχικά, και με τη LP που έχω τώρα) και σε προηγούμενα τηλέφωνα, αφού έβαζα launcher της αρεσκείας μου και τον άφηνα λίγες μέρες, να βεβαιωθώ ότι δουλεύει ομαλά, "πάγωνα" τον "μαμά", αν μη τι άλλο γιατί συνέχιζε και αυτός να τρέχει (έστω και χωρίς να κάνει τίποτα, στο background) και τρώει πόρους από τη συσκευή.

 

Για δες μήπως αυτό βοηθήσει, γιατί αν έχεις σκανάρει με τόσα άλλα και δεν έχεις βρει τίποτα άλλο, δεν ξέρω τι μένει (αν και για να φταίει ο launcher, τι έγινε, μύγα τον τσίμπησε μετά τόσον καιρό που ήταν ήσυχος...; Δες όμως και αυτόν...)

Ευχαριστώ για την απάντηση!

έχω το Root uninstaller pro και μέσα από εκεί παγώνω διάφορα! Τι ακριβώς παγώνω? το trebuchet ? ... εσύ από που το παγώνεις?

Θα δω βέβαια πότε είναι το τελευταίο update του CLauncher, μήπως φταίει αυτό τελικά, αν και υποψιάζομαι το CleanMaster που έκανε ενημέρωση τελευταία και έχει πολλές αηδίες μέσα!

το ψάχνω και ποστάρω, αν και πρέπει να κάνω και κλείσω για να το δω ;)

 

Αποτελέσματα ως τώρα: πριν παγώσω το trebuchet κάνω μια κλήση σε κλειστό τηλέφωνο και μου βγάζει διαφήμιση, παγώνω το trebuchet, κάνω πάνω από 10 κλήσεις και δεν την βγάζει! Βέβαια, δεν την έβγαζε σε κάθε κλήση, οπότε υπομονή!

Αν μου την βγάλεi ξανά την διαφήμιση, το επόμενο που τρώει σουτ είναι το CleanMaster

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Τον μαμά launcher, αν δεν τον δεις σαν trebuchet, θα τον δεις σαν launcher3, ή και σαν JIAYU (!)

 

Θυμήθηκα επίσης τώρα ότι σε παλιότερα posts εδώ, κόσμος είχε πρόβλημα με διαφημίσεις από κάποια εφαρμογούλα που εμφανιζόταν εγκατεστημένη με διαφορετικά ονόματα, είχε όμως πάντα για εικονίδιο ένα... δώρο (πακετάκι με κορδέλα!) - και φαινόταν στη λίστα διαχείρισης εφαρμογών (δεν είμαι σίγουρος αν εμφανιζόταν και στο app drawer - υποθέτω πως όχι).

Για δες μήπως έχεις τίποτα τέτοιο...

 

*ΑΝ* θυμάμαι καλά επίσης (ας με διορθώσει όποιος με καλύτερη μνήμη - ή καλύτερος στην... αναζήτηση παλιών θεμάτων), το συγκεκριμένο και να το έσβηνες, έπειτα από λίγο επανεμφανιζόταν, και τελικά "έμπαινε" μέσω του launcher (οπότε -αν τα θυμάμαι καλά, πάντα- δεν ήταν ο ίδιος ο launcher υπεύθυνος για τις διαφημίσεις, παρουσίαζε όμως κάποιο είδος κενού ασφαλείας που εκμεταλλευόταν αυτό το adware/malware για να μπει...)

Link to comment
Share on other sites

Post 4767. είχα το ίδιο πρόβλημα (σε τηλ που πηρα για άλλον) και όλα καλά. Ξανά ευχαριστώ τον φίλο πάνο!!
Link to comment
Share on other sites

Τον μαμά launcher, αν δεν τον δεις σαν trebuchet, θα τον δεις σαν launcher3, ή και σαν JIAYU (!)

 

Θυμήθηκα επίσης τώρα ότι σε παλιότερα posts εδώ, κόσμος είχε πρόβλημα με διαφημίσεις από κάποια εφαρμογούλα που εμφανιζόταν εγκατεστημένη με διαφορετικά ονόματα, είχε όμως πάντα για εικονίδιο ένα... δώρο (πακετάκι με κορδέλα!) - και φαινόταν στη λίστα διαχείρισης εφαρμογών (δεν είμαι σίγουρος αν εμφανιζόταν και στο app drawer - υποθέτω πως όχι).

Για δες μήπως έχεις τίποτα τέτοιο...

 

*ΑΝ* θυμάμαι καλά επίσης (ας με διορθώσει όποιος με καλύτερη μνήμη - ή καλύτερος στην... αναζήτηση παλιών θεμάτων), το συγκεκριμένο και να το έσβηνες, έπειτα από λίγο επανεμφανιζόταν, και τελικά "έμπαινε" μέσω του launcher (οπότε -αν τα θυμάμαι καλά, πάντα- δεν ήταν ο ίδιος ο launcher υπεύθυνος για τις διαφημίσεις, παρουσίαζε όμως κάποιο είδος κενού ασφαλείας που εκμεταλλευόταν αυτό το adware/malware για να μπει...)

 

Post 4767. είχα το ίδιο πρόβλημα (σε τηλ που πηρα για άλλον) και όλα καλά. Ξανά ευχαριστώ τον φίλο πάνο!!

 

Το πάγωσα ως trebuchet στο Root uninstaller pro, φίλε w2o4ts

Έχω κάνει πάνω από 20 κλήσεις, αφού έχω παγώσει το trebuchet και δεν μου βγάζει τίποτα!

Φίλε triadaffy είδα το ποστ σου και απ΄ότι κατάλαβα, έβαλες το AdAway και το έλυσες το πρόβλημα! Και γω το έχω από την αρχή του προβλήματος και δεν με βοήθησε ( είμαι Root αν ρωτάς)

Ως τώρα δείχνει το πρόβλημα να ήταν ο trebuchet !! Τι φλασιά έφαγε ξαφνικά? Δεν είχε πρόβλημα στην αρχή, απέκτησε τώρα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα δείχνει το πρόβλημα να ήταν ο trebuchet !! Τι φλασιά έφαγε ξαφνικά? Δεν είχε πρόβλημα στην αρχή, απέκτησε τώρα? :confused:

Ίσως τώρα έτυχε να ανοίξεις κάποια σελίδα όπου... παραφύλαγε το adware, το οποίο βρήκε τρύπα (στον launcher) και μπήκε.

 

Εντύπωση μου κάνει πάντως ότι έπαθα το ίδιο τώρα, με τον 'βελτιωμένο' launcher της γερμανικής RC2 ROM, που σημαίνει ότι παρά τις (αρκετές και αισθητές) βελτιώσεις, το -όποιο- κενό ασφαλείας δε -φαίνεται να- το βρήκανε!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που παγωσα τον μαμισιο Launcher της Jiayu μήπως έχω πρόβλημα σε τυχόν επανεκκίνηση; δεν είναι λογικό να φορτώνει πρώτα ο default Launcher και μετά αυτός που έβαλα;
Link to comment
Share on other sites

Μπα, όχι. Τώρα που 'ξέρει' τον launcher που έβαλες, πάει κατευθείαν σε αυτόν.

Όπως έλεγα, είμαι με 'παγωμένους΄τους μαμίσιους launchers από εποχές... android 2.2! :D

Link to comment
Share on other sites

Μπα, όχι. Τώρα που 'ξέρει' τον launcher που έβαλες, πάει κατευθείαν σε αυτόν.

Όπως έλεγα, είμαι με 'παγωμένους΄τους μαμίσιους launchers από εποχές... android 2.2! :D

ΟΚ ευχαριστώ, οπότε το αφήνω να ξεπαγιάσει "παγωμένο"! :cool:

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να βαλω παλι flashtools εχω προβλημα με καλωδιο υσβ φοβαμαι μην γινει brick , αλλος τροπος δεν υπαρχει μονο απο κινητο ??? κανα full format ?? τι επρεπε ναχα κανει δηλαδη ?? ευχαριστω , παει μια χαρα τωρα απλα ειμαι μονο με 6gb free χωρις παιχνιδια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά jiayuδες ! Έχετε παρατηρήσει με το WiFi προβλήματα του στυλ να είσαι σε δίκτυο συνδεδεμένος, να αποσυνδέεσαι και μετά όταν πας να ξανασυνδεθείς να φαίνεται μεν συνδεδεμένο αλλά να μη μπορεί να μπει στο ίντερνετ ;;

 

Μου συμβαίνει πάρα πολλές φορές και λύνεται μόνο αν πάω και κάνω επανεκκίνηση του router στο σπίτι. Μετά μπαίνει κανονικά.

 

Έχετε καμιά ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να βαλω παλι flashtools εχω προβλημα με καλωδιο υσβ φοβαμαι μην γινει brick , αλλος τροπος δεν υπαρχει μονο απο κινητο ??? κανα full format ?? τι επρεπε ναχα κανει δηλαδη ?? ευχαριστω , παει μια χαρα τωρα απλα ειμαι μονο με 6gb free χωρις παιχνιδια

Για να πας από KitKat σε Lollipop φοβάμαι ότι ο ενδεδειγμένος τρόπος είναι το Flashtools (και οπωσδήποτε με το "upgrade" option επιλεγμένο). Για recovery δεν είμαι σίγουρος, αλλά δε νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει το partitioning της συσκευής, οπότε φοβάμαι ότι πας... συστημένος για προβλήματα αν δεν το κάνεις... :(

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά jiayuδες ! Έχετε παρατηρήσει με το WiFi προβλήματα του στυλ να είσαι σε δίκτυο συνδεδεμένος, να αποσυνδέεσαι και μετά όταν πας να ξανασυνδεθείς να φαίνεται μεν συνδεδεμένο αλλά να μη μπορεί να μπει στο ίντερνετ ;;

 

Μου συμβαίνει πάρα πολλές φορές και λύνεται μόνο αν πάω και κάνω επανεκκίνηση του router στο σπίτι. Μετά μπαίνει κανονικά.

 

Έχετε καμιά ιδέα ;

Με τι ROM είσαι...;

Επίσης, κάποιο από τα {τηλέφωνο, router} είναι καινούριο...; (ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί όταν είχα πάρει το προηγούμενο τηλέφωνό μου -Jiayu κι εκείνο, συμπτωματικά- και ερχόμενος από προηγούμενο Android phone, είχα προβλήματα με το wifi, αλλά μιας και με το προηγούμενο τηλέφωνο έπαιζε μια χαρά, δεν είχε πάει ο νους μου στο router. Τελικά λύθηκαν όλα με ένα... firmware upgrade στο router(!)...)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την Xtreme rom 1.3 και το κινητό το πήρα τον Οκτώβρη ενώ άλλαξα router το Νοέμβρη επειδή έβαλα vdsl.

Το θέμα είναι τι πρέπει ακριβώς να κάνω για να σταματήσει αυτο ;

Link to comment
Share on other sites

έχω την ROM όπως ήρθε από Vickmall, την Kitkat S3sW 20150812-212343 και ποτέ δεν μου έκανε διάφορα!!

Έχω βάλει από την αρχή τον CLauncher

Ερώτηση: μπορώ να παγώσω δηλαδή τον trebuchet ??? Είναι επικίνδυνο? Βοηθάει να γίνει πιο γρήγορο, μπορεί να μου βγάλει προβληματάκια?

 

Έχω σκανάρει πάντως σχεδόν με τα πάντα! έχω σκανάρει με το CleanMaster (το οποίο το θεωρώ και το ίδιο ύποπτο πλέον και είναι το επόμενο που θα βγάλω μπας και διορθωθεί το πρόβλημα), έχω βάλει και δουλεύει το AdAway, το οποίο βέβαια δεν το έχει στο Google Play, γιατί όπως ισχυρίζεται, μπλοκάρει όλες τις διαφημίσεις (το έβαλα από το Aptoide)

Έχω βάλει το CCleaner, έτρεξα το Kaspersky (δεν βρήκε τίποτα, το έβγαλα), ένα Malwarebytes Anti-Malware (δεν βρήκε τίποτα, το έβγαλα). ΑΛΛΆ ΤΊΠΟΤΑ, πάλι σκάει αυτή η διαφήμιση

καμιά βοήθεια, please, γιατί μου πήδηξε το κινητό!!:X

 

 

Λάθος το clean Master το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια χωρίς προβλήματα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την Xtreme rom 1.3 και το κινητό το πήρα τον Οκτώβρη ενώ άλλαξα router το Νοέμβρη επειδή έβαλα vdsl.

Το θέμα είναι τι πρέπει ακριβώς να κάνω για να σταματήσει αυτο ;

Δεν έχω κοιτάξει καθόλου τα της TF ROM, οπότε δεν μπορώ να σου πω κάτι σχετικά - αλλά φαντάζομαι ότι αν είχε προβλήματα, κάποιος θα είχε αναφέρει κάτι σχετικά...

 

Κάτι που θα μπορούσες -ίσως- να δοκιμάσεις...

Είδα στο thread για το S3 στο xda-developers ότι η Jiayu έβγαλε πρόσφατα μια καινούρια LP ROM με το "new UI", και καθώς είναι πιο φρέσκια από τις διάφορες άλλες που κυκλοφορούν, κάποιοι έβγαλαν από αυτήν το modem (το πακέτο που διαχειρίζεται όλο το τηλεπικοινωνιακό κομμάτι του τηλεφώνου) και το ανέβασαν σαν αυτόνομο πακέτο για εγκατάσταση (είναι περίπου 27.5MB).

Κάποιοι το εγκατέστησαν στα τηλέφωνά τους και λένε ότι είδαν διαφορά (προς το καλύτερο!) τόσο με το wifi, όσο και με τα δίκτυα τηλεφωνίας.

Το έβαλα κι εγώ πάνω από τη γερμανική RC2, αλλά επειδή μόλις είχα εγκαταστήσει και την ίδια τη ROM, δεν μπορώ να πω αν όντως είναι καλύτερο ή όχι.

Λογικά θα κάνει για όλες τις LP ROMs, άρα και για την Xtreme (αν και ίσως είναι καλά να δεις λίγο στο thread εκεί αν όντως την έβαλε κάποιος με TF πριν το επιχειρήσεις...).

 

Για όποιον αισθάνεται... τολμηρός, link για download του καινούριου modem εδώ (το πήρα από το xda-developers).

 

Ρίξε επίσης μια ματιά, μήπως υπάρχει διαθέσιμο firmware για τον router σου νεώτερο από αυτό που ήδη φοράει...

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει miui v7 lolipop έχει αγγλικά και κινέζικα. Εγώ την έχω δοκιμάσει πολύ καλή για αρχή αλλά θέλει δουλίτσα. Δεν έχει playstore.

 

http://pan.baidu.com/s/1i4ekN9F

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κοιτάξει καθόλου τα της TF ROM, οπότε δεν μπορώ να σου πω κάτι σχετικά - αλλά φαντάζομαι ότι αν είχε προβλήματα, κάποιος θα είχε αναφέρει κάτι σχετικά...

 

Κάτι που θα μπορούσες -ίσως- να δοκιμάσεις...

Είδα στο thread για το S3 στο xda-developers ότι η Jiayu έβγαλε πρόσφατα μια καινούρια LP ROM με το "new UI", και καθώς είναι πιο φρέσκια από τις διάφορες άλλες που κυκλοφορούν, κάποιοι έβγαλαν από αυτήν το modem (το πακέτο που διαχειρίζεται όλο το τηλεπικοινωνιακό κομμάτι του τηλεφώνου) και το ανέβασαν σαν αυτόνομο πακέτο για εγκατάσταση (είναι περίπου 27.5MB).

Κάποιοι το εγκατέστησαν στα τηλέφωνά τους και λένε ότι είδαν διαφορά (προς το καλύτερο!) τόσο με το wifi, όσο και με τα δίκτυα τηλεφωνίας.

Το έβαλα κι εγώ πάνω από τη γερμανική RC2, αλλά επειδή μόλις είχα εγκαταστήσει και την ίδια τη ROM, δεν μπορώ να πω αν όντως είναι καλύτερο ή όχι.

Λογικά θα κάνει για όλες τις LP ROMs, άρα και για την Xtreme (αν και ίσως είναι καλά να δεις λίγο στο thread εκεί αν όντως την έβαλε κάποιος με TF πριν το επιχειρήσεις...).

 

Για όποιον αισθάνεται... τολμηρός, link για download του καινούριου modem εδώ (το πήρα από το xda-developers).

 

Ρίξε επίσης μια ματιά, μήπως υπάρχει διαθέσιμο firmware για τον router σου νεώτερο από αυτό που ήδη φοράει...

 

Είχα εγκαταλείψει την Extreme και χρησιμοποιούσα την RC2 γιατί μετά απο 3 - 4 λεπτά ομιλίας στις κλήσεις , έχανε το σήμα και στις δύο κάρτες , γινόταν διακοπή της κλήσης και για να ξαναβρεί το σήμα έπρεπε να περάσει τουλάχιστον ένα λεπτό.

Εχθές έκανα επαναφορά της extreme απο ένα backup που είχα κάνει και κατόπιν έκανα εγκατάσταση το modem.zip για να διαπιστώσω εαν θα υπάρξει κάποια διαφορά .

Σε όλες τις κλήσεις που έκανα μεγάλης διάρκειας - έως 18 λεπτά - δεν μού δημιούργησε το παραμικρό πρόβλημα , ούτε έχασε το σήμα απο κάποια κάρτα. Διόρθωσαν αυτό το πρόβλημα ή να είναι τυχαίο ; :whistle: Ο χρόνος θα δείξει ....

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μας πει τα βηματα για να κανουμε εγκατασταση στο modem. Zip και επισεις αν δουμε οτι δεν μας κανει , πως πρεπει να το απεγκταστησουμε… ευχαριστω…
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μας πει τα βηματα για να κανουμε εγκατασταση στο modem. Zip και επισεις αν δουμε οτι δεν μας κανει , πως πρεπει να το απεγκταστησουμε… ευχαριστω…

 

Το modem.zip είναι ένα αρχείο που το κατεβάζουμε απο τον σύνδεσμο που υπάρχει στά προηγούμενα πόστ .

Αφού το κατεβάσουμε το βάζουμε στον φάκελο download της κάρτας sd ή στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου , στον ίδιο φάκελο .

Κατόπιν απενεργοποιούμε το τηλέφωνο και το βάζουμε σε recovery mode . Επιλέγουμε install , βρίσκουμε το αρχείο και το κάνουμε εγκατάσταση . Τόσο απλά ....

Τώρα για απεγκατάσταση ..... δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει ( χωρίς να είμαι σίγουρος , αν γνωρίζει κάποιος άλλος ας ενημερώσει ) και πρέπει να γίνει και πάλι εγκατάσταση της ρόμ ή του backup που έχουμε φροντίσει να κάνουμε πρίν απο την εγκατάσταση του modem.zip

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την xtreme rom 1.3. Απ'την αρχή που αγόρασα το τηλέφωνο με ενοχλούσε ότι όταν άκουγα κάποιο βίντεο είτε τραγούδι ακόμη και η χαμηλότερη κλίμακα της έντασης ήταν ισχυρή. Δηλαδή θα ήθελα να έχω πολύ λίγο ήχο στην πρώτη κλίμακα του ήχου μόνο όμως για βίντεο που βλέπω στη συσκευή !

 

Για να καταλάβετε θέλω πχ να βλέπω βίντεο και ο ήχος εφόσον το θέλω να ακούγεται λίγο στην αρχή αλλά να είναι εξίσου ισχυρός όπως είναι τώρα στην ανώτερη κλίμακα του ήχου.

 

Είδα αυτό το post http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049 αλλά δεν έβγαλα πολύ άκρη.

 

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καλή χρονια...

μόλις έλαβα το Jiayu s3...πρέπει να το φορτίσω πρώτα για να ανοίξει?...επειδή δεν ανοίγει...

Εβγαλες την ταινια που εχει στην μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...