Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούμε να φλασάρουμε logo απο kit kat σε lollipop , ή θα μας μπικάρει το τηλέφωνο ;

Υπάρχει καμία ιστοσελίδα με logo για το S3 ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να φλασάρουμε logo απο kit kat σε lollipop , ή θα μας μπικάρει το τηλέφωνο ;

Υπάρχει καμία ιστοσελίδα με logo για το S3 ;

Αν θελεις να το αλλαξεις το λογοτυπο μπορεις, απλα αλλαξεις το logo.bin και ξεδιαλεγεις τα υπολοιπα απο το scatter arχειο.

Οσο για την δημιουργεια λογοτυπου υπαρχει το LogoBuilder που κανει αυτην την δουλεια.

Ετοιμα δεν βρηκα, απλα πηρα καποια λογοτυπα απο αλλου τα μετετρεψα στο αρχειο που ζηταει, και το περασα στο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου θα το δοκιμάσω και εγώ.θα μπορούσες μήπως να μου θυμίσεις πως κάνουμε πάγωμα με το τιτανιουμ;

 

Απο το κεντρικο μενου πατας "Αντιγραφα Ασφαλειας/Επαναφορα" πας στην εφαρμογη που θες "πατας" πανω της και σου βγαζει ενα μενου με διαφορες επιλογες, εσυ θα πατησεις "ΔΙΑΚΟΠΗ".

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να το αλλαξεις το λογοτυπο μπορεις, απλα αλλαξεις το logo.bin και ξεδιαλεγεις τα υπολοιπα απο το scatter arχειο.

Οσο για την δημιουργεια λογοτυπου υπαρχει το LogoBuilder που κανει αυτην την δουλεια.

Ετοιμα δεν βρηκα, απλα πηρα καποια λογοτυπα απο αλλου τα μετετρεψα στο αρχειο που ζηταει, και το περασα στο τηλεφωνο

 

http://forum.xda-developers.com/android/general/jiayu-s3-boot-logos-bootanimation-t3079773

 

Εδώ έχει κάποια έτοιμα λογότυπα . Απλώς περνάμε το ζιπ που μας αρέσει στην κάρτα sd η στόν χώρο αποθήκευσης του τηλεφώνου και το κάνουμε εγκατάσταση με το TWRP

Link to comment
Share on other sites

εχθες περασα την beta10, η καμερα τα ιδια στα 9,5mp

Όταν έχεις φτάσει στην δέκατη beta και δεν έχεις φτιάξει κάτι τόσο βασικό, και δεν πάει καλά με την εταιρεία πάντως και τους προγραμματιστές της.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις φτάσει στην δέκατη beta και δεν έχεις φτιάξει κάτι τόσο βασικό, και δεν πάει καλά με την εταιρεία πάντως και τους προγραμματιστές της.

Οτι υπαρχει πληθος ατομων πισω απο την εταιρια και εργαζονται γιαυτην αυτο πρεπει να λεει πολλα.

Να το ξαναπω ακομη μια φορα, γιατι μαλλον δεν διαβαζονται οι προηγουμενες αναρτησεις, και καθενας γραφει χωρις να δει την ροη των γεγονοτων.

H καμερα λεει οτι ειναι 9,5, αλλα στην πραγματικοτητα ειναι ΟΝΤΩΣ 13

Εβγαλα μια φωτογραφια, και οταν την περασα στον υπολογιστη την ειδε σαν 13.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις φτάσει στην δέκατη beta και δεν έχεις φτιάξει κάτι τόσο βασικό, και δεν πάει καλά με την εταιρεία πάντως και τους προγραμματιστές της.

Οι γερμανικές beta Που βγαίνουν δέν έχουν καμία σχέση με την εταιρεία (Jiayu) ή τους προγραμματιστές της.Φτιάχνονται από δύο συγκεκριμμένα άτομα στο xda οι οποίοι εκτός του ότι κατέχουν το άθλημα,έχουν αγάπη και μεράκι για αυτό που κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Οι γερμανικές beta Που βγαίνουν δέν έχουν καμία σχέση με την εταιρεία (Jiayu) ή τους προγραμματιστές της.Φτιάχνονται από δύο συγκεκριμμένα άτομα στο xda οι οποίοι εκτός του ότι κατέχουν το άθλημα,έχουν αγάπη και μεράκι για αυτό που κάνουν.

Α δεν το ήξερα αυτό, κακώς που κατηγόρησα τότε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά , πραγματικά ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φόρουμ. Είμαι κάτοχος ενός jiayu s3 3gb και δεν έχω φορέσει ακόμα την καινούρια έκδοση 5.1 . Θα ήθελα να ρωτήσω αν η έκδοση 5.1 θα δοθεί σαν αυτόματη ενημέρωση από την εταιρία ή να προσπαθήσω να την περάσω χειροκίνητα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα στο forum.

Έχω παραγγείλει κ περιμένω κ εγώ το s3 advanse,:D διάβασα όλο σχεδόν το νήμα:O (τα τεχνικά θα τα διαβάσω ποιο λεπτομερώς αργότερα) κ επειδή το έχω σίγουρο ότι θα έρθει με 4.4.4 (το οποίο έχει περισσότερα bag αποτι καταλαβαίνω από την 5.1) :mad: έχω μπει στο τριπακη να φλασαρω ολοκαίνουρια με το που έρθει ,αν κ δεν το έχω κάνει πότε κ τρέμουν λίγο τα ποδιά μου στην σκέψη...:cry:

θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος να μου πει (έχει δοκιμάσει), αυτήν την στιγμή ποια θεωρεί την καλύτερη – ποιο σταθερή – απροβλημάτιστη rom.

5,1 official (17.09), http://www.needrom.com/download/17-09-android-5-1-for-the-jiayu-s3/ ?

xtreeme rom tf , http://www.needrom.com/download/rom-xtreme-rom-tf/ ?

η' η Οι γερμανικές beta????

Σε ποια από αυτές έχουμε τοις καλύτερες φώτο?

 

Σας ευχαριστώ εκ τον πρότερον κ συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλεία που κάνετε.:up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

Οι γερμανικές beta είναι σίγουρα καλύτερες από την official, για την TF δεν ξέρω, δεν την έχω βάλει.

 

Τζάμπα ρωτάς όμως τέτοια πράματα, γιατί θα τις βάλεις όλες και θα διαλέξεις μόνος σου. 5 κλικ υπόθεση είναι και δεν μπορείς να κάνεις ζημιά στο τηλέφωνο, ακόμη και να το θες...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Απλα εχω το ανχος του πρωταρη σε αυτην την διαδικασια...:(:(

Ειμαι βεβαια αισιοδοξος με ολες τοις αναλυτικες πληροφοριες εδω κ για αυτο κ εχω αποφασισει να το επιχειρησω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά , πραγματικά ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φόρουμ. Είμαι κάτοχος ενός jiayu s3 3gb και δεν έχω φορέσει ακόμα την καινούρια έκδοση 5.1 . Θα ήθελα να ρωτήσω αν η έκδοση 5.1 θα δοθεί σαν αυτόματη ενημέρωση από την εταιρία ή να προσπαθήσω να την περάσω χειροκίνητα;

 

το vickmall αρχισε να το διαθετη με lolipop 5.1 (( Android OS 5.1(From Otcoter 16th,2015) )) ετσι λεει , δειτε το ..

JIAYU S3 MTK6752 Octa Core Android 5.1 SmartPhone 4G FDD LTE RAM 3GB ROM 16GB 13MP Camera 3000mAh 5.5 Inch FHD Gorilla Glass Screen

http://www.vickmall.com/jiayu-s3-mtk6752-octa-core-android-4-4-smartphone-4g-fdd-lte-ram-3gb-rom-16gb-13mp-camera-3000mah-5-5-inch-fhd-gorilla-glass-screen.html

Edited by gk33
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω λιγη βοηθεια.. Προσπαθησα να κανω το update απο την LP New UI στην Beta8 και στο SP Flashtools μου κολλαει στο Download Flash 0% λιγη βοηθεια εδω... Εβαλα τα Driver της πρωτης σελιδας... Δοκιμασα και αλλο καλωδιο τιποτα... Καποιος που να ξερει πλιζ βοηθεια :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω λιγη βοηθεια.. Προσπαθησα να κανω το update απο την LP New UI στην Beta8 και στο SP Flashtools μου κολλαει στο Download Flash 0% λιγη βοηθεια εδω... Εβαλα τα Driver της πρωτης σελιδας... Δοκιμασα και αλλο καλωδιο τιποτα... Καποιος που να ξερει πλιζ βοηθεια :X

Δες 3-4 σελιδες πισω, εξηγω σε καποιον πως να το κανει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω λιγη βοηθεια.. Προσπαθησα να κανω το update απο την LP New UI στην Beta8 και στο SP Flashtools μου κολλαει στο Download Flash 0% λιγη βοηθεια εδω... Εβαλα τα Driver της πρωτης σελιδας... Δοκιμασα και αλλο καλωδιο τιποτα... Καποιος που να ξερει πλιζ βοηθεια :X

 

τελικά τα κατάφερα, έβαλα την γερμανική τη Β5 και όλα καλά για την ώρα.

 

αυτό που έκανα ήταν να συνδέσω το κινητό ανοιχτό για να το βρουν τα WIN7 άνοιξα το flash tool με την ROM επάνω, αποσύνδεσα το κινητό και έβγαλα την μπαταρία.

 

το σύνδεσα ΧΩΡΙΣ την μπαταρία, πάτησα download και μετά έβαλα την μπαταρία και δούλεψε....

 

camera δεν δοκίμασα ακόμα...

 

Αν ανοικτό το βλέπει ακόλουθα τον τροπο που περιγράφω παραπάνω .. Αν όχι... Κάποιος αλλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Ετοιμάζομαι να το παραγγείλω από Ελλάδα και να αντικαταστήσω το Optimus G που έχω. Τι πρέπει να προσέξω και τι προβλήματα παρουσιάζει σαν συσκευή ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα στο forum.

Έχω παραγγείλει κ περιμένω κ εγώ το s3 advanse,:D διάβασα όλο σχεδόν το νήμα:O (τα τεχνικά θα τα διαβάσω ποιο λεπτομερώς αργότερα) κ επειδή το έχω σίγουρο ότι θα έρθει με 4.4.4 (το οποίο έχει περισσότερα bag αποτι καταλαβαίνω από την 5.1) :mad: έχω μπει στο τριπακη να φλασαρω ολοκαίνουρια με το που έρθει ,αν κ δεν το έχω κάνει πότε κ τρέμουν λίγο τα ποδιά μου στην σκέψη...:cry:

θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος να μου πει (έχει δοκιμάσει), αυτήν την στιγμή ποια θεωρεί την καλύτερη – ποιο σταθερή – απροβλημάτιστη rom.

5,1 official (17.09), http://www.needrom.com/download/17-09-android-5-1-for-the-jiayu-s3/ ?

xtreeme rom tf , http://www.needrom.com/download/rom-xtreme-rom-tf/ ?

η' η Οι γερμανικές beta????

Σε ποια από αυτές έχουμε τοις καλύτερες φώτο?

 

Σας ευχαριστώ εκ τον πρότερον κ συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλεία που κάνετε.:up::up::up:

 

Η official τα σπάει είναι όλα διωρθωμενα. Και η κάμερα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. Σε ευχαριστω για την απαντηση. (panos314)

εχεις βαλει κ τις δυο? <<5,1 official (17.09), Οι γερμανικές beta >>

η official δεν ειχε ενα θεματακη με τρεμοπεγμα της οθονης? αρα ευτιαξε κ να υποθεσω οτι κ η καμερα βγαζει καλλιτερες φοτο (απο την γερμανικη)?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.. Σε ευχαριστω για την απαντηση. (panos314)

εχεις βαλει κ τις δυο? <<5,1 official (17.09), Οι γερμανικές beta >>

η official δεν ειχε ενα θεματακη με τρεμοπεγμα της οθονης? αρα ευτιαξε κ να υποθεσω οτι κ η καμερα βγαζει καλλιτερες φοτο (απο την γερμανικη)?

 

Το τρεμοπεγμα το έχει που και που. Η κάμερα βγάζει καλύτερες φώτο. Τώρα έχω την beta10 την γερμανική είναι καλή η κάμερα όμως 9.5mp δεν έχει τρεμοπεγμα ποιο γρήγορη μέ δυνατό ήχο στα ringtones και στην μουσική. Καλή είναι.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Το τρεμοπεγμα το έχει που και που. Η κάμερα βγάζει καλύτερες φώτο. Τώρα έχω την beta10 την γερμανική είναι καλή η κάμερα όμως 9.5mp δεν έχει τρεμοπεγμα ποιο γρήγορη μέ δυνατό ήχο στα ringtones και στην μουσική. Καλή είναι.

 

Η γερμανική η beta σε σχέση με την xtreme ποια διαφορά έχει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...