Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγο διαφορετικά διατυπωμένο το ερώτημα για τη διάρκεια της μπαταρίας στις 7.x ROM (γιατί όντως το "βγάζει τη μέρα" εξαρτάται καθαρά από τη χρήση που κάνει κανείς):

Σε σχέση με τις RC4/5 -όπου έχουμε μείνει αρκετοί χάριν σταθερότητος- ή και τις 6.x...;

για να το λήξουμε επειδή όπως είπες είναι η χρήση που κάνει κανείς, η ποιότητα του σήματος κινητής, φωτεινότητα κλπ, στην έκδοση 7 έχουν μείνει όλοι ικανοποιημένοι από την απόδοση της μπαταρίας και την σταθερότητα εκφόρτισης.

 

JiaYu S3, Nougat 7.1

Link to comment
Share on other sites

με την 7 όταν το βάζω να φορτίσει δεν κλείνει η οθόνη αν δεν την κλέισω χειροκίνητα

 

το κάνει σε άλλον?

Edited by freemind11
Link to comment
Share on other sites

για να το λήξουμε επειδή όπως είπες είναι η χρήση που κάνει κανείς, η ποιότητα του σήματος κινητής, φωτεινότητα κλπ, στην έκδοση 7 έχουν μείνει όλοι ικανοποιημένοι από την απόδοση της μπαταρίας και την σταθερότητα εκφόρτισης.

Thanks - με κάλυψες απόλυτα.

 

Ψήνομαι κι εγώ να κάνω τη μετάβαση, αλλά καθώς χρησιμοποιώ το bluetooth για κλήσεις, μου έκοψε τη φόρα το σχετικό bug της 7.1. Ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα οι devs...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ερώτηση! Πατάω στο aliexpress konpson jiayu s3 και μου ζητάει 50 ευρώ μεταφορικά! Κάνω κάτι λάθος? Να ψάξω σε άλλο site? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ερώτηση! Πατάω στο aliexpress konpson jiayu s3 και μου ζητάει 50 ευρώ μεταφορικά! Κάνω κάτι λάθος? Να ψάξω σε άλλο site? Ευχαριστώ!

 

 

https://www.aliexpress.com/item/New-Arrivals-3700mAh-JY-S3-JY-S3-battery-for-jiayu-s3-Battery-global-free-shipping/32363395132.html?spm=2114.13010608.0.0.y1N4eu

Link to comment
Share on other sites

Χαχα Γκαβή είμαι?? Ευχαριστώ πολύ!!!!!! :) :) :)

 

αν το βάλεις στο google το πρώτο που σου βγάζει είναι αυτό που λες με τα 50 ευρώ γι αυτό μπερδεύτηκες

Link to comment
Share on other sites

Όχι και όμως! Διάβασα σε προηγούμενο post που έλεγε να μπούμε aliexpress και να πατήσουμε konpson jiayu s3! Ε αυτό έκανα και μου έβγαλε δυο αποτελέσματα που και στα δυο είχε μεταφορικά ένα κάρο λεφτά! :P
Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να μου δουλεύει (σωστά) ο proximity sensor.

Πήγα να τον κάνω calibrate από το γνωστό μενού στο Engineer Mode (Hardware Testing -> Sensor -> Light/Proximity Sensor -> PS Calibration), αλλά ό,τι και να πατήσω, μου γράφει "failed".

Είμαι με RC5.

 

Καμιά ιδέα...;

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να μου δουλεύει (σωστά) ο proximity sensor.

Πήγα να τον κάνω calibrate από το γνωστό μενού στο Engineer Mode (Hardware Testing -> Sensor -> Light/Proximity Sensor -> PS Calibration), αλλά ό,τι και να πατήσω, μου γράφει "failed".

Είμαι με RC5.

 

Καμιά ιδέα...;

 

Καλημερα.μαλλον εχει χαλασει οπως και το δικο μου.εμενα δεν δουλευει καθολου.δοκιμασα πολλα apps αλλα τπτ.νεκρο.αν εστω και σε κατι δουλευει δοκιμασε κανενα app απο playstore να το ξυπνήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει ακόμα, απλά όχι πολύ σωστά.

Ίσως έχουν κάνει τίποτα περίεργο με την RC5 και δε δουλεύει το calibration από το Eng. menu (σα να θυμάμαι μάλιστα ότι είχα περάσει πάνω από την RC5 και ένα kernel που είχε βγάλει ο SuperdragonPT για να βελτιώσει τη λειτουργία του proximity sensor στα πρώτα-πρώτα μοντέλα του S3 - όπως το δικό μου).

Εσύ με ποια ROM είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει ακόμα, απλά όχι πολύ σωστά.

Ίσως έχουν κάνει τίποτα περίεργο με την RC5 και δε δουλεύει το calibration από το Eng. menu (σα να θυμάμαι μάλιστα ότι είχα περάσει πάνω από την RC5 και ένα kernel που είχε βγάλει ο SuperdragonPT για να βελτιώσει τη λειτουργία του proximity sensor στα πρώτα-πρώτα μοντέλα του S3 - όπως το δικό μου).

Εσύ με ποια ROM είσαι;

 

Εγώ είμαι 7.1 αλλά έχει χαλάσει εδώ και καιρό ο δικός μου.το σπάσιμο είναι στις κλήσεις που πρέπει να το κλειδωνω όταν μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα ακουστεί λίγο απλοϊκό, το αναφέρω καλού κακού...:

Μήπως έχεις κανένα screen protector πάνω, το οποίο καλύπτει και τον proximity sensor;

Παλιότερα είχε αναφερθεί εδώ ότι είχε συμβεί και με... official screen protector της Jiayu για το S3 (!)

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα ακουστεί λίγο απλοϊκό, το αναφέρω καλού κακού...:

Μήπως έχεις κανένα screen protector πάνω, το οποίο καλύπτει και τον proximity sensor;

Παλιότερα είχε αναφερθεί εδώ ότι είχε συμβεί και με... official screen protector της Jiayu για το S3 (!)

 

Δεν φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, το κινητό μου έπεσε χθές και ράγισε κάτω δεξιά στην γωνία της οθόνης

και το βελάκι της επιστροφής δεν δουλεύει, ήθελα να ρωτήσω το κινητό έχει gorilla glass η όχι

γιατί θυμάμαι όταν το αγόρασα πριν ενάμιση περίπου χρόνο αναφερόταν κάπου η gorilla glass protection.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι έχει. Έχουν βέβαια αναφερθεί αρκετά κρούσματα και για σπασίματα, αλλά και για γρατζουνιές στην οθόνη.

Και προφανώς το gorilla glass δεν είναι πανάκεια. Δίνει μεν μια αυξημένη αντοχή στην οθόνη, αλλά δεν είναι άτρωτο.

Επίσης κάτι που έχω δει να συμβαίνει και με επώνυμα κινητά (και με gorilla glass και όλα τα σχετικά) είναι ότι η φθορά φαίνεται πως είναι σωρευτική. Διαδοχικά πεσίματα και χτυπήματα αδυνατίζουν σταδιακά το γυαλί, χωρίς ορατές συνέπειες, μέχρι που κάποιο σχετικά μικρό τελευταίο τέτοιο δίνει τη... χαριστική βολή και μένεις να αναρωτιέσαι πώς έσπασε έτσι εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, το κινητό μου έπεσε χθές και ράγισε κάτω δεξιά στην γωνία της οθόνης

και το βελάκι της επιστροφής δεν δουλεύει, ήθελα να ρωτήσω το κινητό έχει gorilla glass η όχι

γιατί θυμάμαι όταν το αγόρασα πριν ενάμιση περίπου χρόνο αναφερόταν κάπου η gorilla glass protection.

 

Καλά τα λες αλλά αφού δεν δουλεύει ή δίνεις ένα 60αρη για οθόνη μαζί με το touch ή παίζεις μόνο με το κουμπί του home.δύσκολο και σπαστικο αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, το κινητό μου έπεσε χθές και ράγισε κάτω δεξιά στην γωνία της οθόνης

και το βελάκι της επιστροφής δεν δουλεύει, ήθελα να ρωτήσω το κινητό έχει gorilla glass η όχι

γιατί θυμάμαι όταν το αγόρασα πριν ενάμιση περίπου χρόνο αναφερόταν κάπου η gorilla glass protection.

Καλά τα λες αλλά αφού δεν δουλεύει ή δίνεις ένα 60αρη για οθόνη μαζί με το touch ή παίζεις μόνο με το κουμπί του home.δύσκολο και σπαστικο αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση.

Εναλλακτικά, μπορείς να βάλεις κάποια από τις ποικίλες εφαρμογές που δίνουν soft / on-screen navigation buttons.

Προσωπικά τα... απεχθάνομαι (αν και δυστυχώς τείνουν να γίνουν μόδα στις νεώτερες συσκευές), σε περίπτωση όμως που χαλάσουν τα κανονικά κουμπιά στο κάτω μέρος, είναι μια καλή εναλλακτική, προκειμένου να συνεχίσεις να χρησιμοποιείς τη συσκευή σου!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι θα κάνουμε ένα πολύ καλό Σ/Κ !!!

μόλις ανακοινώθηκε και "κατεβαίνει" ήδη :lol::lol::lol:

 

new build online on Facebook

MAD team @Facebook

 

Jiayu S3 Adv/Basic/Pro (mt6752) - Android 7.1

Build 20161203 - Stable 3

Changelog:

- fixed BT call audio

- fixed 'prevent audio ducking'

- improved webview package handling

- fix theming of 'button settings'

- add Russian translations by Borizzz (more translations to come)

- Various other improvements

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι θα κάνουμε ένα πολύ καλό Σ/Κ !!!

μόλις ανακοινώθηκε και "κατεβαίνει" ήδη :lol::lol::lol:

 

new build online on Facebook

MAD team @Facebook

 

Jiayu S3 Adv/Basic/Pro (mt6752) - Android 7.1

Build 20161203 - Stable 3

Changelog:

- fixed BT call audio

- fixed 'prevent audio ducking'

- improved webview package handling

- fix theming of 'button settings'

- add Russian translations by Borizzz (more translations to come)

- Various other improvements

 

Την κατεβασα και εγώ!!! εκτος απο την εγκατάσταση κανω ξανα και install gapps και superSU???

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν περασω την καινούργια θελει η ξανα απο την αρχη ή χωρις root???

Έχεις δίκιο. Αν είσαι ήδη σε 7.Χ έκδοση, μπορείς να την περάσεις από πάνω την stable 3, και μαζί ξανά περνάς τα opengapps και SuperSu.

 

Στάλθηκε από το S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν περνούσε με τίποτα το SuperSU από πάνω. Ούτε το 2.78. Μόλις έκανα wipe και πέρασε κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...