Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας, εχω Vodafone και τις προαλλες εβαλα MB, αλλα οταν ανοιγω τα δεδομενα δεν κανει τιποτα ουτε εμφανιζει κατι στην γραμμη ειδοποιησεων και δεν μπαινει στο ιντερνετ, δηλαδη σαν να μην τα ανοιξα, αν ξερει κανεις τι συμβαινει ας με πει!

και επισης δεν ποιανω 4G σημα ενω το ενεργοποιησει απο την vodafone.

Ευχαριστω εκ τον προτερων!

Edited by UglyChicken
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία που αναφέρθηκε, από 100% έως 15% μια μέρα με φουλ χρήση. Άπο 15% έως σβήσιμο δυο λεπτά..

Τι μπορεί να φταίει;

 

Οι κινέζικες μπαταρίες (εντάξει όλες κινέζικες είναι) των "μη επώνυμων" ας πούμε τηλεφώνων...την έχουν αυτήν την συμπεριφορά και μην σου πω και χειρότερη!

Αν πάρεις άλλη μια ας πούμε από aliexpress μπορεί να μην στο κάνει καθόλου, να στο κάνει από το 8% ας πούμε και κάτω, ή μπορεί και να στο κάνει από το 30%

Who knows...

Εμένα πχ. μου το κάνει στο 5%

Και φτάνει στο 1% σε περίπου 30 δευτερόλεπτα χρήσης.

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι. Αλλά τις έχω πειράξει λίγο γιατί δεν ήμουν (και δεν είμαι ακόμη) ευχαριστημένος από την ποιότητα του μικροφώνου.

 

Με τις αλλαγες που εκανες ειδες βελτιωση? Γτ και εμενα συχνα παραπονιουνται οι συνομιλητες οτι ακουν τη φωνη τους..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, εχω Vodafone και τις προαλλες εβαλα MB, αλλα οταν ανοιγω τα δεδομενα δεν κανει τιποτα ουτε εμφανιζει κατι στην γραμμη ειδοποιησεων και δεν μπαινει στο ιντερνετ, δηλαδη σαν να μην τα ανοιξα, αν ξερει κανεις τι συμβαινει ας με πει!

και επισης δεν ποιανω 4G σημα ενω το ενεργοποιησει απο την vodafone.

Ευχαριστω εκ τον προτερων!

Πας εδω

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421&menuId=2421

 

Κανεις οτι σου λεει επαννεκινηση και εισαι οκ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, εχω Vodafone και τις προαλλες εβαλα MB, αλλα οταν ανοιγω τα δεδομενα δεν κανει τιποτα ουτε εμφανιζει κατι στην γραμμη ειδοποιησεων και δεν μπαινει στο ιντερνετ, δηλαδη σαν να μην τα ανοιξα, αν ξερει κανεις τι συμβαινει ας με πει!

και επισης δεν ποιανω 4G σημα ενω το ενεργοποιησει απο την vodafone.

Ευχαριστω εκ τον προτερων!

 

Σχετικα με τα δεδομενα: εχεις χρησιμοποιησει ξανα δεδομενα απο αυτο το νουμερο? Γιατι ενδεχεται να μην ειναι ενεργοποιημενα απο την εταιρια.

Σχετικα με το 4g: η σιμ που χρησιμοποιεις λεει πανω της 4g? Επειδη χρειαζεται καινουργια σιμ η οποια να υποστηριζει 4g για να λειτουργησει( ετσι τουλαχιστον ακουγεται). Επισης δες αν εχεις ενεργοποιησει το 4g σαν ρυθμιση μεσα απο το κινητο( υπαρχει μια ρυθμιση οπου επιλγεις ποια σιμ θα εχει 4g).

 

Ελπιζω να καταφερα να σε βοηθησω!

Link to comment
Share on other sites

Αφου το λεει ο ανθρωπος οτι το ενεργοποιησε το 4g

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα, ψάχνοντας αρκετά και αφού έκλεψαν το 2 μηνών κινητάκι μου, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το xiaomi mi note, αλλά λόγο τιμής θα πρόβω στην αγορά του jiagu αφού ακούω και πολύ καλά σχόλια από εσάς.. 2 ερωτήσεις μόνο και συγνώμη αν έχουν απαντηθεί, 1. Επειδή ενδιαφέρει αρκετά ο τομέας κάμερα πως είναι οι φωτογραφίες του και 2. Από που να το αγοράσω? Με νοιάζει όχι μόνο να έρθει σχετικά γρήγορα αλλά να έχει και καλή υποστήριξη σε θέμα εγγύησης. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αφου το λεει ο ανθρωπος οτι το ενεργοποιησε το 4g

 

Το ενεργοποιησε στην Vodafone. Μπορει να μην το ενεργοποιησε στην συσκευη. Ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω χρησιμοποιηση δεδομενα με το ιδιο νουμερο απο αλλη συσκευη!

και το 4g το εχω επιλεξει και απο την συσκευη, αλλα επανω στην σιμ δεν γραφει 4g αρα μαλλον αυτο θα φταιει!

Λετε να φταιει και για τα δεδομενα η σιμ?

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Μπορείς να μας πεις και την πηγή του παραπάνω;

 

http://www.china-devices.com/topic/4335-jiayu-s3-low-microphone-issue/

 

Εδω ειναι η πηγη. Αλλαξα μονο τα πρωτα 7 levels (0-6), τα υπολοιπα δεν τα πειραξα. Επισης οντως δεν μπαινεις στο engineering mode

απο mobileuncle, εγω μπηκα με την εφαρμογη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themonsterit.EngineerStarter&hl=en

 

Εννοειται οτι πριν πειραξουμε τις τιμες κραταμε σε ενα χαρτακι τις παλιες!!!:!::!:

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γω θα ήθελα να ξέρω την πηγή των παραπάνω. Γιατί με το mobile uncle δεν μπαίνει στα MTK Settings. Μόνο με την εφαρμογή MTK Engineering Mode.

Επίσης στην επιλογή MIC έχει 14 Levels. Τί βάζουμε από το Level 7 έως το Level 14 ;

Θα παρακαλούσα όποιος από εσάς είναι ευχαριστημένος με την ποιότητα του μικροφώνου κατά την κλήση, να μας δώσει τις τιμές των MIC Levels.

Δεν χρειάζεται να εγκαταστήσετε ειδική εφαρομογή. Μπορείτε να μπείτε στο MTK Engineering menu καλώντας:

*#*#5429873#*#*

(Το 5429873 = JIAYUS3)

Μετά MTK Settings -> Hardware Testing -> Audio -> Normal Mode -> Type = Mic και βλέπετε τα levels.

 

Φιλε δες το απο πανω post:)

Link to comment
Share on other sites

Πας εδω

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421&menuId=2421

 

Κανεις οτι σου λεει επαννεκινηση και εισαι οκ.

 

Ενταξει φιλε το εκανα, ευχαριστω πολυ να σαι καλα!!

Edited by UglyChicken
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι πριν πειραξουμε τις τιμες κραταμε σε ενα χαρτακι τις παλιες!!!:!::!:

Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις τις τιμές των Level 7 - 14 γιατί δεν μπορώ να βρω το χαρτάκι που τις σημείωσα πριν τις αλλάξω ; :(

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να μου δώσεις τις τιμές των Level 7 - 14 γιατί δεν μπορώ να βρω το χαρτάκι που τις σημείωσα πριν τις αλλάξω ; :(

 

Αυτες εχω εγω σε ολα τα levels και δεν εχω παραπονα απο κανεναν! Απλα πες μας αν ειναι οκ για να το βλεπουν κι οι αλλοι:)

 

0-->255

1-->235

2-->215

3-->205

4-->195

5-->185

6-->175

7-->184

8-->184

9-->136

10-->184

11-->120

12-->0

13-->0

14-->0

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/0B2dU9HgCQwpEX21mZ3d1VHRPaVU/view?usp=sharing

 

Παιδια τι ειναι αυτο που με εβγαλε ξαφνικα; περιεργο κατι με την μνημη πρεπει να ειναι

My devices through the years: Ericsson T29s, Nokia 3510i, Sony Ericsson T610, Nokia 3220, Motorola RAZR V3, Sony Ericsson K750, Sony Ericsson P990, Nokia N82, Nokia X6, iPhone 4, Nokia lumia 630, Jiayu S3 Advanced(RIP),Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτες εχω εγω σε ολα τα levels και δεν εχω παραπονα απο κανεναν! Απλα πες μας αν ειναι οκ για να το βλεπουν κι οι αλλοι:)

 

0-->255

1-->235

2-->215

3-->205

4-->195

5-->185

6-->175

7-->184

8-->184

9-->136

10-->184

11-->120

12-->0

13-->0

14-->0

 

Αλλαζουμε και τα 2 νουμερα η μονο το πρωτο?

Link to comment
Share on other sites

Οι κινέζικες μπαταρίες (εντάξει όλες κινέζικες είναι) των "μη επώνυμων" ας πούμε τηλεφώνων...την έχουν αυτήν την συμπεριφορά και μην σου πω και χειρότερη!

Αν πάρεις άλλη μια ας πούμε από aliexpress μπορεί να μην στο κάνει καθόλου, να στο κάνει από το 8% ας πούμε και κάτω, ή μπορεί και να στο κάνει από το 30%

Who knows...

Εμένα πχ. μου το κάνει στο 5%

Και φτάνει στο 1% σε περίπου 30 δευτερόλεπτα χρήσης.

 

Μου φαίνεται θα παίξω παραγγελία μια καινούργια, γιατί πρέπει να είναι πένα με το που κουμπωσει η 5.1

HD for Life..;)
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία στις 11/6 από vickmall... Στις 12/6 το έστειλαν στην postNL και σήμερα μόλις έφτασε Ελλάδα (13 μέρες Κίνα~Ελλάδα)... :-D για να δούμε τώρα πόσο θα κάνει από Ελλάδα~Ελλάδα... (γιατί ως γνωστόν ξύνονται και λίγο εκεί μέσα :-P )...
Link to comment
Share on other sites

Στον ίδιο σάκο είναι τα κινητά μας φίλε μου Γιατί Και εμένα 11-6 έγινε shipped και σήμερα ήρθε Ελλάδα.να δούμε πότε θα έρθει Θεσσαλονίκη.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα, ψάχνοντας αρκετά και αφού έκλεψαν το 2 μηνών κινητάκι μου, είμαι ανάμεσα σε αυτό και το xiaomi mi note, αλλά λόγο τιμής θα πρόβω στην αγορά του jiagu αφού ακούω και πολύ καλά σχόλια από εσάς.. 2 ερωτήσεις μόνο και συγνώμη αν έχουν απαντηθεί, 1. Επειδή ενδιαφέρει αρκετά ο τομέας κάμερα πως είναι οι φωτογραφίες του και 2. Από που να το αγοράσω? Με νοιάζει όχι μόνο να έρθει σχετικά γρήγορα αλλά να έχει και καλή υποστήριξη σε θέμα εγγύησης. Ευχαριστώ

Θέλετε να με βοηθησετε και εμένα λίγο?

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο δεν ξέρω να σ απαντήσω Γιατί δεν το έχω πάρει στα χέρια μου ακόμη.Όσο για το δεύτερο τα πιο αξιόπιστα σαιτς είναι geekbuying,to2c,vickmall, alliexpress από τα οποία έχω κάνει αγορές και είναι σίγουρο ότι θα σ εξυπηρετησουν σε ένα μεγάλο βαθμό.αν έχει κάποιος να προσθέσει κάτι ευπρόσδεκτο.
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να με βοηθησετε και εμένα λίγο?

 

Εγω θα σε απαντησω για την καμερα βγαζει αρκετα καλες φωτογραφιες σε φως ειναι πολυ καλες σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου υστερη λιγο αλλα τωρα με την λολλιποπ μπορει να το διορθωσουνε.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εχω μπερδευτει στο needrom.εχω το 2ραμ και δεν ξερω ποια ρομ να κατεβασω..για lollipop μιλαω.
Link to comment
Share on other sites

Lollipop 5.1 last version test.νομιζω οτι τα παει καλα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...