Jump to content

Jiayu S3


sam28
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Μπορεις σε παρακαλω να μας πεις το κουπονι εκπτωσης; ισχυει ακομα;

Ευχαριστω

 

Κοίτα αν πάς στην σελίδα του http://www.geekbuying.com αυτήν την στιγμή το έχει 185 ευρώ free shiping,

όσο αναφορά το κουπόνι συμπεριλαμβάνεται στο registration εγώ έκανα για πρώτη φορά λογαρισμό για αγορά

και πήρα το κουπόνι έκπτωσης αμέσως δεν ξέρω αν ισχύει και για δεύτερη αγορά, εσύ λογικά αν δεν έχεις λογαριασμό

στο εν λόγο site θα το πάρεις με την εγγραφή σου :)

Edited by tsarlatanos
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Μπορεις σε παρακαλω να μας πεις το κουπονι εκπτωσης; ισχυει ακομα;

Ευχαριστω

 

Κοίτα αν πάς στην σελίδα του http://www.geekbuying.com αυτήν την στιγμή το έχει 185 ευρώ free shiping,

όσο αναφορά το κουπόνι συμπεριλαμβάνεται στο registration εγώ έκανα για πρώτη φορά λογαρισμό για αγορά

και πήρα το κουπόνι έκπτωσης αμέσως δεν ξέρω αν ισχύει και για δεύτερη αγορά, εσύ λογικά αν δεν έχεις λογαριασμό

στο εν λόγο site θα το πάρεις με την εγγραφή σου :)

 

εχεις δικιο, εκανα εγγραφη και μου εδωσε 5% discount για την 1η αγορα, αρα βγενει στα 175,75 ευρω, πολυ καλυ τιμη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πιστεψε με,αξιζει με το παραπανω το +30$ επειδη μου ειπαν κιολας,οτι δεν χρειαζεται να το στειλω καν στην Κινα αν παθει κατι,μπορουν να το φροντισουν εδω αυτοι.;) Εγω ημουν σε επαφη μαζι τους μεσω fb και μου τα ειπαν ολα αυτα,αλλα θα κανω την εξυπηρετηση να το ρωτησω αυτο!Απλα πρεπει να ξερεις οτι οπως κ γω,πρωτα εκανα την αγορα κ μετα μου εδωσαν το τηλεφωνο να συνεννοηθω!Επισης,εγω βρισκομαι Αθηνα-Περιστερι και η αποθηκη τους ειναι εδω κοντα,κ γι αυτο καταφερα να το εχω αμεσως!

 

Νομιζω δεν ειναι +30 αλλα +50 δολλαρια. Γιατι απο εδω κοστιζει 230+20μεταφορικα=250

Και απο κινα 195δολλαρια

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν ειναι +30 αλλα +50 δολλαρια. Γιατι απο Κινα πολύ καλό σέρβις εδω κοστιζει 230+20μεταφορικα=250

Και απο κινα 195δολλαρια

 

Σιγά μην δώσω τόσα λεφτά για να μου έρθει από Ελλάδα. Έχω ξαναστηλει πίσω κινητό με εγγύηση στην Κινα έχουν πολύ καλό σέρβις με εγγύηση πολύ καλή και

ανέξοδα το μόνο αρνητικό ήταν η απόσταση. Κατά τα άλλα όλα καλά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο μερες εχω θεμα με το μικροφωνο του κινητου και συγκεκριμενα επαψε πλεον να λειτουργει καθως δε με ακουνε πλεον στις συνομιλιες. γνωριζει καποιος αν μπορει το συγκεκριμενο προβλημα να διορθωθει?η να αντικατασταθει? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ταπεράκι γεμάτο με ρύζι και θάψε το μέσα για μερικές μέρες (βγαλε καρτες sd/sim μπαταρια κάλυμμα). Αυτές τις μέρες μη προσπαθείς να το ανοίγεις μόνο ζημιά μπορέις να κάνεις. Γενικά, κακώς προσπάθησες να το ανοίξεις στο δίωρο.

Το αφησα ολη μερα σημερα 30 βαθμους ειχε το εβαλα και σε ρυζι αλλα τελικα ηταν νερο με σαπουνι και γλυκοζη απο τα πιστολια που κανουν φουσκες για τα παιδια.

Μαλλον επειδη δεν ηταν σκετο νερο , καπου θα εγινε ζημια .

Προσπαθησα να το ανοιξω , ξεβιδωσα ολες τις βιδες αλλα δεν καταφερα να το ανοιξω , φοβηθηκα κιολας μην το ζορισω .

Το ξανακλεισα οπως ηταν περασα recovery TWPR εκανα τα wipes και εβαλα μια ρομ mg και ανοιξε ζητησε λογαριασμο google κανονικα , αλλα στο επομενο restart ξανακολησε στο logo.

 

Παιδια γενικα με flash tools ποση ωρα αργει φυσιολογικα να φορτωσει την πρωτη φορα ?

Ολα γινονται κανονικα και βγαζει και το ν το πρασινο στο τελος , μηπως κανα loader να εχει θεμα ?

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

επειδη ηδη εχω βγαλει το προστατευτικο καλυμα και δεν θελω να βαλω αλλο (παρηγγειλα απο γερμανια) και μου ηρθαν για αλλο κινητο!!!! πιστευεται οτι αν το αφησω ετσι θα εχω θεμα με γρατζουνιες? (γενικα το προσεχω στην χρηση)

Κινητό χωρίς tempered glass είναι καταδικασμενο να σπάσει οθόνη αργά ή γρήγορα σε μια πτώση. Τότε θα μετανιωνεις που δεν έδωσες 10€ για μια καλή tempered. Προσοχή μιλάω για tempered και όχι για απλή ζελατίνα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Κινητό χωρίς tempered glass είναι καταδικασμενο να σπάσει οθόνη αργά ή γρήγορα σε μια πτώση. Τότε θα μετανιωνεις που δεν έδωσες 10€ για μια καλή tempered. Προσοχή μιλάω για tempered και όχι για απλή ζελατίνα.

 

Δεν θα το έλεγα γιατί το Huawei Ascend G300 που το έχω 2 χρόνια + και δεν του έχω βάλει ποτέ ούτε screen protector και έχει φάει τουλάχιστον 10 τούμπες και οι περισσότερες με την οθόνη προς τα κάτω (μιλάμε για ύψος 1μιση μετρο και παραπάνω) και δεν έχει το παραμικρό σημάδι στην οθόνη , μόνο πάνω από το ακουστικό έχει ένα σημαδακι. Αν θες ανεβαζω και φωτό.

Edited by Alex_90
:chair:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα γιατί το Huawei Ascend G300 που το έχω 2 χρόνια + και δεν του έχω βάλει ποτέ ούτε screen protector και έχει φάει τουλάχιστον 10 τούμπες και οι περισσότερες με την οθόνη προς τα κάτω (μιλάμε για ύψος 1μιση μετρο και παραπάνω) και δεν έχει το παραμικρό σημάδι στην οθόνη , μόνο πάνω από το ακουστικό έχει ένα σημαδακι. Αν θες ανεβαζω και φωτό.

 

ετυχε. ετσι ειναι αυτα. υπαρχουν και περιπτωσεις που στην πρωτη πτωση παιρνουν κινητα στο χερι

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

στο minideal το ευρωπαϊκό λέει πως είναι out off stock.

 

Χθες(τριτη) μεσημερι π μιλησα μαζι τους,μου ειχαν πει οτι ειχαν μεινει 2 ακομα κομματια,οποτε λογικο ειναι να εξαντληθηκε

Link to comment
Share on other sites

Το αφησα ολη μερα σημερα 30 βαθμους ειχε το εβαλα και σε ρυζι αλλα τελικα ηταν νερο με σαπουνι και γλυκοζη απο τα πιστολια που κανουν φουσκες για τα παιδια.

Μαλλον επειδη δεν ηταν σκετο νερο , καπου θα εγινε ζημια .

Προσπαθησα να το ανοιξω , ξεβιδωσα ολες τις βιδες αλλα δεν καταφερα να το ανοιξω , φοβηθηκα κιολας μην το ζορισω .

Το ξανακλεισα οπως ηταν περασα recovery TWPR εκανα τα wipes και εβαλα μια ρομ mg και ανοιξε ζητησε λογαριασμο google κανονικα , αλλα στο επομενο restart ξανακολησε στο logo.

 

Παιδια γενικα με flash tools ποση ωρα αργει φυσιολογικα να φορτωσει την πρωτη φορα ?

Ολα γινονται κανονικα και βγαζει και το ν το πρασινο στο τελος , μηπως κανα loader να εχει θεμα ?

 

Παιδια εχετε καμια καλη ιδεα τι να το κανω πριν το στειλω πισω?

Εχει πεσει σε bootloop , ομως ο υπολογιστης το βλεπει κανονικα το φλασαρω με επιτυχια αλλα δεν ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε καμια καλη ιδεα τι να το κανω πριν το στειλω πισω?

Εχει πεσει σε bootloop , ομως ο υπολογιστης το βλεπει κανονικα το φλασαρω με επιτυχια αλλα δεν ανοιγει.

Το ρύζι που σου πρότειναν για να απορροφήσει την υγρασία, το δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Το ρύζι που σου πρότειναν για να απορροφήσει την υγρασία, το δοκίμασες?

 

Ναι και μετα απο 1 μερα μεσα σε ρυζι , το ανοιξα και επεφτε σε bootloop , αλλά τωρα μετα απο 2 μερες και καμια 20αρια φλασαρισματα ο Κινεζος ειναι εγγυηση . Μετα και απο ενα στεγνωμα με πιστολακι δουλεψε .

Αυτη τη στιγμη δουλευει κανονικα μετα και απο πολλά restart δεν κολλαει καθολου σαν καινουριο .

Το μονο προβλημα που εχει αυτην τη στιγμη δεν λειτουργουν οι καρτες σιμ . Τις αναγνωριζει σαν cosmote & wind με τα νουμερα τους αλλα σημα μηδεν . Ρομ εβαλα αυτη που ειχα και πριν παρει σαπουνοφουσκες το κινητο

Edited by hammer
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα γιατί το Huawei Ascend G300 που το έχω 2 χρόνια + και δεν του έχω βάλει ποτέ ούτε screen protector και έχει φάει τουλάχιστον 10 τούμπες και οι περισσότερες με την οθόνη προς τα κάτω (μιλάμε για ύψος 1μιση μετρο και παραπάνω) και δεν έχει το παραμικρό σημάδι στην οθόνη , μόνο πάνω από το ακουστικό έχει ένα σημαδακι. Αν θες ανεβαζω και φωτό.

 

κι εγώ είχα 2 χρόνια ένα noname (Flying F600) κινητό το οποίο από τις πολλές πτώσεις λείπουν κομματάκια από διάφορα σημεία γύρω γύρω, αλλά η οθόνη (δεν ήταν καν Gorilla Glass) δεν έσπασε καθόλου εκτός από ένα μικρό σημείο στην πάνω γωνία που έσπασε όμως ακόμα και το σώμα του κινητού

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι και μετα απο 1 μερα μεσα σε ρυζι , το ανοιξα και επεφτε σε bootloop , αλλά τωρα μετα απο 2 μερες και καμια 20αρια φλασαρισματα ο Κινεζος ειναι εγγυηση . Μετα και απο ενα στεγνωμα με πιστολακι δουλεψε .

Αυτη τη στιγμη δουλευει κανονικα μετα και απο πολλά restart δεν κολλαει καθολου σαν καινουριο .

Το μονο προβλημα που εχει αυτην τη στιγμη δεν λειτουργουν οι καρτες σιμ . Τις αναγνωριζει σαν cosmote & wind με τα νουμερα τους αλλα σημα μηδεν . Ρομ εβαλα αυτη που ειχα και παρει σαπουνοφουσκες το κινητο

 

ε μπορεί να χαλάσανε οι SIM, γιατί δεν πας να τις ελέγξεις σε ένα κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Εχασε τα imei απο τα flasharismata τωρα? Τα imei τα εχω αποθηκευμενα τα ξερω αλλα στο κινητο πως μπαινουν?
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα και τροπο περασα και τα imei ολα καλα το κινητο αποδειχτηκε σκυλος και για οποιον δισταζει να το αγορασει παρτε το με κλειστα ματια ειναι κορυφη , με ειχαν μπει σκεψεις οτι καταστραφηκε τελειως και παλι το ιδιο θα αγοραζα . Ευχαριστω για την συμβουλη με το ρυζι
Link to comment
Share on other sites

Είμαι τυχερός εγώ; Δε νομίζω. Τέλος πάντων είμαστε off-topic.

 

Βρηκα και τροπο περασα και τα imei ολα καλα το κινητο αποδειχτηκε σκυλος και για οποιον δισταζει να το αγορασει παρτε το με κλειστα ματια ειναι κορυφη , με ειχαν μπει σκεψεις οτι καταστραφηκε τελειως και παλι το ιδιο θα αγοραζα . Ευχαριστω για την συμβουλη με το ρυζι

 

 

ρε παιδια ,πως κανει screnshot το κινητο????????

επισης αν εχει να προτεινει καποιο καλο προγραμμα για φωτο-βιντεο???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ,πως κανει screnshot το κινητο????????

επισης αν εχει να προτεινει καποιο καλο προγραμμα για φωτο-βιντεο???

 

Διαβασε και λίγο παλικάρι δεν είναι κακό. Με την καλή την έννοια δεν κάνω επίθεση.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

To S3 έχει το ευκολότερο screenshot!

Βάζεις το δάχτυλο ανάμεσα σε vol και power button, πατάς και με τη μια νατη η φωτό!

Link to comment
Share on other sites

To S3 έχει το ευκολότερο screenshot!

Βάζεις το δάχτυλο ανάμεσα σε vol και power button, πατάς και με τη μια νατη η φωτό!

 

Χαχααχαχχαχααχα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...