Jump to content

Γενικά περί... Χbox


gboy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 308
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι πολύ νωρίς για να συγκριθούν τα δύο μηχανήματα και από τα specifications και μόνο, άκρη δεν βγαίνει. Αν θέλετε να αναπτύξετε τα επιχειρήματα σας για το ποιό είναι καλύτερο μπορείτε να το κάνετε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=63520

Όταν με το καλό κυκλοφορήσουν οι δύο παιχνιδομηχανές και υπάρχουν χειροπιαστά στοιχεία για τις επιδόσεις τους, το συζητάμε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

λοιπόν έχω μερικά παιχνιδάκια τα οποία δεν είναι original άλλα αντίγραφα σε DVD και παίζουν στο chipαρισμένο ΧΒΟΧ.

 

Επειδή μερικά DVD άρχισαν να "χλωμιάζουν" και το XBOX δεν μπορεί να τα διαβάσει θέλω να κάνω αντίγραφα των αντιγράφων για να τα έχω.

 

Ποιό πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω?

Με το Nero ενώ όλη η διαδικασία ολοκληρώθηκε κανονικά δεν είχα αποτέλεσμα γιατί το νέο DVD δεν ήταν αναγνωρίσιμο απο το XBOX.

 

Επαναλαμβάνω ότι δεν θέλω να αντιγράψω κάποιο original game άλλα κάποιο αντίγραφο.

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

έχεις απόλυτο δίκιο. Το έκανα και όλα ΟΚ. Σε ευχαριστώ.

Με την ευκαιρία και ψάχνοντας έβαλα και το Alcohol 120%, καλό πρόγραμμα!

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

Link to comment
Share on other sites

Se mia sinantisi me dimosiografous, milousane gia to security opou periexi to Xbox 360, kai an tha mporesoun h hackers na to spasoune. Apantisi se ayto to thema edose o Andre Vrignaud, Director of Technical Strategy for Xbox Live, kai eipe: Sto xbox 1 kaname 1 xrono gia na doulepsoume sto security tou xbox, gia to xbox 360 kaname 2 xronia!. Pote den leme pos den tha mporesoun h xackers na to kanoun mod, alla den tha enai kai sintoma. Exoun vali diaforetika security levels, sto ka8e xbox 360, opou kai an spasoune to ena, den tha einai o idios tropos na gini sta ypolipa. To ka8e xbox exei kai ton idio tou security codiko. Kai kati poly diaforetiko apo alles consoles, einai oti to security code vriskete sto hardware kai oxi sto chip circuit opos palia.

 

http://www.xbox-scene.com/xbox1data/sep/EEkVyFuAuuOSItPFVm.php

 

E pedia, tha exoume provlima!..alla den pirazi, tha voleftoume me kanena 2 pexnidia kai online gia tin arxi! Perimeno Sxolia.

 

 

:!: :w00t: :lol: :blink: :wacko: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω και στο psp το umdακι δεν θα εσπαζε αλλα οσοι τυχεροι με 1.50 και 1GB μνημη.........κανονικα :)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφορα topics, κυρίως στο computing, γι'αυτό το θέμα, μπορείς να τα βρεις με την Αναζήτηση. Υπάρχει και εδώ ένα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=82312

που έχει κάποιες πληροφορίές.

Link to comment
Share on other sites

Edo pistevo einai kala na milisoume gia to X-link kai tin dynatotita na paizoume online me xbox meso system link. Einai apistefto pos den mporo na vro oute ena ellina online meso aytou, kai einai dorean ktlp.

 

Lipon, opoios endiaferete na pate sto site http://www.team-xlink.com eki tha vrite oti xriazete.

 

Kai as arxisoume ta rantevou mas online!..Kai min ksexnate einai kalo na exete kai to microfono tou xbox. Perimeno sxolia!.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O Peter Moore, corporate vice president of Worldwide Marketing and Publishing για το Xbox της Microsoft, επανέλαβε τη σημερινή ανακοίνωση των Universal Studios ότι οι τρεις φορές βραβευμένοι με Όσκαρ Peter Jackson και Fran Walsh θα είναι οι executive producers της επερχόμενης ταινίας ''Halo,'' που βασίζεται στο ομώνυμο πολύ δημοφιλές παιχνίδι. Αυτή η μοναδική συνεργασία ανάμεσα στα Universal Studios, την 20th Century Fox, τη Microsoft και τους Peter Jackson και Fran Walsh υπόσχεται ένα βήμα μπροστά στις παραγωγές κινηματογραφικών ταινιών. Η ταινία ''Halo'' θα ωφεληθεί από την εμπειρία και τους πόρους των κινηματογραφικών εταιριών, το καινοτόμο όραμα της Microsoft και τη δημιουργική αίσθηση του Jackson και του Walsh τόσο στην παραδοσιακή δημιουργία ταινιών, όσο και στην χρήση της ψηφιακής τεχνολογίας.

 

http://tech.flash.gr//games/news/2005/10/10/11715id/

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Θα μαμαει η ταινιουλα....

Περιμενω με ανυπομονησια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε τουλάχιστον 100 ίντζες οθόνη, με DVI είσοδο, ο υψηλής ποιότητας βιντεοπροβολέας νομίζω πως βρήκε το ταίρι του στην απεικόνιση.

 

Ποιό όμως απο τα 2 μηχανήματα θα δείξει super εικόνα σε μια τόσο μεγάλη οθόνη;

 

Τα εν λόγο παιχνιδομηχανάκια (και οχι μόνο) θα έχουν έξοδο DVI η HDMI; Προφανώς θα έχουν.

Θα υπάρχει όμως ειδική καλωδίωση η θα έχουμε τις παλαιές καθυστερήσεις όπως π.χ. στο ps2 που ακόμη περιμένω την καλωδίωση χρωμοδιαφορών;

 

Ποιό λέτε να αγοράσω;

 

Τώρα έχω το ps2 το μικρό με 10 παιχνίδια που δεν τα εχω ανοίξει ακόμη, καθώς και ενα καινούργιο xbox κερδισμένο σε διαγωνισμό με ασύρματο δεύτερο χειριστήριο και 30 παιχνίδια εκ των οποίων τα 20 ειναι σφραγισμένα.

 

Ομως λόγο των νέων κονσολων, δεν το εχω ανοίξει.

 

Θα τα πουλήσω και θα συγκεντρώσω τα χρήματα για 1 απο τις 2 κονσόλες.

Ισως όμως κρατήσω αρκετά απο τα παιχνίδια μια και θα παίζουν στις νέες κονσόλες.

 

Τι λέτε επι του θέματος;

Συμβουλέψτε με. :)

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πιο θα ειναι καλυτερο απο τα δυο.Και μαλλον δυσκολο να ξερει κανεις αλλος απο τωρα!Περιμενε να βγουν και οι 2 κονσολες και μετα βλεπεις!

Αληθεια ποσο πουλας τις κονσολες???Εχω ενα xbox αλλα θελω ps2 για να παιξω τα final fantasy :D

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα pm για το θέμα της πώλησης.

 

Οσο για τα νέα μηχανήματα το blu-ray στο ps3 ειναι το μεγάλο δέλεαρ.

Διοτι και οι μελλοντικές ταινίες DVD, σε blu ray θα βγαίνουν απο τις εταιρίες με ποιότητα απαράμιλλη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το xbox οπως πολλοι απο εσας και παιζω τα παιχνιδακια μου στην τηλεοραση του σπιτιου.

χθες ενας φιλος μου εδωσε μια μικρη τηλεοραση sharp 15" και 'γω ολο χαρα την εβαλα στο δωματιο μου συνδεσα και το xbox απο πισω και πηρα θεση για παιχνιδι :) .διστυχως ομως η τηλεοραση δεν εβγαλε ποτε την πρασινη οθονη του xbox και συνεχισε να εχει "χιονια".Τι μπορει να φταιει?(ο φιλος μου επαιζε με το playstation κανονικα στην ιδια τηλεοραση)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το xbox οπως πολλοι απο εσας και παιζω τα παιχνιδακια μου στην τηλεοραση του σπιτιου.

χθες ενας φιλος μου εδωσε μια μικρη τηλεοραση sharp 15" και 'γω ολο χαρα την εβαλα στο δωματιο μου συνδεσα και το xbox απο πισω και πηρα θεση για παιχνιδι :) .διστυχως ομως η τηλεοραση δεν εβγαλε ποτε την πρασινη οθονη του xbox και συνεχισε να εχει "χιονια".Τι μπορει να φταιει?(ο φιλος μου επαιζε με το playstation κανονικα στην ιδια τηλεοραση)[/quote

 

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι αφου συνδεσεις το xbox μεσω scart καλωδιου στην τηλεοραση σου να πατησεις το κουμπι AV απο το χειριστηριο της tv.Διαφορετικα τσεκαρε καλωδιο και xbox αν εχουν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

file mou to blepw na kleidwnete to 8ema...den nomizw oti epitreponte VS eidika se auto to xwro.An 8es na ma8eis pio einai pio kalo me ena search so internet sigoura 8a deis.:)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

VS επιτρέπονται, όταν έχουν νόημα όμως. Τώρα πρόκειται για δύο παιχνιδομηχανές οι οποίες δεν έχουν κυκλοφορήσει καν. Επίπλέον έχουν ήδη συζητήσει αρκετά γι'αυτές σε παλιότερο topic, πάντα με βάση τα specifications, γιατί κάτι άλλο δεν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... Χbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...