Jump to content

Επιλογή κινητού μέχρι 200 ευρώ


frygania
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια! Διαβαζω τα οσα εχετε γραψει παραπανω, και μπορω να πω οτι εμαθα αρκετα. Θα ηθελα ομως τα φωτα και τη γνωμη σας σε κατι.. Ο κολλητος μου μου εκανε πρόσφατα μια πολυ μεγαλη εξυπηρετηση και θελω καπως να του το ανταποδωσω. Και σκεφτηκα να του παρω δωρο (σε συνδυασμο και με τη γιορτη του κοντα στο Πασχα) ενα καινουριο κινητο εως 200€. Προς το παρον εχει δυο αρχαια (Motorola Defy και Sony Ericsson 530i), οριακα λειτουργικα, και εχω κουραστει να τον βλεπω να παιδευεται, οποτε λεω να του παρω ενα και dual SIM. :P :P :P

 

Χαρακτηριστικα που εχω καταλαβει οτι θα τον ενδιαφερουν ειναι:

1) Καλη διαρκεια ζωης μπαταριας

2) Κατα προτιμηση μεχρι 5 ιντσες, χωρις να ειναι δεσμευτικο

3) Καλο software support γιατι ειναι του Πολυτεχνειου και ειμαι σιγουρος οτι θα το ρημαξει στο "πειραγμα" :P

4) Αν γινεται να υποστηριζει 4G

5) Η καλη καμερα ειναι θεμιτη αλλα οχι απαραιτητη

6) Να εχει στιβαρη κατασκευη, γιατι ειναι και λιγο τσαπατσουλης

 

Χαιρομαι που, εστω και απο ενστικτο και χωρις να εχω διαβασει για τις μπαντες, ήθελα να μεινω μακρια απο MediaTek.

Σκεφτομουν σοβαρα την επιλογη του Redmi 2 Pro (ή Enhanced, οπως το πουν τελος παντων) αλλα δεν εχει ανακοινωθει ακομα και το βλεπω να φτανει αργα...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Το asus zen phone 5 a500kl με τον snapdragon και το 4g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ρε τύποι, τι να πάρω εγώ τώρα με κανά 200€;

Ζαχάρωνα το Lenovo Vibe X2 , και το Zte Nubia Z5S αλλά ο haki μου έφερε τα πάνω κάτω, (και καλά έκανε με έσωσε)

Τι να πάρω λοιπόν;

www.coffeeheat.gr

Τα πάντα για τον καφέ και τα ροφήματα!

Link to comment
Share on other sites

Από κίνα, θα μου πρότεινες κάτι; Καλό το Lg G2 αλλά παράπαει στο 250ρι.

www.coffeeheat.gr

Τα πάντα για τον καφέ και τα ροφήματα!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Asus που πρότεινε ο @XMorsX όχι, λόγω Κίνας; Γιατι, αν δεν απατώμαι, και δοκιμασμένη μάρκα είναι, και εναρμονισμενο στις ευρωπαϊκές μπάντες...
Link to comment
Share on other sites

Το Vibe Z2 το βρισκω στο skroutz στα 250€.. Παει πολυ ακριβα... :worry:

 

για το vibe x2 φαντάζομαι διάβασες το αντίστοιχο νήμα και από τα σχόλια των κατόχων για το πόσο χάλια είναι το απέρριψες?και ψάχνεσαι με το χειρότερο z2 το οποίο θα πληρώσεις ακριβότερα

Link to comment
Share on other sites

Στο X2 με προβληματιζει το οτι εχει MediaTek επεξεργαστη, με τα οποια στραβα εχω διαβασει κατα καιρους στο κατα ποσο υποστηριζονται απο updates σε βαθος χρονου. Και απανταω για το Ζ2 γιατι αυτο προταθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Η ζελατινα ομως τζι τζι.... χα χα χα χα.

 

Το θεμα με τα Κινεζικα δεν ειναι οτι δε θα κανεις τη δουλεια σου. Κουτσα στραβα θα την κανεις.

Το θεμα ειναι ακριβως αυτο που περιεγραψες παραπανω (και καποια αλλα, εχουν χιλιοειπωθει).

Κανενας δεν πιστευει βεβαια οτι θα του τυχει,αλλα μιλαμε για πιθανοτητες.

Αμα σου κατσει η στραβη, απλα την εκατσες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, το καταλαβαίνω και συμφωνώ ότι είναι μια κίνηση με ρίσκο. Αλλά το συγκεκριμένο είναι επιλογή πάνω από τις δυνατότητες μου..
Link to comment
Share on other sites

Και αντίστοιχα από κατόχους Xiaomi (συμπεριλαμβανομενου εμου) δεν έχω ακούσει παράπονο για ξαφνικες βλάβες.. Μήπως εμπίπτει στο διαχωρισμό κινέζικων και "κινεζιων" που είχες αναφέρει παραπάνω;
Link to comment
Share on other sites

Τα xiaomi, meizu, asus kok έχουν καλό όνομα ως προς αξιοπιστία. Απλώς επειδή η επικοινωνία γίνεται με αυτά τα καταστήματα καταλαβαίνουμε ότι σε περίπτωση στραβής τα @@@ μας θα πάρουμε στην ουσία...

 

Και ένα τελευταίο....όταν είχαν βγει τα zoppo πριν λίγα χρόνια όλοι οι γνώστες τα έλεγαν για κινητάρες και τον τελευταίο χρόνο βγαίνουν αναφορές για θέματα με αξιοπιστία...Το κορυφαίο παράδειγμα ήταν το Umi zero όπου ακούστηκαν πολλά αρνητικά μετά τα πρώτα σχόλια που λέγαμε για την τιμή...

 

Συνεπώς όποιος θέλει τα ζυγίζει και αποφασίζει....

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για την αγορά του opo από το site της ελλάδος στα 299€;

#αξίζει η αγορά του σε αυτά τα χρήματα για ότι προσφέρει;

# το 4 g του είναι συμβατό με αυτό της ελλάδος;

Link to comment
Share on other sites

Haki από που το έχεις πάρει (σόρρυ αν το ανέφερες κάπου πιο πριν)??

 

Πάντως εγώ είμαι της γνώμης να μην βάζουμε τα πάντα στο ίδιο τσουβάλι..

Έχω χρησιμοποιήσει thl t11 και ένα ZTE (Δεν θυμάμαι μοντέλο) που αγοράστηκαν αν θυμάμαι καλά πριν το καλοκαίρι(Μπορεί και πιο πριν).. Και τα 2 σκυλιά και δεν έχουν βγάλει κανένα πρόβλημα απολύτως... Ένα άλλο THL δυστυχώς έσπασε η οθόνη.. Παράγγειλα από aliexpress καινούρια και την άλλαξα μόνος μου.. Δηλαδή με σπασμένη οθόνη 20 μέρες.. Και το κινητό χωρίς να πάθει τίποτα και πλέον λειτουργεί κανονικά και πάλι χωρίς κανένα πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Ωραία συμφωνώ με τα λεγόμενα σου απλά μην είσαι τόσο απόλυτος.. Καταλαβαίνω την θέση που βρίσκεσαι και πάντα το καλύτερο είναι να μην μπλέκει κάποιος σε καταστάσεις που κάνει "χάρη" για κάποιον γιατί αυτός θα τρέχει στο τέλος..
Link to comment
Share on other sites

Aπό το To2C με το οποίο "μάλωσα" στο ειδικό thread του myphone που τους φιλοξενούσε. Την επόμενη μέρα αποχώρησαν από το myphone και το αντίστοιχο thread διαγράφηκε. Αν τα ποστ μου σ' εκείνο το thread απετέλεσαν την χαριστική βολή δεν αισθάνομαι καθόλου άσχημα!

 

Γιατί να διαγραφεί ένα θέμα;;;; εκτός και αν αυτά τα θέματα είναι μόνο για διαφήμιση και ευχολόγια....

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου εμπειρία είναι 7 στα 7 απροβληματιστα κινητά από Κίνα και όλα κάτω από 150$ Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
@haki τελικά αφού πρόκειται για δώρο, είπα να ακολουθήσω τη συμβουλή σου και να παίξω εκ του ασφαλούς, και ας γίνει μία υπέρβαση σε κόστος και μέγεθος.. Lenovo Vibe Z2 στα 254€ μαζί με τα μεταφορικά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...