Jump to content

Ulefone Be X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν νομίζω, αλλά ακόμα και αν είχα οι άλλες συσκευές γιατί το βλέπουν με την μία ?

 

με αλλαγή σε wpa-psk το είδε κανονικά το ασύρματο !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 751
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια...εχω προβλημα με τη συνδεση δεδομενων κινητης τηλεφωνιας..ενω επιλεγω τη καρτα sim και δειχνει οτι ενεργοποιηθηκε, δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ...εχει κ καποιος αλλος το ιδιο προβλημα ή εχω κανει λαθος καποια ρυθμιση(αν και τις τσεκαρα)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια...εχω προβλημα με τη συνδεση δεδομενων κινητης τηλεφωνιας..ενω επιλεγω τη καρτα sim και δειχνει οτι ενεργοποιηθηκε, δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ...εχει κ καποιος αλλος το ιδιο προβλημα ή εχω κανει λαθος καποια ρυθμιση(αν και τις τσεκαρα)

 

δες λίγο τα apn και λοιπά στοιχεία του παροχου σου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ακυρο μολις το βρηκα...επρεπε να αλλαξω το "ονοματα σημειου προσβασης"...ολα καλα...δευτερη μερα το εχω στα χερια μου και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο τη συσκευη!
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασες??

 

δεν το εχω το κινητο ακομη στα χερια μου

απο εβδομαδα που μαλλον θα παραλαβω θα την κατεβασω να την εχω για ωρα αναγκης

Link to comment
Share on other sites

Oμορφο ειναι :) μικρουλικο-γρηγορο με καλη οθονη αλλα απο wi-fi και 3g ειναι πολυ μετριο εως κακο!:rolleyes:
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Oμορφο ειναι :) μικρουλικο-γρηγορο με καλη οθονη αλλα απο wi-fi και 3g ειναι πολυ μετριο εως κακο!:rolleyes:

 

εγώ φίλε μου όσο σήμα έχω με το ο+ο έχω και με το Χ και 3g και wifi

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλε μου όσο σήμα έχω με το ο+ο έχω και με το Χ και 3g και wifi

Τι διαφορετικο ειναι το δικο μου? Την διαφορα δεν την καταλαβαινεις οταν εισαι σε καλες περιοχες με φουλ σημα φιλε μου αλλα πχ οταν απομακρυνεσαι απο ενα router αρκετα ακομη και οριακα.

Εκει βλεπεις τις διαφορες, τωρα εγω που συγκρινω σε ιδια μερη καθημερινα ακομη και σε εξωτερικους χωρους προσπαθοντας να συνδεθω σε διαφορα δικτυα wifi τεσταρισμενα με πολλες αλλες συσκευεςτο ulefone πασχει παρα μα παρα πολυ!!!

Τωρα μην αναφερω καν για 3g και σημα τηλεφωνου ειδικα στην micro sim card γιατι εκει τα πραγματα ειναι τραγικα και πολλες φορες χανω και κλησεις οπως παθαινα με πολλα αλλα κακης ποιοτητας κινητα ποιο παλια, βλεπε Jiayu G4 etc:cool:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μα ακριβώς αυτό σου λέω και εγώ, όπου πιάνει το ένα πιάνει το ίδιο σήμα και το άλλο και σε 3g αλλά και σε Wi-Fi, βέβαια στο Χ Έχω Vodafone στην πρώτη θέση , ενώ στο ο+ο Έχω wind

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και custom recovery εδώ.......

 

http://www.needrom.com/download/ulefone-be-x-twrp-2-8-10-recovery/

 

o τρόπος που το περνάμε είναι ο εξής ,απλά πρέπει να είσαι root:

το παραπάνω αρχείο χύμα στην sd card ( όχι στην εξωτερική ) αφού το έχουμε μετανομάσει σε recovery.img

έχουμε κατεβάσει την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileuncle.toolbox&hl=el

μέσα από την εφαρμογή πάμε στην ένδειξη update recovery

μας βγάζει μία λίστα, πρώτο στην λίστα πρέπει να είναι το αρχείο που ήδη έχουμε στην sd card

πατάμε yes και σε λίγα δευτερόλεπτα έχει περάσει η custom recovery

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Παρελαβα σημερα και εγω το ulefone be x.Στις 3 του μηνος εγινε η παραγγελεια απο everbuying.Το κινητο δυστηχως θα το ποιασω στα χερια μου σε 10 μερες :/ και τοτε θα γραψω πως μου φενεται και εμαν η συσκευη απο την λιγοστη πειρα που εχω σε smartphones.Θηκουλα ομως που θα βγρουμε?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Παρελαβα σημερα και εγω το ulefone be x.Στις 3 του μηνος εγινε η παραγγελεια απο everbuying.Το κινητο δυστηχως θα το ποιασω στα χερια μου σε 10 μερες :/ και τοτε θα γραψω πως μου φενεται και εμαν η συσκευη απο την λιγοστη πειρα που εχω σε smartphones.Θηκουλα ομως που θα βγρουμε?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/171230765337?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=470338651847&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Μία καλή και οικονομική λύση,έστω για προσωρινή...

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/171230765337?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=470338651847&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Μία καλή και οικονομική λύση,έστω για προσωρινή...

 

Nαι αλλα πιο απο ολα τα κινητα που εχει σαν επιλογη στη θηκη που μου εστειλες τεριαζει καλειτερα με της διαστασεις του be x?Εγω τσεκαρα μια το htc one x και εχουν παρομιες διαστασεις και ελεγα μηπως γινει κατι με καμια θηκη της Htc

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα πιο απο ολα τα κινητα που εχει σαν επιλογη στη θηκη που μου εστειλες τεριαζει καλειτερα με της διαστασεις του be x?Εγω τσεκαρα μια το htc one x και εχουν παρομιες διαστασεις και ελεγα μηπως γινει κατι με καμια θηκη της Htc

 

αυτό που σου δείχνει, για το s4 XL μέγεθος

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα πιο απο ολα τα κινητα που εχει σαν επιλογη στη θηκη που μου εστειλες τεριαζει καλειτερα με της διαστασεις του be x?Εγω τσεκαρα μια το htc one x και εχουν παρομιες διαστασεις και ελεγα μηπως γινει κατι με καμια θηκη της Htc

 

Την έχω πάρει και είναι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Καποια συμβατη θηκη σιλικονης εχει βρει κανεις;

Δεν έχει κυκλοφορήσει τίποτα ακόμη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λοιπόν και απο εμένα .4 ώρες + με το be x στα χέρια μου και μπορώ νομίζω να σας πω και εγώ τις απόψεις μου και να σας περιγράψω την εμπειρία μου.Καταρχάς να σας ευχαριστήσω γιατί αν δεν ήταν αυτό το thread ίσως να μην το είχα αγοράσει το κινητό .Το κινητό το πήρα απο το everbuying με έκπτωτση 12%,το κουπόνι της εκπτωσης μου δώθηκε κατα την εγγραφή μου στο site.Μαζί με dhl express μεταφορικά και ασφάλεια έφτασε στα 85$ κόστος.Φυσικά λόγω courier σταμάτησε τελωνείο το οποιό μου κόστισε άλλα 72,5 ευρώ.Παρέλαβα μαζί με το τελωνείο 7 μέρες μετά την παραγγελία .Αν και κόστισε εν τέλει πολύ παραπάνω από το αρχικό υπολογισμένο κόστος θεωρώ πως αν κάποιος λέει την συγκεκριμένη συσκευή απλά vfm είναι πολύ συγκρατημένος .Και εξηγώ:Τρομερή οθόνη , το κινητό δεν κολλάει πουθενά ,η κάμερα προσωπικά θεωρώ πως είναι πολύ καλή , πολύ ωραία αίσθηση στο κράτημα και ποιοτική κατασκευή ,wifi και gps άριστα,σήμα αν και φαίνεται να μην γεμίζει σχεδόν ποτέ -μία με δυο γραμμές πάντα-δεν φαίνεται ποτέ εκτος δικτύου (cosmote),browsing πολύ γρήγορο.Προσωπικά μέχρι τώρα το θεωρώ μία πάρα πολύ καλη συσκευή ,ακόμα και για τα λεφτά που μου κόστισε τελικά.

Αρνητικά : Θα ήθελα τα κουμπιά του μενού να είναι φωτιζόμενα.Επίσης έχω ένα πρόβλημα,οταν κατεβάζω από το play store με κάρτα sd μέσα ,αν και προεπιλεγμένος αποθηκευτικός χώρος είναι του κινητού πάει να το αποθηκεύσει στην sd.

Υγ:Δεν δοκίμασα ακόμα δεδομένα 3g οπότε δεν μπορώ να σας πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λοιπόν και απο εμένα .4 ώρες + με το be x στα χέρια μου και μπορώ νομίζω να σας πω και εγώ τις απόψεις μου και να σας περιγράψω την εμπειρία μου.Καταρχάς να σας ευχαριστήσω γιατί αν δεν ήταν αυτό το thread ίσως να μην το είχα αγοράσει το κινητό .Το κινητό το πήρα απο το everbuying με έκπτωτση 12%,το κουπόνι της εκπτωσης μου δώθηκε κατα την εγγραφή μου στο site.Μαζί με dhl express μεταφορικά και ασφάλεια έφτασε στα 85$ κόστος.Φυσικά λόγω courier σταμάτησε τελωνείο το οποιό μου κόστισε άλλα 72,5 ευρώ.Παρέλαβα μαζί με το τελωνείο 7 μέρες μετά την παραγγελία .Αν και κόστισε εν τέλει πολύ παραπάνω από το αρχικό υπολογισμένο κόστος θεωρώ πως αν κάποιος λέει την συγκεκριμένη συσκευή απλά vfm είναι πολύ συγκρατημένος .Και εξηγώ:Τρομερή οθόνη , το κινητό δεν κολλάει πουθενά ,η κάμερα προσωπικά θεωρώ πως είναι πολύ καλή , πολύ ωραία αίσθηση στο κράτημα και ποιοτική κατασκευή ,wifi και gps άριστα,σήμα αν και φαίνεται να μην γεμίζει σχεδόν ποτέ -μία με δυο γραμμές πάντα-δεν φαίνεται ποτέ εκτος δικτύου (cosmote),browsing πολύ γρήγορο.Προσωπικά μέχρι τώρα το θεωρώ μία πάρα πολύ καλη συσκευή ,ακόμα και για τα λεφτά που μου κόστισε τελικά.

Αρνητικά : Θα ήθελα τα κουμπιά του μενού να είναι φωτιζόμενα.Επίσης έχω ένα πρόβλημα,οταν κατεβάζω από το play store με κάρτα sd μέσα ,αν και προεπιλεγμένος αποθηκευτικός χώρος είναι του κινητού πάει να το αποθηκεύσει στην sd.

Υγ:Δεν δοκίμασα ακόμα δεδομένα 3g οπότε δεν μπορώ να σας πω εντυπώσεις.

 

γιατι το πηρες με κουριερ?δεν σε συμβουλευσε καποιος?δεν ειχες διαβασει εδω μεσα?αμαρτια με τα διπλα λεφτα επαιρνες...τουμπανο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα από everbuying και ενώ τους είπα να μου το στείλουν με sing post οπως έχουν τα άλλα μαγαζιά, αυτοί το έστειλαν με netherlands post.Θα έχω θέμα με τελωνείο; Δε νομίζω ε;:worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα από everbuying και ενώ τους είπα να μου το στείλουν με sing post οπως έχουν τα άλλα μαγαζιά, αυτοί το έστειλαν με netherlands post.Θα έχω θέμα με τελωνείο; Δε νομίζω ε;:worry:

 

οχι!το πολυ να σου ερθει πιο γρηγορα.και εγω ενα που περιμενω με NLpost θα ερθει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...