Jump to content

Ulefone Be X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν βλεπω το κινητο μου στον υπολογιστη για μεταφορα αρχειων!και δευτερο δεν καταφερα να βαλω διαφορετικα ringtones στις δυο καρτες μου!καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 751
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για διαφορετικο ringtone ανα σιμ

βαζεις αυτο

 

για το αλλο δες πως το συνδεεις (usb/mtp/μονο φορτιση; )

 

ευχαριστω για το πρωτο(αν και με το cubot s200 δεν χρειαζοταν εφαρμογη)για το δευτερο δοκιμασα και τα 3.μηπως θελει τιποτα drivers του κινητου?πιστευω θα βγαλω ακρη.και παλι ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το πρωτο(αν και με το cubot s200 δεν χρειαζοταν εφαρμογη)για το δευτερο δοκιμασα και τα 3.μηπως θελει τιποτα drivers του κινητου?πιστευω θα βγαλω ακρη.και παλι ευχαριστω παντως

 

κατεβασε το pdanet στον υπολογιστη σου συνδεσε το κινητο με τον υπολογιστη και τρεξε το pdanet για να βαλει αυτοματα drivers

μολις τελειωσει βαλε στο κινητο να τρεχει ενω ειναι συνδεδεμενο στο usb mtp για να δει και την καρτα sd και την εσωτερικη μνημη

με usb mode βλεπει μονο την καρτα sd

πριν ξεκινησεις την ολη διαδικασια ενεργοποιησε το usb debugging απο το κινητο σου

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το pdanet στον υπολογιστη σου συνδεσε το κινητο με τον υπολογιστη και τρεξε το pdanet για να βαλει αυτοματα drivers

μολις τελειωσει βαλε στο κινητο να τρεχει ενω ειναι συνδεδεμενο στο usb mtp για να δει και την καρτα sd και την εσωτερικη μνημη

με usb mode βλεπει μονο την καρτα sd

πριν ξεκινησεις την ολη διαδικασια ενεργοποιησε το usb debugging απο το κινητο σου

 

οντως.δουλεψε να εισαι καλα!επαναλαμβανω το κινητο ειναι οτι καλυτερο στα χρηματα του

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να παρω backup με το titanium στις εφαρμογες

ανεπαρκης ελευθερος χωρος μου λεει ενω εχει ελευθερο χωρο στην sd πανω απο 3 γιγα

το κανει σε καποιον αλλον αυτο;

και μιλαμε οτι πηγα να παρω backup σε μια με δυο εφαρμογες και οχι backup σε ολες τις εφαρμογες

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

To http://m.everbuying.net/product784318.html στο θέμα ισοτιμίας όταν το έχεις σε Euro λέει 66.74 και όταν το έχεις σε δολάρια λέει 89,99 δολάρια = 81,81 Ευρώ. Ότι να'νε! Σε τι τιμή το έχετε βρει τελευταία και που?
Link to comment
Share on other sites

Καμία θήκη βρήκε κανείς?

Μια απλή ψάχνω για την πλάτη του κινητού αλλά εις μάτην

Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα και εγω το κινητο,το εχω 4 μερες και εχω ξετρελαθει!Εχω βεβαια ενα μικρο προβληματακι το οποιο ειναι οτι δεν μπορω να μπω ιντερνετ απο τα μεγαμπιτε που εχω στη βονταφον.Παταω συνδεση δεδομενων και δεν ποιανει ιντερνετ.Τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα και εγω το κινητο,το εχω 4 μερες και εχω ξετρελαθει!Εχω βεβαια ενα μικρο προβληματακι το οποιο ειναι οτι δεν μπορω να μπω ιντερνετ απο τα μεγαμπιτε που εχω στη βονταφον.Παταω συνδεση δεδομενων και δεν ποιανει ιντερνετ.Τι μπορω να κανω?

 

κάτι παίζει με τo APN δες τις ρυθμίσεις σου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρελαβα και εγω το κινητο,το εχω 4 μερες και εχω ξετρελαθει!Εχω βεβαια ενα μικρο προβληματακι το οποιο ειναι οτι δεν μπορω να μπω ιντερνετ απο τα μεγαμπιτε που εχω στη βονταφον.Παταω συνδεση δεδομενων και δεν ποιανει ιντερνετ.Τι μπορω να κανω?

 

σε ποιο slot εχεις βαλει την sim?

απο προεπιλογη εχει 3g το slot 1 εκει που παιρνει δλδ την κανονικη την καρτα και οχι την micro sim

παρολα αυτα μπορεις να επιλεξεις εσυ σε ποια καρτα θελεις να εχεις 3g χωρις να αλλαξεις χειροκινητα τις sim

πας ρυθμισεις περισσοτερα δικτυο κινητης τηλεφωνιας υπηρεσια 3g ενεργοποιηση 3g και επιλεγεις σε ποια sim θελεις να εχεις 3g η ακομη και απενεργοποιηση αν το επιθυμεις

σε μια μονο sim μπορεις να εχεις και οχι και στις 2

Link to comment
Share on other sites

Καμία θήκη βρήκε κανείς?

Μια απλή ψάχνω για την πλάτη του κινητού αλλά εις μάτην

μια απο τα ιδια κι εγω

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

μια θηκη που φαινεται οτι καπως αξιζει ειναι αυτη και αυτη

θηκη σιλικονης ουτε για δειγμα δεν υπαρχει.

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

μια θηκη που φαινεται οτι καπως αξιζει ειναι αυτη και αυτη

θηκη σιλικονης ουτε για δειγμα δεν υπαρχει.

καλες δειχνουν και χωρις αυτοκολητο,

απλα μαλλον το χοντραινει λιγο αλλα τι να κανουμε?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σήμερα...το δέμα το έβλεπα είχε έρθει στο ταχυδρομείο από 2/4 αλλά ο ταχυδρόμος στα αυτά του...

πήγα λοιπόν με το tracking No και το πήρα μόνος μου :)

 

φανταστικό κινητό. Θα ψάξω κι εγώ για θήκη τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως θα περάσω τηλέφωνα μέσω υπολογιστή; Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Κάπου στα 75 ευρώ βγαίνει τελικά, στο everbuying με το κουπόνι του -12% κ με τους ΕΒ που σου δίνει.

 

Στο πίνακα διαχείρισης του λογαριασμού δεν μου δίνει ούτε EB Points Ούτε κουπόνι... :(

Link to comment
Share on other sites

Στο πίνακα διαχείρισης του λογαριασμού δεν μου δίνει ούτε EB Points Ούτε κουπόνι... :(

Τα ιδια και εμενα και λεει οτι ειναι 75ε τα 89,99 δολλαρια.Οτι θελουν γραφουν.

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σήμερα...το δέμα το έβλεπα είχε έρθει στο ταχυδρομείο από 2/4 αλλά ο ταχυδρόμος στα αυτά του...

πήγα λοιπόν με το tracking No και το πήρα μόνος μου :)

 

φανταστικό κινητό. Θα ψάξω κι εγώ για θήκη τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως θα περάσω τηλέφωνα μέσω υπολογιστή; Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα;

προγραμμα δεν γνωριζω, αλλα μπορεις με τον gmail λογαριασμο σου, να συνδεθεις στο google contacts μεσω του σταθερου η φορητου σου η/υ και να κανεις οτι θελεις με τις επαφες σου, οταν κανεις κατι αυτο θα εμφανιζεται αυτοματα και στο κινητο σου και αντιστροφα, αν εχεις επιλεξει τον αυτοματο συγχρονισμο στο κινητο σου φυσικα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και εμενα και λεει οτι ειναι 75ε τα 89,99 δολλαρια.Οτι θελουν γραφουν.

 

 

 

Κανένα κινέζικο e-shop δεν βγάζει σωστά τα Euro. Καλύτερα να το έχεις σε USD και να τα κάνεις μόνος σου σε EUR.

Έκανα νέο account στο e-shop με άλλο mail και τώρα μου βγάζει και εκτπωτικό κουπόνι στο λογαριασμό και πόντους. http://www.everbuying.net/m-users-a-sign.htm

 

Οπότε βγαίνει USD 79.97 = EUR 73.11.

 

Δύο ερωτήσεις:

1.Ξέρετε εάν το Paypal μου κρατήσει παραπάνω από την τελική τιμή του e-shop?

2. Με nlpost ή Singapore post σας έστειλε το Everbying με Flat Rate Shipping ? Δεν πιστεύω να στείλει με κανα EMS και να τρέχω!

Edited by PhoneKiller
Link to comment
Share on other sites

Με nlpost το έστειλαν σε μένα, 26/3 πήρα track no. και χθες έφτασε στα χέρια μου.

Επέλεξα όμως να μου το στείλουν με απλό free ταχυδρομείο, γιατί είχε και επιλογή για courier αλλά την απέφυγα καθώς είναι γνωστό το θέμα με τις εταιρείες courier.

Εννοείται πρέπει να κάνεις account και να κάνεις και like ώστε να πάρεις και τους EB πόντους και το κουπόνι.

Edited by LadaR
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να παρω backup με το titanium στις εφαρμογες

ανεπαρκης ελευθερος χωρος μου λεει ενω εχει ελευθερο χωρο στην sd πανω απο 3 γιγα

το κανει σε καποιον αλλον αυτο;

και μιλαμε οτι πηγα να παρω backup σε μια με δυο εφαρμογες και οχι backup σε ολες τις εφαρμογες

Δεν είσαι ο μόνος... :(

Να φταίει η συσκευή, ή το τιτανιουμ μπακαπ άραγε; σε 2 συσκευές κάνει αυτό που περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κινέζικο e-shop δεν βγάζει σωστά τα Euro. Καλύτερα να το έχεις σε USD και να τα κάνεις μόνος σου σε EUR.

Έκανα νέο account στο e-shop με άλλο mail και τώρα μου βγάζει και εκτπωτικό κουπόνι στο λογαριασμό και πόντους. http://www.everbuying.net/m-users-a-sign.htm

 

Οπότε βγαίνει USD 79.97 = EUR 73.11.

 

Δύο ερωτήσεις:

1.Ξέρετε εάν το Paypal μου κρατήσει παραπάνω από την τελική τιμή του e-shop?

2. Με nlpost ή Singapore post σας έστειλε το Everbying με Flat Rate Shipping ? Δεν πιστεύω να στείλει με κανα EMS και να τρέχω!

Εμενα δεν τα παιρνει τα κουπονια μου βγαζει μεγαλυτερη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα πριν απο 5 λεπτά το κινητό.

Χθες πήρα όμως (λόγω καλύτερης φωτογραφικής) το Z1 compact απο media markt.

 

Όποιος θέλει το Be x (ανοίχτηκε μόνο για να δω ότι δεν είναι σπασμένο), μου στέλνει ένα πμ να το πάρει.

Στα 80ευρώ που μου στοίχισε.

 

edit: δόθηκε

Edited by andrewgarb
Link to comment
Share on other sites

προγραμμα δεν γνωριζω, αλλα μπορεις με τον gmail λογαριασμο σου, να συνδεθεις στο google contacts μεσω του σταθερου η φορητου σου η/υ και να κανεις οτι θελεις με τις επαφες σου, οταν κανεις κατι αυτο θα εμφανιζεται αυτοματα και στο κινητο σου και αντιστροφα, αν εχεις επιλεξει τον αυτοματο συγχρονισμο στο κινητο σου φυσικα.

 

πάλι αυτό το gmail, εγώ ότι θέλω μπορεί να κάνω με τις επαφές μου, αλλά βλέπω και το gmail ότι θέλει μπορεί να κάνει...

δεν το προχώρησα, ήλπιζα σε κάποιο πρόγραμμα τοπικά, αλλά μάλλον θα τα περάσω με το χέρι.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...