Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα την συρεις εσυ χειροκινητα.. Δεν ειναι και τοσο δυσκολο....

 

αν εχεις 40 καρτελες σαν τον συμφορουμιτη η 100 σαν εμενα ολες μαζι... ειναι καπως σπαστικο :lol:

 

εδιτ: με προλαβε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Με minimum 40 καρτέλες δεν είναι και ότι καλύτερο...

Δεξί κλίκ πάνω στην καρτέλα και Pin as App Tab. Σε βολεύει αυτό;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν τυπωνω κειμενο μεσα απο σελιδα του ffox τα γραμματα ειναι πολυ μικρα(στην εκτυπωση οχι στην σελιδα στο ιντερνετ).μεσω explorer τα γραμματα ειναι κανονικα οπως στην σελιδα στον υπολογιστη.πως γινεται να τα μεγαλωσω?(στην εκτυπωση οχι στον υπολογιστη που ξερω πως)
Link to comment
Share on other sites

Print Preview -> Scale 100% -> Print

ή Page Setup -> Scale κτλ

 

100% ειναι αλλα παλι ειναι μικρα

EDIT κατι ασχετο,με τον 6 αλλαξανε την γραμματοσειρα?τα γραμματα μου φαινονται πιο αχνα τωρα?

χαλια μαυρα ο 6!πισω στον 5!και σε μενα αργει να φορτωσει σελιδες και κολλαει!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ zxr!

Έχει κανεις προσέξει οτι ο firefox 6 ειναι πολύ αργος σε σχέση με τον 4? Κάποτε αργει παρα πολύ να φορτώσει σελιδες ή δεν τις φορτώνει και καθολου μεχρι να κάνω refresh. Εγώ φταίω ή το έχουν προσέξει και άλλοι?

 

Καλησπερα!

 

Κοιτα, εγω με τον 6 ειχα το προβλημα οτι κολλουσε, και επισης δεν φορτωνε τις σελιδες αν δεν κινουσα τον δεικτη του mouse.. Με τον 7 που περασα προσφατα δεν εχω τετοιο προβλημα! Στον προτεινω!

Link to comment
Share on other sites

καστελλα πειραια εδω και μια μερα στις δεκα αποπειρες να ανοιξω σελιδες τις δυο δεν τις ανοιγει.χρειαζεται refresh για να τις ανοιξει.ξερει κανενας τιποτα?περασα τον ffox 6 πανω απο τον 5 και το εκανε με τον 6 αλλα γυρισα πισω στον 5 και το κανει ακομα.ξερει κανενας τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι εχω τον ff σε πολλα τερματικα pc και ποτε δεν ειχα προβλημα σε οποιοδηποτε λειτουργικο.
Link to comment
Share on other sites

καστελλα πειραια εδω και μια μερα στις δεκα αποπειρες να ανοιξω σελιδες τις δυο δεν τις ανοιγει.χρειαζεται refresh για να τις ανοιξει.ξερει κανενας τιποτα?περασα τον ffox 6 πανω απο τον 5 και το εκανε με τον 6 αλλα γυρισα πισω στον 5 και το κανει ακομα.ξερει κανενας τιποτα?

 

και στο λαπτοπ μου το κανει αυτο....και εχω γρηγορη συνδεση ιντερνετ...αλλα το pc σερνεται

το εχω φορτωσει πολυ

επισης εχω την 3.6.20

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζετε τον 7? Φορτώνει πιο γρήγορα και δεν κολλάει..

 

λειτουργουν πολλα plugin η οχι?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια με τον 6... υπαρχει και ενα που κανει πολλα να λειτουργουν και ας δειχνουν ασυμβατα, δεν θυμαμαι ονομα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

γυρισα στην 4.0.1 και οι σελιδες ανοιγουν σφαιρα!χαλια οι αναβαθμισεις τελικα

 

EDIT μπα τελικα παλι καποιες φορες σελιδες θελουν refresh για να ανοιξουν.πηρα την wind να το ψαξουν

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Πως θα κανω να ανοιγουν οι σελιδες με ηδη αποθηκευμενους τους κωδικους και οχι απλα να ειναι μονο στην φορμα και να πρεπει να παταω καθε φορα sign in?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Πως θα κανω να ανοιγουν οι σελιδες με ηδη αποθηκευμενους τους κωδικους και οχι απλα να ειναι μονο στην φορμα και να πρεπει να παταω καθε φορα sign in?

 

Aυτο που λες δεν ειναι λειτουργία του ff αλλα του καθε site που επισκέπτεσαι

Link to comment
Share on other sites

Μα πριν κανω φορματ αυτο γινοταν...εμπαινα κατευθειαν στα σαιτ με τουσ κωδικους,ενω τωρα τους εχει ετοιμουσ στη φορμα και πρεπει να πατησω sign in....και εδω στο myphone γινοταν αυτο...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

αμα βγαινεις αναγκαζεσαι να το βαλεις...εγω πχ απο το φορουμ η απο κανενα social network βγαινω (εκτος του facebook) αφηνω ανοικτο τον λογαριασμο...δεν παθαινει κατι αμα το κανεις...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση στην 6.0.2 και προσθήκη δυνατότητας ομαδοποίησης των tabs σε κατηγορίες. Αρκετά χρήσιμη λειτουργία. Με βόλεψε πολύ.

 

Και μια ερώτηση. Πολλές φορές ενώ το πληκτρολόγιο είναι γυρισμένο στα Ελληνικά πηγαίνουμε και γράφουμε στην address bar με αποτέλεσμα αντί για "in.gr" να γράφουμε "ιν.γρ". Υπάρχει κάποιο addon που να μετατρέπει το "ιν.γρ" σε "in.gr";

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση. Πολλές φορές ενώ το πληκτρολόγιο είναι γυρισμένο στα Ελληνικά πηγαίνουμε και γράφουμε στην address bar με αποτέλεσμα αντί για "in.gr" να γράφουμε "ιν.γρ". Υπάρχει κάποιο addon που να μετατρέπει το "ιν.γρ" σε "in.gr";

 

Δες το urlcorrector

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όταν βγαίνεις από το myphone για παράδειγμα πατάς sign out;

 

αμα βγαινεις αναγκαζεσαι να το βαλεις...εγω πχ απο το φορουμ η απο κανενα social network βγαινω (εκτος του facebook) αφηνω ανοικτο τον λογαριασμο...δεν παθαινει κατι αμα το κανεις...

 

Οχι απλα κλεινω τον browser...Οπως και παλια δηλαδη...επισης παρατηρησα οτι για να ανοιξει μια καινουρια καρτελα χρειαζεται δυο κλικ στη ροδελα...τοσο πολυ επηρεασε η 6 εκδοση??:mad:

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Οχι απλα κλεινω τον browser...Οπως και παλια δηλαδη...επισης παρατηρησα οτι για να ανοιξει μια καινουρια καρτελα χρειαζεται δυο κλικ στη ροδελα...τοσο πολυ επηρεασε η 6 εκδοση??:mad:

 

τωρα που ειπες καρτελες στις επομενες εκδοσεις γινεται πατωντας την ροδελα στον συνδεσμο να ανοιγει καρτελες?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δες το urlcorrector

 

Άψογος!

 

Οχι απλα κλεινω τον browser...Οπως και παλια δηλαδη...επισης παρατηρησα οτι για να ανοιξει μια καινουρια καρτελα χρειαζεται δυο κλικ στη ροδελα...τοσο πολυ επηρεασε η 6 εκδοση??:mad:

 

Για να ανοίξει ή για να κλείσει; Γιατί με διπλό κλικ της ροδέλας πάνω στην καρτέλα κλείνει. Εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο.

 

τωρα που ειπες καρτελες στις επομενες εκδοσεις γινεται πατωντας την ροδελα στον συνδεσμο να ανοιγει καρτελες?

 

Ναι γίνεται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άψογος!

 

 

 

Για να ανοίξει ή για να κλείσει; Γιατί με διπλό κλικ της ροδέλας πάνω στην καρτέλα κλείνει. Εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο.

 

 

 

Ναι γίνεται.

 

στην 3.6 κλεινει με ενα κλικ της ροδελας πανω στην καρτελα...γιατι τωρα εγιναν 2?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

τωρα που ειπες καρτελες στις επομενες εκδοσεις γινεται πατωντας την ροδελα στον συνδεσμο να ανοιγει καρτελες?

 

αυτο παιζει να γινεται απο την 2.0 :lol::lol::lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...