Jump to content

Mozilla Firefox - The «Ultimate» thread


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδια γιατι οταν παω να κανω εγκατασταση του download helper μου βγαζει σφαλμα,,πριν μερικες μερες λειτουργουσε...:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανε update το συγκεκριμένο extension και φαίνεται να δουλεύει. Πριν από λίγο καιρό είχα ένα παρόμοια πρόβλημα με τα extensions και το mozbackup. Tο έλυσα κάνοντας backup τα πάντα εκτός από τα extensions, έσβησα το προφίλ, έφτιαξα ένα νέο, επανέφερα τις ρυθμίσεις με το mozbackup και τα extensions τα έβαλα από την αρχή. Τότε βέβαια δεν μπορούσα να εγκαταστήσω κανένα extension και όχι μόνο το downloadhelper, οπότε μπορεί να μη συμβαίνει το ίδιο σ' εσένα.
Link to comment
Share on other sites

Τότε βέβαια δεν μπορούσα να εγκαταστήσω κανένα extension και όχι μόνο το downloadhelper, οπότε μπορεί να μη συμβαίνει το ίδιο σ' εσένα.

και μενα τωρα που το ελεγξα δεν κανει ινσταλ κανενα εξτενσιον...:mad:

Λυση; τα περναω ολα απο την αρχη σε νεο προφιλ ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Τότε είχα υποθέσει ότι έφταιγε το mozbackup, δεν ξέρω, μπορεί να είναι και έτσι. Αυτό που έκανα πάντως, είναι να πάρω πάλι backup με το mozbackup τα πάντα, εκτός από τα extensions. Μετά άνοιξα τον profile manager (start --> run --> firefox -P), διέγραψα το παλιό προφίλ και έφτιαξα ένα νέο. Σε αυτό έκανα restore το backup που είχα κάνει πριν. Προφανώς επανήλθαν τα πάντα εκτός από τα extensions. Η διαφορά είναι ότι έτσι μπορούσα να κάνω install κανονικά όποιο exntension ήθελα, οπότε τα έβαλα πάλι από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Σωστος mcde , τελικα ηταν οπως τα ειπες,διαγραφη και δημιουργια νεου προφιλ και ριστορ του μπακ απ χωρις τα εξτενσιον,μαλλον εχει προβλημα το μοζ μπακ απ...ολα ρολοι:DΘενκς

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

και μενα τωρα που το ελεγξα δεν κανει ινσταλ κανενα εξτενσιον...:mad:

Λυση; τα περναω ολα απο την αρχη σε νεο προφιλ ;

 

Όταν δεν μπορείς να εγκαταστήσεις extensions η λύση είναι πιο απλή πας

 

Σε vista (σε xp στον αντίστοιχο φάκελο στα "documents and setincs")

C:\Users\Χρήστης\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\χχχχχχ.default

 

 

KAI ΣΒΗΝΕΙ τα αρχεία με όνομα "extensions" είναι 3 τα extensions.cache, extensions.ini, extensions.rdf

 

Κλείνεις ανοίγεις τον firefox και όλα είναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν μπορείς να εγκαταστήσεις extensions η λύση είναι πιο απλή πας

 

Σε vista (σε xp στον αντίστοιχο φάκελο στα "documents and setincs")

C:\Users\Χρήστης\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\χχχχχχ.default

 

 

KAI ΣΒΗΝΕΙ τα αρχεία με όνομα "extensions" είναι 3 τα extensions.cache, extensions.ini, extensions.rdf

 

Κλείνεις ανοίγεις τον firefox και όλα είναι οκ

Ναι γινεται και αυτο που λες...γραφεις αυτο στην εκτελεση(ΓΙΑ XP)

 

%AppData%\Mozilla\Firefox\Profiles

 

και σε βαζει κατευθειαν στους φακελους με τα προφιλ..εκει μεσα εχει και τα εξτενσιον να τα σβησεις και τα προφιλ αναφερονται με το αναλογο ονομα στο τελος της ονομασιας,,πχ default

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Μπορω με καποιο τροπο να διαμορφωσω τη λιστα με τα σαιτς που βγαινουν οταν παταω το βελος στην address bar??

 

Καμια βοηθεια?

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Καμια βοηθεια?

Εχω την εντυπωση οτι δεν μπορεις να κανει κατι...εκτος αν τα βαλεις σε σελιδοδεικτες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πληκτρο GO στην τελευταια εκδοση FF οπως ηταν παλια και οπως ειναι στον IE;
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πληκτρο GO στην τελευταια εκδοση FF οπως ηταν παλια και οπως ειναι στον IE;

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ---> https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/6933

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

βγήκε ο 3,5 beta 4, αυτον χρησημοποιώ εδώ και μερικές μέρες και τον βρίσκω αρκετά βελτιομένο και ανοίγει πολυ πιο γρηγορα απο τον 3

ορίστε το λινκ: http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all-beta.html

 

(ο παλιός θα συνεχίσει να υπάρχει μετα από το install)

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με τον 3,5 beta 4. οποτε μπαινω σε μια ιστοσελιδα την εμφανιζει αρχικα και μετα με πηγαινει σε αλλη σελιδα που μου λεει οτι η ιστοσελιδα δεν βρεθηκε. πρεπει εγω καθε φορα να παταω το back για να με περνει στη σωστη ιστοσελιδα. υπαρχει καποιο fix
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με τον 3,5 beta 4. οποτε μπαινω σε μια ιστοσελιδα την εμφανιζει αρχικα και μετα με πηγαινει σε αλλη σελιδα που μου λεει οτι η ιστοσελιδα δεν βρεθηκε. πρεπει εγω καθε φορα να παταω το back για να με περνει στη σωστη ιστοσελιδα. υπαρχει καποιο fix

 

εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, δοκίμασε να ξανακάνεις εγκατάσταση.

 

για όσους χρησιμοποιούν τον beta ρίξτε μια ματια εδώ. είναι κάτι σαν themes αλλά πολυ πιο γρήγορα και σου αλλάζει όλη την επιφάνεια του firefox

Link to comment
Share on other sites

παντως και εγω,απο τοτε που περασα την εκδοση 3,10 του firefox,δεν μου κραταει τους κωδικους στις ιστοσελιδες.τον εσβησα και τον ξανα εγκατεστησα,αλλα τιποτα.

καμια λυση υπαρχει?που να βρουμε και την 3,9 εκδοση.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

παντως και εγω,απο τοτε που περασα την εκδοση 3,10 του firefox,δεν μου κραταει τους κωδικους στις ιστοσελιδες.τον εσβησα και τον ξανα εγκατεστησα,αλλα τιποτα.

καμια λυση υπαρχει?που να βρουμε και την 3,9 εκδοση.

 

Δες εδώ: http://www.filehippo.com/download_firefox/ .Είναι η έκδοση 3.5 beta.Αν δεις πως η beta έκδοση σου αποθηκεύει τους κωδικούς μην κάνεις ενημέρωση σε 3.0.10 μη-beta έκδοση.:)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει εκδοση της firefox που να ειναι στα 64bit? το μονο που βρηκα ειναι το mozilla minefield...
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ: http://wiki.mozilla-x86-64.com/Firefox:Download .Η συγκεκριμένη έκδοση του Firefox λειτουργεί μόνο σε λειτουργικό σύστημα Windows 64bit και όχι σε 32bit.:)
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ: http://wiki.mozilla-x86-64.com/Firefox:Download .Η συγκεκριμένη έκδοση του Firefox λειτουργεί μόνο σε λειτουργικό σύστημα Windows 64bit και όχι σε 32bit.:)

αυτο ειναι το mozilla minefield. Δεν υπαρχει mozilla firefox?

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

ό,τι να'ναι...ο MInefield είναι trunk έκδοση του firefox, κοινώς συνεχώς ανανεώσιμη(καθημερινά), ακόμα πιο κοινώς ''πολύ'' beta...

αντίστοιχα είναι και ο Gran Paradiso αν και λίγο πιο soft...(δοκιμασμένες αλλάγές από τις trunk εκδόσεις)...

 

αν λοιπόν δε θέλετε τα όποια προβλήματα συνεπάγεται η χρήση beta software ή αν δεν είστε beta testers , τα ξεχνάτε αυτά και χρησιμοποιείτε το γνωστό και καλό Firefox v3.0.11 !!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να ανοίξει αυτόματα σε διαφορετικά tabs ο firefox μια λίστα από URL?

 

Έχω μια σειρά από url σε ένα txt & είναι ταλαιπωρία να κάνεις κλικ στο καθένα, και ψάχνω τρόπο να μου τα ανοίξει σε διαφορετικά ταμπς με ένα paste..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...