Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε teo νομίζω πως όλα αυτά που θίγεις έχουν συζητηθεί.

Χωρίζονται σε τρεις κατηγορίες:

1. Προβλήματα με τη συσκευή σου (640)

2. Ελλιπή χαρακτηριστικά του λειτουργικού (κατά τη γνώμη σου). Σε παρένθεση, γιατί το τι θεωρεί κάποιος ως έλλειψη του λειτουργικού είναι υποκειμενικό.

3. Μέλλον του λειτουργικού

------------------------------------------------

1. Δε χρειάζεται να ξαναλέμε τα ίδια. Πιθανόν εγώ θα δοκίμαζα να πάω σε insider fast, ως τελευταία λύση. Δε χάνεις τίποτα.

εδώ είναι όλες οι συγκεντρωτικές διορθώσεις μέχρι και την 15230

2. Τα δεδομένα μέχρις στιγμή είναι ότι δε θα δοθούν άλλα νέα χαρακτηριστικά στη συσκευή σου. Δεν έχει αποκλειστεί εντελώς αλλά και να δοθούν κάποια, δε θα αφορούν τη συσκευή σου. Όπως καταλαβαίνεις αυτά, με κάθε επιφύλαξη. Κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος.

3. Φαντάζομαι ούτε εδώ χρειάζεται να ξαναλέμε τα ίδια. Τα δεδομένα μέχρις στιγμής είναι ότι το λειτουργικό έχει μπει σε κατάσταση συντήρησης. Η κατάσταση λογικά έτσι θα πάει μέχρι να έχουμε νέα. Και εδώ ισχύει ό,τι και στο 2. Κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος.

 

υ.γ. Φαντάσου την έκπληξη των σχεδιαστών του λειτουργικού της MS να διάβαζαν το σχόλιο σου ότι το UI της έκδοσης android 4.4.2 είναι τουλάχιστον ισάξιο με το δικό τους:) Σίγουρα είναι συνηθισμένοι σε οτιδήποτε σχόλιο, αλλά είμαι περίεργος να έβλεπα αντιδράσεις.

 

edit...για νέα χαρακτηριστικά.

Για την ακρίβεια έχουν ειπωθεί τα εξής:

α) αν θα δοθούν κάποια: "some features for enterprise users"

β) αν οι αναβαθμίσεις θα είναι μόνο διορθώσεις: "not entirely true"

 

 

..το εχω σκεφτει για το insiders και μπηκα μεχρι το σημειο που διαβασα οτι μπορει να χαθουν multimedia,εφαρμογες,και γενικα ακομα και ζημια μπορει να υποστει η συσκευη απο το beta os.

ετσι δεν πηρα μερος τελικα απλα δινω χρονο και εκανα καποια ερευνα για τις συσκευες android,

συγγνωμη για την επαναληψη των θεματων και για την φορτιση,ομως ο χωρος που θα με καταλαβουν και θα με νοιωσουν περισσοτερο απο οπουδηποτε αλλου ειναι εδω..

ευχαριστω για την βοηθεια καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στην προσπαθεια τους να δικαιολογησουν και να προστατεψουν τα 10 χρησιμοποιουν σαν ισοφαριστικο παραγοντα το γεγονος οτι αυτα που ''εθιξα'' υπηρχαν ηδη ετσι η ''ευθυνη'' δεν ειναι στα 10,ειναι το ιδιο ασχημο συναισθημα που νοιωσα οταν διαφημιζε η ms τα future των 10 -και ελεγε για την μπαρα ειδοποιησεων και το long press ,οπως και την δυνατοτητα να απαντας σε μηνυμα απο την μπαρα ειδοποιησεων και να μην ανοιγεις την εφαρμογη,-ηρθε ενας φιλος με ενα αλκατελακι διπυρηνο 4 ιντσο με android 5 νομιζω και οταν ηταν σε εφαρμογη η κληση εβγαζε

floating notification bar και δεν εκλεινε η εφαρμογη,μπορουσες να απαντησεις ή οχι...χωρις να βγεις απο την εφαρμογη καν-,περιτο να πω ποσο ''αρχαιος'' ενοιωσα,με τα ολοκαινουργια windows 10..- και ολα τα future των 10 -ειναι κοινο μυστικο πια και oi android fans μας κοροιδευανε πως οτι ερχοτανε σε εμας σαν αναβαθμιση και νεο χαρακτηριστικο και λειτουργια,αυτοι το ειχανε τουλαχιστον 2 χρονια..-τα ειχε παρουσιασει σαν Την επανασταση στον χωρο και Την καινοτομια,τελικα αυτα προυπηρχαν στα αλλα λειτουργικα και λογικο,παραλογο ομως που τα wm ειναι ηταν χρονια στον χωρο και δεν εξελιχθηκαν οπως θα επρεπε,εχασε τον χαρακτηρα του και σαν ''υβριδιο'' τελικα πεθανε ,θελανε ενα λ.σ που να τρεχει το ιδιο σε ολες τις συσκευες..με τι κοστος?φτωχη-''χαρτινη'' εμφανιση?, παντως ελειψη χρονου το αποτελεσμα απετυχε,θελανε να εχουν την παραγωγη και του λ.σ και των τηλεφωνων,δεν εβγαλαν ομως συσκευες στην κατηγορια που επρεπε,απο 2 g ram τουλαχιστον και πανω,λανσαρανε ολοκληρο λειτουργικο με 4 νεες συσκευες 550-650-950-950xl οι υπολοιπες συσκευες αναβαθμισμενες,αφησανε και εκτος καποια που δεν επρεπε,σειρα απο λαθη που τελικα δεν με ενδιαφερουν,αυτο που με ενδιαφερει ειναι οτι σπαταλησα και σπαταλαω τον χρονο μου σε κατι που δεν εχει νοημα,το νοημα ειναι να εχω επικοινωνια και καποιες εφαρμογες στον δρομο,σπιτι εχω pc,στο κομματι των εφαρμογων τα χαλασε,τελικα ή νοκια 5 ή μοτορολα g4 2016 θα ειναι η μεταβαση μου στο android,γιατι βλεπεις μου αφησε κουσουρια η επαφη με τα wm και ενα ειναι η ενημερωση του λ.σ...εκτος γινει κατι που με κανει να αλλαξω γνωμη και παλι...,καλο απογευμα

 

Συμφωνώ διαφωνώντας ή ταξί το αντίστροφο.. .... :)

Πράγματι τα περισσότερα αν όχι όλα υπήρχαν στο Android. Δεν θυμάμαι όμως ποτέ να τα παρουσίασε ως wow η ms. Αυτές είναι "τεχνικές" της Apple... Και μιας και την ανέφερα, ακόμη και σήμερα πολλά από τα παραπάνω απουσιάζουν από το ios αλλά αυτό δεν την εμποδίζει να μας παίρνει νεφρά, σπληνες και ότι άλλο βρει.....

Στα των λειτουργικών, κάπου υπερέχει το ένα και κάπου το άλλο. Πχ πως αισθάνεσαι όταν διαβάζεις ότι τόσα εκατομμύρια συσκευές με Android μολύνθηκαν ενώ εσύ (έστω και λογο του 0,1%) είσαι ασφαλής? Και όταν η Sammy σου παρουσίασε για ανακάλυψη της Αμερικής το ξεκλείδωμα με την ίριδα ενώ εμείς το είχαμε στο 950? Και πόσα χρήματα πρέπει να δώσεις για να βρεις κάμερα του 950 (αλλά και φθηνοτερων μοντέλων)?

Στον αντίποδα όμως υπάρχει συντριπτική υπέροχη των εφαρμογών κι εκεί ήταν η καταστροφή των wm.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

..το εχω σκεφτει για το insiders και μπηκα μεχρι το σημειο που διαβασα οτι μπορει να χαθουν multimedia,εφαρμογες,και γενικα ακομα και ζημια μπορει να υποστει η συσκευη απο το beta os.

ετσι δεν πηρα μερος τελικα απλα δινω χρονο και εκανα καποια ερευνα για τις συσκευες android,

συγγνωμη για την επαναληψη των θεματων και για την φορτιση,ομως ο χωρος που θα με καταλαβουν και θα με νοιωσουν περισσοτερο απο οπουδηποτε αλλου ειναι εδω..

ευχαριστω για την βοηθεια καλο βραδυ

Για το insider θα επιμείνω. Αφού έχεις πάρει την απόφαση να πας σε android(αν μπορέσεις ανέβα στα 3gb ram), ούτως ή άλλως δε θα χρειαστείς τη συσκευή σου. Κάνε μια προσπάθεια πάντως. Αφού αντιμετωπίζεις προβλήματα με τη συσκευή σου δε χάνεις τίποτα. Ρώτησε και στο αντίστοιχο νήμα του 640. Απ' όσα έχω διαβάσει είναι σχετικά καλά τα σχόλια. Ενημερώσου.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ διαφωνώντας ή ταξί το αντίστροφο.. .... :)

Πράγματι τα περισσότερα αν όχι όλα υπήρχαν στο Android. Δεν θυμάμαι όμως ποτέ να τα παρουσίασε ως wow η ms. Αυτές είναι "τεχνικές" της Apple... Και μιας και την ανέφερα, ακόμη και σήμερα πολλά από τα παραπάνω απουσιάζουν από το ios αλλά αυτό δεν την εμποδίζει να μας παίρνει νεφρά, σπληνες και ότι άλλο βρει.....

Στα των λειτουργικών, κάπου υπερέχει το ένα και κάπου το άλλο. Πχ πως αισθάνεσαι όταν διαβάζεις ότι τόσα εκατομμύρια συσκευές με Android μολύνθηκαν ενώ εσύ (έστω και λογο του 0,1%) είσαι ασφαλής? Και όταν η Sammy σου παρουσίασε για ανακάλυψη της Αμερικής το ξεκλείδωμα με την ίριδα ενώ εμείς το είχαμε στο 950? Και πόσα χρήματα πρέπει να δώσεις για να βρεις κάμερα του 950 (αλλά και φθηνοτερων μοντέλων)?

Στον αντίποδα όμως υπάρχει συντριπτική υπέροχη των εφαρμογών κι εκεί ήταν η καταστροφή των wm.

 

 

 

Συμφωνω σε οτι γραφεις,

καποια περιοδο λογω της αναγκης της προωθησης των 10pc υπηρξε και η παραπλευρη διαφημιση των wm ως μερος του οικοσυστηματος και των wm αυτονομων,θυμαμαι παντου διαβαζα και εβλεπα ειδησεις,σχολια νεα,εικονες για τα w10, και pc και wm,εγινε ενας κατακλυσμος και τονιστηκανε αρκετα αυτα τα ''νεα'' futures πχ κινητο πληκτρολ.,λειτουργια με το ενα χερι,ομως

ο τροπος που αναφεροντουσαν τα παντα ειχαν την αισθηση της 'αποκλειστικοτητας'' και της καινοτομιας,βγηκε εφαρμογη π.χ whats new της ms,και δεν το κατακρινω επρεπε να διαφημισουν το προιον τους

ειμαι απογοητευμενος που δεν βαλανε και αλλα futures και τελικα για τους λογους του απετυχε σαν λ.σ και οπως βλεπουμε παει για

κλεισιμο

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το insider θα επιμείνω. Αφού έχεις πάρει την απόφαση να πας σε android(αν μπορέσεις ανέβα στα 3gb ram), ούτως ή άλλως δε θα χρειαστείς τη συσκευή σου. Κάνε μια προσπάθεια πάντως. Αφού αντιμετωπίζεις προβλήματα με τη συσκευή σου δε χάνεις τίποτα. Ρώτησε και στο αντίστοιχο νήμα του 640. Απ' όσα έχω διαβάσει είναι σχετικά καλά τα σχόλια. Ενημερώσου.

 

εδω στο φορουμ εννοεις υπαρχει νημα 640 insiders?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ διαφωνώντας ή ταξί το αντίστροφο.. .... :)

Πράγματι τα περισσότερα αν όχι όλα υπήρχαν στο Android. Δεν θυμάμαι όμως ποτέ να τα παρουσίασε ως wow η ms. Αυτές είναι "τεχνικές" της Apple... Και μιας και την ανέφερα, ακόμη και σήμερα πολλά από τα παραπάνω απουσιάζουν από το ios αλλά αυτό δεν την εμποδίζει να μας παίρνει νεφρά, σπληνες και ότι άλλο βρει.....

Στα των λειτουργικών, κάπου υπερέχει το ένα και κάπου το άλλο. Πχ πως αισθάνεσαι όταν διαβάζεις ότι τόσα εκατομμύρια συσκευές με Android μολύνθηκαν ενώ εσύ (έστω και λογο του 0,1%) είσαι ασφαλής? Και όταν η Sammy σου παρουσίασε για ανακάλυψη της Αμερικής το ξεκλείδωμα με την ίριδα ενώ εμείς το είχαμε στο 950? Και πόσα χρήματα πρέπει να δώσεις για να βρεις κάμερα του 950 (αλλά και φθηνοτερων μοντέλων)?

...Τι να πω. Τα πες όλα. Ίσως μένουν λίγα ακόμη, αλλά είναι για μετά τον τερματισμό των WM10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εδω στο φορουμ εννοεις υπαρχει νημα 640 insiders?

Εννοώ στο νήμα του 640/640 XL. Όλο και κάποιος θα είναι.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=411926 (640)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=411925 (640 XL)

 

Και εδώ το νήμα σχετικό με το πρόγραμμα insider

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408495 (Insider Program)

 

Ρώτησε εκεί πως τα πάει η συσκευή σου στη fast.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω για το continuum το οποίο χλευαστηκε από κάποιους και τώρα ήρθε η Sammy με κάτι παρόμοιο να μιλήσει για καινοτομία.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω για το continuum το οποίο χλευαστηκε από κάποιους και τώρα ήρθε η Sammy με κάτι παρόμοιο να μιλήσει για καινοτομία.......

Ε ναι. Και το οποίο το χρησιμοποιώ αρκετά συχνά.

 

Επί τη ευκαιρία μιας και συζητάγαμε για features... To πρώτο (με τη 15235 στο insider) αφορά το Continuum που μόλις ανέφερες: Switch to portrait mode orientation in Continuum

Ας προσθέσουν και το multi-window και θα είναι μια χαρά.

Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευελπιστώ ότι τουλάχιστον στα 950/XL όπως και στα HP και Alcatel, θα δωθεί κανονικά η rs3 την τελευταία στιγμή!....

Με την ελπίδα θα μείνω... :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευελπιστώ ότι τουλάχιστον στα 950/XL όπως και στα HP και Alcatel, θα δωθεί κανονικά η rs3 την τελευταία στιγμή!....

Με την ελπίδα θα μείνω... :(

 

Πως θα δωθει την τελευταια στιγμη αφου δεν υπηρξε ποτε rs3 στο mobile? Θα την γεννησουν βρε evris?

Εδω ειπαν επισημα οτι ΚΑΜΙΑ απο τις παρουσες συσκευες δεν θα παει στο επομενο σταδιο Αν και Οποτε υπαρξει..Πριν λιγες μερες το κουβεντιαζαμε και σου εβαλα Link..Γιατι να ελπιζεις σε κατι που δεν θα ερθει ΠΟΤΕ?..

Ευχαριστησου την συσκευη σου ετσι οπως ειναι και για αυτο που την πηρες..Τοσο απλα..Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δωθει την τελευταια στιγμη αφου δεν υπηρξε ποτε rs3 στο mobile? Θα την γεννησουν βρε evris?

Εδω ειπαν επισημα οτι ΚΑΜΙΑ απο τις παρουσες συσκευες δεν θα παει στο επομενο σταδιο Αν και Οποτε υπαρξει..Πριν λιγες μερες το κουβεντιαζαμε και σου εβαλα Link..Γιατι να ελπιζεις σε κατι που δεν θα ερθει ΠΟΤΕ?..

Ευχαριστησου την συσκευη σου ετσι οπως ειναι και για αυτο που την πηρες..Τοσο απλα..Σωστα?

Σωστά. Αλλά για πολύ πολύ λίγο ακόμα το βλέπω να την ευχαριστιέμαι! :(

Θα δείξει...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Και το οποίο το χρησιμοποιώ αρκετά συχνά.

 

Επί τη ευκαιρία μιας και συζητάγαμε για features... To πρώτο (με τη 15235 στο insider) αφορά το Continuum που μόλις ανέφερες: Switch to portrait mode orientation in Continuum

Ας προσθέσουν και το multi-window και θα είναι μια χαρά.

 

Θα το προσθεσουν (multi-window)?? Κριμα τετοιο λειτουργικό και χαντακωθηκε :(

Το λεω γιατι παρα οτι εχω S8 μαζί με το samsung dex (που ειναι multi-window) το continuum εχει κατι! δεν ξερω τι εινα αυτό

Δυστηχώς απο οτι βλέπω το forum των windows phone εχουμε μείνει 5 ατομα ο evris2013 να μην αναφερω αλλούς.

Αλλα δυστηχώς (μακαρι να βγω ψευτης) θα τα φανε τα win10mobile

Αλλό οτι και να γίνει τα lumia 950xl και 950 θα τα κρατήσω.

Δυστηχώς έδωσα το 640xl και το lumia 650 (το εδωσα στην γυναίκα μου, πρέπει να βρω τρόπο να της το πάρω)

Link to comment
Share on other sites

........Δυστηχώς απο οτι βλέπω το forum των windows phone εχουμε μείνει 5 ατομα ο evris2013 να μην αναφερω αλλούς.

Αλλα δυστηχώς (μακαρι να βγω ψευτης) θα τα φανε τα win10mobile

Αλλό οτι και να γίνει τα lumia 950xl και 950 θα τα κρατήσω.

Δυστηχώς έδωσα το 640xl και το lumia 650 (το εδωσα στην γυναίκα μου, πρέπει να βρω τρόπο να της το πάρω)

Μέχρι το τέλος εδώ θα είμαστε εμείς οι λίγοι εναπομείναντες....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το τέλος εδώ θα είμαστε εμείς οι λίγοι εναπομείναντες....
'

 

Και εγω μαζί!! και ακομα πιο περα, (αν παιζει και το teamwiever) ειδικα στο Continuum ειναι ονειρο!!

Link to comment
Share on other sites

Θα το προσθεσουν (multi-window)?? Κριμα τετοιο λειτουργικό και χαντακωθηκε :(

Το λεω γιατι παρα οτι εχω S8 μαζί με το samsung dex (που ειναι multi-window) το continuum εχει κατι! δεν ξερω τι εινα αυτό

Δυστηχώς απο οτι βλέπω το forum των windows phone εχουμε μείνει 5 ατομα ο evris2013 να μην αναφερω αλλούς.

Αλλα δυστηχώς (μακαρι να βγω ψευτης) θα τα φανε τα win10mobile

Αλλό οτι και να γίνει τα lumia 950xl και 950 θα τα κρατήσω.

Δυστηχώς έδωσα το 640xl και το lumia 650 (το εδωσα στην γυναίκα μου, πρέπει να βρω τρόπο να της το πάρω)

Αν δοθούν νέα χαρακτηριστικά, θα αφορούν και το Continuum (αν όχι μόνο αυτό). Ένα από αυτά είναι και το multi-window, οπότε θα είναι καλοδεχούμενο. Μιλάμε για την έκδοση που θα δοθεί το Φθινόπωρο.

Το ξέρω ότι το Samsung dex υποστηρίζει multi-window και είναι πολύ πιο ολοκληρωμένο από το continuum (η Samsung έχει συνεργαστεί με τη MS για το dex). Πάντως όσον αφορά τις προδιαγραφές/προοπτικές δεν υπάρχει σύγκριση. Υπερτερεί ξεκάθαρα το continuum. Ο λόγος είναι η uwp πλατφόρμα. Κάθε uwp εφαρμογή είναι συμβατή με το continuum, το scaling γίνεται αυτόματα (χωρίς να γράψει ο προγραμματιστής 1 γραμμή κώδικα επιπλέον), ενώ η αντίστοιχη προσαρμογή του UI της εφαρμογής (αναδιάταξη UI στοιχείων, αλλαγή μεγέθους τους κ.τ.λ.), γίνεται με 50 (μάλλον πολλές λέω) γραμμές κώδικα. Οπότε αν και εμάς με τα WM10, μας προσπέρασε, θεωρώ θα εξελιχθεί περισσότερο (και όχι μόνο για τα WM10). Πάντως και στην ημιτελή του κατάσταση, με εξυπηρετεί αρκετά συχνά.

Και 'γω θα το κρατήσω το 950 (και το 650), όπως και θα είμαι εδώ μέχρι τέλους. Καλά θα κάνεις να πάρεις το 650 από τη γυναίκα σου. Για το βάρος του που είναι πούπουλο και την πολύ καλή του οθόνη είναι πολύ εξυπηρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Υπολογίστε και μένα αδέρφια, έχουν περάσει απ τα χέρια μου αρκετά Lumia δικά μου και φίλων (520,525,535,550, 630,640,640xl,730 αγαπημένο, 930, 950χλ, 650 τωρινό) εντός 3 ετών. Με το 650 είμαι αρκετά ικανοποιημένος για τα λεφτά που έδωσα οπότε σκοπεύω να μείνω μέχρι να σταματήσει να ανοίγει.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Αν δοθούν νέα χαρακτηριστικά, θα αφορούν και το Continuum (αν όχι μόνο αυτό). Ένα από αυτά είναι και το multi-window, οπότε θα είναι καλοδεχούμενο. Μιλάμε για την έκδοση που θα δοθεί το Φθινόπωρο.

Το ξέρω ότι το Samsung dex υποστηρίζει multi-window και είναι πολύ πιο ολοκληρωμένο από το continuum (η Samsung έχει συνεργαστεί με τη MS για το dex). Πάντως όσον αφορά τις προδιαγραφές/προοπτικές δεν υπάρχει σύγκριση. Υπερτερεί ξεκάθαρα το continuum. Ο λόγος είναι η uwp πλατφόρμα. Κάθε uwp εφαρμογή είναι συμβατή με το continuum, το scaling γίνεται αυτόματα (χωρίς να γράψει ο προγραμματιστής 1 γραμμή κώδικα επιπλέον), ενώ η αντίστοιχη προσαρμογή του UI της εφαρμογής (αναδιάταξη UI στοιχείων, αλλαγή μεγέθους τους κ.τ.λ.), γίνεται με 50 (μάλλον πολλές λέω) γραμμές κώδικα. Οπότε αν και εμάς με τα WM10, μας προσπέρασε, θεωρώ θα εξελιχθεί περισσότερο (και όχι μόνο για τα WM10). Πάντως και στην ημιτελή του κατάσταση, με εξυπηρετεί αρκετά συχνά.

Και 'γω θα το κρατήσω το 950 (και το 650), όπως και θα είμαι εδώ μέχρι τέλους. Καλά θα κάνεις να πάρεις το 650 από τη γυναίκα σου. Για το βάρος του που είναι πούπουλο και την πολύ καλή του οθόνη είναι πολύ εξυπηρετικό.

 

Θα αρχίσω ανάποδα η Γυναίκα μου έχει αλλα 2 κινητά (δεν θα πω ποια) το 650 είναι το 3ο κινητό.

Προτιμώ να δουλεύω το continuum παρα το dex ειδικά στο teamwiever (το χρησιμοποιώ για την δουλειά) δουλευει πιο καλα απο το dex, στο dex πρεπει να κατεβασεις ενα προγραμμα το dexmax για να παιξει το teamwiever.

Απλα δουλευω και smart plugs εκει τα windows χολενουν πχ tplink δεν εχει εφαρμογή αλλά βρήκα μια εφαρμογή το HomeRemote που υποστηρίζει πολλα πράγματα.

Δεν έχει dlink που είναι smart plug, επρεπε να βρω ένα τρόπο. Ειχα ενα LG G4 (που τα έχει παιξει καπως η οθονη του) και το εχω συνδεσει μεσω teamwiever (με ολο το δυκτιο των υπολογιστών) και ετσι φορτώνω απο εκει την εφαρμογη την συγκεκριμένη. Καποιες καμερες που δεν εχουν εφαρμογή της έβαλα στο camcloud.com

H dilnk η εφαρμογη που είχε για της καμερες την βγάλανε απο το store και δυστηχως δεν την εχω στο 950 μονο στο 950xl την εχω, και δεν μπορω να την περάσω χειροκίνητητα (εχω βρει τον εγκαταστατη αλλα αλλα) αν ξερει κανεις κατι ας βοηθησει.

Θελω υπολογιστη παντου για να πληρώνεις cloud υπολογιστές παίρνεις ενα intel stick του βάζει μια tplink πριζα, και εχω υπολογιστη παντου, και το βάζεις στο continumm και δεν σου λείπει τιποτα, μεχρι να βγει το τηλεφωνο που παιζει exe, την κανουμε και ετσι την δουλεια.

Το εχω ψαξει για αυτο το λεω και με το asus zenphone 2 (που εχει intel) το emulator ειναι πολυ αργο.

Που θέλω να καταλήξω μας εχουν βαλει σε ενα marketing οτι πρεπει να αλλαζουμε συχνα τηλεφωνα, λες και δες μπορείς να κανεις την δουλεια σου με πιο παλιο τηλεφωνο.

Σε προηγουμενο post εγραψε ο φιλος montoya_42 οταν εβγαλε η sammy την ιριδα και το dex, λες και βρηκαμε τωρα τον τροχο.

Εμεις που τα ειχαμε απο το 15, θα μου πει καποις 15??? εισαι πολυ πισω, μηπως αυτο το τηλ ειναι πολυ μπροστα ακομα και 2027 να φτασει (να ειμαστε καλα) θα το κρατησω μεχρι να μην ανοιγει)

Μπορει οι φιλοι του android να γελανε μαζι μας, ο καθενας με τις αποψεις του

Πιστευω οτι στο android η samusung ειναι μπροστα απο τους αλλους. Παρα οτι εχω το s8 πιο πολυ εχω το lumia950xl μαζι μου!!

Που ειναι το S8 πανεμορφο φοβερη οθονη καμερα κλπ κλπ.

Αλλα αυτο το lumia εχει μια μαγεια ειδικα οταν το κοιταω στην πλατη και βλεπω το logo με το ασημενια παραθυρακια μου κανει κατι εμενα.

Γιατι βρε MS το χαντακωσες τοσο ομορφο λειτουργικό ΓΙΑΤΙ?????

Θελω να ειμαι αισιοδοξος μπορει να το προχωρήσει αλλιως δεν ξερω δεν ειμαι ειδικος μια σκεψη εκανα, αλλα λογικα θα χασουμε τις συσκευες σαν υποστηριξη.

Αλλα εμεις η εγω αν προτιματε (παντα θα την εχω ανοικτη σαν συσκεη)

Αυτα μην γινομαι κουραστικος

 

ΥΓ. Faasf θα το παρεις το φθινωπορο το upadate για τα multiwindows τι πιστευεις?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι στην τελική αυτοί που έχουμε WP είμαστε αρκετοί (έστω και μέσα σε αυτό το μηδαμινό ποσοστό παγκοσμίως) απλά είναι ελάχιστοι αυτοί που γράφουν. Οι περισσότεροι ξενέρωσαν και δεν γράφουν πλέον και όχι απαραίτητα λόγω του λειτουργικού... (όσοι γνωρίζουν καταλαβαίνουν) Εμείς στην οικογένεια μου έχουμε 2 Lumia και 2 Samsung. Εγώ το 650 και ο πατέρας μου το 435 το οποίο του το αγόρασα καθώς ο πατέρας μου είναι παντελώς άσχετος με την τεχνολογία. Ε, λοιπόν δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα με το 435 και μια φορά που έπιασε το Samsung της μητέρας μου δεν άλλαξε δεύτερη οθόνη... Θα μείνουμε εδώ και όσο πάει και ας μας χλευάζουν οι της πλειοψηφίας. Πάντοτε το διαφορετικό χλευαζόταν απο τους μη γνωρίζοντες (εδώ μου είπε άτομο εδώ μέσα οτι γνωρίζει το κινητό μου καλύτερα απο εμένα, που το έχω απο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του, με αυτόν που τον "έπαιξε" κάνα μισάωρο...).

 

Υ.Γ. Όλο το καλοκαίρι είμαι στο "τσακ" να αποκτήσω το HP elite X3 αλλά επειδή δεν ξέρω τι ακριβώς έχει στο μυαλό της η Microsoft, όλο το αναβάλλω. Περιμένω μήπως βγάλει νέο κινητό ή νέο λειτουργικό και τι θα υποστηρίζει (και αν) απο τις υπάρχων συσκεύες. Άσε που διάβασα οτι η HP ετοιμάζει νέα έκδοση του Χ3. Όπως και να έχει εδώ μέχρι τέλους. Είδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι στην τελική αυτοί που έχουμε WP είμαστε αρκετοί (έστω και μέσα σε αυτό το μηδαμινό ποσοστό παγκοσμίως) απλά είναι ελάχιστοι αυτοί που γράφουν. Οι περισσότεροι ξενέρωσαν και δεν γράφουν πλέον και όχι απαραίτητα λόγω του λειτουργικού... (όσοι γνωρίζουν καταλαβαίνουν) Εμείς στην οικογένεια μου έχουμε 2 Lumia και 2 Samsung. Εγώ το 650 και ο πατέρας μου το 435 το οποίο του το αγόρασα καθώς ο πατέρας μου είναι παντελώς άσχετος με την τεχνολογία. Ε, λοιπόν δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα με το 435 και μια φορά που έπιασε το Samsung της μητέρας μου δεν άλλαξε δεύτερη οθόνη... Θα μείνουμε εδώ και όσο πάει και ας μας χλευάζουν οι της πλειοψηφίας. Πάντοτε το διαφορετικό χλευαζόταν απο τους μη γνωρίζοντες (εδώ μου είπε άτομο εδώ μέσα οτι γνωρίζει το κινητό μου καλύτερα απο εμένα, που το έχω απο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του, με αυτόν που τον "έπαιξε" κάνα μισάωρο...).

 

Υ.Γ. Όλο το καλοκαίρι είμαι στο "τσακ" να αποκτήσω το HP elite X3 αλλά επειδή δεν ξέρω τι ακριβώς έχει στο μυαλό της η Microsoft, όλο το αναβάλλω. Περιμένω μήπως βγάλει νέο κινητό ή νέο λειτουργικό και τι θα υποστηρίζει (και αν) απο τις υπάρχων συσκεύες. Άσε που διάβασα οτι η HP ετοιμάζει νέα έκδοση του Χ3. Όπως και να έχει εδώ μέχρι τέλους. Είδωμεν...

Το ότι και η Alcatel τώρα τελευταία αποφάσισε να φέρει το idol 4s με Windows 10 στην Ευρώπη, που το βάζεις;

Με τιμή 600€ κιόλας!!! Κάτι μου λέει ότι αυτές οι συσκευές κάτι θα υποστηρίξουν απ' το νέο update στα κινητά! Γιατί να το φέρουν σε τέτοια τιμή τότε;... Εμένα εκεί πάει ο νους μου πάντως.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα αρχίσω ανάποδα η Γυναίκα μου έχει αλλα 2 κινητά (δεν θα πω ποια) το 650 είναι το 3ο κινητό.

Προτιμώ να δουλεύω το continuum παρα το dex ειδικά στο teamwiever (το χρησιμοποιώ για την δουλειά) δουλευει πιο καλα απο το dex, στο dex πρεπει να κατεβασεις ενα προγραμμα το dexmax για να παιξει το teamwiever.

Απλα δουλευω και smart plugs εκει τα windows χολενουν πχ tplink δεν εχει εφαρμογή αλλά βρήκα μια εφαρμογή το HomeRemote που υποστηρίζει πολλα πράγματα.

Δεν έχει dlink που είναι smart plug, επρεπε να βρω ένα τρόπο. Ειχα ενα LG G4 (που τα έχει παιξει καπως η οθονη του) και το εχω συνδεσει μεσω teamwiever (με ολο το δυκτιο των υπολογιστών) και ετσι φορτώνω απο εκει την εφαρμογη την συγκεκριμένη. Καποιες καμερες που δεν εχουν εφαρμογή της έβαλα στο camcloud.com

H dilnk η εφαρμογη που είχε για της καμερες την βγάλανε απο το store και δυστηχως δεν την εχω στο 950 μονο στο 950xl την εχω, και δεν μπορω να την περάσω χειροκίνητητα (εχω βρει τον εγκαταστατη αλλα αλλα) αν ξερει κανεις κατι ας βοηθησει.

Θελω υπολογιστη παντου για να πληρώνεις cloud υπολογιστές παίρνεις ενα intel stick του βάζει μια tplink πριζα, και εχω υπολογιστη παντου, και το βάζεις στο continumm και δεν σου λείπει τιποτα, μεχρι να βγει το τηλεφωνο που παιζει exe, την κανουμε και ετσι την δουλεια.

Το εχω ψαξει για αυτο το λεω και με το asus zenphone 2 (που εχει intel) το emulator ειναι πολυ αργο.

Που θέλω να καταλήξω μας εχουν βαλει σε ενα marketing οτι πρεπει να αλλαζουμε συχνα τηλεφωνα, λες και δες μπορείς να κανεις την δουλεια σου με πιο παλιο τηλεφωνο.

Σε προηγουμενο post εγραψε ο φιλος montoya_42 οταν εβγαλε η sammy την ιριδα και το dex, λες και βρηκαμε τωρα τον τροχο.

Εμεις που τα ειχαμε απο το 15, θα μου πει καποις 15??? εισαι πολυ πισω, μηπως αυτο το τηλ ειναι πολυ μπροστα ακομα και 2027 να φτασει (να ειμαστε καλα) θα το κρατησω μεχρι να μην ανοιγει)

Μπορει οι φιλοι του android να γελανε μαζι μας, ο καθενας με τις αποψεις του

Πιστευω οτι στο android η samusung ειναι μπροστα απο τους αλλους. Παρα οτι εχω το s8 πιο πολυ εχω το lumia950xl μαζι μου!!

Που ειναι το S8 πανεμορφο φοβερη οθονη καμερα κλπ κλπ.

Αλλα αυτο το lumia εχει μια μαγεια ειδικα οταν το κοιταω στην πλατη και βλεπω το logo με το ασημενια παραθυρακια μου κανει κατι εμενα.

Γιατι βρε MS το χαντακωσες τοσο ομορφο λειτουργικό ΓΙΑΤΙ?????

Θελω να ειμαι αισιοδοξος μπορει να το προχωρήσει αλλιως δεν ξερω δεν ειμαι ειδικος μια σκεψη εκανα, αλλα λογικα θα χασουμε τις συσκευες σαν υποστηριξη.

Αλλα εμεις η εγω αν προτιματε (παντα θα την εχω ανοικτη σαν συσκεη)

Αυτα μην γινομαι κουραστικος

 

ΥΓ. Faasf θα το παρεις το φθινωπορο το upadate για τα multiwindows τι πιστευεις?

 

Εγώ δεν θα πω ποιο λειτουργικό είναι καλύτερο και ποιο χειρότερο. Αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι κάποιοι σου κουνουν το δάχτυλο και σου λένε ποιο πρέπει να σου αρέσει.

Προσωπικά μου λείπει πολύ η μαγεία των tiles και ας λένε ότι θέλουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω οτι στην τελική αυτοί που έχουμε WP είμαστε αρκετοί (έστω και μέσα σε αυτό το μηδαμινό ποσοστό παγκοσμίως) απλά είναι ελάχιστοι αυτοί που γράφουν. Οι περισσότεροι ξενέρωσαν και δεν γράφουν πλέον και όχι απαραίτητα λόγω του λειτουργικού... (όσοι γνωρίζουν καταλαβαίνουν) Εμείς στην οικογένεια μου έχουμε 2 Lumia και 2 Samsung. Εγώ το 650 και ο πατέρας μου το 435 το οποίο του το αγόρασα καθώς ο πατέρας μου είναι παντελώς άσχετος με την τεχνολογία. Ε, λοιπόν δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα με το 435 και μια φορά που έπιασε το Samsung της μητέρας μου δεν άλλαξε δεύτερη οθόνη... Θα μείνουμε εδώ και όσο πάει και ας μας χλευάζουν οι της πλειοψηφίας. Πάντοτε το διαφορετικό χλευαζόταν απο τους μη γνωρίζοντες (εδώ μου είπε άτομο εδώ μέσα οτι γνωρίζει το κινητό μου καλύτερα απο εμένα, που το έχω απο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του, με αυτόν που τον "έπαιξε" κάνα μισάωρο...).

 

Υ.Γ. Όλο το καλοκαίρι είμαι στο "τσακ" να αποκτήσω το HP elite X3 αλλά επειδή δεν ξέρω τι ακριβώς έχει στο μυαλό της η Microsoft, όλο το αναβάλλω. Περιμένω μήπως βγάλει νέο κινητό ή νέο λειτουργικό και τι θα υποστηρίζει (και αν) απο τις υπάρχων συσκεύες. Άσε που διάβασα οτι η HP ετοιμάζει νέα έκδοση του Χ3. Όπως και να έχει εδώ μέχρι τέλους. Είδωμεν...

 

Μη το πάρεις (το Χ3). Το μέλλον του είναι αβέβαιο και μάλλον εκτός του νέου που θα έρθει (οποίο κι αν είναι αυτό). Οταν πριν λίγους μήνες μου έσπασε το 950 και έπρεπε να πάρω οποιαδήποτε συσκευή αποφάσισα (με βαριά καρδιά) να μη πάρω wm μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο. Όμως συνέχεια εδώ στριφογυρίζω....... :)

Έχω κι ένα 532 για να παίρνω την δώση μου......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άμα σε καλύπτουν οι εφαρμογές εδώ, σε βλέπω να έρχεσαι πάλι για ένα 950, λόγω κάμερας....
Link to comment
Share on other sites

Άμα σε καλύπτουν οι εφαρμογές εδώ, σε βλέπω να έρχεσαι πάλι για ένα 950, λόγω κάμερας....

 

XL αυτή την φορά....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδω θα ειμαστε για πολυ καιρό ακόμα!:)
Link to comment
Share on other sites

.....

ΥΓ. Faasf θα το παρεις το φθινωπορο το upadate για τα multiwindows τι πιστευεις?

Πώς να είναι κανείς σίγουρος;

http://www.windowslatest.com/2017/07/27/microsoft-says-windows-10-mobile-will-soon-get-new-features/

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από montoya_42

Εγώ δεν θα πω ποιο λειτουργικό είναι καλύτερο και ποιο χειρότερο. Αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι κάποιοι σου κουνουν το δάχτυλο και σου λένε ποιο πρέπει να σου αρέσει.

Προσωπικά μου λείπει πολύ η μαγεία των tiles και ας λένε ότι θέλουν.

 

Εχεις απολυτο δικιο! Θεωρω οτι τα winmobile ειναι πολυ ομορφα, το γραφικο τους περιβαλλον ειναι το κατι αλλό (προσωπική γνώμη πάντα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολυ θολο τοπιο ο χρονος θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...