Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες στη microsoft εχω ενα Lumia 930, να το βαλω στον πατο μου;

Τι να της πούμε; Η MS εδώ και ένα χρόνο προτρέπει τους χρήστες (WP) να πάρουν android. Το ίδιο θα πει και σε σένα.

 

Έχεις καταλάβει πάντως τι γίνεται... Ο ARM επεξεργαστής που ανακοινώθηκε, πιθανόν είναι ισχυρότερος από τον επεξεργαστή του laptop μου τετραετίας (που πρόσφατα πήρα καίνουριο) και παρόλα αυτά τη δουλειά μου την έκανα πολύ καλά. Σε ένα/ενάμισι χρόνο, διπλασιάστηκε η ισχύς (835->8cx). Στους Intel επεξεργαστές (στα laptop) χρειάζονται περίπου 4 χρόνια με τους τωρινούς ρυθμούς/εξέλιξη.

Τι θα γίνει σε 2-3-4 χρόνια; Πού πάμε; Αν ήσουν η MS θα επέμενες στα WM10 ή θα κοίταζες να εκμεταλλευτείς τις εξελίξεις στην τεχνολογία σε ένα παιχνίδι που το έχεις χάσει εξ' αρχής;

Αυτές είναι δικές μου σκέψεις τις οποίες τις έχω αναφέρει αρκετές φορές. Μπορεί να είναι και λάθος. Εγώ πάντως ελπίζω (και ειλικρινά το εννοώ) οι άλλοι δύο να έχουν απάντηση.

 

Παράλληλα με την ανακοίνωση του 8cx από την Qualcomm ανακοινώθηκε η μεταφορά του Firefox σε ARM64 σε συνεργασία με την Qualcomm. Επίσης η MS ανακοίνωσε ότι εγκαταλείπει την EdgeHTML (τη δική της μηχανή δηλαδή) και υιοθετεί το Chromium project (chrome, οpera).Εκτός από τη μεταφορά και του Chromium (και firefox) σε ARM64, Windows 7, Windows 8, MacOS κ.τ.λ., η υιοθέτηση του Chromium πιθανόν να φέρει και άλλες εξελίξεις μελλοντικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο χωριό μου (φαντάζομαι και σε άλλα χωριά), λένε, όλο μέλι κι από τηγανήτα τίποτα.

Αφορά την Microsoft και μόνο το παρόν σχόλιο.

Link to comment
Share on other sites

Αφορά την Microsoft και μόνο το παρόν σχόλιο.

Ναι βρε. Κατανοητό είναι και έχεις δίκιο.

 

Για να λέμε την αλήθεια δεν έχει υποσχεθεί κάτι. Εικασίες κάνουμε (μπορεί να είναι λανθασμένες) εμείς που διαβάζουμε τα νέα και παρακολουθούμε τις εξελίξεις που την αφορούν είτε επειδή μας αρέσει η πλατφόρμα της, είτε επειδή ασχολούμαστε με αυτή.

Η τεχνολογία πάντως έτσι είναι. Τα πράγματα αλλάζουν ραγδαία. Προσπαθείς να την προλάβεις ή αν δεν είναι δυνατόν προετοιμάζεσαι για το επόμενο "παράθυρο".

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη, είναι πως η Microsoft απέτυχε παταγωδώς σε ότι είχε να κάνει με τα Windows 10.

 

Δυστυχώς πούλησε πολύ κόσμο, ανάμεσα τους κι εμένα, για λόγους που δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε, αλλά καλό θα ήταν, αν πρόκειται να ξεκινήσει κάτι σε φορητές συσκευές να είναι ειλικρινής απέναντι στους εν δυνάμει πελάτες της μπας και μπορέσει να πείσει κάποιον.

 

Για υπολογιστή δεν το συζητώ, γελάνε οι πέτρες με τα καμώματα της και τις αποτυχίες της.

 

Restart θέλει η νοοτροπία και τίποτα άλλο.

 

Αναφορικά με τα διάφορα project που φέρεται να αναπτύσσει, εκεί πήγαινε το πολύ μέλι! :p Εδώ ο Evris αλλαξοπίστησε και στην μικρομαλακή δεν άνοιξε ρουθούνι! :) (Παιδιά, αστειεύομαι, μην παρεξηγηθώ)

Edited by Guest27
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη, είναι πως η Microsoft απέτυχε παταγωδώς σε ότι είχε να κάνει με τα Windows 10.

 

Δυστυχώς πούλησε πολύ κόσμο, ανάμεσα τους κι εμένα, για λόγους που δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε, αλλά καλό θα ήταν, αν πρόκειται να ξεκινήσει κάτι σε φορητές συσκευές να είναι ειλικρινής απέναντι στους εν δυνάμει πελάτες της μπας και μπορέσει να πείσει κάποιον.

 

Για υπολογιστή δεν το συζητώ, γελάνε οι πέτρες με τα καμώματα της και τις αποτυχίες της.

 

Restart θέλει η νοοτροπία και τίποτα άλλο.

 

Αναφορικά με τα διάφορα project που φέρεται να αναπτύσσει, εκεί πήγαινε το πολύ μέλι! :p Εδώ ο Evris αλλαξοπίστησε και στην μικρομαλακή δεν άνοιξε ρουθούνι! :) (Παιδιά, αστειεύομαι, μην παρεξηγηθώ)

Χαχα έτσι και αλλιώς κάποια στιγμή θα το έκανα. Άλλαξα συσκευή νωρίτερα λόγο διαφόρων συγκυριών. Ήρθε κι αυτή η τιμή του BF στο Nokia 8 και είπα ή τώρα ή ποτέ!

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι ξαφνικά απεχθάνθηκα τα wp! Μακάρι στο μέλλον να βγάλει ξανά συσκευές η Microsoft και να λειτουργούν σωστά σε όλα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο σύντομο μέλλον δεν νομίζω να κάνει κάτι.

Έχασε εμπιστοσύνη και είναι μεγάλο πλήγμα.

Θα πρέπει να ανέβει μέσα από τούς άλλους και έπειτα να κάνει στρατηγικές συνεργασίες.

 

Γενικά πολύ σωστά αναφέρθηκε πως πρέπει να αλλάξουν μυαλά και νοοτροπία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω αυτό που είπα πολλές φορές.

Η ms έκανε ότι μπορούσε. Το λειτουργικό ήταν μια χαρά, το υποστήριξε μέχρι τέλους, ακόμη κι όταν έμεινε 0,01% και έχοντας περάσει 3 χρόνια από την τελευταία συσκευή. Όμως λειτουργικό χωρίς εφαρμογές δεν υφίσταται (ακόμη κι αν πλήρωσε devs δεν άλλαξε κάτι) οπότε μοιραία έσβησε. Τέλος έκανε το αυτονόητο. Όταν αποτυγχάνεις σε κάτι κοιτάς το επόμενο βήμα και η ms αυτό δείχνει να κάνει. Το τι θα καταφέρει μένει να το δούμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο σύντομο μέλλον δεν νομίζω να κάνει κάτι.

Έχασε εμπιστοσύνη και είναι μεγάλο πλήγμα.

Θα πρέπει να ανέβει μέσα από τούς άλλους και έπειτα να κάνει στρατηγικές συνεργασίες.

 

Γενικά πολύ σωστά αναφέρθηκε πως πρέπει να αλλάξουν μυαλά και νοοτροπία.

Στο έμμεσο μέλλον εννοούσα κι εγώ...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πες στη microsoft εχω ενα Lumia 930, να το βαλω στον πατο μου;

1.Αν το βαρεθηκες στειλε πιμι μπας και το παρω, να σε απαλλαξω απο το μαρτυριο.:)

2. Εδω και καιρο ζηταω σε αγγελιες μεταχ windows 10 phone σε χαμηλη τιμη, 4.5 / 4.7 ιντσες και/η HP X3 ELITE, MS 950,

ALCATEL LUMIA 635, LUMIA 650. Προσφορα ανυπαρκτη, οποτε συμπεραινω οτι τα κραταμε σε χρηση και γουσταρουμε να

κ λαιγομαστε οτι και καλα δεν εχουν εφαρμογες υποστηριξη κλπ.

 

Στο κατω κατω , αμα κανεις απροσκοπτα τη δουλεια σου, τι τις θελεις ρε Τασο ( για μενα μιλαω) τις αλλες εφαρμογες και την υποστηριξη?......

 

Εχω το 640 σε καθημερινη βαση χωρις θεμα εδω και 3 χρονια, ..αλλα ειπα να αλλαξω ,ειτε προς τα πανω ειτε προς τα κατω., ..ετσι για αλλαγη.

Edited by ELTASSOS
Συμπληρωματικη
Link to comment
Share on other sites

Προσφορα ανυπαρκτη, οποτε συμπεραινω οτι τα κραταμε σε χρηση και γουσταρουμε να

κ λαιγομαστε οτι και καλα δεν εχουν εφαρμογες υποστηριξη κλπ.

Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι.

Φίλος μου ενδιαφέρεται για φθηνή συσκευή android μέχρι 120-150 ευρώ. Χθες έριξα από κοντά μια πιο προσεκτική ματιά στις (εδώ και όχι μόνο) προτεινόμενες android (φθηνές και μεσαίας κατηγορίας) συσκευές και φυσικά στο android.

Από σήμερα προσέχω περισσότερο το 950 για να με βγάλει 1-2 χρόνια ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι.

Φίλος μου ενδιαφέρεται για φθηνή συσκευή android μέχρι 120-150 ευρώ. Χθες έριξα από κοντά μια πιο προσεκτική ματιά στις (εδώ και όχι μόνο) προτεινόμενες android (φθηνές και μεσαίας κατηγορίας) συσκευές και φυσικά στο android.

Από σήμερα προσέχω περισσότερο το 950 για να με βγάλει 1-2 χρόνια ακόμη.

 

Οταν βλεπεις ενα android του 150 ρικου οπως το xiaomi redmi note 5, να σκιζει στο 90% των περιπτωσεων το Lumia 950 δεν μενουν πολλα λογια να ειπωθουν...Να ζησουμε να τα θυμομαστε...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Οταν βλεπεις ενα android του 150 ρικου οπως το xiaomi redmi note 5, να σκιζει στο 90% των περιπτωσεων το Lumia 950 δεν μενουν πολλα λογια να ειπωθουν...Να ζησουμε να τα θυμομαστε...:lol:

Η κάμερα του 950 και μόνο, πιάνει το 20%.... ;)

Μάλλον δεν ξέρεις τι εστί 950!!!... :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του 950 και μόνο, πιάνει το 20%.... ;)

Μάλλον δεν ξέρεις τι εστί 950!!!... :)

 

Αγαπητε evris μαλλον εσυ καπου μπερδευεσαι...

Την ημερα στο αυτοματο το ταπεινο και παμθηνο xiaomi τραβαει καλυτερες και ποιο γρηγορες φωτο απο το Lumia 950..Χωρις κιτρινιλες και διαφορα αλλα οπως το τελευταιο...Φυσικα αν στο 950 κατσεις με τις ωρες να τραβηξεις με manual προς βραδυ κιολας θα τραβηξεις καλυτερες φωτο. Ειδικα αν συγκρινεις και τις μπροστα, του 950 ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ, 3 φορες χειροτερη απο του Note 5. Για αυτο και αφησα ενα 10% για το 950..Μονο για τις βραδινες με manual..

Για νε βαλω σε σκεψεις κιολας...Η καμερα του redmi note 5 κοντραρει και το δικο σου το νοκια 8 με την μαμα εφαρμογη καμερας...απλα στο λεω γιατι μαλλον δεν εχεις δοκιμασει απο οτι φαινεται αυτη την συσκευη..

Τωρα το να κατσω και να σου γραψω τα θετικα του παμθηνου xiaomi δεν εχει κανενα νοημα διοτι ειναι σαν να κλεβω εκκλησια..Απλα βαλτα διπλα διπλα και θα νομιζεις πως το Lumia 950 ειναι ψευτικο παιχνιδι απο τα Jumbo...:X

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε evris μαλλον εσυ καπου μπερδευεσαι...

Την ημερα στο αυτοματο το ταπεινο και παμθηνο xiaomi τραβαει καλυτερες και ποιο γρηγορες φωτο απο το Lumia 950..Χωρις κιτρινιλες και διαφορα αλλα οπως το τελευταιο...Φυσικα αν στο 950 κατσεις με τις ωρες να τραβηξεις με manual προς βραδυ κιολας θα τραβηξεις καλυτερες φωτο. Ειδικα αν συγκρινεις και τις μπροστα, του 950 ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ, 3 φορες χειροτερη απο του Note 5. Για αυτο και αφησα ενα 10% για το 950..Μονο για τις βραδινες με manual..

Για νε βαλω σε σκεψεις κιολας...Η καμερα του redmi note 5 κοντραρει και το δικο σου το νοκια 8 με την μαμα εφαρμογη καμερας...απλα στο λεω γιατι μαλλον δεν εχεις δοκιμασει απο οτι φαινεται αυτη την συσκευη..

Τωρα το να κατσω και να σου γραψω τα θετικα του παμθηνου xiaomi δεν εχει κανενα νοημα διοτι ειναι σαν να κλεβω εκκλησια..Απλα βαλτα διπλα διπλα και θα νομιζεις πως το Lumia 950 ειναι ψευτικο παιχνιδι απο τα Jumbo...:X

Δεν είχα ποτέ κιτρινιλες στο 950 XL μου. Επίσης βγάζει αρκετά φωτεινά σε χαμηλό φωτισμό στο αυτόματο και χωρίς φλας! Μάλλον κάποιο προβληματικό 950 θα δοκιμάσεις!

Εγώ τις σύγκρινα με Xiaomi Redmi Note 4X!

Την δικιά σου συσκευή όχι. Αλλά τη δικιά μου ναι. Μια χαρά είναι η κάμερα του 8, δεν είναι πια και τόσο τραγική! Βέβαια ανάλογα και τι θες από μια κάμερα. Εμένα με καλύπτει.

Φυσικά δεν είναι σαν του 950. Εκείνη είναι πιο καλή σε χαμηλό φωτισμό!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ κιτρινιλες στο 950 XL μου. Επίσης βγάζει αρκετά φωτεινά σε χαμηλό φωτισμό στο αυτόματο και χωρίς φλας! Μάλλον κάποιο προβληματικό 950 θα δοκιμάσεις!

Εγώ τις σύγκρινα με Xiaomi Redmi Note 4X!

Την δικιά σου συσκευή όχι. Αλλά τη δικιά μου ναι. Μια χαρά είναι η κάμερα του 8, δεν είναι πια και τόσο τραγική! Βέβαια ανάλογα και τι θες από μια κάμερα. Εμένα με καλύπτει.

Φυσικά δεν είναι σαν του 950. Εκείνη είναι πιο καλή σε χαμηλό φωτισμό!

 

Χρονια πολλα κυριως!!!

Τα 950 εχουν μια πολυ καμερα που απλα καποια στιγμη η MS κατεστρεψε τους αλγοριθμους της εφαρμογης καμερας.

Δεν ξερω αν εχεις μπει ποτε στο θεμα συγκρισης καμερων κινητων εδω στο Myphone, αλλα ολες οι φωτογραφιες των 950 στο αυτοματο και σε τοπια ηταν εκτος τοπου και χρονου...Οχι απο θεμα λεπτομερειας αλλα απο θεμα white balance, ηταν Απαραδεκτο. Ο αγαπητος xostel77 ειχε ανεβασει δεκαδες συγκρισεις και με manual το εστρωνε διοτι ηταν ικανοτατος φωτογραφος. Τι να την κανω την καμερα αμα θελει ολο ρυθμισεις για να τραβηξω μια φωτο της προκοπης. Ασε που η μπροστα ηταν για κλαματα.

Σου ξαναλεω πως το ταπεινοτατο note 5 Των 150 ευρω ειναι 9 στα 10 καλυτερη συσκευη και αυτο γιατι το 950 εχει πλεονεκτημα στις βραδινες φωτο... Σε ολα τα αλλα ειναι αδικη συγκριση για το τελευταιο.

Ο ανταγωνισμος απο την πλευρα του android ειτε σας αρεσει ειτε οχι ειναι αμειλικτος...Ειτε απο οικονομικοτατες συσκευες ειτε απο εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Εγώ δεν είδα καμία διαφορά στις φωτογραφίες από το δικό μου 950 όσο το είχα! Έβγαζε αυτό που έβλεπα όπως το έβλεπα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Εγώ δεν είδα καμία διαφορά στις φωτογραφίες από το δικό μου 950 όσο το είχα! Έβγαζε αυτό που έβλεπα όπως το έβλεπα!

 

Εσυ μπορει να μην εβλεπες αλλα η πραγματικοτητα ηταν αυτη δυστυχως...Την ημερα σε ανοιχτα τοπια οπου υπηρχε λιγακι κιτρινοπρασινο εκανε ολη την φωτο λες και ειχε ικτερο. Της ms τα καραγκιοζιλικια κλασικα, οπου χαλασε τους αλγοριθμους της εφαρμογης...Επρεπε να παιζεις Manual συνεχεια...

Δες εδω ενα απο τα παρα πολλα παραδειγματα...που το αναφερει και ο ιδιος ο xostel77

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7446473#post7446473

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές και η ίδια συσκευή διαφέρει από την άλλη!

 

Evris ηταν γνωστοτατο θεμα...Δεν υπηρχε θεμα της καμερας καθε αυτης..καθε αλλο ηταν εξαιρετικη..Απλα η εφαρμογη της καμερας ηταν για τα πανηγυρια στο αυτοματο μετα απο καποιο Update και δεν εφτιαξε ποτε. Που σημαινει [πως σε ολες τις συσκευες εμφανιζοταν...Απλα εσυ μαλλον δεν ασχολεισαι με την φωτογραφια και ετσι δεν το εψαξες.

Απο την αλλη αλλο ηθελα να θιξω απο την αρχη..Πως πλεον περνεις android φθηνες συσκευες ανωτερες απο την <<αρχαιολογια>> 950...Τοσο απλο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες στο θεμα αυτο η δικη μου θεση ειναι οτι αντροιντ και να παρεις λογω των ενημερωσεων σε 2 χρονια θα σουρνεται. Αντιθετως τα windows θα ειναι παντα σταθερα για τον απλουστατο λογο οτι updates τερμα. Δεν ανησυχουμε πλειν για bugs αναβαθμισεις κολληματα κλπ. Ειμαστε ελευθεροι.

Σε ενα απο τα πρωτα 950 xl φιλου, δηλ χωρις πολλες ενημερωσεις οπως ηρθε στο κουτι, oι βραδυνες με ειχαν εντυπωσιασει. Τωρα αν μετα τα εκανε μανταρα η msoft, δεν ξερω. Το πουλησε λογω του γνωστου θεματος μπαταριας με επανεκκινησεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες στο θεμα αυτο η δικη μου θεση ειναι οτι αντροιντ και να παρεις λογω των ενημερωσεων σε 2 χρονια θα σουρνεται. Αντιθετως τα windows θα ειναι παντα σταθερα για τον απλουστατο λογο οτι updates τερμα. Δεν ανησυχουμε πλειν για bugs αναβαθμισεις κολληματα κλπ. Ειμαστε ελευθεροι.

Σε ενα απο τα πρωτα 950 xl φιλου, δηλ χωρις πολλες ενημερωσεις οπως ηρθε στο κουτι, oι βραδυνες με ειχαν εντυπωσιασει. Τωρα αν μετα τα εκανε μανταρα η msoft, δεν ξερω. Το πουλησε λογω του γνωστου θεματος μπαταριας με επανεκκινησεις...

Γι αυτό το τελευταίο πήρα κι εγώ το Nokia 8.

 

@panos9553 Μια χαρά ασχολούμαι με τη φωτογραφική του 950 μου. Όπως έβγαζε τότε βγάζει και τώρα. Λέω αυτό που βλέπω. Πάντα στο αυτόματο σχεδόν. Τη νύχτα μέρα την κάνει χωρίς φλας!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδες στο θεμα αυτο η δικη μου θεση ειναι οτι αντροιντ και να παρεις λογω των ενημερωσεων σε 2 χρονια θα σουρνεται. Αντιθετως τα windows θα ειναι παντα σταθερα για τον απλουστατο λογο οτι updates τερμα. Δεν ανησυχουμε πλειν για bugs αναβαθμισεις κολληματα κλπ. Ειμαστε ελευθεροι.

Σε ενα απο τα πρωτα 950 xl φιλου, δηλ χωρις πολλες ενημερωσεις οπως ηρθε στο κουτι, oι βραδυνες με ειχαν εντυπωσιασει. Τωρα αν μετα τα εκανε μανταρα η msoft, δεν ξερω. Το πουλησε λογω του γνωστου θεματος μπαταριας με επανεκκινησεις...

 

Και μιλάμε για συσκευή 3+ ετών......

Κατά τα άλλα, τα πράγματα είναι γνωστά. Όλη η ιστορία παίχτηκε στο store. Αυτό έκρινε και την πορεία του λειτουργικού το οποίο δεν υστερούσε σε τίποτα σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Εδώ διαπρέπει το iOS που είναι χρονια πίσω......

Ολα τα άλλα είναι για να αποκτήσουμε άλλη μια φορά "τσουρέκια"...

Χρόνια πολλά σε όλους

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και μιλάμε για συσκευή 3+ ετών......

Κατά τα άλλα, τα πράγματα είναι γνωστά. Όλη η ιστορία παίχτηκε στο store. Αυτό έκρινε και την πορεία του λειτουργικού το οποίο δεν υστερούσε σε τίποτα σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Εδώ διαπρέπει το iOS που είναι χρονια πίσω......

Ολα τα άλλα είναι για να αποκτήσουμε άλλη μια φορά "τσουρέκια"...

Χρόνια πολλά σε όλους

Σωστά.

Μιλάμε και για μόνο μία κάμερα πίσω. Όχι δύο και τρεις που έχουν τα σημερινά! Όποιος δεν είχε τη συσκευή, δεν μπορεί να καταλάβει!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδες στο θεμα αυτο η δικη μου θεση ειναι οτι αντροιντ και να παρεις λογω των ενημερωσεων σε 2 χρονια θα σουρνεται. Αντιθετως τα windows θα ειναι παντα σταθερα για τον απλουστατο λογο οτι updates τερμα. Δεν ανησυχουμε πλειν για bugs αναβαθμισεις κολληματα κλπ. Ειμαστε ελευθεροι.

Σε ενα απο τα πρωτα 950 xl φιλου, δηλ χωρις πολλες ενημερωσεις οπως ηρθε στο κουτι, oι βραδυνες με ειχαν εντυπωσιασει. Τωρα αν μετα τα εκανε μανταρα η msoft, δεν ξερω. Το πουλησε λογω του γνωστου θεματος μπαταριας με επανεκκινησεις...

Στα της καμερας του 950 ηταν ξεκαθαρο αυτο που ειπα και εδωσα και φωτογραφιες απο μελος εδω με παραδειγματα. Μιλησα για το αυτοματο την ΗΜΕΡΑ σε τοπια οπου το white balance ηταν εκτος τοπου και χρονου..Φυσικα το βραδυ εχει πολυ δυνατα αποτελεσματα. Επισης η μπροστα του καμερα ηταν για κλαμματα.

Τωρα σε αυτο που ειπες <<οτι αντροιντ και να παρεις λογω των ενημερωσεων σε 2 χρονια θα σουρνεται>> ειναι σαφεστατα λαθος. Και πραγματικα απορω που διαβαζω κατι τετοιο. Θες παραδειγμα??...Βρισκεις συσκευες android εκει στα 120 ευρω με snap 625 και 3gb ram-32 gb rom. Οπου στελνουν για τα καναρινια το 950 σε ταχυτητα και σε καθε λειτουργια που θα τους ζητησεις. Και δεν θα ζεματανε οπως τα 950 αρια...Εχω τετοιο κινητο εδω και 1,5 χρονο χωρις ουτε 1 (ΜΙΑ) επαναφορα παρακαλω..εχω περασει ολα τα Update απο πανω κανονικα(ειχα miui 8 Πηρα την miui 9 και πριν λιγο καιρο πηρε και την miui 10 παρακαλω) και δουλευει οπως την πρωτη μερα. Φαντασου ποσο καλυτερα θα λειτουργουν συσκευες των 200-250-300 ευρω. Εχουν αλλαξει οι εποχες και για αυτο η Ms την εκανε με ελαφρα διοτι δεν εχει απαντηση σε αυτο...

Τωρα για το γνωστο θεμα των μπαταριων οταν το ανεφερα εδω μεσα οταν φανηκαν πολλα κρουσματα καποιοι γελουσαν και ειρωνευονταν..

Για να πατε σε android Και iphonakia παρακαλω.....Για ελατε να σας δω..Οσοι λιγοι μεινατε φυσικα γιατι οι περισσοτεροι ηδη πηδηξατε απο το πλοιο..:ninja:

Γι αυτό το τελευταίο πήρα κι εγώ το Nokia 8.

 

@panos9553 Μια χαρά ασχολούμαι με τη φωτογραφική του 950 μου. Όπως έβγαζε τότε βγάζει και τώρα. Λέω αυτό που βλέπω. Πάντα στο αυτόματο σχεδόν. Τη νύχτα μέρα την κάνει χωρίς φλας!!!

 

Α τωρα το παραδεχεσαι και εσυ το θεμα των μπαταριων ε???Οταν στα ελεγα εγω μου τα εφερνες γυρω γυρω..

Ευχαριστησου εκει την νοκιαρα σου τωρα και ασε τα Lumia να <<πεθανουν>> ησυχα και γαληνια...

Οσο για την καμερα του 950 σου ειπα 3 φορες βρε evris και σου εδωσα φωτο απο τον xostel77 πως μιλαμε για ΗΜΕΡΑ στο αυτοματο...και οχι για βραδυ που λες εσυ. Διαβασε τι γραφω. Οποτε μαλλον δεν εχεις ασχοληθει αρκετα με την καμερα του 950 οπως φαινεται.

 

 

Τωρα για τον κυριο με τα <<τσουρεκια>> συνεχως οπου γραφω κατι, ερχεται και τσουπ πεταει μπιχτουλες μετα απο τοσα χρονια. Μα τετοια εμμονη με την παρτη μου μετα απο τοσο καιρο δεν την περιμενα...Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...