Jump to content

[Επίσημο] Windows 10 Mobile Series


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα Nokia 930 δουλεύουν και οι δυο κανονικά. Εννοείται εχουν πάρει update

Το Shazam πότε πήρε update; Σε μένα εχει καιρό να αναβαθμιστεί! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σε εμένα δουλεύει το shazam μια χαρά στο 950 XL.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει καθόλου εννοεί ή δεν δουλεύει σωστά; ;)

 

Το άνοιγες και δεν δούλευε. Το έκλεινες και το άνοιγες πάλι και δούλευε (ίσως έπρεπε να το ανοιγοκλεισεις 2-3 φορες)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι. Σε μένα λειτουργεί κανονικά! Υπήρξαν και στιγμές που δεν έβρισκε τραγούδια, αλλά σπάνια.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από πότε? Έχει φτιάξει τελευταία με κανένα update? Μέχρι πριν 1 μήνα δεν δούλευε σε 950 (τόσο στο δικό μου όσο και στων υπόλοιπα Ν παιδιων). Νομίζω πως είχαν πρόβλημα όλα τα x50

Α! Θυμήθηκα:

Μου είχε σπάσει τα νεύρα όταν πρωτοπήρα το 950 μου γιατί δουλευε σπαστικα με τρελο λαγκ και έψαχνε...εψαχνε....εψαχνε....και τελικά εσβηνε :(

Και στο Reddit διαβάζω το εξης:

Μόλις το ανοίγεις, πριν κανεις οτιδήποτε, ένα swipe κάτω για να κρύψεις τα on screen buttons. ΠΕΝΑ ΣΟΥ ΛΕΩ μετά από αυτό. Το είχα ξεχάσει ότι το κάνω γιατί έχουν περάσει μήνες και γίνεται μηχανικά πια η κίνηση ...

Link to comment
Share on other sites

απο το Windows Central

 

Δεν είναι ανακοίνωση. Λένε τι και πως θα θέλανε να το πάει η MS. (Καλό κι αυτό).

Τα ίδια έλεγαν ο Daniel με τον Zac στο τελευταίο τους podcast.

Link to comment
Share on other sites

Το τι ειναι τα universal apps και ποιες συσκευες αφορουν το γνωριζω πολυ καλα...και δεν ταυτισα αυτα τα 2..απλα ειπα πως ο Daniel θεοποιουσε αυτα τα 2...και το αποτελεσμα ειναι ο Ιδιος μετα απο τις αερολογιες που ελεγε να καταληξει να λεει πως νταξει μωρε μας τελειωσανε τα wm10 αλλα σιγα τα λαχανα...και φυσικα η universal πλατφορμα να μην μπορει να σωσει το mobile οπως αρκετοι Τονιζαν καθημερινα. Και εδω εχουμε 2 αποτυχιες στα καπακια..δεν χρειαζεται περαιτέρω αναλυση..

Τελος φυσικα και τα εχουν τελειωμενα τα windows mobile εδω και κανα χρονο μην σου πω..απλα συνεχιζουν να δινουν ουσιαστικα updates με ρυθμους Χελωνας γιατι λογικα θα κρατησουν καποια θετικα στοιχεια απο αυτα ωστε να τα μεταφερουν σε καποια μελλοντικη συσκευη τα επομενα χρονια...διοτι δεν ειναι δυνατον να δουμε Mobile συσκευη (5.5 ιντων ας πουμε) με ολοκληρα windows διοτι θα ειναι εντελως μη λειτουργικη..αρα καποιο συνδυασμό αυτων των δυο θελουν. Και φυσικα και για τα ματια του κοσμου..Γιατι δεν φτανει που εχει κρεμασει τοσες φορες τους χρηστες και τους developers αν το ξανακανει ετσι απροκαληπτα τοτε δεν προκειται να ξαναδει υποστηριξη ουτε απο φανατικους που την υποστηριζουν.

Επισης βλεποντας universal apps στο mobile να μην ακολουθουν τα updates των σταθερων δειχνει την κατευθυνση του πραγματος...οπως και τα 2 Facebook ..που στα pc αναβαθμιζονται συνεχεια και στο Mobile εχουν μεινει πισω απο περσι..ή καποιες αλλες που απλα δεν αναβαθμιζονται πλεον..βγηκαν μια και τελος...ε δεν πρεπει να δουμε λιγο την πραγματικοτηατα καποια στιγμη και την αποτυχια του ολου εγχειρήματος? Η΄ θα λεμε ας περιμενουμε αλλα 5 χρονακια, οπως τα προηγουμενα 5 χρονακια που περιμεναμε...

Με απλα λογια τα wm 10 ΓΙΟΚ...Τωρα αν τα επομενα χρονια, στην επομενη γενια συσκευων αλλαξει μυαλα και ακολουθησει αλλο μονοπατι και αξιζει φυσικα, ευχαριστως να την υποστηριξουμε, αυτη την στιγμη δεν μπορει να πείσει ουτε τους ιδιους της τους υπαλληλους..

Ο καθενας κανει ή εκανε τις δικες του εκτημισεις για το που πανε τα πραγμα.Απλα διευκρινησα οτι η αποτυχια των windows mobile ΔΕΝ ισουται με αποτυχια και αναπτυξη των UWP.

Εγω πριν 1.5 χρονο περιπου εχω γραψει οτι τα UWP apps(δλδ εφαρμογες που δεν ειναι μονο για arm&x86,αλλα με δυνατοτητα να προσαρμοζουν το UI αναλογα με μεγεθος και aspect της οθονης),δεν τα βλεπω οτι θα βοηθανε τοσο την αναπτυξη των WM,αλλα περισσοτερο να ανοιγουν πορτες για μεταφορα του desktop os σε συσκευες με ακομη πιο μικρες οθονες απο 7",που ειναι τα smartphone,λογο του οτι τα Universal App στα PC,εχουν την δυνατοτητα να εχουν ιδιο UI και να λειτουργουν οπως αυτα των Windows Mobile(και αντιστροφα),οταν βρισκονται σε μεγεθος και aspect των smartphone(και αντιστροφα=δες continuum)!

 

Μεχρι στιγμης η MS δε φαινεται να σκεφτεται ουτε καν ,την εγκαταλειψη των wm,αλλα αρχισε να σκεφτεται μια πιο κοντα σε desktop os υλοποιηση τους,που αν αποτυχει και αυτο,μενουν μονο 2 λυσεις μετα:

1.Εγκαταλείπει εντελως την mobile κατηγορια

2.Αναβει πρασινο φως για υλοποιησεις με W10 desktop.

Και στις δυο περιπτωσεις απομακρινεται απο την arm τελειωτικα!!!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας κανει ή εκανε τις δικες του εκτημισεις για το που πανε τα πραγμα.Απλα διευκρινησα οτι η αποτυχια των windows mobile ΔΕΝ ισουται με αποτυχια και αναπτυξη των UWP.

Εγω πριν 1.5 χρονο περιπου εχω γραψει οτι τα UWP apps(δλδ εφαρμογες που δεν ειναι μονο για arm&x86,αλλα με δυνατοτητα να προσαρμοζουν το UI αναλογα με μεγεθος και aspect της οθονης),δεν τα βλεπω οτι θα βοηθανε τοσο την αναπτυξη των WM,αλλα περισσοτερο να ανοιγουν πορτες για μεταφορα του desktop os σε συσκευες με ακομη πιο μικρες οθονες απο 7",που ειναι τα smartphone,λογο του οτι τα Universal App στα PC,εχουν την δυνατοτητα να εχουν ιδιο UI και να λειτουργουν οπως αυτα των Windows Mobile(και αντιστροφα),οταν βρισκονται σε μεγεθος και aspect των smartphone(και αντιστροφα=δες continuum)!

 

Μεχρι στιγμης η MS δε φαινεται να σκεφτεται ουτε καν ,την εγκαταλειψη των wm,αλλα αρχισε να σκεφτεται μια πιο κοντα σε desktop os υλοποιηση τους,που αν αποτυχει και αυτο,μενουν μονο 2 λυσεις μετα:

1.Εγκαταλείπει εντελως την mobile κατηγορια

2.Αναβει πρασινο φως για υλοποιησεις με W10 desktop.

Και στις δυο περιπτωσεις απομακρινεται απο την arm τελειωτικα!!!

Όταν λες τελειωτικά στο 2.; Δεν θα μας δίνουν αναβαθμίσεις στο mobile;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό

 

http://www.wpxbox.com/how-to-unlock-a-locked-windows-10-mobile-with-forgotten-password/

 

Με λίγα λόγια πας στο Find My Phone και εκεί το κλειδώνεις αλλάζοντάς του στην ουσία τον κωδικό που τώρα έχεις ξεχάσει. Το δοκιμάζεις με δική σου ευθύνη εννοείται...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Τελικά βρέθηκε ο κωδικός.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Τελικά βρέθηκε ο κωδικός.

Με ποιόν τρόπο; Να ξέρουμε μπας και συμβεί και σε μας!

Εκτός αν τον θυμήθηκες ξαφνικά!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια το προβλημα με τα data το εφτιαξε κανεις? μου σπαει τα νευρα...!και σοφτ ρεσετ εκανα και στις ρυθμισεις του 3g μπηκα να τα πειραξω αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

παιδια το προβλημα με τα data το εφτιαξε κανεις? μου σπαει τα νευρα...!και σοφτ ρεσετ εκανα και στις ρυθμισεις του 3g μπηκα να τα πειραξω αλλα τιποτα

 

Πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα σου;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα σου;

 

οτι οταν παταω για να ενεργοποιηθει το σημα του data δεν ενεργοποιηται με τιποτα, δηλαδη το Η που εμφανιζεται πανω οταν χρησιμοποιεις data..

Link to comment
Share on other sites

οτι οταν παταω για να ενεργοποιηθει το σημα του data δεν ενεργοποιηται με τιποτα, δηλαδη το Η που εμφανιζεται πανω οταν χρησιμοποιεις data..

 

Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα να έχει η κάρτα σου το πρόβλημα και όχι το τηλέφωνο;

Δοκίμασες άλλη Κάρτα;

Δοκίμασες την Κάρτα αυτή σε άλλη συσκευή;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα να έχει η κάρτα σου το πρόβλημα και όχι το τηλέφωνο;

Δοκίμασες άλλη Κάρτα;

Δοκίμασες την Κάρτα αυτή σε άλλη συσκευή;

 

πως να εχει η καρτα προβλημα? εννοω οτι ολα πριν καποιο καιρο ηταν οκ τι να αλλαξε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

πως να εχει η καρτα προβλημα? εννοω οτι ολα πριν καποιο καιρο ηταν οκ τι να αλλαξε τωρα?

 

Μπορεί να έχει χαλάσει. Όλα κάποια στιγμή χαλάνε. Δεν λειτουργούν αιώνια. Δουλεύουν μια χαρά και κάποια στιγμή ξαφνικά χαλάνε. Δοκίμασε αυτό που σου λέει ο φίλος πιο πάνω. Μπορεί να μην φταίει το κινητό αλλά η sim.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει χαλάσει. Όλα κάποια στιγμή χαλάνε. Δεν λειτουργούν αιώνια. Δουλεύουν μια χαρά και κάποια στιγμή ξαφνικά χαλάνε. Δοκίμασε αυτό που σου λέει ο φίλος πιο πάνω. Μπορεί να μην φταίει το κινητό αλλά η sim.

οκ παιδια θα το δοκιμασω και θα απαντησω για το αποτελεσμα..!παιδια το δοκιμασα εβαλα σε αλλο κινητο που ειχα δευτερη σιμ,την σιμ που εχω ως βασικη και δεν ενεργοποιηθηκαν τα data ενω με την παλια ειχα data...τι κανω τωρα??γιατι το επαθε αυτο η σιμ μου? δεν την εβαζα εβγαζα συνεχεια(αν αυτο παιζει καποιο ρολο)

Edited by peritos
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια θα το δοκιμασω και θα απαντησω για το αποτελεσμα..!παιδια το δοκιμασα εβαλα σε αλλο κινητο που ειχα δευτερη σιμ,την σιμ που εχω ως βασικη και δεν ενεργοποιηθηκαν τα data ενω με την παλια ειχα data...τι κανω τωρα??γιατι το επαθε αυτο η σιμ μου? δεν την εβαζα εβγαζα συνεχεια(αν αυτο παιζει καποιο ρολο)

 

5 ευρώπουλα την αλλάζεις και ησυχάζεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια θα το δοκιμασω και θα απαντησω για το αποτελεσμα..!παιδια το δοκιμασα εβαλα σε αλλο κινητο που ειχα δευτερη σιμ,την σιμ που εχω ως βασικη και δεν ενεργοποιηθηκαν τα data ενω με την παλια ειχα data...τι κανω τωρα??γιατι το επαθε αυτο η σιμ μου? δεν την εβαζα εβγαζα συνεχεια(αν αυτο παιζει καποιο ρολο)

 

Είδες που δεν έφταιγε το κινητό; Δεν χρειάζεται κράξιμο στα κινητά της Microsoft κάθε φορά που κάτι δεν πάει καλά, μην είμαστε τόσο πολύ προκατειλημμένοι.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είδες που δεν έφταιγε το κινητό; Δεν χρειάζεται κράξιμο στα κινητά της Microsoft κάθε φορά που κάτι δεν πάει καλά, μην είμαστε τόσο πολύ προκατειλημμένοι.....

 

duc εννοια σου και η microsoft το κραξιμο το θελει για πολλα πραγματα...κοιτα αυτο που ειπα ηταν πιο πολυ αγανακτηση παρα κραξιμο,εγω οταν εχω ενα προβλημα πρωτα το ψαχνω πολυ οσο μπορω και μετα θα γραψω εδω να πω..αυτο το προβλημα με την σιμ απλα δεν το περιμενα οτι μπορει να χαλασει ετσι απο τη μια μερα στην αλλη χωρις καν να την πειραξω..και αλλα προβληματα εχω με την μικροσοφτ και μπαινω και ρωταω τα παιδια στο φορουμ και μετα λεω.Ασε που το μονο που εχω πει ειναι οτι απογοητευτικα γιατι ειναι πολυ υποσχομενο λειτουργικο αλλα αφημενο στη μοιρα του πλεον!!τελος παντων αυτα:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

5 ευρώπουλα την αλλάζεις και ησυχάζεις[/quote εννοεις να αλλαξω σιμ και να εχω παλι καινουριο αριθμο και ετσι??δεν με βολευει και πολυ αυτο!
Link to comment
Share on other sites

εννοεις να αλλαξω σιμ και να εχω παλι καινουριο αριθμο και ετσι??δεν με βολευει και πολυ αυτο!

 

Αντικατασταση sim κάνεις για τον τρέχοντα αριθμό. Αυτο ελειπε κάθε που χαλαγε η sim να αλλαζαμε υποχρεωτικά και νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...