Jump to content

Απάτη της Wind


savnik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρωί έλαβα το παρακάτω μήνυμα. Φυσικά δεν το ενεργοποίησα ούτε το ζήτησα εγώ.

Νομίζω ότι η Wind βρήκε τρόπο να τα παίρνει από τους πελάτες της.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MOΛIΣ AΠOΔOΘHKAN 17.86E XPONOY OMIΛIAΣ K ENEPΓOΠOIHΘHKE H ΠPOΣΦOPA ΠOY ΘA ΣAΣ ΔIΠΛAΣIAZEI THN 1H ANANEΩΣH 10E TOY MHNA ΓIA 6 MHNEΣ! O EΠIΠΛEON XPONOΣ OMIΛIAΣ EXEI ΔIAPKEIA 30MEPEΣ, ΔEN XPHΣIMOΠOIEITAI ΓIA AΓOPA ΠAKETΩN & TO YΠOΛOIΠO AKOYΓETAI KAΛΩNTAΣ ΔΩPEAN 1269 EΠIΛOΓH 1

Link to comment
Share on other sites

η απατη ποια ακριβως ειναι;

Ότι μου αφαίρεσαν 17.86E από το υπόλοιπο μου για την ενεργοποιηση της προσφοράς την οποία δεν ζήτησα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

δες καλυτερα....σου αφαιρεσαν 8,93 ευρω και τα εκαναν 17,86 δηλαδη τα διπλασιασαν αλλα που ληγουν σε 30 μερες....

 

τολαχιστον ετσι εκαναν σε εμενα και τους εκραξα....

 

υπαρχει συζητηση στο αντιστοιχο θεμα των καρτοκινητων

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μηπως τα 8.93 θα αφαιρεθουν σε 30 μερες;;;;;

 

Και τι εγινε; Στα επέστρεψαν;

Ποιό είναι το link του θέματος;

τα 8.93 αψαιρεθηκαν άμεσα....

όχι ακόμα δεν έχουν επιστραφεί...

παρτους και εσύ τηλέφωνο και βαλτους χέρι, είναι αλήτες....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164500

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια κι εδω,αφαιρεθηκαν περιπου 8-9 ευρω απ την καρτα και ηρθε το ιδιο μηνυμα σημερα το μεσημερι

χωρις καμμια δικη μου ενεργεια καθως το νουμερο ειναι παροπλισμενο κατα μια εννοια αλλα ειχε μεσα 100 ευρω και κατι ψιλα και τωρα εχει 92 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά είναι πολύ καλή! Απάτη δε βλέπω κάπου, να σου πω την αλήθεια

 

Αν εχεις συμβολαιο πες μου τον αριθμο σου.

θα σε χρεώσω 100 Ευρώ και θα σου δωσω 200 Ευρώ σε χρόνο ομιλιας που λήγει σε 1 μήνα.

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει όλες οι εταιρίες κινητής, όλα τα καταστήματα που τις εκπροσωπούν, να ειναι απατεώνες και να μας εξαπατούν, με ξεπερνάει....
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για αυθαίρετη ενεργοποίηση, αλλά η πρόσφορα μόνο απάτη δεν είναι. Έχει πάρα πολλές παροχές καλύτερες και από συμβόλαιο. Υπάρχει συζήτηση και στο θέμα της καρτοκινητής.
ck
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει όλες οι εταιρίες κινητής, όλα τα καταστήματα που τις εκπροσωπούν, να ειναι απατεώνες και να μας εξαπατούν, με ξεπερνάει....

 

Διάβασα και εγώ τον τίτλο και περίμενα να διαβάσω για τη ληστεία του αιώνα αλλά φευ, άδικα :p

Link to comment
Share on other sites

χαχα! Κι εγώ πριν λίγο έγραψα τη γνώμη μου για το συγκεκριμένο θέμα στο άλλο thread, αυτό με τα πάντα για την καρτοκινητή της Wind. Δεν είχα δει ότι υπάρχει και αυτό.

Θεωρώ πάντως πως δίκιο έχουν όλοι και οι μεν και οι δε

Link to comment
Share on other sites

και όμως παράνομη απάτη είναι, μπορεί εγώ αυτά τα λεφτά να τα έχω για μηνύματα κλπ και θα τα τραβήξω για μήνες και αυτοί πάρα την θέληση μου ενεργοποιησαν την προσφορά αυτή, δεν θα την θεωρούσα παράνομη αν τα λεφτά δεν θα έλεγαν σε 30 μέρες, αλλά έτσι όπως το έκαναν... μην πω τπτ (κανονικά όλη η κατάσταση σηκώνει μήνυση και μάλιστα με σίγουρη νίκη στο δικαστήριο)
Link to comment
Share on other sites

και όμως παράνομη απάτη είναι, μπορεί εγώ αυτά τα λεφτά να τα έχω για μηνύματα κλπ και θα τα τραβήξω για μήνες και αυτοί πάρα την θέληση μου ενεργοποιησαν την προσφορά αυτή, δεν θα την θεωρούσα παράνομη αν τα λεφτά δεν θα έλεγαν σε 30 μέρες, αλλά έτσι όπως το έκαναν... μην πω τπτ (κανονικά όλη η κατάσταση σηκώνει μήνυση και μάλιστα με σίγουρη νίκη στο δικαστήριο)

 

Πιστεύω πως αν επικοινωνήσεις τηλεφωνικά μαζί τους, θα το λύσεις το πρόβλημα. Γενικά είναι πάντοτε εξυπηρετικοί, ιδίως αν θεωρήσουν πως έχουν θιχτεί δικαιώματα συνδρομητών ;)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως αν επικοινωνήσεις τηλεφωνικά μαζί τους, θα το λύσεις το πρόβλημα. Γενικά είναι πάντοτε εξυπηρετικοί, ιδίως αν θεωρήσουν πως έχουν θιχτεί δικαιώματα συνδρομητών ;)

 

είναι σαν να πάρεις τον κλεφτη και να του πεις να επιστρέψει τα κλεμμένα..............

 

αν είχα χρόνο να ασχοληθώ με την μια μήνυση θα είχα κάνει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει όλες οι εταιρίες κινητής, όλα τα καταστήματα που τις εκπροσωπούν, να ειναι απατεώνες και να μας εξαπατούν, με ξεπερνάει....

Είναι στο αίμα μας να βλέπουμε παντού θεωρίες συνωμοσίας κλπ :p

 

Δεν ξέρω για αυθαίρετη ενεργοποίηση, αλλά η πρόσφορα μόνο απάτη δεν είναι. Έχει πάρα πολλές παροχές καλύτερες και από συμβόλαιο. Υπάρχει συζήτηση και στο θέμα της καρτοκινητής.

 

Οτι ενεργοποιήθηκε σε κάποιους ετσι, χωρίς ειδοποίηση, ισχύει από όσα διαβάζω. Από κει και πέρα όμως εχει καλές παροχές...

Link to comment
Share on other sites

Τοσες ωρες που γραφεις εδω egodemis , αν ειχες κανει μηνυση θα το ειχες τελειωσει το θεμα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Τοσες ωρες που γραφεις εδω egodemis , αν ειχες κανει μηνυση θα το ειχες τελειωσει το θεμα.

μήνυση = ασχολία + λεφτά για δικηγόρο + δικαστήριο κλπ, δεν θέλω να ασχοληθώ με κάτι τόσο χρονοβόρο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για αυθαίρετη ενεργοποίηση, αλλά η πρόσφορα μόνο απάτη δεν είναι. Έχει πάρα πολλές παροχές καλύτερες και από συμβόλαιο. Υπάρχει συζήτηση και στο θέμα της καρτοκινητής.

 

Συμφωνώ ότι η προσφορά έχει καλές παροχές, αλλά ίσως θα έπρεπε να ρωτήσουν τους πελάτες πριν την ενεργοποιήσουν. Μπορεί να σκέφτηκαν ότι όλοι θα τη θέλαν και να το καναν έτσι:p

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που διαβάζω, το αν ειναι καλη η οχι μαλλον εχει να κανει με την εταιρεία. Το να εστιάζουμε στην προσφορά και οχι στην αυθαίρετη ενεργοποίηση και να την επαινούμε με ξεπερνά.

Βέβαια ένα τέτοιο θέμα copy paste στο forum πχ της Vodafone, θα είχε διαφορετική κατάληξη. Οι ίδιοι που την επαινούν, θα είχαν ηδη ταχυδρομήσει τις αιτήσεις για φορητότητα προς f2go, στην καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...