Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω δυο προβληματα:

1. Εβαλα την ελληνική diamond σε ενα firetv, τα "καναλια" για μπαλα βγαζουν συνεχως error - web request failed.

Μου βγαζει ενα fresh install τις προαλλες, και κατα την εγκατασταση αρχζει κ πεταει διαφορα τυπου "προσθετο μη συμβατο, κτλ".

Μηπως αυτο το built που εχω βαλει ειναι για κλαμματα; Να το γυρισω στα γνωστά τα ξένα, να τελειωνω;

2. Σε ενα ipad, εχω βαλει τελευταια εκδοση 17 (δε μαρεσει το μενού, αλλά τεσπα). Βαζω το ελληνικό alivetv και δεν μου φορτωνει τις παιδικες ταινιες με τπτ. Κανει loading, και μετα απο λιγο σταματάει κ μενει στο κεντρικο μενού. Ολα τ' αλλα παιζουν. Αλλα το θελω το συγκεκριμενο μονο για τα παιδικα του.. Τι κανω; Εχω κανει ισαμε 10 uninstall/install ολο το kodi και παλι απο την αρχη.

 

Καλημέρα,

εγώ έχω το τελευταίο του diamond 2.4 σε android tv box και σε windows 7 και παίζει κανονικά τα πάντα, το σκ έβλεπα ταινίες, σειρές και χθες σειρά. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μήπως λέω φταίει το firetv; Δοκίμασες σε υπολογιστή ή σε οτιδήποτε με android λειτουργικό; κινητό σου για παράδειγμα; Να δεις εάν είναι ασυμβατότητα με το δικό σου;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχω δυο προβληματα:2. Σε ενα ipad, εχω βαλει τελευταια εκδοση 17 (δε μαρεσει το μενού, αλλά τεσπα). Βαζω το ελληνικό alivetv και δεν μου φορτωνει τις παιδικες ταινιες με τπτ. Κανει loading, και μετα απο λιγο σταματάει κ μενει στο κεντρικο μενού. Ολα τ' αλλα παιζουν. Αλλα το θελω το συγκεκριμενο μονο για τα παιδικα του.. Τι κανω; Εχω κανει ισαμε 10 uninstall/install ολο το kodi και παλι απο την αρχη.
Το alivegr έχει πρόβλημα επειδή γίνονται κάτι αλλαγές στο σάιτ από το οποίο τραβάει τις ταινίες και τα παιδικά. Λίγη υπομονή και μόλις ολοκληρωθούν οι αλλαγές θα γίνει update και στο addon και θα δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι παράξενο συμβαίνει σε εμένα. Έχει τώρα 2 μέρες όταν βλέπω ένα επεισόδιο από μία σειρά που κρατάει 1 ώρα μπορεί μέσα σε αυτή την 1 ώρα να έχει κολλησει το βίντεο και 5 φορές... Πρέπει να πατησω stop να ξαναφορτωσω τους παρόχους και να ξαναπαίξει το βίντεο αλλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Προσπάθησα να απενεργοποιήσω τους επιταχυντές αλλά πάλι τα ίδια. Εχω το diamond build 2.4 για kodi 17 σε androidtv box. Το πρόβλημα ξεκίνησε απο την αναβάθμιση του build απο 2.3 σε 2.4 απ'όσο θυμάμαι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι παράξενο συμβαίνει σε εμένα. Έχει τώρα 2 μέρες όταν βλέπω ένα επεισόδιο από μία σειρά που κρατάει 1 ώρα μπορεί μέσα σε αυτή την 1 ώρα να έχει κολλησει το βίντεο και 5 φορές... Πρέπει να πατησω stop να ξαναφορτωσω τους παρόχους και να ξαναπαίξει το βίντεο αλλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια. Προσπάθησα να απενεργοποιήσω τους επιταχυντές αλλά πάλι τα ίδια. Εχω το diamond build 2.4 για kodi 17 σε androidtv box. Το πρόβλημα ξεκίνησε απο την αναβάθμιση του build απο 2.3 σε 2.4 απ'όσο θυμάμαι.

Σε ποια σειρά ;

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι παιδιά! Προσπάθησα πολλές φορές να λειτουργήσω το sports devil αλλά ενώ εγκαθίσταται κανονικά, κανένα stream δεν παίζει. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

εγώ έχω το τελευταίο του diamond 2.4 σε android tv box και σε windows 7 και παίζει κανονικά τα πάντα, το σκ έβλεπα ταινίες, σειρές και χθες σειρά. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μήπως λέω φταίει το firetv; Δοκίμασες σε υπολογιστή ή σε οτιδήποτε με android λειτουργικό; κινητό σου για παράδειγμα; Να δεις εάν είναι ασυμβατότητα με το δικό σου;

 

 

Εχουμε 4-5 στικακια, συν διαφορες κινητες συσκευες με διαφορα λειτουργικά, ολα δουλευουν ρολόι χωρις custom buids. Το greek diamond σε δυο που το χω βαλει, γιατι προοριζεται για ηλικωμενα μελη οικογενειας, δεν παιζει το sportsdevil.. :wacko:

 

Πραγματικα δε ξερω αν φταιει το diamond ή το firetv, υπολογιστης windows δεν παιζει, σε αλλο android οπως προειπα ολα ρολοι. Τωρα μου χρι βγαλει σε ολα τα addon μηνυμα οτι δεν ειναι συμβατά επειδη δεν πληρουνται οι εξαρτησεις.

Κ το εχει κανει σε ολα, από exodus, μεχρι sportsdevil, κτλ...

Μαλλον ακυρο το diamond σε firetv, αν κ μου κανει εντυπωση γιατι τις πρωτες μερες επαιξε...

Κ τωρα με το update που εσκασε, μπιπ ο Διας...

 

Το alivegr έχει πρόβλημα επειδή γίνονται κάτι αλλαγές στο σάιτ από το οποίο τραβάει τις ταινίες και τα παιδικά. Λίγη υπομονή και μόλις ολοκληρωθούν οι αλλαγές θα γίνει update και στο addon και θα δουλεύει κανονικά.

 

Α παλι καλά, ανακουφιστικό αυτό, θα το τσεκαρω τοτε συχνά να δω ποτε θα φτιάξει λοιπόν.

Edited by mariel19

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι παιδιά! Προσπάθησα πολλές φορές να λειτουργήσω το sports devil αλλά ενώ εγκαθίσταται κανονικά, κανένα stream δεν παίζει. Τι μπορεί να φταίει;

 

 

 

Ποια έκδοση έχεις sportdevil;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι παιδιά! Προσπάθησα πολλές φορές να λειτουργήσω το sports devil αλλά ενώ εγκαθίσταται κανονικά, κανένα stream δεν παίζει. Τι μπορεί να φταίει;

Ποία έκδοση έχεις; (kodi,sportdevil)

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι παιδιά! Προσπάθησα πολλές φορές να λειτουργήσω το sports devil αλλά ενώ εγκαθίσταται κανονικά, κανένα stream δεν παίζει. Τι μπορεί να φταίει;

 

Καλησπέρα το spdevil για να παίξει σωστα πρέπει να το διαγράψεις και να βάλεις την unofficial έκδοση και να της απόρριψης τα update

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ασχοληθει κανεις με Iptv? καναλια δηλαδη με συνδρομη μέσω καποια εφαρμογής πχ οπως http://iptv-stalker.com/channel-list.html

η και http://www.i-view.cc το δευτερο εχω καταλαβει οτι σου δινει ενα προγραμμα και το περνας πχ στο android box η σε android συσκευή και μετα αγοραζεις συνδρομες αναλογα με χρονο. Το πρωτο δεν καταλαβα πως λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μήπως ξέρει κανείς.

No Subtitles found

Στο SubzTV & Subtitles.gr

Έκανα ακριβως αυτό που γράψατε. Τα έβαλα στον κρυφό φάκελλο και πράγματι τα είδε αλλά δεν βρίσκει υπότιτλο και βγάζει error κάτω δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια σειρά ;

 

Homeland και δοκίμασα πολλούς παρόχους απο τα addon exodus,specto κ streamhub. Σε όλα το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πρόβλημα με υπότιτλους, δε βρίσκει κανέναν, ενω δούλευαν κανονικά, υποψιν ότι δε μπορώ να μπω σε κρυφούς φακέλους γιατί έχω kodi σε raspberry pi 3.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ασχοληθει κανεις με Iptv? καναλια δηλαδη με συνδρομη μέσω καποια εφαρμογής πχ οπως http://iptv-stalker.com/channel-list.html

 

η και http://www.i-view.cc το δευτερο εχω καταλαβει οτι σου δινει ενα προγραμμα και το περνας πχ στο android box η σε android συσκευή και μετα αγοραζεις συνδρομες αναλογα με χρονο. Το πρωτο δεν καταλαβα πως λειτουργει.

 

 

 

Για το 1ο είναι iptv list

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by nik1975
Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο είναι iptv list

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

ok μου δωσανε την λιστα δοκιμαστικα που ειναι trial πως την περναμε μεσα στο kodi? Δοκιμασα το να βαλω το stalker addon μεσω του superepo repository ενω το κανει εγκατασταση το zip αρχειο μετα το addon δεν το κανει εγκατασταση....Υπαρχει καποιος αλλος τροπος? Αυτο το βρηκα μεσω youtube.

Link to comment
Share on other sites

ok μου δωσανε την λιστα δοκιμαστικα που ειναι trial πως την περναμε μεσα στο kodi? Δοκιμασα το να βαλω το stalker addon μεσω του superepo repository ενω το κανει εγκατασταση το zip αρχειο μετα το addon δεν το κανει εγκατασταση....Υπαρχει καποιος αλλος τροπος? Αυτο το βρηκα μεσω youtube.

 

 

 

Έτσι;

https://seo-michael.co.uk/how-to-setup-livetv-pvr-simple-xbmc-kodi/

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έτσι;

https://seo-michael.co.uk/how-to-setup-livetv-pvr-simple-xbmc-kodi/

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Φυσικα και οχι ! Έχει δικό του client (μέσα στο kodi... pvr client ....Stalker client ,ενεργοποιησε το και βάλε τα στοιχεία που σου δωσανε)

https://youtu.be/h7N3J_Bu7k0

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πρόβλημα με υπότιτλους, δε βρίσκει κανέναν, ενω δούλευαν κανονικά, υποψιν ότι δε μπορώ να μπω σε κρυφούς φακέλους γιατί έχω kodi σε raspberry pi 3.

 

η διαδρομή είναι /storage/.kodi/addons με το winscp μπορείς να μπεις στο πι και να μεταφέρεις τον φάκελο

Link to comment
Share on other sites

η διαδρομή είναι /storage/.kodi/addons με το winscp μπορείς να μπεις στο πι και να μεταφέρεις τον φάκελο

 

Για δώσε λεπτομέρειες για το winscp....Δε μπορώ να μπω στο kodi να κάνω install from zip και να τα εγκαταστήσω από κει;

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λεπτομέρειες για το winscp....Δε μπορώ να μπω στο kodi να κάνω install from zip και να τα εγκαταστήσω από κει;

 

εμένα ρωτάς? αν μπορείς φυσικά είναι πιο εύκολο, αν το έχεις κάνει και δεν βρίσκει υπότιτλους σε κανένα τότε δεν ξέρω, το winscp είναι ftp client μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το filezilla

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και οχι ! Έχει δικό του client (μέσα στο kodi... pvr client ....Stalker client ,ενεργοποιησε το και βάλε τα στοιχεία που σου δωσανε)

https://youtu.be/h7N3J_Bu7k0

 

 

 

Δουλεύει κανονικά και με iptv simple client,πριν λίγο δοκίμασα μετά από οδηγίες τους!!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, μπορει κάποιος να ανεβάσει τα δύο αρχεια υποτιτλων να τα δοκιμασω και εγώ . Δεν τα προλαβα .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, μπορει κάποιος να ανεβάσει τα δύο αρχεια υποτιτλων να τα δοκιμασω και εγώ . Δεν τα προλαβα .

Ψάξε 5 η 6 σελίδες ποιο πισω

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε 5 η 6 σελίδες ποιο πισω

 

Αυτο λεω οτι προσπαθώ να ανοιξω τα link και δεν υπάρχουν αρχεια. Αν μπορει καποιος να τα ξανα ανεβασει.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύουν τα λινκ, τώρα μόλις το τσέκαρα. Όταν ανοίξει το σάιτ επιλέγεις download through your browser και κατεβάζεις το αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...