Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω προβλημα με τους υποτιτλους. Ουτε το subtitles.gr ουτε το opensubtitles μου βρισκει υποτιτλους.απλα γραφει searching και μενει εκει με τις ωρες. εσβησα το temp folder απο οτι ειδα απο το google αλλα δεν βοηθησε σε κατι. καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες, να πω την αλήθεια πρόσθεσα αυτά που μου είπες αλλά περισσότερο-καλύτερο υλικό (κανάλια) βρήκα στο .m3u του ποστ σου της προηγούμενης σελίδας, αν και πολλά δεν παίζουν, πέτυχα και discovery, nat geo κλπ που να λειτουργούν. Επίσης έσβησα και ξαναπέρασα το sportsdevil κατεβασμένο απο το λινκ σου και πάλι βγάζει το ίδιο error, δε ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει. Κανένα .m3u με συνδρομητικά ελληνικά υπάρχει για να έχουν και υπότιτλους; (πολλα ζητάω? :p )

nova και ΟΤΕ δεν ...αν και ΟΤΕ βρίσκεις κάπου κάπου ,όχι συχνά ..αλλά δεν κρατάει ..Max μια μέρα ... κανε εγκατάσταση το ccloudtv https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-to-install-ccloud-iptv-for-kodi/ ...είναι για iptv

 

δες και αυτό https://www.youtube.com/watch?v=lBRm8F2tHyc&feature=youtu.be (για να φτιάξεις την δική σου λίστα ,μόνο με αυτά που σε ενδιαφέρουν....από την μεγάλη λίστα ....θα σε βοηθήσει!! )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ακολούθησα τις οδηγίες στο πρώτο post και όλα πήγαν καλά και δουλεύουν σωστά(και οι ελληνικοί υπότιτλοι). έχω το xbmc 13.1 που είχε προεγκατεστημένο το android box μου όταν ήρθε.

Η ερώτηση είναι: αν αναβαθμίσω με κάποιο τρόπο σε kodi(γίνεται?),ή αν το εγκαταστήσω ξεχωριστά, μπορώ να επαναφέρω τις ρυθμίσεις, addons κτλ από το backup που πήρα με το xbmc backup?

Link to comment
Share on other sites

Το αναβαθμιζεις και τα κάνει όλα μόνο του.Δεν θα χρειαστεί να ρυθμίσεις τίποτα.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Το αναβαθμιζεις και τα κάνει όλα μόνο του.Δεν θα χρειαστεί να ρυθμίσεις τίποτα.

δηλαδή αν εγκαταστήσω το kodi από playstore ή με το apk του,θα κάτσει πάνω στο xbmc χωρίς να γίνουν σαλάτα?;)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν εγκαταστήσω το kodi από playstore ή με το apk του,θα κάτσει πάνω στο xbmc χωρίς να γίνουν σαλάτα?;)

Ναι .Kάνε και κανένα backup δεν θα πάθεις τίποτα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος χρήστης του kodi και πρόσφατα έβαλα απο πηγές superrepo, husham, fusion, podgod και xinfinity κάποια λίγα πράματα αλλά με προβλημάτισε το γεγονός πως είδα να αναφέρεται ότι μέσω του kodi και των προσθετων που βάζεις κινδυνεύεις απο κακόβουλο λογισμικό κάτι που πρέπει να αποφύγω όπως και να έχει, έστω και αν χρειαστεί να σβήσω όλο το πρόγραμμα. Θα ήθελα να μου πείτε οι πιο έμπειροι τι ισχύει και τι θα πρέπει να προσέξω. Αναφέρω τις πηγες αναλυτικά για να καταλάβετε πως δεν πήρα σβάρνα να βάζω ότι βρω μπροστά μου, αλλά και αν υπάρχει κάποια κακόβουλη να την αφαιρέσω, βασικά με ενδιέφεραν ταινίες και ντοκιμαντέρ που πλέον με αυτά νομίζω είμαι καλυμένος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος χρήστης του kodi και πρόσφατα έβαλα απο πηγές superrepo, husham, fusion, podgod και xinfinity κάποια λίγα πράματα αλλά με προβλημάτισε το γεγονός πως είδα να αναφέρεται ότι μέσω του kodi και των προσθετων που βάζεις κινδυνεύεις απο κακόβουλο λογισμικό κάτι που πρέπει να αποφύγω όπως και να έχει, έστω και αν χρειαστεί να σβήσω όλο το πρόγραμμα. Θα ήθελα να μου πείτε οι πιο έμπειροι τι ισχύει και τι θα πρέπει να προσέξω. Αναφέρω τις πηγες αναλυτικά για να καταλάβετε πως δεν πήρα σβάρνα να βάζω ότι βρω μπροστά μου, αλλά και αν υπάρχει κάποια κακόβουλη να την αφαιρέσω, βασικά με ενδιέφεραν ταινίες και ντοκιμαντέρ που πλέον με αυτά νομίζω είμαι καλυμένος.

κακόβουλα ; θα αστειεύεσαι; σε τι αναφέρεσαι; video streaming σου προσφέρει ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

προσπαθω να κάνω εγκατάσταση το kodi σε σε table vero A8826 και παίρνω μήνυμα "παρουσιαστηκε σφαλμα κατα την αναλυση του πακετου" και δεν ολοκληρώνεται η εγκατάσταση. Αυτο συμβαίνει είτε κατεβάσω την έκδοση ARM ειτε x86. H εκδοση android που έχει το tablet μου είναι 4.1.1

 

Μπορώ να κάνω κάτι;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

προσπαθω να κάνω εγκατάσταση το kodi σε σε table vero A8826 και παίρνω μήνυμα "παρουσιαστηκε σφαλμα κατα την αναλυση του πακετου" και δεν ολοκληρώνεται η εγκατάσταση. Αυτο συμβαίνει είτε κατεβάσω την έκδοση ARM ειτε x86. H εκδοση android που έχει το tablet μου είναι 4.1.1

 

Μπορώ να κάνω κάτι;

 

ευχαριστώ

δοκίμασες από playstore ;(arm κατέβασε όχι x86).

Δοκίμασε και καμιά παλιά έκδοση ...xbmc

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , νεος στο Kodi

απο addons εβαλα το sportsdevil

arenasport νομιζω ειναι καναλι , υπαρχει καi addon ?

εδω μπερδευτηκα λιγο

 

μηπως πετυχουμε κανενα ελληνικο αγωνα λεω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

προσπαθω να κάνω εγκατάσταση το kodi σε σε table vero A8826 και παίρνω μήνυμα "παρουσιαστηκε σφαλμα κατα την αναλυση του πακετου" και δεν ολοκληρώνεται η εγκατάσταση. Αυτο συμβαίνει είτε κατεβάσω την έκδοση ARM ειτε x86. H εκδοση android που έχει το tablet μου είναι 4.1.1

 

Μπορώ να κάνω κάτι;

 

ευχαριστώ

Έχω την εντύπωση ότι απο έκδοση 15 και μετά παίζει από android 4.2 και πάνω. Βάλε παλαιότερη (14.2) από το site

Link to comment
Share on other sites

σωστή η εντύπωση σου.. τωρα παιζει μια χαρά..!

 

MotoGp live βλέπει κανείς στο kodi και αν ναι απο που..;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα addon για κανάλια είναι και το DEXTER TV https://www.dropbox.com/s/qnpws86jgs4rig6/repository.dextertv.zip?dl=0 ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα addon για κανάλια είναι και το DEXTER TV https://www.dropbox.com/s/qnpws86jgs4rig6/repository.dextertv.zip?dl=0 ..

 

γνωστό...δες και #420,424,427,432

 

Όλα αυτά είναι για motogp; Από ποιά κανάλια θα το παρακολουθήσω..;To #420 τι είναι και πως τα βρίσκω..;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά είναι για motogp; Από ποιά κανάλια θα το παρακολουθήσω..;To #420 τι είναι και πως τα βρίσκω..;

 

ευχαριστώ

καμία σχέση...:lol:

 

για το motogp ψάχνεις πάντα για το κανάλι BT2.

εγώ θα σου σύστηνα το Torrent Stream Controller(ψάξε το apk του),

ή το LimoTV ή βάζεις ace player και βρίσκεις και ανοίγεις το acestream του BT2.

με λίγο google τα βρίσκεις όλα εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Μια ερωτηση.....Στον υπολογιστη μια ταινια απο genesis απο pc μου βγαζει 3-4 πηγες να διαλεξω με 1080ρ αναλυση.Η ιδια ταινια σε ταμπλετ δε μου βγαζει παρα μονο hd αναλυση.Γιατι γινεται αυτο;Το ταμπλετ μου παιζει κανονικα 1080ρ και εχει οθονη 1080ρ.Γιατι γινεται ομως αυτο;Τι παιζει ρολο;Θελω να παρω tv box κααι φοβαμαι μηπως κανει σαν το ταμπλετ και δε βγαζει επιλογες με 1080ρ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Μια ερωτηση.....Στον υπολογιστη μια ταινια απο genesis απο pc μου βγαζει 3-4 πηγες να διαλεξω με 1080ρ αναλυση.Η ιδια ταινια σε ταμπλετ δε μου βγαζει παρα μονο hd αναλυση.Γιατι γινεται αυτο;Το ταμπλετ μου παιζει κανονικα 1080ρ και εχει οθονη 1080ρ.Γιατι γινεται ομως αυτο;Τι παιζει ρολο;Θελω να παρω tv box κααι φοβαμαι μηπως κανει σαν το ταμπλετ και δε βγαζει επιλογες με 1080ρ

Σε ταβλετ note 10.1 2014 μου βγάζει κανονικά πηγές με 1080p ...και παίζουν κανονικά..( είμαι στην τελευταία έκδοση του kodi)

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω το tab s.Σε μια ταινια που βγαζει 5 π.χ. πηγες 1080ρ το pc,το ταμπλετ βγαζει 1-2.Σε μια που βγαζει 1-2 πηγες το pc,το ταμπλετ μπορει να μη βγαλει καμια
Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω το tab s.Σε μια ταινια που βγαζει 5 π.χ. πηγες 1080ρ το pc,το ταμπλετ βγαζει 1-2.Σε μια που βγαζει 1-2 πηγες το pc,το ταμπλετ μπορει να μη βγαλει καμια

έχεις το ίδιο kodi ,addon(ίδια έκδοση) και στα δύο ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...