Jump to content

XBMC/Kodi/SPMC σετάρισμα Add-ons & Repository


vagosvts7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ πολύ αναλυτικοτατος όπως πάντα

θα κάτσω να ψαχτω ευχαριστώ και πάλι για τις λεπτομέρειες και τα info

Υπάρχουν και αρκετά video στο YouTube ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπέρα. εγκατέστησα το Ace Stream Media 3.1 και μου έβγαλε έναν player και το Ace Stream Media Center το οποίο όταν το πατήσω ενεργοποιεί το εικονίδιο στη γραμμή εργασιών κάτω δεξιά. μετά μπαίνω στο http://www.rojadirecta.me/ , πατάω στον αγώνα, στο λινκ που γράφει Ace Stream βγαίνει ένα διαφημιστικό που κλείνει σε λίγο μόνο του και μου γράφει μετά ότι πρέπει να εγκαταστήσω ένα plugin Ace stream και δε δείχνει τίποτα. τι κάνω λάθος;

 

άκυρο. δεν ενεργοποιούσε ο chrome τον player

Edited by senos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. εγκατέστησα το Ace Stream Media 3.1 και μου έβγαλε έναν player και το Ace Stream Media Center το οποίο όταν το πατήσω ενεργοποιεί το εικονίδιο στη γραμμή εργασιών κάτω δεξιά. μετά μπαίνω στο http://www.rojadirecta.me/ , πατάω στον αγώνα, στο λινκ που γράφει Ace Stream βγαίνει ένα διαφημιστικό που κλείνει σε λίγο μόνο του και μου γράφει μετά ότι πρέπει να εγκαταστήσω ένα plugin Ace stream και δε δείχνει τίποτα. τι κάνω λάθος;

 

άκυρο. δεν ενεργοποιούσε ο chrome τον player

κανεις κλικ στο ...https://www.dropbox.com/s/323v9msu3drykya/Screenshot_2016-01-17-20-39-53.jpg?dl=0 για να ανοίξει με τον εξωτερικό Player...

Link to comment
Share on other sites

Ενω έχω κάνει την διαδικασία για την προσθήκη υποτίτλων,ρυθμίσεις κτλπ τις περισσότερες φορές δεν εμφανίζει τους υποτίτλους αν και τοιυς βρίσκω απο την αναζήτηση.Δείχνει στην μπάρα το εικονίδιο των υποτίτλων με την ενδειξη gre αλλά δεν παίζουν.Τι παίζει.Ξέρει κανείς..
Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβαίνω τη ενοεεις όταν λες δε παίζουν, δεν κατεβαίνουν καθόλου? σου βγάζει σφάλμα? σου κατεβαίνουν αλλά δεν δείχνει τπτ? σου βγαζει κινεζικα?

το οτι δε στα βγάζει αυτόματα και πρεπει να κανεις manual αναζήτηση εχει να κανει συνήθως απο το όνομα του αρχείου που δε ταίριαζεi στο ονομα αρχείου του site. αν η ταινεια σου είναι οι thundercats λέμε τωρα και πανω δεις οτι το αρχειο που παίζει ειναι το w.mkv καταλαβαινεις οτι δε παίζει να βρεθεί αρχειο υποτίτλων με w.mkv. έμενα μόνο τοτε μου εχει συμβει να πρεπει να κάνω manual αναζήτηση

Link to comment
Share on other sites

Ενω βρίσκει υποτίτλους δεν τους δείχνει.Δεν συμβαίνει πάντα αλλά τις περισσότερες φορές.Και στην μπάρα ενω δείχνει ότι είναι φορτωμένοι οι υπότιτλοι δεν τους δείχνει στην οθόνη.Κια όταν προσπαθώ να περάσω στην συγκεκριμένη ταινία εξωτερικούς υπότιτλους( απο κάρτα sd ) πάλι δεν τους δείχνει..Αυτό με τις ρυθμίσεις Ελληνικά windows τι εννοείς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To kodi το τρέχω απο android tv box..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Greek windows το έχω αλλά δεν τους εμφανίζει ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν βγάζει σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

Υποτιτλοι-> κωδικοποιηση -> greek windows

 

και δεν ξερω αν παιζει και αυτο ρολο ...

Διεθνοποιηση-> κωδικοποιηση -> greek windows

Link to comment
Share on other sites

κατεβαίνουν αλλά δεν δείχνει τπτ.Αυτό ακριβώς...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Π.χ..απο Exodus βρίσκω την ταινία imitation game και βρίσκω υποτίτλους..Τους επιλέγω ,λέει ότι κατεβαίνουν αλλά δεν τους δείχνει στην οθόνη.Στην μπάρα φαίναται ότι είναο φορτωμένοι οι ελληνικοί υπότιτλοι..

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει να παιρνει τους υποτιτλους απο το subtitlles.gr και το opensubtitles ?

Καπου στις ρυθμισεις (δεν θυμαμαι που ακριβως) εχει μια επιλογη για utf-8 . Μηπως το εχεις τσεκαρει ? Δεν πρεπει να ειναι επιλεγμενο.

Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

 

Εχεις βαλει εδω τις πηγες ? ... System>Video>Subtitles>Default Movie service / TV service)

http://www.htpcbeginner.com/images/2015/10/02-Add-Kodi-Subtitles-service.jpg

Edited by kokolokor5a
Link to comment
Share on other sites

την ώρα που παίζει η ταινία πήγαινε στο μενού του ηχου και τικαρε την επιλογή enable subtitles
Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα τετοιο θεμα παλιοτερα. κατεβαζα τους ελληνικούς αλλα δε φαινόντουσαν. το ειχα λύσει παροδικά κατεβάζοντας και καποιους αγγλικούς ραντομ μετά πήγαινα κάτω δεξια στα μενού των υποτίτλων και πάταγα next στους υπότιτλους και έβγαζε τους ελληνικούς που είχε κατεβάσει πιο πριν. με κουρασε στη πορια και έκανα πλήρη διαγραφή/ uninstall και ξανά εγκατάσταση και δε το ξανα εμφάνισε.

δοκίμασε μήπως αυτο με το Next Πιάσει και εσένα

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

Από 14 μπορείς κατευθείαν σε 16 !!

Η σωστή ενέργεια ....κατευθείαν εγκατάσταση το 16("καθαρή" εγκατάσταση ) χωρίς να κάνεις εγκατάσταση πρώτα την 14 η 15!!

 

 

η 16 δεν έχει ελληνικό μενού από το play store?

...και κάτι άλλο...ποια θα μπορούσαν να είναι τα 10 καλύτερα adoons κατά τη γνώμη σας που θα πρέπει να μη λείπει στον καθένα?

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου δεν υπαρχει top 10 ουτε καν top 5 αφού παιζει κάτι για 1 μηνά και μετά ψάχνουμε κάτι άλλο ..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους σας.Προφανώς ήταν κάποιο αρχείο εγκατάστασης και δεν δούλευε.Απεγκατέστησα την εφαρμογή και την εγκατέστησα πάλι.Τώρα και μέχρι στιγμής οι υπότιτλοι δουλεύουν..
Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου δεν υπαρχει top 10 ουτε καν top 5 αφού παιζει κάτι για 1 μηνά και μετά ψάχνουμε κάτι άλλο ..

 

Αν ψαχνετε "ετοιμες" λυσεις ισχυει. Με λιγο περισσοτερο ψαξιμο ομως η λυση των torrent ειναι σταθερη αξια. Το καλυτερο add που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι το Torrenter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε win 10 δεν κατάφερα να το εγκαταστήσω

Μήπως δε κάνω κάτι καλά?

Ευχαριστώ

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε win 10 δεν κατάφερα να το εγκαταστήσω

Μήπως δε κάνω κάτι καλά?

Ευχαριστώ

Τι σου βγάζει;

Κατέβασε το από αλλού η δοκίμασε άλλη έκδοση (σε win 10 pro το δουλεύω ...δεν θυμάμαι τι έκδοση έχω...)

Link to comment
Share on other sites

Τι σου βγάζει;

Κατέβασε το από αλλού η δοκίμασε άλλη έκδοση (σε win 10 pro το δουλεύω ...δεν θυμάμαι τι έκδοση έχω...)

 

Error Launching Installer

Να ψάξω κάπου αλλού λές και να το κατεβάσω?

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Error Launching Installer

Να ψάξω κάπου αλλού λές και να το κατεβάσω?

Ναι ! Δοκίμασε από αλλού η και άλλη έκδοση

δες και αυτό ...για το error που έχεις ...είναι κοινό πρόβλημα https://www.youtube.com/watch?v=SgnBzF3_tMY

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...