Jump to content

Δίκτυα Ηνωμένων Πολιτειών


hellnoH2O
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί από ότι μου είπαν ο φορτιστής του μπαίνει και σε αμερικανικού τύπου μπρίζα...

 

Πράγμα που είχα διαπιστώσει και στην Ιταλία, όπου ο φορτιστής Νokia έμπαινε άνετα και σε Ιταλικού τύπου μπρίζα, ενώ του Sharp χρειαζόταν οπωσδήποτε adaptorάκι...

 

η μπριζα ειναι διαφορετικη.....το αταπτορακι κοστιζει κοντα στο 1 δολλαριο αν πας σε καταστημα με ηλεκτρονικα εξαρτηματα....θα ελεγα οτι η καλυτερη λυση για κινητο ειναι να πας σε ενα καταστημα Target και να παρεις απο εκει ενα Tracfone....πριν μηνες που ημουν αμερικη ειχε καρτοκινητα (τηλεφωνα+καρτα+τροφοδοτικο) που εκαναν 20 δολλαρια....

 

...κοιτα εδω http://www.prepaidgsm.net/en/usa.html αλλα μην το εμπιστευεσε πολυ...χρησιμοποιησε τους δεσμους και κοιτα στις ιδιες τις εταιρειες...

 

...οταν ημουν αμερικη χρησιμοποιουσα και το http://www.gorillamobile.com/...καλη φαση...δινει και δοκιμαστικα 100 λεπτα ομιλιας...αψογο...

 

ΥΓ1...προσοχη...αν παρεις κινητο απο ελλαδα βεβαιωσου οτι το τροφοδοτικο του ειναι για 110 V...και βεβαια ειναι τουλαχιστον Triband....

 

YΓ2...τα εισερχομενα μηνυματα (σε ελληνικα δικτυα) δεν χρεωνονται σε καμμια χωρα του κοσμου...απο οτι ξερω τουλαχιστον :P

 

YΓ2...μια αλλη καλη υπηρεσια ειναι αυτη....δεν την εχω χρησιμοποιησει στην αμερικη αλλα μονο σε ευρωπη....http://www.gsm2world.com/

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι αλήθεια ότι οι φορτιστές των Motorola που πωλούνται στην Ελλάδα έχουν αμερικανική πρίζα και προσαρμογέα που την κάνει ευρωπαϊκή, οπότε είναι πολύ βολικοί.

Όλοι οι φορτιστές βέβαια όλων των εταιρειών υποστηρίζουν 110 και 220 βολτ οπότε σε αυτό δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά με τους φορτιστές των άλλων εταιρειών, πλην της Motorola, χρειάζεσαι έναν αντάπτορα που βρίσκεις ευκολότατα στα αεροδρόμια. Τώρα στις πόλεις, σίγουρα αντάπτορες έχουν στα διάφορα φαρμακεία-mini market! Σίγουρα έχουν στα Duane Reade γιατί όλο ξεχνάω τους αντάπτορές μου στην Αμερική και όλο αγοράζω καινούριους από το κοντινότερο Duane Reade. Τα RVC Pharmacy δεν έχουν όλα...

Στην Νέα Υόρκη και σε μεγάλες πόλεις, φορτιστές μπορείς να βρεις στα καταστήματα Best Buy Mobile!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ΗΕΟ, "googlάροντας" τη συμβουλή σου για τα Tracfone διαπίστωσα ότι πρόκειται για πολύ καλή περίπτωση (χρόνος ομιλίας+φορτιστής, αυτά δηλαδή από τα οποία προσπαθώ να γλιτώσω :p )... Πλέον υπάρχουν και με 14.99$ δηλαδή με κάτι παραπάνω από 10€. Ελπίζω μόνο η διαδικασία για να βγάλεις καρτοκινητό στις Η.Π.Α. να μην είναι ιδιαίτερα πολύπλοκη και να μη χρειάζεται πολλά-πολλά έγγραφα (π.χ. Γερμανία μου είχαν πει ότι θα ενεργοποιούταν μετά από 10 μέρες το κινητό ή Ιταλία ενώ έγω το είχα βγάλει απλά με το διαβατήριό μου, πλέον ζητούν για τις νέες συνδέσεις Codice Fiscale, κάτι σαν το δικό μας Α.Φ.Μ.).

Στα αεροδρόμια υπάρχουν άραγε Target stores? ή έστω τα καταστήματα με τα adaptorάκια;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ΗΕΟ, "googlάροντας" τη συμβουλή σου για τα Tracfone διαπίστωσα ότι πρόκειται για πολύ καλή περίπτωση (χρόνος ομιλίας+φορτιστής, αυτά δηλαδή από τα οποία προσπαθώ να γλιτώσω :p )... Πλέον υπάρχουν και με 14.99$ δηλαδή με κάτι παραπάνω από 10€. Ελπίζω μόνο η διαδικασία για να βγάλεις καρτοκινητό στις Η.Π.Α. να μην είναι ιδιαίτερα πολύπλοκη και να μη χρειάζεται πολλά-πολλά έγγραφα (π.χ. Γερμανία μου είχαν πει ότι θα ενεργοποιούταν μετά από 10 μέρες το κινητό ή Ιταλία ενώ έγω το είχα βγάλει απλά με το διαβατήριό μου, πλέον ζητούν για τις νέες συνδέσεις Codice Fiscale, κάτι σαν το δικό μας Α.Φ.Μ.).

Στα αεροδρόμια υπάρχουν άραγε Target stores? ή έστω τα καταστήματα με τα adaptorάκια;

 

Στα αεροδορμια οχι....δεν νομιζω να βρεις Target stores...δεν θυμαμαι να εχει στο SFO η το LAX....μολις βγεις απο το αεροδρομειο σιγουρα θα πετυχεις ενα..... :)...υπαρχουν παρα πολλα...

 

...αταπτορακια σιγουρα εχει στα αεροδρομεια...επιφυλαζομαι για τις τιμες τους....αταπτορακια θα βρεις και στα radio shack...εχει και το target (θα τα βρεις εκει που εχει τα ταξειδιωτικα και οι βαλιτσες) ειναι οι γνωστες πριζες ταξιδιου και κανουν καπου 7-10 δολλαρια αν θυμαμαι καλα.....μαλλον δεν συμφερουν...το απλο ανταπτορακι του ενος δολλαριου ειναι τελειο...ισως να εχουν και εδω αν πας στον Φανο στα εξαρχεια η στον Βενιερη στην Κανιγγος...απο αυτους περνω αταπτορακια για να προσαρμοσω δυσκευες που αγοραζω απο αμερικη....το αναποδο δηλαδη :)

 

...η διαδικασια ειναι απλη για να βγαλεις κινητο...εχει οδηγιες το κουτι...οταν ημουν αμερικη επρεπε να τους παρεις τηλεφωνο για να σου δωσουν νουμερο αναλογα με την περιοχη που μενεις .πχ. εγω μενω στο los gatos στην καλιφορνια περνω νουμερο απο την περιοχη μου που αρχιζει απο 408 ....κατι που μπορεις τωρα να το κανεις και απο internet...

 

...Codice Fiscale μπορεις να βγαλεις και απο το internet...

http://www.comuni.it/servizi/codfisc/.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

..καλα μιλαμε ξεχνα το radio shack...ειναι κλεφτες....

 

http://www.radioshack.com/product/index.jsp?productId=2036267&cp=&sr=1&origkw=european+plug&kw=european+plug&parentPage=search

 

...ακου 10 δολλαρια... :wacko:

 

το amazon ειναι πιο λογικο...

 

http://www.amazon.com/Adorama-Plug-Adapter-USA-U-S/dp/B000AMFNHS

 

...οπως και αυτος

 

http://www.110220volts.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=CTGY&Category_code=ForeignPlugAdapters

 

..αλλα θα εχουν και μεταφορικα καπου 6-9 δολλαρια :p

 

αν δεν βαριεσαι μια βολτα σε ενα μαγαζι με ηλεκτρονικα και θα βρεις ευκολα με ενα δολλαριο....ακομα ....αν μεινεις σε ξενοδοχειο σιγουρα θα εχει να σου δανεισει ;)

 

 

ΥΓ....φανος ηλεκτρονικα.......http://www.pc-modding.gr/fanos_ban.swf

βενιερης ηλεκτρονικα....http://www.xenophonvenieris.gr/company-gr.html

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον έχω φύγει από την Ιταλία, οπότε αισθάνομαι τυχερός που γλίτωσα από την όλη διαδικασία του CF :) Πλέον στην Ιταλία πάω κυρίως ως τουρίστας, αλλά παρ'όλα αυτά διατηρώ τη SIMούλα μου, έχοντας και περιθώριο να την ανανεώσω μέσω internet εάν χρειαστεί.

 

Τώρα, όσον αφορά το ταξίδι στις ΗΠΑ, μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου για ένα Tracfone (ε, 10€ μόνο, λογικότατη τιμή για τη μία εβδομάδα που θα το χρειαστω) και θα πείσω και τους συνταξιδεύοντες να πάρουν κι εκείνοι, να επικοινωνούμε σαν άνθρωποι :)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, όσον αφορά το ταξίδι στις ΗΠΑ, μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου για ένα Tracfone (ε, 10€ μόνο, λογικότατη τιμή για τη μία εβδομάδα που θα το χρειαστω)

 

μην ξεχασεις να ενεργοποιησεις το http://www.gorillamobile.com.. δινει αρκετο δωρεαν χρονο για να μιλας τζαμπα με Ελλαδα....:)

 

...και το tracfone ειχει μια υπηρεσεια για φθηνες κλησεις στην Ελλαδα....ψαξε λιγο την ιστοσελιδα του...:)

 

..καλο ταξιδι :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

To κακό είναι ότι το Tracfone δεν στέλνει διεθνή SMS, οπότε δεν θα μπορώ να στείλω τίποτα προς Ελλάδα... Υπάρχει κάτι αντίστοιχο που όμως να στέλνει και μηνύματα προς την πατρίδα, ή να επίμενω América Móvil? :)
Link to comment
Share on other sites

To κακό είναι ότι το Tracfone δεν στέλνει διεθνή SMS, οπότε δεν θα μπορώ να στείλω τίποτα προς Ελλάδα... Υπάρχει κάτι αντίστοιχο που όμως να στέλνει και μηνύματα προς την πατρίδα, ή να επίμενω América Móvil? :)

 

ναι;;;...κριμα...δεν το ηξερα...

 

...λοιπον την τελευταια φορα που ημουν αμερικη χρησιμοποιησα την Beyond wireless...(ψαξτην στο Google)...ηταν τοτε πιο ακριβη απο Tracfone αλλα απο βιασυνη μου ειχα πραγγειλει μονο το Simακι πριν φθασω αμερικη...ΤΟΤΕ εστελνε σιγουρα μηνυματα σε ελληνικα, αγγλικα και ολλανδικα νουμερα....και βεβαια αμερικανικα....

 

...κατι αλλο που πρεπει να προσεξεις.....πιθανον η συσκευη που θα αγορασεις να μην εχει ελληνικους χαρακτηρες....οποτε τα μηνυμα που στελνεις και λαμβανεις πρεπει να ειναι σε greeklish αλλοιως θα βλεπεις παυλες στην θεση των ελληνικων χαρακτηρων που δεν ειναι κοινοι με τους λατινικους π.χ. ΩΨΘ κλπ...ακομα και αν εχεις την δυνατοτητα να βαλεις το simακι σε μια συκευη με ελληνικους χαρακτηρες υπαρχει πιθανοτητα αυτοι να κοβονται μιας και το δικτυο δεν τους υποστηριζει....κανε μια δοκιμη στελνοντας στο ελληνικο σου νουμερο που θα εχεις μαζι πριν στειλεις στην Ελλαδα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Checkάρω διάφορα προγράμματα, όπως και το prepaid της Virgin Mobile, το οποίο είναι ακριβότερο, αλλά ελπίζω να επιτρέπει διεθνή SMS. Aυτό με τους ελληνικούς χαρακτήρες (για το δίκτυο, για μια συσκευή αγορασμένη εκεί κατανοητό) εντύπωση μου κάνει για ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε κάποιο ταξίδι μου, πάντα τα μηνύματα με ελληνικούς χαρακτήρες πηγαινοερχόντουσαν κανονικά...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Aυτό με τους ελληνικούς χαρακτήρες (για το δίκτυο, για μια συσκευή αγορασμένη εκεί κατανοητό) εντύπωση μου κάνει για ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε κάποιο ταξίδι μου, πάντα τα μηνύματα με ελληνικούς χαρακτήρες πηγαινοερχόντουσαν κανονικά...:confused:

 

...ναι οντως ειναι λιγο παραξενο....αλλα μπορει να συμβαινει ....η τουλαχιστον συνεβει στο παρελθον σε εμενα....:wacko:.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα καρτοκινητό virgin το οποίο το χρησιμοποιώ πολύ συχνά όταν πηγαίνω στις ΗΠΑ.

Το πρόβλημα είναι ότι όχι μόνο δεν υποστηρίζονται τα SMS προς την Ελλάδα αλλά και το ότι αποκλείεται να βρεις κινητό που να υποστηρίζει ελληνικά γιατί το δίκτυο είναι CDMA και γενικά τα CDMA δίκτυα υποστηρίζουν μόνο τις συσκευές που πουλάνε τα ίδια μαζί με το πακέτο καρτοκινητής και δεν υποστήριζουν ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Oπότε την ξεχνάμε τη Virgin και συνεχίζουμε το ψάξιμο... Η αλήθεια είναι ότι το website της Beyond δεν βοηθάει και ιδιαίτερα... Άσε που δεν ξέρω αν χρειάζεται και SSN, ενώ νομίζω η Tracfone σου το δίνει, το παίρνεις και φεύγεις! ;)

 

Η μη υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων που λέτε να οφείλεται; μου κάνει εντύπωση διότι χώρες όπως η Ιταλία και η Γαλλία με πολύ λιγότερους Έλληνες εντός των συνόρων τους ή και η Σερβία (που δεν είναι μέλος της ΕΕ) τα υποστηρίζουν, ενώ οι ΗΠΑ με τόσους Έλληνες μόνιμους και φοιτητές δεν το κάνουν...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τα GSM κινητά τόσο στην Ευρώπη όσο και στην Αμερική (τουλάχιστον τα τελευταία μοντέλα), υποστηρίζουν ελληνικά!

Το πρόβλημα είναι με τα CDMA δίκτυα και κινητά τα οποία υπάρχουν ουσιαστικά μόνο στην Αμερική και γι'αυτόν τον λόγο οι κατασκευαστές δεν προσθέτουν υποστήριξη άλλων γλωσσών (πέραν Αγγλικών, Ισπανικών, Γαλλικών για τις αγορές της Β. Αμερικής)!

Link to comment
Share on other sites

Kατανοητό δηλαδή...

Βασικά το πρόβλημά μου δεν είναι τόσο η υποστήριξη ή όχι ελληνικών χαρακτήρων... (Για μία βδομαδούλα μπορώ να ανεχτώ τα greeklish :p ) Όσο το να μπορώ να στέλνω SMS προς Ευρώπη (ούτως ή άλλως θα λαμβάνω στο υπάρχον ελληνικό κινητό μου) :)

 

Ανακάλυψα οτι η TúYo επιτρέπει τα πάντα σε ότι αφορά διεθνείς κλήσεις, διεθνή SMS κλπ. :)

To κακό είναι ότι δεν λειτουργεί το site της εταιρείας κι έτσι δεν μπορώ να βρω τιμές για το starter kit κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Oπότε την ξεχνάμε τη Virgin και συνεχίζουμε το ψάξιμο... Η αλήθεια είναι ότι το website της Beyond δεν βοηθάει και ιδιαίτερα... Άσε που δεν ξέρω αν χρειάζεται και SSN, ενώ νομίζω η Tracfone σου το δίνει, το παίρνεις και φεύγεις! ;)

 

Η μη υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων που λέτε να οφείλεται; μου κάνει εντύπωση διότι χώρες όπως η Ιταλία και η Γαλλία με πολύ λιγότερους Έλληνες εντός των συνόρων τους ή και η Σερβία (που δεν είναι μέλος της ΕΕ) τα υποστηρίζουν, ενώ οι ΗΠΑ με τόσους Έλληνες μόνιμους και φοιτητές δεν το κάνουν...:confused:

 

τι ειναι το SSN;;; :confused:....

 

απο beyond μια ματια που εριξα ειδα αυτο

 

http://www.joltrewards.com/product_info.php?cPath=8&products_id=15

 

και μιας και ειμαι φανατικος Siemensακιας....τον Μαιο που θα παω Αμερικη θα το χτυπησω....:p...

 

...οσο για τους Ελληνικους χαρακτηρες συμφωνω με gmmour...+ συναντισα αρκετα GSM τηλεφωνα στην αμερικη που δεν ειχαν ελληνικα :(...ελπιζω τωρα να αλλαξε αυτο....

 

...ακομα -για να πουμε κατι σχετικο με ευρωπη μιας και το θυμηθηκα- το δικτυο της Νησου Man (Isle of Man) δεν υποστηριζε ελληνικα....:blink:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

SSN = Social Security Number (Αριθμός Κοινωνικών Ασφαλίσεων). Κάτι σαν την ταυτότητα.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

SSN = Social Security Number (Αριθμός Κοινωνικών Ασφαλίσεων). Κάτι σαν την ταυτότητα.

 

α...μαλιστα...δεν το επιασα :)....

 

...απο οτι τουλαχιστον γνωριζω κανενα απο τα καρτοκινητα στις ΗΠΑ δεν θελει κατι τετοιο...ουτε καν καποια ταυτοτητα η διαβατηριο.....

 

...στο Beyond νουμερο που ειχα αγορασει την τελευταια φορα που ημουν ΗΠΑ, δεν μου ζητηθηκε τιποτα απολυτως....απλα αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ζητησαν το IMEI της συσκευης μου (ειχα παρει μονο μια SIM)...χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι κλειδωσαν την καρτα με την συσκευη....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σαν πακετάκι συμφέρει η ΤúYo γιατί επιτρέπει άμεσες διεθνείς κλήσεις (ενώ από ότι είδα με την Tracfone πρέπει να καλέσεις πρώτα έναν άλλον αριθμό), αλλά και διεθνή SMS να πηγαινοέρχονται! Οι τιμές της, όμως, είναι λίγο πιο αλμυρές από την Tracfone...

Αυτή τη στιγμή τα φθηνότερα πακέτα της με συσκευή (ελπίζω να βγαίνει και πακετάκι μόνο με τη SIM) είναι στα 40$ με το Motorola C139 (στα 900/1900 MHz) και το Νokia 1600 (στα 850/1900 MHz), το κακό είναι ότι στο site της εταιρείας δεν λέει πόσος χρόνος περιλαμβάνεται με τις συσκευές, οπότε υποθέτω καθόλου...:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
..καλα μιλαμε ξεχνα το radio shack...ειναι κλεφτες....

 

http://www.radioshack.com/product/index.jsp?productId=2036267&cp=&sr=1&origkw=european+plug&kw=european+plug&parentPage=search

 

...ακου 10 δολλαρια... :wacko:

 

το amazon ειναι πιο λογικο...

 

http://www.amazon.com/Adorama-Plug-Adapter-USA-U-S/dp/B000AMFNHS

 

...οπως και αυτος

 

http://www.110220volts.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=CTGY&Category_code=ForeignPlugAdapters

 

..αλλα θα εχουν και μεταφορικα καπου 6-9 δολλαρια :p

 

αν δεν βαριεσαι μια βολτα σε ενα μαγαζι με ηλεκτρονικα και θα βρεις ευκολα με ενα δολλαριο....ακομα ....αν μεινεις σε ξενοδοχειο σιγουρα θα εχει να σου δανεισει ;)

 

 

ΥΓ....φανος ηλεκτρονικα.......http://www.pc-modding.gr/fanos_ban.swf

βενιερης ηλεκτρονικα....http://www.xenophonvenieris.gr/company-gr.html

 

....για οποιον ενδιαφερετε...

...τελικα ο φανος εχει ανταπτορακι για να χρησιμοπιησει καποιος τον φορτιστη του κινητου του στην αμερικη....η τιμη του ειναι 50 λεπτα....:lol::lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
επιπλέον πιθανότατα θα σας έρθει τα ίδια λεφτά να αγοράσετε μία καρτοκινητή σύνδεση με συσκευή ή χωρίς... Δηλαδή η συσκευή (χαμηλής τεχνολογίας φυσικά) είναι περίπου δωρεάν!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, επειδή μένω στις ΗΠΑ. Αν κάποιος θέλει να έρθει στις ΗΠΑ και να έχει κινητό, να μην πάρει trackfone και Virgin. Τζάμπα η συσκευή. Πιο καλό να πάει στο ebay και να αγοράσει μια κάρτα sim att ή tmobile. Άμα κάποιος θέλει να κάνει πολλά τηλεφωνήματα, έχει και κουπόνια- πάλι στο ebay- για 10-20-50-100 δολλάρια.Τα 100 δολλάρια έχουν την πιο καλή σχέση κόστους-οφέλους αφού δίνουν 1000 λεπτά (εσωτερικά εννοείται) και η συνδρομή ανανεώνεται για ένα χρόνο. Τα 10 δολλάρια νομίζω δίνουν 60 λεπτά συνομιλίας.

 

Αν κάποιος θέλει να παίρνει διεθνή τηλεφωνήματα από το κινητό, δεν αξίζει πέρα από το περιστασιακό. Το πιο λογικό είναι να πάρει μια άλλη κάρτα διεθνών συνδιαλέξεων από ένα ψιλικατζίδικο.

 

Εγώ έχω tmobile και ο λόγος είναι ότι όταν το έψαξα οι τιμές για διεθνή sms και τηλέφωνα ήταν οι πιο καλές. Η Tmobile έχει και την καλύτερη εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ανταπτοράκια για αμερικανικές πρίζες βρίσκεις και στην πλατεία Κάνιγγος. Βέβαια από την τελευταία φορά που είχα πάει μπορεί να έχει κλείσει το μαγαζί.. Αλλά γενικά σε όλη την περιοχή και στην Πατησίων όλο και κάτι θα βρεθεί.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...