Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.Χρησιμοποιησα σημερα την εφαρμογη χαρτων HERE και εμεινα πολυ ικανοποιημενος! Εχετε να προτεινετε καποια καλη βαση στηριξης για το κινητο μας στο αυτοκινητο; Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Υπάρχει τρόπος να απαλλαγούμε από τα τονισμένα κεφαλαία γράμματα των μενού;

Δεν επιτρέπονται αγγελίες στην υπογραφή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Χρησιμοποιησα σημερα την εφαρμογη χαρτων HERE και εμεινα πολυ ικανοποιημενος! Εχετε να προτεινετε καποια καλη βαση στηριξης για το κινητο μας στο αυτοκινητο; Ευχαριστω πολυ!

Καλησπέρα φίλε , έχεις βάλει sdcard στο κινητό ; Εμένα το HERE δεν δουλεύει δεν μπορεί να κατεβάσει χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Χρησιμοποιησα σημερα την εφαρμογη χαρτων HERE και εμεινα πολυ ικανοποιημενος! Εχετε να προτεινετε καποια καλη βαση στηριξης για το κινητο μας στο αυτοκινητο; Ευχαριστω πολυ!

 

Στο eBay έχει παρα πολλές με 2-3 ευρώ universal βάσεις για κινητα

 

 

http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=universal+mobile+car+stand&isNewKw=1&isRefine=true&mfs=GOCLK&acimp=0&_trksid=p2056088.m2428.l1313.TR0.TRC0.Xuniversal+mobile+car+stand&sqp=universal+mobile+car+stand

Link to comment
Share on other sites

 

Συμφωνώ... Για τέτοια πραγματάκια (θήκες-βάσεις κλπ), το ebay είναι μονόδρομος... Επίσης θα πρότεινα κάτι τέτοιο: http://www.ebay.com/itm/For-Mobile-Phone-GPS-Car-Universal-Windscreen-Suction-Mount-Holder-Cradle-Stand-/181616979321?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item2a49372d79

Oχι τη συγκεκριμένη, κάποια που να χωράει το τηλ. σου, απλά εννοώ κοντή και με "μανταλάκι"... Έχω μια τέτοια που είχα πάρει 2-3 ευρώ και τη χρησιμοποιώ με ένα Coolpad 5.5 ιντσών και δεν έχει πέσει ποτέ σε ότι δρόμο και αν έχω πάει και κρατάει άψογα το κινητό... ;)

Υ.Γ. Το Nokia Here btw είναι εξαιρετικό, το χρησιμοποιώ συνεχώς απροβλημάτιστα! :)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα κάποιες κρυφές γνωσεις που μου έμαθε ενας κινεζος μάγος και βρήκα http://www.phone-doctor.gr/phonedoctor/malfunction/smart-4-max/othoni-lcd

 

:lol:

Ψαξτε λίγο με το google , δεν είναι τόσο δύσκολο.Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα links .

 

Ευχαριστώ πολύ ,θα μάθουμε από βδομάδα και θα σας πω αν τελικά επισκευάζεται και σε αυτά τα χρήματα. Ειλικρινά εψαξα, δεν είμαι πρωταρης ;-) Μακάρι να κανει τη δουλεια τ ο φίλος γιατί έχω απογοητευτεί απο τη Vodafone .

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αμα το κινητο σου δουλευει στην αφη και δεν εχεις προβλημα εγω στην θεση σου δεν θα αλλαζα αφου δουλευει. Στο θειο μου ειχε σπασει το τζαμι της αφης σε ενα ταμπλετ trevi και κοιταξα στο alierxpress και το ειχε 30 ευρω οποτε δεν το συμφερε και του προτεινα να παρει ενα otg usb και να ενα usb hub και να συνδεσει επανω στο ταμπλετ μαζι ενα πληκτρολογιο και ενα ποντικι και να το δουλευει ετσι! βεβαια κολλαει καποιες φορες το usb και χρειαζεται να το βγαλεις και να το βαλεις αλλα ενταξει δεν πηγε στραφει. Εκεινου ομως το σπασιμο στην οθονη δεν μπορουσες να το χρησιμοποιησεις το ταμπλετ μονο 1/4 της οθονης , το υπολοιπο το παταγες και δεν ανταποκρινοτανε.

Δίκιο εχεις αλλά φαντασου κινητό με ποντίκι ?? Θα δουμε αν γίνει η δουλεια με το λινκ π μ πρότεινε ο φίλος πιο πανω,ευχαριστώ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με 320 αγοράζεις 1.5 τηλεφωνο

Εμ μααα! Είναι δυνατόν;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε , έχεις βάλει sdcard στο κινητό ; Εμένα το HERE δεν δουλεύει δεν μπορεί να κατεβάσει χάρτες.

 

Φιλε μου εχω sd αλλα τωρα που κοιταξα ειναι αποθηκευμενο στην εσωτερικη μνημη και οχι στην sd! Και ελληνικους χαρτες εχει και ελληνικη φωνη καθοδηγησης ειχε και κατεβασα....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω sd αλλα τωρα που κοιταξα ειναι αποθηκευμενο στην εσωτερικη μνημη και οχι στην sd! Και ελληνικους χαρτες εχει και ελληνικη φωνη καθοδηγησης ειχε και κατεβασα....

Τελικά έπαιξε βάζοντας σαν προεπιλογή εγκατάστασης των προγραμμάτων την εσωτερική μνήμη και όχι την sd .

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Vodafone εμφανίζεται το Vodafone Smart 4 MAX στα 170 ευρώ, δεν υπάρχει διαθεσιμότητα βέβαια,αλλά μήπως θα είναι αυτή η τιμή του πλέον; http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Smart-4-max?menuId=629

 

όσοι θέλετε να το προλάβετε σε αυτή την τιμή άμα το ξανά βάλουν διαθέσιμο, συμπληρώστε το e-mail σας στα δεξιά στην επιλογή "ειδοποίησέ με"

 

 

Update: διαθέσιμο και παλι

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

Στο site της Vodafone εμφανίζεται το Vodafone Smart 4 MAX στα 170 ευρώ, δεν υπάρχει διαθεσιμότητα βέβαια,αλλά μήπως θα είναι αυτή η τιμή του πλέον; http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Smart-4-max?menuId=629

 

όσοι θέλετε να το προλάβετε σε αυτή την τιμή άμα το ξανά βάλουν διαθέσιμο, συμπληρώστε το e-mail σας στα δεξιά στην επιλογή "ειδοποίησέ με"

 

 

Update: διαθέσιμο και παλι

 

ειναι πασχαλινη προσφορα για αυτο εχει πεσει η τιμη το εχουνε δημοσιευσει στο myaccount δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413958

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια κατοχος του σμαρτ μαξ εδω και 15 μερες

 

το κινητο σημερα μου εχει βγαλει το εξης προβλημα , ενω μιλουσα στο skype χτυπαει τηλεφωνο το σηκωνο μιλαω το κλεινω και μετα παω να ανοιξω την οθονη να δω τι εγινε με το skype που μιλουσα ...και δν ανοιγει με τπτ ...ειναι μαυρη η οθονη οπως ειναι κλειδωμενο ...

 

χτυπαει κανονικα αν πατησω τα κουμπια της φωνης εννοειτε κανει ηχο ακομα και το κουμπι του power να πατησω κανει τον ηχο ξεκλιδωματος αλλα τπτ ...καμια ιδεα αν μπορω να κανω κατι πριν το παω στην βονταφον?

 

να πω οτι καποια στιγμη κατεβασα κανα 2 εφαρμογες για ον/οφ οθονης χωρις κουμπια αλλα τις εβγαλα διοτι καμια δν μου αρεσε

Edited by panther7
Link to comment
Share on other sites

το εχω πατησει παρετεταμενα αλλα τπτ....

 

νομιζω οτι κανεις με το volume up kai to power μαζι .αλλα ετσι θα σε βαζει στο μενου του ..εγω ομως δν εχω οθονη να δω τι κανει

 

το σπαστικο ειναι οτι μου ερχονται μηνυματα/ειδοποιησεις /τηλεφωνα και δν μπορω να κανω κατι ...

Link to comment
Share on other sites

το εχω πατησει παρετεταμενα αλλα τπτ....

νομιζω οτι κανεις με το volume up kai to power μαζι .αλλα ετσι θα σε βαζει στο μενου του ..εγω ομως δν εχω οθονη να δω τι κανει

το σπαστικο ειναι οτι μου ερχονται μηνυματα/ειδοποιησεις /τηλεφωνα και δν μπορω να κανω κατι ...

Για δες εδω http://www.hard-reset.mobi/vodafone-smart-4-max-soft-reset/

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

 

καλημερα, καλη εβδομαδα

 

το ειδα και το εχω κανει με το παρετεταμενο πατημα τπτ, hard δεν μπορω να κανω δν εχω οθονη..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλη εβδομαδα

 

το ειδα και το εχω κανει με το παρετεταμενο πατημα τπτ, hard δεν μπορω να κανω δν εχω οθονη..

Λοιπόν...με volume down και power πατημένο για λιγα δευτερόλεπτα κάνει επανεκκίνηση...Βγάλε πρώτα τη sim σου και βάλτην σε κάποιο άλλο κινητό για να απεργοποιήσεις το pin και δοκίμασε...Μήπως και πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειχα παθει και εγω - κοιτα παλαιοτερο ποστ μου

 

Σημερα χωρις κανενα εμφανη λογο και χωρις να εχει προηγηθει κατι,στα ξαφνικα μαυρισε η οθονη και δεν ανοιγε με τιποτα.

Στην αρχη νομισα οτι εκλεισε το κινητο αλλα τελικα απλα ειχε μαυρισει η οθονη!

Επαιρνα τηλεφωνο και χτυπουσε κανονικα,αλλα προφανως δεν μπορουσα να το ξεκλειδωσω.

Πατωντας παρατεταμενα το power τιποτα.

Μετα σκεφτηκα να πατησω ΜΙΑ φορα το power (ωστε να ενεργοποιηθει η οθονη - αλλα παρεμενε μαυρη),περιμενα 2-3 δευτερολεπτα και μετα ξαναπατησα παρατεταμενα το power με το κατω πληκτρο της εντασης και εκανε reboot οπου και επανηλθε.

 

Μετα εκανα ενα φακτορυ ρεσετ και μεχρι τωρα ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειχα παθει και εγω - κοιτα παλαιοτερο ποστ μου

 

Σημερα χωρις κανενα εμφανη λογο και χωρις να εχει προηγηθει κατι,στα ξαφνικα μαυρισε η οθονη και δεν ανοιγε με τιποτα.

Στην αρχη νομισα οτι εκλεισε το κινητο αλλα τελικα απλα ειχε μαυρισει η οθονη!

Επαιρνα τηλεφωνο και χτυπουσε κανονικα,αλλα προφανως δεν μπορουσα να το ξεκλειδωσω.

Πατωντας παρατεταμενα το power τιποτα.

Μετα σκεφτηκα να πατησω ΜΙΑ φορα το power (ωστε να ενεργοποιηθει η οθονη - αλλα παρεμενε μαυρη),περιμενα 2-3 δευτερολεπτα και μετα ξαναπατησα παρατεταμενα το power με το κατω πληκτρο της εντασης και εκανε reboot οπου και επανηλθε.

 

Μετα εκανα ενα φακτορυ ρεσετ και μεχρι τωρα ολα οκ

 

 

καλημερα, το εδωσα στην vodafone για επισκευη, για να πω την αληθεια μου δν θυμαμαι αν δοκιμασω με το volume down. με το up το δοκιμασα αλλα τπτ... μεγαλο θεμα σε τετοια κοληματακια που δν βγαινει η μπαταρια,περιμενω απο περιεργεια να δω τι θα μου πουν απο την βονταφονε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...Συγγνώμη αν είναι λίγο άσχετη η ερώτηση, αλλά ξέρει κανείς αν και πώς γίνεται να βάλουμε τον emui 3.0 ή απλά το σετ των εικονιδίων του (HUAWEI) στο δικό μας κινητό? Το θεωρω εξαιρετικό και πολύ όμορφο! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, μολις παρελαβα το κιν απο την βονταφον, κωδικος βλαβης 63 γραφει το μαιλ, και συσκευη coolpad990n θα ζητησω διευκρινησεις για τον κωδικο βλαβης ετσι απο περιεργεια... εκαναν και αναβαθμιση λογισμικου apo 4.4.2 που ηταν βαλανε την 4.4.4

 

ενα αλλο ερωτημα τωρα,( ισως χαζο, εψαξα στα προηγ μηνυματα αλλα δνν ειδα κατι εκτος αν μου διεφυγε) οσοι εχετε παρει τις θηκες απο ισπανια ή απο οπουδηποτε αλλου π.χ σε αυτην την θηκη

 

http://www.ebay.com/itm/Funda-Carcasa-Libro-Iman-con-Soporte-Ventana-Vodafone-Smart-4-MAX-Blanco-NUEVO-/121567185525?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item1c4df80a75

 

αυτο το μαυρο αυτοκολητο οταν βγαινει απο πισω ειναι τρυπα ή καποια διαφανη μεμβρανη? ( διοτι αν ειναι τρυπα δν βρισκω το νοημα της θηκης αφου η οθονη ειναι εκτεθημενη παλι) αλλιως να προτιμησω μια κλειστη θηκη, και αν καποιος εχει λινκ απο καποια που εινι ευχαριστημενος ας το ανεβασει εδω ή ας μπει στον κοπο να μου το στειλει με π.μ

Edited by panther7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα panther...Ειδα τη θηκη αυτη σε ενα μαγαζακι στην Ερμου και εχει ενα πλαστικο υποτυπωδες τζαμακι πισω απ το αυτοκολλητο.Δεν τρελαθηκα παντως καθως δεν την βρηκα πρακτικη.Ιδιως η προσβαση στο πλαινο κουμπι που ξεκλειδωνει ειναι δυσκολη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα panther...Ειδα τη θηκη αυτη σε ενα μαγαζακι στην Ερμου και εχει ενα πλαστικο υποτυπωδες τζαμακι πισω απ το αυτοκολλητο.Δεν τρελαθηκα παντως καθως δεν την βρηκα πρακτικη.Ιδιως η προσβαση στο πλαινο κουμπι που ξεκλειδωνει ειναι δυσκολη.

 

καλησπερα, ευχαριστω για την ενημερωση οποτε παω σε <<τυφλη>> μολις εκανα παραγγελια αυτη σε μαυρο να δω τι παιζει

 

http://www.ebay.com/itm/Funda-Carcasa-tipo-Libro-Vodafone-Smart-4-MAX-Azul-/251773655907?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item3a9ee11b63

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ευχαριστω για την ενημερωση οποτε παω σε <<τυφλη>> μολις εκανα παραγγελια αυτη σε μαυρο να δω τι παιζει

 

http://www.ebay.com/itm/Funda-Carcasa-tipo-Libro-Vodafone-Smart-4-MAX-Azul-/251773655907?pt=LH_DefaultDomain_186&hash=item3a9ee11b63

Για μένα, η καλύτερη θήκη ειναι αυτή που έχουν τα καταστήματα vodafone.Σιλικόνης.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, η καλύτερη θήκη ειναι αυτή που έχουν τα καταστήματα vodafone.Σιλικόνης.

 

καλημερα, αυτη εχω τωρα , αλλα αφενος δν καταφερα να βαλω την ζελατινα, και απο την αλλη λεω να δοκιμασω να το εχω χωρις ζελατινα οποτε παω αναγκαστικα σε κλειστη θηκη μιας και στο τσαντακι ειναι παρεα με αλλα αιχμηρα αντικειμενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...