Jump to content

Vodafone Smart 4 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η καμερα που εξέχει δεν παθαίνει φθορες ?

Με μια θήκη τύπου book σαν αυτή που έδωσα στο λινκ μερικά μηνύματα πιο πριν κατηγορηματικά όχι.

Απο την αλλη όσα και να σου λέμε καλό θα είναι να το δεις live σε ενα καταστημα .Το μέγεθος μπορεί να σε κανει να πεις όχι. Η τελική απόφαση είναι δική σου,νομιζω συνολικά απο ολους ακούσες μονο καλά λογια για την συσκευή στην τιμη που ειναι τωρα,αλλά ο καθένας μας έχει διαφορετικά κριτήρια και απαιτήσεις όπως καταλαβαίνεις οποτε εσύ θα κρινεις και μονο βλέποντας το καλά πριν την αγορά!

Link to comment
Share on other sites

Με μια θήκη τύπου book
πρεπει να παρω σχολικη τσαντα για να το κουβαλαω μαζι μου ? επιστροφή στα σχολεία :p

θα παω σημερα το απόγευμα να το δω απο κοντα

Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος είναι σχετικό εγώ είμαι 190 και 100 κιλά όταν το κρατά η κόρη μου φαινετε μεγαλο!

 

Αν όλοι μπορούν να κρατήσουν 5ιντσα εγώ σίγουρα μπορω και 6 και 7

 

Οποίος μπορεί παιδιά

 

Αν ροοταριστει και ανοίξει ο bl μπορούμε να σηκώσουμε και λίγο το freq για να κόψουν και τα μικρά λαγκ αδιάφορα για μενα

 

Μακάρι να έχουμε κάποια rooted Ρομ σύντομα η στοκ είναι αρκετά καθαρη .

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

εγω απο 4,3 να παω σε 6 οθόνη πειρα προαγωγή ( :lol: ) οπως και να εχει θα παω να το δω το απογευμα , το μεγεθος μπορει να μην μου αρεσει θα δειξει μπορει να παρω τσαντα να το κραταω :D
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν να παρω αυτο αλλα αλλαξα γνωμη γιατι ως φοιτητης παιρνω εκπτωση 10% δλδ μου βγαινει 130Ε αυτο http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Smart-Tab-4

Σορρυ για το οφτοπικ αλλα εχω μπερδευτει.Η χρηση που προοριζεται ειναι καθαρα για browsing δλδ ουτε το Max θα με ενδιεφερε ως τηλεφωνο.

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

το ειδα σημερα ο υπαλληλος ηταν λιγο παραξενος αλλα ολα καλα , το μεγεθος ειναι λιγο θεμα αλλα νομιζω οτι συνηθίζεται εξαλου και στο αλκατελ που εχω το χειρίζομαι με 2 χερια οποτε το μονο που μενει ειναι να δω πως θα το εχω πανω μου ..... ποιοτικα μου φανηκε καλούτσικο δεν ξετρελαθηκα κιολας μου αρεσε πολυ η οθονη πολύ καλή αναλυση και γενικα για 6 αρι καθετε καλα στο 1 χερι ... δεν μπορεσα να το δω και πολύ ειδα λιγο την καμερα καλη αλλα παντα τα smartphones δεν εχουνε καλες καμερες , το παραγγειλα αλλα με νευριασαν γιατι μου ελεγαν ολη την ωρα οτι μπορω να κανω παραγκελια μονο το τηλεφωνο και οχι την θηκη..... στο τηλ κανουνε κρατηση ενω στην θηκη οχι , λογικη τεσπα δεν ασχοληθικα
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, γιατί δεν το ρουταρετε με το framaroot ή το cydia impactor? εγώ ακόμα θέλω να το χαρώ ως στοκ ,όμως νομίζω πως είναι ακίνδυνο το framaroot και μπορεί να ξέ-ρουταριςτει εξίσου εύκολα. ..απλά προτείνω ..

 

για το ιδιο λογο που δεν το κανεις και εσυ

brick

και μετα δεν εχω(ουμε ) βρει drivers και tools για το ξε -brick-αρισμα

 

εγω δεν μπορεσα να κατεβασω το ygdp και η διαδικασια οδηγειων αφορα τα mtk κινητα.

 

Οποτε οι τολμηροι ας μας πουν.

 

Λοιπόν οι τολμηροί το έκαναν, :lol::lol::lol: εγώ δηλαδή με το towelroot, το οποίο αντιγράφηκε μέσα στην SD και μετά με το file manager το έτρεξα και εγκαταστάθηκε με επιτυχία.

Στη συνέχεια SuperSU και Titanium Back μπήκαν στο καπάκι...

 

Happy rooting to everyone...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνει και ο τολμηρός 2...Πάντως μονο titanium και greenify να χρησιμοποιήσετε γιατί πέρα απο freeze οτι άλλο είναι ρίσκο ...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ : Ένας φίλος σε προηγούμενο post , ανέφερε οτι όταν έχουμε το hands free και έχουμε εισερχόμενη κλήση , η μελωδία η το τραγουδι που έχουμε για ήχο , ακούγεται ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ . Ξέρεις κανένας αν αυτό το σοβαρο προβλημα λύνεται ? Αν όχι , κρίμα απο τον Θεο , είναι ενα ΣΟΒΑΡΟ ΜΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ .................
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό το ζήτημα για εμένα.

Το πρόβλημα είναι πως όταν έχεις τα hands free πάνω και σε καλούν, χτυπάει μέσα από τα ακουστικά κι όχι τα ηχεία. Αυτό σημαίνει πως αν αφήσεις λίγο το κινητό πιο δίπλα, πρέπει να τα βγάζεις. Με δεδομένο πως τέτοιο κινητό (6") δεν το βάζεις τόσο εύκολα στο αυτί σου και τα hands free πραγματικά έχουν άλλη αξία (πέρα από την υγεία), είναι ιδιαίτερα σπαστικό το βάλε-βγάλε, αυτό είναι το πρόβλημα! Αν κάποιος έχει κάποια λύση για αυτό, θα βοηθούσε πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα ακουστικά είναι το εξής:

 

Όταν δέχεσαι εισερχόμενη κλήση ο ήχος διαμοιράζεται στο ηχείο των ακουστικών και στο ηχείο του τηλεφώνου, δηλαδή ο ήχος κλήσης ακούγεται και απο τα δύο...Όμως στο ηχείο ακούγεται στο 50% της έντασης και όχι στο 100%...

 

Για μένα αυτό είναι λογικό και δεν αποτελεί πρόβλημα...

:protest:
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ αυτό που λες . Στο δικο μου max , οταν έχω το hands free και δεχτώ εισερχόμενη κλήση , η μελωδία η το τραγουδι ακούγεται ΜΟΝΟ απο τα ακουστικά και ΚΑΘΟΛΟΥ απο το ηχείο . Πως γίνεται στο δικο σου να συμβαίνει αυτό πού λες ? Μάλλον πρεπει να το προσεξεις καλυτερα ..............
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ αυτό που λες . Στο δικο μου max , οταν έχω το hands free και δεχτώ εισερχόμενη κλήση , η μελωδία η το τραγουδι ακούγεται ΜΟΝΟ απο τα ακουστικά και ΚΑΘΟΛΟΥ απο το ηχείο . Πως γίνεται στο δικο σου να συμβαίνει αυτό πού λες ? Μάλλον πρεπει να το προσεξεις καλυτερα ..............

 

Κι όμως σήμερα κοιμήθηκα με τα ακουστικά καθώς είχα διαβάσει το πρόβλημα που ανέφερες και δυστυχώς με ξύπνησε μια κλήση νωρίς το πρωί, αμέσως είπα αποκλείεται εφόσον αρκετοί έλεγαν οτι δεν ακούγεται...

 

Έτσι το τέσταρα και απο το σταθερό και έγινε αυτό που αναφέρω στο πάνω πόστ!

 

(θες να ανεβάσω και video για να πειστείς? :P )

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω πραγματικα , σηκώνω τα χέρια ψηλά ......... Μήπως το δικο σου max πήγε στα Vodafone shops και ειναι σε αλλη παρτιδα απο το δικο μου , τι να πω , τα έχω χασει πραγματικα ........ Να πάω σε ενα Vodafone shop να ρωτησω , τι με συμβουλευετε να κάνω ? Υπάρχει κάποια εφαρμογή απο το play store η απο αλλου η οποία να δυναμώνει τα κομματια που κατεβάζουμε γενικά η απο το youtube ? Βοηθειστε με αν ξέρετε ...........
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω πραγματικα , σηκώνω τα χέρια ψηλά ......... Μήπως το δικο σου max πήγε στα Vodafone shops και ειναι σε αλλη παρτιδα απο το δικο μου , τι να πω , τα έχω χασει πραγματικα ........ Να πάω σε ενα Vodafone shop να ρωτησω , τι με συμβουλευετε να κάνω ? Υπάρχει κάποια εφαρμογή απο το play store η απο αλλου η οποία να δυναμώνει τα κομματια που κατεβάζουμε γενικά η απο το youtube ? Βοηθειστε με αν ξέρετε ...........

 

Συγγνώμη αλλά τόσο πολύ σε καίει??? Το παρουσιάζεις λες και ειναι η καταστροφή του smartphone... Εμένα αν δεν το έγραφες εδώ θα μου περνούσε κυριολεκτικά αδιάφορο...

 

Φιλικά...

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά τόσο πολύ σε καίει??? Το παρουσιάζεις λες και ειναι η καταστροφή του smartphone... Εμένα αν δεν το έγραφες εδώ θα μου περνούσε κυριολεκτικά αδιάφορο...

 

Φιλικά...

 

Ναι το θεωρω ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ αυτο , αφου κατα 90% χρησιμοποιω το hands free .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με το lag στα video το είδε και κανένας άλλος; Το παρατήρησα στο mxplayer, στο youtube δεν μου έκανε κάτι. Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το hands-free να μειώνει περίπου στο μισό την ένταση όντως ισχύει. Δοκιμασμένο και στα 2 που έχω.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ σε hands-free wired όχι hands-free bluetooth εκεί δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με το lag στα video το είδε και κανένας άλλος; Το παρατήρησα στο mxplayer, στο youtube δεν μου έκανε κάτι. Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος ;

Μήπως έτρεχες 1080p video? Το κινητό έχει 720p ανάλυση.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με το lag στα video το είδε και κανένας άλλος; Το παρατήρησα στο mxplayer, στο youtube δεν μου έκανε κάτι. Μπορεί να το δοκιμάσει κάποιος ;

 

Το έχω αναφέρει και εγώ την προηγούμενη βδομάδα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5908869#post5908869)

Και ετοιμάζω και αναλυτικότερο review! Το ψάχνω εδώ και 10 μέρες και το έχω δει σε 12 συσκευές οπότε είναι μάλλον πρόβλημα στο software. Πολλοί δεν το παρατηρούν μέχρι που να τους το δείξεις :) γιατί είναι του 1ms και σε γρήγορες εναλλαγές δεν φαίνεται ιδιαίτερα.

 

Μήπως έτρεχες 1080p video? Το κινητό έχει 720p ανάλυση.

Ακόμη και σε SD video (πχ 640*480) το κάνει. Γι'αυτό θεωρώ πως είναι μάλλον θέμα software και όχι hardware.

Edited by Selaxi
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το hands-free να μειώνει περίπου στο μισό την ένταση όντως ισχύει. Δοκιμασμένο και στα 2 που έχω.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ σε hands-free wired όχι hands-free bluetooth εκεί δεν έχει πρόβλημα.

 

Σ' ευχαριστω ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ παρα πολυ . :cool: Στο hands-free bluetooth , ακουγεται και απο το ηχειο της συσκευης ή οχι ? Ακουγεται ΔΥΝΑΤΑ στο αυτι το hands-free bluetooth ?

Link to comment
Share on other sites

Τολμηρός 3 εκ του ασφαλούς επιβεβαίωνε το ροοτ με towel root και κατόπιν su

 

Γεια σου τολμηρέ 1

 

Φιλέ με το προβλημα hands free πάρε bluetooth

 

Στο Bluetooth όταν απαντας απο την συσκευή θέλει πανω απο 1sec να σηκώσει την γραμμή με planttronics. M55

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...