Jump to content

ZTE Blade Apex 2


madprofessorus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ τους αξιότιμους συναδέλφους, κυκλοφορεί αυτή η συσκευή σε γνωστό πολυκατάστημα, με βάση τα χαρακτηριστικά του (4πύρηνο, 4G,και ικανοποιητική μπαταρία), πως σας φαίνεται σαν πρόταση;
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω εδώ και λιγες μέρες στα χαρτιά και στην πραξη η απόδοση του είναι αξιοπρεπείς στέκεται μια χαρά δίπλα στο moto g 2gen που έχω για πρώτη συσκευή αλλά προσοχή δεν μπορει να μεταφέρει κανένα πρόγραμμα στην κάρτα λογο του 4.4.2 και χρειάζεται root που ακόμα δεν έχει βρεθεί τροπος
Link to comment
Share on other sites

Το χτύπησα και εγώ για την γυναικούλα μου

Το βρήκα 99 εύροπουλά

- ενσωματωμένη μπαταρία

- Μειωμένη ακτίνα WI-Fι Σε σχέση με Pc Kai Iphone

+ Γρήγορο

+ καλή οθόνη ανταπόκριση

+ Καλή τιμή

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες το έχεις ψάξει... τα έχεις δοκιμάσει;

 

ναι και δεν παιζουν υπαρχει ενα βιντεο για root αλλα ειναι για αλλο firmware απο αυτο που εχει το κινιτο και δεν εχω βρει τροπο να το αλαξω αλλα και δεν καιγομαι κιoλας

https://www.youtube.com/watch?v=BDL_x6aTjDA

Edited by spongebill
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδιά βρήκα πως γίνεται root αυτό το κινητάκι στην έκδοση που κυκλοφορεί στην Ελλάδα. Με την τελευταία PC έκδοση (όχι την .apk έκδοση) του iRoot/vRoot και μάλιστα τη μη-αγγλική έκδοση. Η αγγλική είναι παλιότερη. Η τελευταία ασιάτικη κυκλοφόρησε χθες.

 

Η έκδοση του κινητού πόυ έχουμε στην Ελλάδα είναι ΠΟΛΥ περίεργη. Φαίνεται να έχει επακριβώς την ίδια version OS me to Φινλανδικό επίσημο update.zip που βρίσκεται στο ztedevice.com αλλά αυτοί κατάφερναν να κάνουν root με παλιές μεθόδους, εμείς όχι. Είχα κάνει "αναβάθμιση" στο Φινλανδικό update.zip πριν δοκιμάσω το παραπάνω tool αλλά δεν δούλευαν οι παλιές μέθοδοι ακόμα και με εκείνο. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι με το rooting αυτής της μεθόδου επείδη είχα βάλει εκείνο το zip εκ των πρωτέρων, πιθανών όχι, αλλά έδωσε ένα ελαφρά διαφορετικό fingerprint (φαίνεται με adb command αυτό).

 

Σημείωση: Προσθέτει χωρίς να ρωτήσει ένα cleaner app. Απλά βγάλτε το. Μένει μόνο το superuser app (kinguser). Δε φαίνεται άσχημο, αν και φαντάζομαι κάποιος θα μπορούσε να βρει τρόπο να το αφαιρέσει με χρήση terminal ώστε να βάλει το SuperSU από πάνω που είναι το ποιο διάσημο. Εγώ το άφησα γιατί δε βλέπω κάτι που δεν κάνει καλά.

 

ΥΓ. Αν προσπαθήσετε άτσαλα να βγάλετε το Kingroot ώστε να μπει SuperSU θα χαθεί το root. π.χ. υπάρχουν blogs με scripts αλλά δε δουλεύουν σωστά. Αλλά είναι μικρό πρόβλημα, απλά ξανατρέχεις το vroot και ξαναδείνει το root και apps. Γενικά δε φαίνεται μεγάλο πρόβλημα το kinguser αν είναι μεγάλη φασαρία να φύγει.

Edited by tobindax
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade Apex 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...