Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Redstone 2 14905 fast ring την κατεβάζω τώρα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Redstone 2 14905 fast ring την κατεβάζω τώρα

 

 

 

Το έχω απο χθες τα ξημερώματα

 

Μου φάνηκε ότι την χθεσινή μέρα τελείωσε γρήγορα η μπαταρία κατά τα αλλα είναι πιο γρήγορο το κινητό μου φαίνεται..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εδω εχει ενα βίντεο;το εχει δει κανεις;να το δοκιμάσω ;τι λέτε;

 

Νομίζω πως η MS έχει μπλοκάρει αυτή τη διαδικασία, δεν είμαι και εντελώς σίγουρος όμως για αυτό. Πάντως σε εμένα δε δουλεύει αυτό πια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σε lumia 950xl δεν μπορω να γραφτώ insider...ειμαι γραμμενος εδω και 2 χρονια απο 1020 ,930,735,535,520,550....Εδω μολις πάω μου γραφει οτι δεν έχω ιντερνετ...είτε με wifi είτε με δεδομενα..

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σε lumia 950xl δεν μπορω να γραφτώ insider...ειμαι γραμμενος εδω και 2 χρονια απο 1020 ,930,735,535,520,550....Εδω μολις πάω μου γραφει οτι δεν έχω ιντερνετ...είτε με wifi είτε με δεδομενα..

 

Κάνε διακοπή τους Insider κάνε επανεκινηση και ξανά βάλε το λογαριασμό σου πρέπει να στρωση έτσι.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Κάνε διακοπή τους Insider κάνε επανεκινηση και ξανά βάλε το λογαριασμό σου πρέπει να στρωση έτσι.

Μπα τίποτα...!!!!

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Μπα τίποτα...!!!!

 

Μήπως προσπαθείς με την εφαρμογή insider; Πλέον η ρύθμιση είναι ενσωματωμένη στα settings ---> update & security. Λέω μήπως μπερδεύτηικες

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω ότι και σε pc και σε lumia 930, ενώ είμαι γραμμένος πάνω από χρόνο χωρίς πρόβλημα σε insider preview program από το anniversary update και μετά δεν ανταποκρίνεται καθόλου σε προσπάθεια αναβάθμισης σε νεότερα builds. Μου βγάζει ότι είναι ενημερωμένες οι συσκευές, δεν μπορώ να αλλάξω ή να διακόψω την συμμετοχή μου στο insider preview πρόγραμμα και όταν αποσύνδεσα τους λογαριασμούς μου δεν μπορώ να τους επαναφέρω. Δοκίμασα όλα τα κόλπα που βρήκα στο διαδίκτυο αλλά τίποτα. Τέλος στο site του windows insider preview program μου εμφανίζει μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται η λειτουργεία στην γλώσσα μου.

 

Καμία ιδέα ή ενημέρωση που μπορεί καπόιος να δώσει ως βοήθεια?

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ και εγώ να βγω από insider, γιατί κάποιος στο windows central έγραψε πως έτσι πήρε την Redstone στο 635 και δεν μπορώ με τίποτα. Δύο μέρες προσπαθώ και μου λέει πρόβλημα στον server.

 

Μας κρατάει με το ζόρι, με νύχια και με δόντια; :lol:

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Λένε πως ψαχνει το προβλημα γιατί σε κάποιους δεν ερχοντε αναβάθμισης νομίζω τώρα που γράφω το έφτιαξε κιόλας

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκα. Την redstone δεν βλέπω όμως.

Μου έγραψε πως το τηλέφωνο είναι έτοιμο να πάρει την production threshold και να πάω στις ρυθμίσεις και να ψάξω για ενημερώσεις

Πως το έκανε ο άλλος στο windows central;

 

 

Edit: δεν βλέπω να βγήκα στην πραγματικότητα. Το μενού δεν άλλαξε καθόλου και πάλι υπάρχει η επιλογή για φύγω από το πρόγραμμα ή να συνδεθώ με διαφορετικό λογαριασμό!

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.έχω το 640ds και μπήκα πρόσφατα στο κλαμπ των insides...έχω την 14393.82.το τηλέφωνο λειτουργεί πάρα πολύ καλά πλην όμως έχω μια απορία σχετικά με το wi-fi..κάθε βράδυ όταν πέφτω για ύπνο βάζω το τηλέφωνο σε λειτουργία πτήσης και ενώ είναι απενεργοποιημένο το wi-fi το πρωί που ξυπνάω είναι ενεργοποιημένο.δεν έχω βρει κάποια σχετική ρύθμιση...ξέρει κάποιος τι παίζει;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.έχω το 640ds και μπήκα πρόσφατα στο κλαμπ των insides...έχω την 14393.82.το τηλέφωνο λειτουργεί πάρα πολύ καλά πλην όμως έχω μια απορία σχετικά με το wi-fi..κάθε βράδυ όταν πέφτω για ύπνο βάζω το τηλέφωνο σε λειτουργία πτήσης και ενώ είναι απενεργοποιημένο το wi-fi το πρωί που ξυπνάω είναι ενεργοποιημένο.δεν έχω βρει κάποια σχετική ρύθμιση...ξέρει κάποιος τι παίζει;;;

 

Όταν πας στις ρυθμίσεις του wifi (όταν το έχεις κλειστό) έχει μια επιλογή

για αυτόματη ενεργοποίηση μετά από 1, 4 και μη αυτόματα ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας στις ρυθμίσεις του wifi (όταν το έχεις κλειστό) έχει μια επιλογή

για αυτόματη ενεργοποίηση μετά από 1, 4 και μη αυτόματα ώρες.

 

Ευχαριστώ πολύ!!!έψαχνα την ρύθμιση με ανοικτό το wi-fi και δεν την έβρισκα...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ και εγώ να βγω από insider, γιατί κάποιος στο windows central έγραψε πως έτσι πήρε την Redstone στο 635 και δεν μπορώ με τίποτα. Δύο μέρες προσπαθώ και μου λέει πρόβλημα στον server.

 

Μας κρατάει με το ζόρι, με νύχια και με δόντια; :lol:

 

Sent from mTalk

 

Πάντως ούτε εμένα με αφήνει να βγω, για τον ίδιο λόγο. Δεν το βλέπω να παίρνουμε Redstone.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ούτε εμένα με αφήνει να βγω, για τον ίδιο λόγο. Δεν το βλέπω να παίρνουμε Redstone.

Πως τα κατάφερε ο άλλος; Έχει και screenshots στο windows central.

Το είδες εκεί το θέμα;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στην τελευταία preview δεν με αφήνει να ενημερώσω αρκετές εφαρμογές.Μου βγάζει σφάλμα....

 

Συμβαίνει και σε άλλους αυτό;

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Πως τα κατάφερε ο άλλος; Έχει και screenshots στο windows central.

Το είδες εκεί το θέμα;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν μπορείς δώσε link, γιατί δεν το έχω δει.

Πραγματικά έχω δοκιμάσει τόσες φορές τη διαδικασία που πειράζεις το registry αλλά δεν μπορώ με τίποτα να πάρω τη Redstone, και ούτε καμιά άλλη διαδικασία δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγω το ιδιο προβλημα με την RS2 το βραδυ που βγηκε. Πήγα σε preview release πηρα το update που ειχε βγει εκει πριν λιγες μερες. Μετα γύρισα πάλι σε Fast και πηρα την τελευταια RS2. Αλλά λένε ότι ναι όντως το λυσανε το προβλημα Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πω κατι διαφορετικό.εδω και σχεδόν έξι με οχτώ μήνες έχοντας το 1020 ειχα μεσα τα δεκαριά.καταπληκτικο μενού ολα πιο εύκολα.αλλα...

Το κινητό κολλούσε ,η μπαταρία έπεφτε αμεσως(αναγκαστικα να βάλω και καινούργια,)και το viber κολλούσε.χθες αγανάκτησα και ξανά έβαλα τα οχταρια.το κινητό απλα πετάει και η μπαταρία κρατάει παρα παρα πολυ.αλλα ....

Το viber μου λεει οτι ο αριθμός μου δεν ειναι σωστός ,δεν μπορώ να το ξαναπερασω,μηπως δεν υποστηρίζεται πλέον στα Windows 8,1;καπου διάβασα οτι και το Skype δεν υποστηρίζεται στα οχταρια επίσης.

Και για όσους έχουν το ιδιο κινητό την φωτο με τα 38 mixed θα την βλέπουν μονο μεσα απο κομπιούτερ η απο την εφαρμογή rawer το οποίο ειναι αρκετά σπαστικό .

Θελω μονο να μου πει κανεις καμια λύση με το viber γιατι μου χρειάζεται αρκετα

Link to comment
Share on other sites

Το viber μου λεει οτι ο αριθμός μου δεν ειναι σωστός ,δεν μπορώ να το ξαναπερασω,μηπως δεν υποστηρίζεται πλέον στα Windows 8,1;καπου διάβασα οτι και το Skype δεν υποστηρίζεται στα οχταρια επίσης.

Θελω μονο να μου πει κανεις καμια λύση με το viber γιατι μου χρειάζεται αρκετα

 

εννοεισ τον κωδικο βαιμπερ η το τηλ νουμερο δεναναγνωριζει?..αν ειναι ο κωδικοσ πρεπει να τον ξαναζητησεισ (ο παληοσ δεν ισχυει) και θα σου ερθει με μηνυμα στο κινητο και μετα κανεισ εγγραφη με καινουργιο κωδικο. Στα 8 δεν εχει εικονα το βαιμπερ. Κανεis εγκατασταση με ανοιχτο WIFI..etsi?

 

ΔΕΝ υποστηριζεται ena apps δεν σημαινει οτι δεν δουλευει...απλα δεν αναβαθμιζεται, μενεισ για παντα με τα σπεκσ που εχει, χωρισ εξτρα καλουδια .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...