Jump to content

LG G Pad 8.0 LTE


alesandro21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή το PC Suite αναγνωρίζει κανονικά το tablet και δεν σου βγάζει ενημέρωση ακόμα και αν ψάξεις χειροκίνητα? Περίεργο.. Εμένα κατευθείαν μου την έβγαλε.
Και ομως αυτο συμβαινει μηπως φταιει που εχω κατεβασει την εκδοση για ταμπλετ και οχι για κινητα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και ομως αυτο συμβαινει μηπως φταιει που εχω κατεβασει την εκδοση για ταμπλετ και οχι για κινητα

 

Δεν νομίζω ότι έχει 2 διαφορετικές εκδόσεις, LG PC Suite λέγεται το πρόγραμμα και το κατέβασα από την κεντρική της LG. Άμα πας στην σελίδα του tablet στην LG θα το βρεις στο support.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει 2 διαφορετικές εκδόσεις, LG PC Suite λέγεται το πρόγραμμα και το κατέβασα από την κεντρική της LG. Άμα πας στην σελίδα του tablet στην LG θα το βρεις στο support.

 

Έχει πάρα πολλές διαφορετικές εκδόσεις.

Αν πας στην σελίδα της LG θα σου ζητήσει να βάλεις πιο μοντέλο έχεις για να κατεβάσεις την συγκεκριμένη έκδοση. Στην περίπτωση μας είναι το V490.

Όπως λέει η ίδια η LG στην σελίδα της «Υπάρχουν διάφορες εκδόσεις του PC Suite και κάθε τηλέφωνο λειτουργεί με το δικό του λογισμικό. Ακολουθείστε τα παρακάτω βήματα για να επιλέξετε την κατάλληλη έκδοση για το κινητό σας τηλέφωνο και την κατεβάσετε στον Η/Υ σας».

Link to comment
Share on other sites

2 είναι φίλε μου. Είναι το LG PC Suite IV (v4 δηλαδή) που είναι για παλιά τηλέφωνα και το LG PC Suite (που είναι v5) για σύγχρονα. Εσύ απλά διαλέγεις το τηλέφωνο ή το tablet σου στην λίστα για να δεις πιο από τα 2 PC Suite πρέπει να κατεβάσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωρίζει κανείς τι καλώδιο χρειάζεται να βάλω για σύνδεση σε hdmi καλώδιο; κάτι λογικά σε microusb to hdmi!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας.Ξερετε αν το lg g pad 8.0 4g λαβει την marshmallow οταν κυκλοφορησει?

 

Ξεχνά την marshmallow εδώ με το ζόρι πήρε την lollipop 5.0 version που είναι και ποιο προβληματική και κάνανε 2 update την lollipop 5.0 από το κράξιμο που φάγανε στο Facebook. Και έστρωσε κάπως το ταμπλετακι.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eγώ έχω ξενερώσει και με την νέα βερσιόν. Μου είπανε ότι εάν κάνω downgrade από μόνη μου χάνω την εγγύηση. Μόλις βρω χρόνο θα πάει στο ωραιότατο kιτ κατ που ήταν και άντε να αποδείξουν ότι το έκανα! Πάντα αγόραζα συσκευές που να έχει υποστήριξη από developers, γι αυτό απογοητεύτηκα τελικά.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ζαφειρα,πραγματικα δεν ξερω που σε προβληματιζει η συσκευη,εγω ειμαι 101% ικανοποιημενος απο το ταμπλετ.Τεσπα,οι αναγκες και τα γουστα του καθενος διαφερουν.Οσο για custom rom,μην ελπιζεις,δεν υπαρχει περιπτωση να ασχοληθει καποιος dev με το συγκεκριμενο ταμπλετ για τον πολυ απλο λογο του 400αρη snap.Συνηθως ασχολουνται με δυνατα soc's,για να διορθωσουν τυχον bugs αλλα πιο πολυ για να βελτιωσουν τις επιδοσεις.Ο 400αρης ειναι αδιαφορος για τους περισσοτερους.Ετσι πιστευω τουλαχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Απλά μου αργεί σε οτιδήποτε κάνω Louci4er... Γι αυτό και θέλω να του βαλω ξανά το kk να πάει όπως ήταν πριν απροβληματιστο .

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο μου κανει εντυπωση.Εμενα παει αρκετα καλα,το χρησημοποιω σχεδον καθημερινα για σερφαρισμα,κατεβασμα σειρων,live streaming μεσω kodi.Γενικα παει πολυ καλα.Μπαταρια πανω κατω στο 10ωρο.Τεσπα,πραγματικα ειναι κριμα να μην μπορεις να ευχαριστηθεις την συσκευη σου.Αν πιστευεις οτι πηγαινει καλυτερα με ΚΚ,περνα την.Μην το σκεφτεσαι καθολου.Σημασια εχει να σε ικανοποιει η αποδοση του ταμπλετ,το πια εκδοση android φοραει λιγη σημασια εχει.Μην σκεφτεσαι για το θεμα εγγυησης,ανοησιες σου λενε οτι αν κανεις downgrade χανεις την εγγυηση και τετοια.Λες απλα δεν εκανα ποτε το update και ληγει το θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το κιτ κατ και επανήλθε στα καλά του. Μου ήρθε μέσα σε λίγα λεπτά αναβάθμιση! Δεν υπάρχει περίπτωση να το πειράξω ξανά. Τέλος όλα καλά τώρα!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το κιτ κατ και επανήλθε στα καλά του. Μου ήρθε μέσα σε λίγα λεπτά αναβάθμιση! Δεν υπάρχει περίπτωση να το πειράξω ξανά. Τέλος όλα καλά τώρα!

 

Ζαφείρα από που κατέβασες την KK που έβαλες? Είχες πει και παλιά ότι έβαλες την ΚΚ από το XDA αλλά είχε και αυτή κολλήματα, βρήκες καινούρια?

Θέλω και γω επειγόντως να γυρίσω στην ΚΚ!

Link to comment
Share on other sites

http://www.lg-phones.org/official-stock-lg-g-pad-8-0-v490-firmware-rom.html

Απο εδώ αυτή που γράφει GRC/GREECE

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες δοκιμασμένο με ΚΚ από τον παραπάνω σύνδεσμο που έβαλα και όλα πάνε μια χαρά! Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα και έχω βάλει σχεδόν όλες τις εφαρμογές που είχα. Και αναβάθμιση εάν πάρει marshmallow! Ωραία αστείο είπα...

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες δοκιμασμένο με ΚΚ από τον παραπάνω σύνδεσμο που έβαλα και όλα πάνε μια χαρά! Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα και έχω βάλει σχεδόν όλες τις εφαρμογές που είχα. Και αναβάθμιση εάν πάρει marshmallow! Ωραία αστείο είπα...

 

Καλημέρα σε παραθέτω στην απάντηση που έδωσα στα ποιο επάνω ποστ.

 

Ξεχνά την marshmallow εδώ με το ζόρι πήρε την lollipop 5.0 version που είναι και ποιο προβληματική και κάνανε 2 update την lollipop 5.0 από το κράξιμο που φάγανε στο Facebook. Και έστρωσε κάπως το ταμπλετακι.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, εννοείται ότι αστειευόμουν φυσικά! Και εγώ τους είχα κράξει... γνωρίζω ότι δεν πρόκειται να κάνουν κάτι για εμάς. Μετά εμείς φταίμε εάν πηγαίνουμε από Κίνα μεριά;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ξαναέβαλα και εγώ προχθές την KK και το ταμπλετάκι αναστήθηκε!! Χαχαχαχαχα! Πετάει και κάνει multitasking εδώ και ένα 2ήμερο σαν τρελό και δεν έχει κάνει κιχ! Κόλλημα ότι για δείγμα, έτσι να πεις οτι σκάλωσε λιγάκι, ακόμα και με τον Launcher της LG!! :p

Πόσο τεράστια διαφορά μπορεί να κάνει τελικά μια rom.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες δοκιμασμένο με ΚΚ από τον παραπάνω σύνδεσμο που έβαλα και όλα πάνε μια χαρά! Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα και έχω βάλει σχεδόν όλες τις εφαρμογές που είχα. Και αναβάθμιση εάν πάρει marshmallow! Ωραία αστείο είπα...

 

Ευχαριστώ για τη ρομ :).Την είδα εδώ και λέω αντε να την περάσω και εγώ,σαν καινούργιο το ταμπλέτακι!!

Link to comment
Share on other sites

Η λίστα με τις συσκευές για τις οποίες είναι διαθέσιμη η CM13 αναμένεται να μεγαλώσει σημαντικά, με τις υπάρχουσες να περιλαμβάνουν το OnePus One, το Nexus 7 του 2013, το G4, το Galaxy Tab Pro 8.4, το LG GPad 7.0, το G3 της Verizon καθώς και το Moto X του 2014. Μπορείτε να επισκεφθείτε τη σελίδα της CyanogenMod για να κατεβάσετε την έκδοση για τη δική σας συσκευή.

 

ελεος παιδια τη παραπανω εχει το LG GPad 7.0 και περνει την CM13 εμει στο πηγαδι κατουρισαμε αδικια μεγαλη.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς Πάνο το ζήτησαν παραπάνω χρήστες να το έχουν στη συσκευή τους. Φαίνεται και εδώ κιόλας που ασχολούμαστε λίγοι για το ταμπλετ μας. Οι ίδιοι και οι ίδιοι. Θα κάνω request στο CM. Αν δεν το έχω κάνει ήδη και η μνήμη μου με απατά!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ξες πόσες φορές εδώ κάνει αίτημα στο cm τίποτα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλα,παδια δεν ειναι μονο να βγαλει ρομ η cm για το ταμπλετ μας.Αντε και βγαλει,σιγα μην ειναι bug free με την πρωτη.Θα χρειαστουν αναβαθμισεις για να στρωσει η συσκευη που σημαινει οτι πρεπει οι devs της cm να ασχοληθουνε αρκετα.Σιγα μην κατσουν να σχοληθουνε.Δεν κεντριζει το ενδιαφερον ενος dev το hardware του v490.Τωρα πως συμπεριλαβανε στην λιστα το v400 ειναι αξιο αποριας.Εκτος αν ειναι κανενα τυπογραφικο και μεινουν οι κατοχοι με την χαρα.

 

Παντως εγω με την 5.0 δεν εχω κανενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι τυπογραφικό λάθος μπήκα στη cyanogenmod και ειδα ότι είναι το 410

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...