Jump to content

LG G Pad 8.0 LTE


alesandro21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

63ωρες και 15 λεπτά η μπαταρια μέχρι τώρα παιδιά και ακόμα είναι 54% η μπαταρια έλεος λολιποπ όλε με χρήση ότι το έφτιαχνα με την κιτ κατ εκτιμώμενη από φόρτιση μπαταριας μου λέει 70 ώρες τελικά πήρα την σωστή απόφαση και πήρα το lg.

 

Αγαπητέ φίλε μου βαλε κανένα κόμμα, καμία τελεία… για να μπορούμε να βγάζουμε νόημα σε αυτά που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγαπητέ φίλε μου βαλε κανένα κόμμα, καμία τελεία… για να μπορούμε να βγάζουμε νόημα σε αυτά που γράφεις.

 

Αυτο σε πειραξε εσένα. Έλεος.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σε πειραξε εσένα. Έλεος.

 

Καλοπροαίρετα στο λέω φίλε μου, για να μπορούν και οι υπόλοιποι εκτός από εσένα χρήστες να βγάζουν νόημα… αν φυσικά εσύ είσαι ευχαριστημένος με τον τρόπο που γράφεις και βγάζεις νόημα τότε πάω πάσο και sorry.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε μου βαλε κανένα κόμμα, καμία τελεία… για να μπορούμε να βγάζουμε νόημα σε αυτά που γράφεις.

Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ κατάλαβα τί έγραφε... Το αστείο είναι ότι παρεξηγήθηκε κ όλας...

Link to comment
Share on other sites

Μετα το uodate σε lollipop δεν μπορω να παιξω mp4 files (x264) με bsplayer και mxplayer....
Link to comment
Share on other sites

63 ωρες και 15 λεπτά η μπαταρια μέχρι τώρα παιδιά, και ακόμα είναι 54% η μπαταρια έλεος, λολιποπ όλε, με χρήση ότι το έφτιαχνα με την κιτ κατ. Εκτιμώμενη απόφόρτιση μπαταριας μου λέει 70 ΏΡΕΣ, τελικά πήρα την σωστή απόφαση και πήρα το lg.

εντάξει τώρα καλύτερα?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα και εγω.Αρκετα καλο,καλη αυτονομια,σφαιρατο δεν θα το ελεγα αλλα τρεχει αρκετα καλα.Η οθονη μετρια,το Onda v975m εχει πολυ καλυτερη οθονη,το LG δεν εχει ips και οταν κοιτας την οθονη υπο γωνια,φαινεται πιο σκοτεινη.Ξενερωμα που δεν εχει αυτοματη φωτεινοτητα αλλα δεν βαριεσαι.Με το που το ανοιξα εβγαλε ειδοποιηση για την Lolipop.Η μπαρα ειδοποιησεων νομιζω ηταν λιγο καλυτερη στην 4.4.2,το wifi του αρκετα καλο.Πιστευω οτι ειναι πολυ τιμια συσκευη,αξιζει τα λεφτα της με το παραπανω.Εγω βεβαια το πηρα τσαμπα λογω ψηφιακης αλλυλεγγυης αλλα και να το πληρωνα θα ημουν πολυ ευχαριστημενος.

 

Νομιζω οτι δεν εχει screen protector καθολου,χρειαζεται να μπει ή οχι?Καμια καλη θηκη υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει πολλες αποσυνδεσεις πως λυνεται αυτο;

 

Σύντροφε γίνε και εσύ λίγο συγκεκριμένος..

Αποσυνδέσεις από wifi ? 3G? 4G? Τη έκδοση android έχεις κλπ κλπ…!

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά με την lollipop

 

άμα βρούμε και καμιά μέθοδο root θα είμαστε κομπλέ.... :)

διαβασα σε ενα πολωνικο σαιτ οτι καποιοι το εκαναν ρουτ με το kingroot αλλα δεν το δοκιμασα. το προσπαθησε κανενας απο εδω; εγω μαλλον θα περιμενω για κατι πιο σταθερο και σιγουρο....

Link to comment
Share on other sites

Είμαι η μόνη που απογοητεύτηκα με lollipop; Μου αργεί περισσότερο σε όλα σε σχέση με ΚΚ. Απ΄όλα του έκανα... factory reset από recovery κλπ. Σκέφτομαι να την ξαναβάλω, αλλά εσας πάει μια χαρά; π.χ. αργεί να βγει από εφαρμογές, λαγκάρει δλδ με το παραμικρό.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Είμαι η μόνη που απογοητεύτηκα με lollipop; Μου αργεί περισσότερο σε όλα σε σχέση με ΚΚ. Απ΄όλα του έκανα... factory reset από recovery κλπ. Σκέφτομαι να την ξαναβάλω, αλλά εσας πάει μια χαρά; π.χ. αργεί να βγει από εφαρμογές, λαγκάρει δλδ με το παραμικρό.

 

Εμενα πάει σφαίρα αλλά καμία φορά όταν ζεσταίνεται λαγκαρει λίγο και αργεί να ανοίξει της εφαρμογές

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Σφαίρα δεν παει με lolli έχει τα λαγκακια του και συχνα αδειάζει την μπαταρία με υπαίτιο τα google services.
Link to comment
Share on other sites

Εγω με κιτκατ δεν το δουλεψα πολυ,κανα 5ωρο ισως και μετα εβαλα λολιποπ.Με την λολιποπ δεν εχω το παραμικρο θεμα.Τρεχει πολυ καλα,αυτονομια με την φωτεινοτητα στο 30% περιπου βγαζει γυρω στο 10ωρο μεχρι να φτασει στο 10%.Δεν ξερω αν ειναι ρυθμιση της λολιποπ η το εχει η ρομ της lg αλλα τις εφαρμογες τις παει κατευθειαν στην sd,πολυ καλο αυτο.Γενικα την LG δεν την ειχα και σε ιδιαιτερη εκτιμηση αλλα πραγματικα το ταμπλετ ειναι φοβερο.Κατι που με προβληματισε ειναι οτι δεν βλεπει καθολου φλασακια,δεν εχει otg?Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάει σφαίρα αλλά καμία φορά όταν ζεσταίνεται λαγκαρει λίγο και αργεί να ανοίξει της εφαρμογές

 

Σφαίρα δεν παει με lolli έχει τα λαγκακια του και συχνα αδειάζει την μπαταρία με υπαίτιο τα google services.

 

Επειδή το είχα 1 μήνα με ΚΚ, βλέπω μεγάλη διαφορά στην διαχείριση. Λαγκάρει όταν βγαίνω από εφαρμογή fbook ή ιντερνετ ή από παιχνίδι. Αυτό το σπαστικό 1δευτ. που βλέπεις ότι φορτώνει για να σε βγάλει στην κεντρική οθόνη!!!

Η μπαταρία πεφτει πολύ πιο γρήγορα, ιδίως όταν χαζεύω βιντεάκια.

Με ΚΚ δεν ζέσταινε με τίποτα ούτε lag είναι καθαρά του lollipop, κρίμα πάντως. Γιατί δεν βλέπω να ασχολείται κανείς για custom rom.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα 1 μήνα με ΚΚ, βλέπω μεγάλη διαφορά στην διαχείριση. Λαγκάρει όταν βγαίνω από εφαρμογή fbook ή ιντερνετ ή από παιχνίδι. Αυτό το σπαστικό 1δευτ. που βλέπεις ότι φορτώνει για να σε βγάλει στην κεντρική οθόνη!!!

Η μπαταρία πεφτει πολύ πιο γρήγορα, ιδίως όταν χαζεύω βιντεάκια.

Με ΚΚ δεν ζέσταινε με τίποτα ούτε lag είναι καθαρά του lollipop, κρίμα πάντως. Γιατί δεν βλέπω να ασχολείται κανείς για custom rom.

 

Ζεσταίνεται όντως και ναι καμία φορά λαγκαρει. Κρίμα που η lg ήξερε ότι η Lollipop έρχεται με πολλά bugs έπρεπε να να μας πάει κατευθείαν στην 5.1

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρήκα αντίστοιχο θέμα για το LG G Pad 7.0 V400, θα ρωτήσω εδώ. Την συγκεκριμένη συσκευή χτες την έκανα root για να περάσω μια ανεπίσημη έκδοση του Cyanogenmod. Το root έγινε κανονικά, αλλά όταν φλάσαρα TWRP recovery από το Flashify, κάτι δεν πήγε καλά και όταν προσπαθώ να μπω στο recovery μου βγάζει Error: Boot Certification Verify και δεν μπαίνει. Η συσκευή ωστόσο λειτουργεί κανονικά, αλλά δεν μπορώ να περάσω την custom rom. Ξέρει κάποιος τι φταίει ;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρήκα αντίστοιχο θέμα για το LG G Pad 7.0 V400, θα ρωτήσω εδώ. Την συγκεκριμένη συσκευή χτες την έκανα root για να περάσω μια ανεπίσημη έκδοση του Cyanogenmod. Το root έγινε κανονικά, αλλά όταν φλάσαρα TWRP recovery από το Flashify, κάτι δεν πήγε καλά και όταν προσπαθώ να μπω στο recovery μου βγάζει Error: Boot Certification Verify και δεν μπαίνει. Η συσκευή ωστόσο λειτουργεί κανονικά, αλλά δεν μπορώ να περάσω την custom rom. Ξέρει κάποιος τι φταίει ;

 

Για αρχή, δοκίμασε να κάνεις ξανά τις οδηγίες που βρήκες. Να είσαι σίγουρος ότι είσαι root, να κάνεις εγκατάσταση το flasify, λογικά θα σου βγει ενα παράθυρο για να αφήσει να έχει το flasify σου root permissions και από εκεί κάνεις εγκατάσταση το TWRP.

 

Bρήκα οδηγίες εδώ -->http://techbeasts.com/2015/03/11/install-twrp-28-recovery-lg-gpad-70-v400-v410/

 

Δεν ξέρω εάν έκανες ακριβώς αυτά. Δοκίμασε και πες μας.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος θέλει ρουτ στην λολιποπ κατεβάζει το kingroot v4.0 εγώ το έκανα με επιτυχία

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχει τρόπος να χρησιμοποιηθεί σαν αυτόνομο τηλέφωνο ή μπα?

από την αυτονομία του είστε ικανοποιημένοι?

Ήξερες ότι

Το PayPal ψηφίστηκε ως μια από τις χειρότερες 10 επιχειρηματικές ιδέες του 1999.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος θέλει ρουτ στην λολιποπ κατεβάζει το kingroot v4.0 εγώ το έκανα με επιτυχία

Ωραίος. Βρήκα κι αυτό με περισσότερο υλικό: http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/general/lg-gpad-8-0-lg-v490-t3116981

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...