Jump to content

LG G Pad 8.0 LTE


alesandro21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει rom Cm12.1 για το ταμπλέτ, δυστυχώς. Ξέρω ότι ένα παιδί προσπαθεί να ασχοληθεί πως να έχουμε recovery σε 5.0.2. Ως εκεί προς το παρόν. Δεν υπάρχει κάποιος άλλος developer . Αντιθέτως στο 8.3 που είναι διαφορετικά. Εγώ το σκ θα δοκιμάσω για downgrade. Εννοείται ότι πρέπει να έχεις μια εμπειρία πριν κάνεις οτιδήποτε...

Κρίμα, που ένας απ τους λόγους που το επέλεξα ήταν επειδή ήξερα ότι θα πάρει lollipop.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 429
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει περίπτωση, εφόσον δεν νομίζω να πάμε στην 5.1, να βγει κανένα update της 5.0.2 από την LG που να διορθώνει τα bug που παρατηρήσαμε? Έχει δηλαδή γνώση η LG του τι ακριβώς έχει γίνει με το tablet? Υπάρχει κάποια official σελίδα που να δηλώνεις bugs?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εγω μολις εκανα downgrade σε ΚΚ.Πολυ απλη διαδικασια,δεν ειναι πανω απο 10 λεπτα αλλα δεν μου αρεσε καθολου.Τι εννοω,θελει drivers για να προχωρησει το φλασαρισμα(εγω χρησημοποιησα αυτους εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190),μετα το πρωτο reboot η εφαρμογη σταματησε να λειτουργει και αναγκαστηκα πατησα exit(ενω οι οδηγιες λενε να μην βγoυμε απο τον οδηγο πριν ολοκληρωθει το πρωτο reboot),με το που με εβγαλε στην οθονη που ζηταει να επιλεξεις γλωσσα εκανε επαννεκινηση.Ευτυχως ομως ολα πηγαν καλα και γυρισα με επιτυχια στην ΚΚ.Αν ακολουθησετε πιστα τις οδηγιες:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61018907&postcount=6 δεν θα υπαρξει θεμα.Τεσπα,οντως ειχατε δικιο και δουλευει πολυ πιο σφαιρατο με την ΚΚ,αξιζει το downgrade.Οποιος το κανει,ας γραψει πως πηγε η διαδικασια σε αυτον/αυτην.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση, εφόσον δεν νομίζω να πάμε στην 5.1, να βγει κανένα update της 5.0.2 από την LG που να διορθώνει τα bug που παρατηρήσαμε? Έχει δηλαδή γνώση η LG του τι ακριβώς έχει γίνει με το tablet? Υπάρχει κάποια official σελίδα που να δηλώνεις bugs?

 

φίλε δες στο επίσημο site, (πχ http://www.lg.com/gr/support/contact-customer-support) αλλά εγώ προτείνω .... βομβαρδισμό στις σελίδες τους σε facebook, twitter κλπ. Πρέπει να εκτεθούν όσο δυνατόν περισσότερο, αλλιώς δεν καταλαβαίνουν. Πρέπει να υπάρχει LG Hellas στο facebook, προσφατα εκεί ανακοινώθηκε ότι το LG G2 θα πάρει αναβάθμιση, κάτι τέτοιο. Αν και καλό θα ήταν να παραπονεθούν και οι του εξωτερικού στο official LG page. Ταπεινή μου άποψη, μόνο με δημόσια παράπονα καταλαβαίνουν. Με email θα απαντήσουν ευγενικά κάτι και δεν θα αλλάξουν τίποτα. Θα ασχοληθούν με ακριβότερες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει rom Cm12.1 για το ταμπλέτ, δυστυχώς. Ξέρω ότι ένα παιδί προσπαθεί να ασχοληθεί πως να έχουμε recovery σε 5.0.2. Ως εκεί προς το παρόν. Δεν υπάρχει κάποιος άλλος developer . Αντιθέτως στο 8.3 που είναι διαφορετικά. Εγώ το σκ θα δοκιμάσω για downgrade. Εννοείται ότι πρέπει να έχεις μια εμπειρία πριν κάνεις οτιδήποτε...

Κρίμα, που ένας απ τους λόγους που το επέλεξα ήταν επειδή ήξερα ότι θα πάρει lollipop.

 

Εβαλα την 4.4.2 ζαφειρα και ησυχασα αντε γιατι η λολιποπ ηταν πολυ χαλια.ολα πανε σφαιρα τωρα.αποψη μου ειναι καντο και εσυ να ηρεμησεις..

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης, στο Optimus 2x υπήρξε περίπτωση που έβαλε κάποιος custom ROM και του χάλασε κάτι (πχ οθόνη), το πήγε στην αντιπροσωπεία και δεν του είπαν τίποτα περι εγγύησης (δεν ασχολήθηκαν καν, ίσως βέβαια και να έτυχε η περίπτωση του υπαλλήλου). Σε άλλη περίπτωση, είχε custom ROM, πέρασε μετά την επίσημη τρέχουσα έκδοση και το πήγε για επισκευή κ δεν κατάλαβαν τίποτα. Οπότε μη σκάτε σ'αυτό... το μόνο που θέλει προσοχη είναι οι οδηγίες, μην γίνει κάποιο λάθος βήμα και μπλοκάρει το τάμπλετ για ψύλλου πήδημα.

 

ΥΓ: θα το ξέρετε, αλλά λέω μήπως: πριν και μετά την αναβάθμιση, κάνατε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Σε πολλούς λύθηκαν κολλήματα έτσι

 

 

Καποτε ειχα ενα slide phone LG το οποιο ηταν εντος εγγυησης και ειχε σπασει η οθονη του μετα απο πτωση...παραγγελνω λοιπον οθονη απο ΕΒΑΥ να την αλλαξω μονος αφου δεν μπορω να το στειλω στο σερβις εντος εγγυησης μιας και απο πτωση σαφως και δεν καλυπτεται..

Ερχεται η οθονη και μαλιστα ημιτασιον, την αλλαζω αλλα παπαλα..μαλλον προβληματικη την εστειλε ο κινεζος..σκεφτομαι λοιπον οτι τωρα δεν φαινεται σπασιμο απο πτωση..απλα φαινεται οτι δεν δουλευει η οθονη...δεν το στελνω και οτι γινει.. Λοιπον το κινητο ηρθε απο το επισημο σερβις μια χαρα και δωρεαν αφου το περασαν στην εγγυηση..

 

Αν και εκτος θεματος θελω να πω οτι πολλες φορες ενω ψαχνουν ψυλλους στα αχυρα, αλλες τοσες και περισσοτερες φορες δεν ξερουν τι τους γινεται..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εγω μολις εκανα downgrade σε ΚΚ.Πολυ απλη διαδικασια,δεν ειναι πανω απο 10 λεπτα αλλα δεν μου αρεσε καθολου.Τι εννοω,θελει drivers για να προχωρησει το φλασαρισμα(εγω χρησημοποιησα αυτους εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190),μετα το πρωτο reboot η εφαρμογη σταματησε να λειτουργει και αναγκαστηκα πατησα exit(ενω οι οδηγιες λενε να μην βγoυμε απο τον οδηγο πριν ολοκληρωθει το πρωτο reboot),με το που με εβγαλε στην οθονη που ζηταει να επιλεξεις γλωσσα εκανε επαννεκινηση.Ευτυχως ομως ολα πηγαν καλα και γυρισα με επιτυχια στην ΚΚ.Αν ακολουθησετε πιστα τις οδηγιες:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=61018907&postcount=6 δεν θα υπαρξει θεμα.Τεσπα,οντως ειχατε δικιο και δουλευει πολυ πιο σφαιρατο με την ΚΚ,αξιζει το downgrade.Οποιος το κανει,ας γραψει πως πηγε η διαδικασια σε αυτον/αυτην.

 

 

Τους τα εψαλα κανονικα στο facebook για το ταμπλετ μας παιδια ειναι το official site στο εξωτερικο

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έδωσα καν βάση, δλδ ποιος θα μου πει εάν το κάνω downgrade ότι θα το καταλάβουν; Απλά δεν το έκανα update!

Εμένα μου κολλάει στον chrome, όταν μπαίνω fbook ή κανένα παιχνίδι. Βγαίνω και μένει η οθόνη 2 δευτ. περίπου χωρίς να φαίνεται τίποτα από εικονίδια κλπ και τσουπ. Τραγικό lag δλδ. Έχω διαφορά στην αυτονομία, το ξεζουμίζει εάν δω κανενα βίντεο, παιχνίδια όχι το ίδιο πριν.

υ.γ. Σας βάζω από κάτω να δείτε και από μόνοι σας τι μου απάντησαν, έβαλα τα γέλια... και για αναβάθμιση ούτε λόγος.

 

 

Δεν ντρέπονται λεω εγω λιγο θελουν να λεγονται και εταιρια.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 4.4.2 ζαφειρα και ησυχασα αντε γιατι η λολιποπ ηταν πολυ χαλια.ολα πανε σφαιρα τωρα.αποψη μου ειναι καντο και εσυ να ηρεμησεις..

 

Ναι, θα το έκανα Πάνο, απλά σήμερα θα έχω χρόνο για downgrade. Το είχα στο μυαλό μου. Θα σας πω και εγώ νεότερα, μετά το φλασάρισμα.

 

Τους τα εψαλα κανονικα στο facebook για το ταμπλετ μας παιδια ειναι το official site στο εξωτερικο

 

Θα μπω και εγώ fb να τους γκρινιάξω! Νομίζω ότι θα πρέπει να μαζευτούμε περισσότεροι!

edit: δώσε λίγο το link για το fb να τους τα πούμε ένα χεράκι, όσοι θέλουν δηλαδή!

 

Δεν ντρέπονται λεω εγω λιγο θελουν να λεγονται και εταιρια.

 

Ναι, τώρα νόμιζαν ότι μίλησαν με καμιά άσχετη ή ότι θα τους φοβηθώ για το downgrade.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα το έκανα Πάνο, απλά σήμερα θα έχω χρόνο για downgrade. Το είχα στο μυαλό μου. Θα σας πω και εγώ νεότερα, μετά το φλασάρισμα.

 

 

Θα μπω και εγώ fb να τους γκρινιάξω! Νομίζω ότι θα πρέπει να μαζευτούμε περισσότεροι!

edit: δώσε λίγο το link για το fb να τους τα πούμε ένα χεράκι, όσοι θέλουν δηλαδή!

 

 

 

Ναι, τώρα νόμιζαν ότι μίλησαν με καμιά άσχετη ή ότι θα τους φοβηθώ για το downgrade.

 

https://m.facebook.com/LGMobile?fref=ts&refsrc=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FLGMobile&_rdr

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Το ταπλετ εγινε οπως ήταν, σφαιρα παει ουτε ενα κόλλημα, δεν ζεσταίνεται, δεν κάνει αποσυνδεσεις το WiFi, δεν κολλάει στα βίντεο, στο miracast που το συνδέω με την Samsung smart TV 3d TV δεν κολλάει και δεν με πετάει έξω. Γενικά αναρτήθηκε. Από σερφινγκ μια χαρά χωρίς κόλλημα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ok, το είχα δει αυτό, τους έστειλα μήνυμα.

Δεν ξέρω εάν έχουν κάνει κανένα συγκεκριμένο post για το ταμπλετ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ok, το είχα δει αυτό, τους έστειλα μήνυμα.

Δεν ξέρω εάν έχουν κάνει κανένα συγκεκριμένο post για το ταμπλετ.

 

Εγώ τους έστειλα αυτό

 

Δεν είναι και τέλεια τα αγγλικά μου αλλά πιστεύω ότι θα καταλάβουν

Well what market taplet lg g pad 8.0 lte all good very good taplet 4g with good speed all with the issue kit kat 4.4.2. since winning the upgrade 5.0 lollipop became a trash. Serna takes too long. Then make disconnection does not open the pages. Become very hot so do not play anything or open anything. After knew the LG. That the lollipop version 5.0 is for the garbage because we gave this version and it gave us the lollipop 5.1 of correcting all the above problems. This is to support the lg? This will go ahead; If you are good company lg. And you want I get again another product from you forget to fix or otherwise from customers

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους έστειλα αυτό

 

Δεν είναι και τέλεια τα αγγλικά μου αλλά πιστεύω ότι θα καταλάβουν

Well what market taplet lg g pad 8.0 lte all good very good taplet 4g with good speed all with the issue kit kat 4.4.2. since winning the upgrade 5.0 lollipop became a trash. Serna takes too long. Then make disconnection does not open the pages. Become very hot so do not play anything or open anything. After knew the LG. That the lollipop version 5.0 is for the garbage because we gave this version and it gave us the lollipop 5.1 of correcting all the above problems. This is to support the lg? This will go ahead; If you are good company lg. And you want I get again another product from you forget to fix or otherwise from customers

 

Καλα εκανες και τους εστειλες μυνημα.Αν και χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος η κατι τετοιο,η τα Αγγλικα σου ειναι σε ανωτερο επιπεδο απο τα δικα μου μιας και δεν μπορεσα να βγαλω νοημα απο αυτα που εγραψες,'η πραγματικα αυτα που εγραψες δεν βγαζουν κανενα νοημα απολυτως.Τεσπα,η προσπαθεια μετραει.Δεν εχω facebook αλλιως θα τους τα εχωνα και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά απάντησε ο panos, το μνμ το πήραν! Και εγώ τους τα έχωσα στο fb. Δεν πήρα ακόμα καμία απάντηση. Δεν βλέπω να ιδρώνει το αυτάκι τους.. Μάλλον πρέπει να μαζευτούμε κι άλλοι.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

27 ωρες απο την τελευταια φορτιση με ανοιχτο wifi και λιγη χρηση (5 λεπτα οθονης) και η μπαταρια ακομα στο 100%!
Link to comment
Share on other sites

60 ωρες με 5 ωρες οθονη η μπαταρια στο 56%.Θα μου βγαλει κανενα 11ωρο οθονη.Εχω χαμηλα την φωτεινοτητα οθονης βεβαια,20% αλλα η αυτονομια στην ΚΚ δεν παιζεται.Μονο ενα δυο μικρο bugs βρηκα μεχρι τωρα.Κανει 1 δευτερολεπτο να αλλαξει απο Ελληνικα σε Αγγλικα το πληκτρολογιο ενω στην lollipop η αλλαγη γινοταν ακαριαια.Επισης κανει κατι μικροκολληματακια το vlc οταν βλεπω καμια ταινια ενω στην lollipop πηγαινε νερο.Ακομα και ετσι η ΚΚ ειναι αρκετα καλυτερη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους έστειλα αυτό

 

Δεν είναι και τέλεια τα αγγλικά μου αλλά πιστεύω ότι θα καταλάβουν

Well what market taplet lg g pad 8.0 lte all good very good taplet 4g with good speed all with the issue kit kat 4.4.2. since winning the upgrade 5.0 lollipop became a trash. Serna takes too long. Then make disconnection does not open the pages. Become very hot so do not play anything or open anything. After knew the LG. That the lollipop version 5.0 is for the garbage because we gave this version and it gave us the lollipop 5.1 of correcting all the above problems. This is to support the lg? This will go ahead; If you are good company lg. And you want I get again another product from you forget to fix or otherwise from customers

 

Θεός!!!!!!

Ήξερες ότι

Το PayPal ψηφίστηκε ως μια από τις χειρότερες 10 επιχειρηματικές ιδέες του 1999.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω το tablet (προς το παρόν τουλάχιστον) ,αλλά κάτι πήρε το μάτι μου εδώ :

new firmware! LGV490 (GREECE, CGRC), version V49020A_00 -> V49020C_00, download :

Ήξερες ότι

Το PayPal ψηφίστηκε ως μια από τις χειρότερες 10 επιχειρηματικές ιδέες του 1999.

Link to comment
Share on other sites

Λες να έπιασε το κράξιμο που τους ρίξαμε στο. Facebook.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση ειναι πληρης ειναι lollipop 5.0.2 αλλα διορθωνει πολλα multitasking γρηγορο browsing δεν κολλαει καθολου τωρα ακομα και το πληκτρολόγιο παει σφαίρα ανοιγει γρήγορα τις εφαρμογες wifi μεχρι τωρα δεν κολλαει και το σημαντικο δεν ζεσταίνετε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν έχω το tablet (προς το παρόν τουλάχιστον) ,αλλά κάτι πήρε το μάτι μου εδώ :

new firmware! LGV490 (GREECE, CGRC), version V49020A_00 -> V49020C_00, download :

 

Ευχαριστώ πολυ παλικαρι διορθωθηκαν πολλα με αυτην την εκδοση ζαφειρα δοκιμασε και περιμενω εντυπωσεις πάντως τωρα τα σπαει το ταπλετ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω το tablet (προς το παρόν τουλάχιστον) ,αλλά κάτι πήρε το μάτι μου εδώ :

new firmware! LGV490 (GREECE, CGRC), version V49020A_00 -> V49020C_00, download :

Καλησπέρα, αυτή η έκδοση είναι και για το απλό και για το LTE? Γιατί αν έχουν διαφορετική ROM τότε μπορεί να κάνουμε καμιά ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω το tablet (προς το παρόν τουλάχιστον) ,αλλά κάτι πήρε το μάτι μου εδώ :

new firmware! LGV490 (GREECE, CGRC), version V49020A_00 -> V49020C_00, download :

 

Καλησπέρα, αυτή η έκδοση είναι και για το απλό και για το LTE? Γιατί αν έχουν διαφορετική ROM τότε μπορεί να κάνουμε καμιά ζημιά.

 

Είναι για το V490

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αυτή η έκδοση είναι και για το απλό και για το LTE? Γιατί αν έχουν διαφορετική ROM τότε μπορεί να κάνουμε καμιά ζημιά.

 

Τωρα που σου μιλαω σου μιλαω απο το ταπλετ και ανοικτα τα δεδομενα οπως βλεπεις μια χαρα σου μιλαω.εγω εχω lte g pad 8.0 lte.

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...