Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η μπροστινή κάμερα οπότε τραβάω φώτο μετά αλλάζει χρώμα σαν να γίνεται κίτρινη, μπλε... Μετά από λίγο επανέρχεται πάλι...συμβαίνει και σε άλλον;
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά η μπροστινή κάμερα οπότε τραβάω φώτο μετά αλλάζει χρώμα σαν να γίνεται κίτρινη, μπλε... Μετά από λίγο επανέρχεται πάλι...συμβαίνει και σε άλλον;

 

εμένα όχι παντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έσπασε οθόνη σε be pro. Βρήκα αυτή και αυτή απο aliexpress. Βλέπω οτι έχει και τα κατσαβιδακια για να το αλλάξεις μόνος σου. Είναι τόσο εύκολο να το αλλάξω μόνος μου η θα το χαλάσω το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

56$ τι να σου πω... Θα σκεφτομουν αρκετα τη πιθανοτητα να παρω ενα καινουργιο καπου ειδα στα κουπονια νομιζω οτι τα δινουν με 119$ . root καταφερε κανεις με lollipop???
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σ εμενα το κινητο εδω και μια εβδομαδα, το λειτουργω με kitkat, γενικα πολυ καλες εντυπωσεις,πολυ γρηγορο και κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.Στην καμερα με επιλογη λαμπα πυρακτωσεως δεν εχω καμια κιτρινιλα.Το μονο οτι η μπαταρια οταν ανοιγω δεδομενα με το ζορι κραταει μια μερα.
Link to comment
Share on other sites

56$ τι να σου πω... Θα σκεφτομουν αρκετα τη πιθανοτητα να παρω ενα καινουργιο καπου ειδα στα κουπονια νομιζω οτι τα δινουν με 119$ . root καταφερε κανεις με lollipop???

 

Αν σου δουλευει το sp flash tools τοτε root γινεται πανευκολα.

Απλα φλασαρεις ενα custom recovery και μετα κανεις install απο εκει το root.

Διαδικασια το πολυ 5 λεπτων.

Εμενα δυστηχως για καποιο ανεξηγιτο λογο με αυτο το τηλεφωνο δεν δουλευει το sp flash tools.

 

Να βαλω kingroot Και τις αλλες χαζομαρες που σε γεμιζουν spyware και οτι αλλο μπορει να φανταστει καποιος ουτε για πλακα.

Απλα περιμενω να βγει rom με το τελευταιο update και να το περασω με το flash tool της Ulefone.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κατόπιν αρκετής αναμονής( ειχε χαλάσει η οθόνη) από το gearbest ένα ολοκαίνουριο τηλέφωνο !

απλά μου έκανε εντύπωση γιατί φορούσε ήδη την Lolipop 5.0.0 .

λίγο που το περιεργάστηκα δεν παρατήρησα κάποιο κόλλημα.

αυτά για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

τελικα εσεις με την lolipop συνδεεται το κινητο στο Pc;

Όταν λες αν συνδέεται τι ακριβώς εννοείς;

Αν εννοείς σύνδεση για μεταφορά αρχείων κλπ μια χαρά σύνδεση κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σ εμενα το κινητο εδω και μια εβδομαδα, το λειτουργω με kitkat, γενικα πολυ καλες εντυπωσεις,πολυ γρηγορο και κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.Στην καμερα με επιλογη λαμπα πυρακτωσεως δεν εχω καμια κιτρινιλα.Το μονο οτι η μπαταρια οταν ανοιγω δεδομενα με το ζορι κραταει μια μερα.

 

απλά βάλε το Greenify Και να σου κρατάει άνετα μια μέρα ίσως και 2 αναλόγως την χρήση

Link to comment
Share on other sites

για tempered glass εχει κανενας καμια ιδεα που μπορω να βρω? εψαξα παντου αλλα τιποτα για το συγκεκριμενο....

 

το αγορασα απο gearbest περιπου μια εβδομαδα πριν το στειλουν και ακομα βλεπω οτι εχει αυτο το status "Origin Country - Cache Time:2015-06-11 21:47 cache 2015-06-02 09:20 The item is pre-advised" με postnl ... οποτε ακομα περιμενω :mad:

Link to comment
Share on other sites

για tempered glass εχει κανενας καμια ιδεα που μπορω να βρω? εψαξα παντου αλλα τιποτα για το συγκεκριμενο....

 

:

 

αγόρασα εχτές απο το aliexpress αυτή http://www.aliexpress.com/item/0-26mm-9H-Tempered-Glass-screen-protector-phone-cases-2-5D-protective-film-For-ULEFONE-BE/32360136231.html?spm=2114.32010308.4.2.El7rgu

 

Νομίζω όμως πως κάπου γράφει πως δεν πιάνει όλο το μπροστά μέρος του τηλεφώνου αλλά μόνο όσο είναι η οθόνη. Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα πως το GearBest έβγαλε κουπόνι BEPROGB με $129.98 http://www.gearbest.com/ce...pp_138851.html και επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό λέω να τσιμπήσω άλλο ένα για τον αδερφό μου :D Διαβάζω μέρες για άλλα κινητά 8πύρινα και 4πύρινα 64bit και όλο και κάποιο πρόβλημα έχουν, νομίζω πως είναι το ποιο καό το BE PRO μέχρι στιγμής σε αυτά τα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα πως το GearBest έβγαλε κουπόνι BEPROGB με $129.98 http://www.gearbest.com/ce...pp_138851.html και επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό λέω να τσιμπήσω άλλο ένα για τον αδερφό μου :D Διαβάζω μέρες για άλλα κινητά 8πύρινα και 4πύρινα 64bit και όλο και κάποιο πρόβλημα έχουν, νομίζω πως είναι το ποιο καό το BE PRO μέχρι στιγμής σε αυτά τα λεφτά.

Το ειχαν βγαλει και ποιο φτηνα μεσα στην βδομαδα στα 111 ευρω αλλα δεν θυμαμαι ποιο μαγαζι. Για λιγες μερες σε αυτα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες αν συνδέεται τι ακριβώς εννοείς;

Αν εννοείς σύνδεση για μεταφορά αρχείων κλπ μια χαρά σύνδεση κάνει.

 

 

εγω περασα την lollipop Και το κινητο μονο φορτιζε απο το pc.Δεν μου εβγαζε μενου για χωρο αποθηκευσης κτλ

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

εγω περασα την lollipop Και το κινητο μονο φορτιζε απο το pc.Δεν μου εβγαζε μενου για χωρο αποθηκευσης κτλ

Υπόψην σε όλους..η Google έχει καταργήσει το κλασικό "usb storage" μόλις συνδεθεί με υπολογιστή στην Lollipop, αυτό έχει αντικατασταθεί με το "mtp" όπου πρέπει χειροκίνητα να το επιλέξει κάποιος κι έχει σαν συνέπεια να μην μπορείς να κάνεις τα πάντα όπως πρίν που το έβρισκε usb sd ας πούμε..για παράδειγμα δεν μπορείς να κάνεις unzip κτλ σαν mtp θα πρέπει να το πάρεις με copy-paste στο δίσκο για επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Υπόψην σε όλους..η Google έχει καταργήσει το κλασικό "usb storage" μόλις συνδεθεί με υπολογιστή στην Lollipop, αυτό έχει αντικατασταθεί με το "mtp" όπου πρέπει χειροκίνητα να το επιλέξει κάποιος κι έχει σαν συνέπεια να μην μπορείς να κάνεις τα πάντα όπως πρίν που το έβρισκε usb sd ας πούμε..για παράδειγμα δεν μπορείς να κάνεις unzip κτλ σαν mtp θα πρέπει να το πάρεις με copy-paste στο δίσκο για επεξεργασία.

 

πως το διαλεγεις χειροκινητα;

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Το ειχαν βγαλει και ποιο φτηνα μεσα στην βδομαδα στα 111 ευρω αλλα δεν θυμαμαι ποιο μαγαζι. Για λιγες μερες σε αυτα τα λεφτα.

 

Έψαξα σε όλα τα επώνυμα κινεζομάγαζα... δεν μπορώ να το βρω ποιο φτηνά :/

Link to comment
Share on other sites

μόλις το έλαβα το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν factory reset και μετά πήγα να κάνω ΟΤΑ update... μου έβγαλε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο update και ότι έχω το update 20150511

 

γνωρίζει κανεις αν όντως ισχύει και αν χρειάζεται να κάνω κάτι περαιτέρω?

 

εντύπωση πάντως μου έκανε ότι δεν είχε πάνω "app κινεζιες"" που συνήθως έβρισκα... και τα "χτυπούσε" συνήθως κατευθείαν το greenify...

 

όσο αφορά το τηλέφωνο μέχρι στιγμής χωρίς να το έχω (ουσιαστικά) "ακουμπήσει" θα προσπαθήσω (αν με αφήσει η γυναικα lol :X ) να σας ενημερώσω περαιτέρω

 

από την εμπειρία οποιου το έχει... τι χρήσιμες (που δουλεύουνε στην πράξη) εφαρμογές χρειάζεται το τηλέφωνο πχ για διάρκεια μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει το update 20150228.. Για ποιο λόγο; Πατάω ενημέρωση, και μου λέει είναι ενημερωμένο :confused: Τι θα μπορούσα να κάνω για αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το 20150511 Lolilop

 

ευχαριστω, ρωτησα γιατι καπου σε ενα ημιεπισημο φορουμ της εταιριας διαβασα για update με αργοτερη ημερομηνια -Ulefone_be pro_20150528-

 

(εδω http://www.ulefans.com/productnews/ulefone-pushes-new-ota-update-for-be-pro/ )

 

 

ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...