Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράφει ότι υπάρχει εφαρμογή για αυτό...ποια να είναι άραγε

 

Η εφαρμογή για το δικό μου button λέγετε HelloClick στο playstore βγαίνει με κινέζικα αλλά όταν την εγκαταστήσεις είναι στα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η εφαρμογή για το δικό μου button λέγετε HelloClick στο playstore βγαίνει με κινέζικα αλλά όταν την εγκαταστήσεις είναι στα αγγλικά.

 

στο βαλανε ως "δωρο" ή το αγορασες εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μολις αναβαθμησε σε 5.0 απο 4.4... Τι γκρινια ειναι αυτη??? Αλλοι πληρωσαν φλαγκσιπς και δε παιρνουν καν λολιποπ.... Το θεμα ειναι να βελτιωσει μερικα μπαγκς οπως ο ηχος που πιστευω θα το κανει.

 

Φίλε έχεις βάλει Lillipop? Κάμερα δουλεύει κανονικά μπροστά πίσω? Μήπως έχει διορθωθεί και το πρόβλημα στις νυχτερινές λήψεις? Εκτός απο τον ήχο υπάρχει άλλο πρόβλημα στην Lollipop?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχεις βάλει Lillipop? Κάμερα δουλεύει κανονικά μπροστά πίσω? Μήπως έχει διορθωθεί και το πρόβλημα στις νυχτερινές λήψεις? Εκτός απο τον ήχο υπάρχει άλλο πρόβλημα στην Lollipop?

 

Η καμερες δουλευουν κανονικα απο ποιοτητα μη με ρωτας δεν εχω βγαλει ακομα φωτο :) ο ηχος ειναι μετριος προς κακος σε μουσικη(ηχειο)+ στις κλησεις . Προβληματα αλλα δεν εχω δει σοβαρα μονο κατι μικρομπαγκς οπως οτι οταν εκανα εγκατασταση app απο apk αρχειο δε το "χωρουσε" η μνημη (12 gb ελευθερα εντωμεταξυ) μεχρι που καταλαβα οτι εβλεπε την sd που ηταν γεματη κ οταν την αποσυνδεσα ολα καλα. Γενικα με λολιποπ μια χαρα λειτουργει με λιγα μπαγκς που ειπαν στην ulefone οτι τα ξερουν κ θα τα φτιαξουν

Edited by idi
Link to comment
Share on other sites

Κατέφθασε σήμερα μετά απο 13 μέρες που στάλθηκε με NL Post.

Πρώτη κίνηση να τ ανάψουμε να δει αν δουλεύει και δεύτερη να το Root.Ήρθε με ΚΚ 4.4.4. Με το ΚingRoot στην sd δεν μου δούλεψε (απλά έκανε λούπες- κόλησε το πρόγραμμα) οπότε το έκανα με iroot γρήγορα, απλά και εύκολα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως το πρόγραμμα δούλεψε ΜΟΝΟ όταν το σύνδεσα στο PC με το ΔΙΚΟ του (άσπρο) καλώδιο.Προσπάθησα με του Samsung στην αρχή αλλά δεν το έβλεπε. (Μπορεί να ήταν τυχαίο )

 

Η διαδικασία:

 

1. Κατεβάσουμε το IRoot από ΕΔΩ

2.Κατεβάζουμε τους drivers The Universal ADB Driver και τους κάνουμε εγκατάσταση.

3. Ενεργοποιούμε το USB_Debbuging στο μενού "Επιλογές για προγραμματιστές"

4. Κουμπώνουμε το τηλέφωνο στο usb και ανοίγουμε το IRoot στο pc μας.

5. Πατάμε το Πράσινο και περιμένουμε να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

 

Αν δεν θέλετε να σας ρωτάει για δικαιώματα στα Κινέζικα μπορείτε να εγκαταστήσετε το SuperSU v2.47.Τώρα μπορείτε να απεγκαταστήσετε τις Κινεζιές και είστε έτοιμοι.

Ο μόνος λόγος που το κάνω root είναι να μην τρέχουν τα πάντα όλα στο τηλέφωνο με την εκκινηση και καταναλώνουν μνήμη και φυσικά μπαταρία. Εγώ χρησιμοποιώ το App Master γι αυτή τη δουλειά άλλοι το Greenify.

 

Custom Recovery

 

Δεν ξέρω αν παίζουν πολλές αλλλά πέρασα μια του Carliv, δούλεψε την άφησα

 

1. Απ το PlayStore κατεβάζουμε το Mobileuncle στο τηλέφωνό μας.

2. Κατεβάζουμε και το recovery από ΕΔΩ και το βάζουμε στην sd τηλεφώνου. Χύμα όχι μέσα σε κανα φάκελο.

3. Τρέχουμε το Mobileuncle στο τηλέφωνο και πατάμε το Recovery Update . Μας εμφανίζει το αρχείο που έχουμε στην sd το πατάμε και τέλος.

 

TIP

Επειδή πολλές από αυτές τις εφαρμογές (IRoot) κάνουν τον υπολογιστή μας π%^%$#$ και εγκαθιστούν διάφορα toolbars kai spyware μια καλή λύση είναι το AdwCleaner. Είναι portable και free. Αυτό ξεπατώνει τα πάντα από διαφημίσεις και toolbars στο pc μέσα απο firefox-chrome kai registry

 

Καλυτερη λυση ειναι να φλασαρεις ενα custom recovery και να το κανεις απο εκει root.

Ολα αυτα τα kingroot , iroot και σαχλαμαρα-ροοτ ειναι επικίνδυνα και για το τηλεφωνο και για το pc.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα πάντως είναι πολύ χάλια... Στο μεταξύ όταν μιλάω με κάποιον δεν έχει καλό ήχο στο ακουστικό μου..δεν τον ακούω καλά...το ηχείο όντως δεν.είναι και ότι καλύτερο...κατά τα άλλα μέχρι στιγμής καλά
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα πάντως είναι πολύ χάλια... Στο μεταξύ όταν μιλάω με κάποιον δεν έχει καλό ήχο στο ακουστικό μου..δεν τον ακούω καλά...το ηχείο όντως δεν.είναι και ότι καλύτερο...κατά τα άλλα μέχρι στιγμής καλά

 

στις ρυθμισεις καμερας βαλε +1 στο λευκο

Link to comment
Share on other sites

Ο

Παιδιά η κάμερα πάντως είναι πολύ χάλια... Στο μεταξύ όταν μιλάω με κάποιον δεν έχει καλό ήχο στο ακουστικό μου..δεν τον ακούω καλά...το ηχείο όντως δεν.είναι και ότι καλύτερο...κατά τα άλλα μέχρι στιγμής καλά

Το ηχείο μια χαρά είναι. Μάλλον σου έκατσε ελατωματικη συσκευή . και με την κάμερα δεν έχω παράπονο. Είμαι από τους πρώτους που παρέλαβα και δεν είχα ούτε το πρόβλημα με τα ακουστικά που λένε. Όσα ακουστικά δοκίμασα μια χαρά δουλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το ηχείο μια χαρά είμαι.. Στην αρχή και εμένα μου φαινόταν κακό, αλλά τελικά μια χαρά είναι..

Με την κάμερα δεν έχω πρόβλημα.. Μια χαρά είναι οι φωτογραφίες..

Τα μόνα προβλήματα είναι ότι με τα ακουστικά δε έχει καλή ποιότητα ήχου.. Δηλαδή ότι τραγούδια ακούω, έχει ένα περίεργο ήχο.. Δε δίνει ποιότητα. Ελπίζω να λυθεί με κάποια μελλοντική αναβάθμιση..

Επίσης όταν μιλάω, και πάω να το κλείσω δε μου ανοίγει την οθόνη πάντα, με αποτέλεσμα να πρέπει να πατάει το κουμπί που ανοίγει, ώστε να τερματίζω τη κλήση.. Είναι λίγο σπαστικό.. Δεν ξέρω αν το έχει και άλλος το πρόβλημα ή αν λύνεται με τις ρυθμίσεις..

 

υγ. αυτή η νέα αναβάθμιση ΟΤΑ 20150529 που αναφέρεις φίλε Τάκη, από που την ενεργοποιούμε;

υγ2. Κανένα νέο με την Lolipop έχουμε; Πότε θα βγει επιτέλους η τελική της μορφή;

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις!

 

1) εχω την 4.4.4 χωρις root. πως μπορω να αλλαξω το lockscreen wallpaper (σε κατι εκτος απο αυτα που εχει αποθηκευμενα το κινητο μεσα)

2) για την κιτρινιλα στην καμερα, καποιος συμφορουμιτης ειπε να βαλουμε +1 στο λευκο. που βρισκω αυτη τη ρυθμιση;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια μολις καταλαβα οτι εχουμε μπερδεψει τα μπουτια μας σε αυτο το Thread....

 

Ας ξεκαθαρισουμε μερικα πραγματακια γιατι μερικοι λετε τις εντυπωσεις σας πχ απο την τελικη εκδροση 4.4 ενω μερικοι απο εμας ενημερωνουμε τα bags της lollipop...

 

Εχουμε και λεμε:

Ειχε κυκλοφορησει τον Απριλη μια Beta εκδοση Lollipop πολυ προβληματικη μονο για testers αλλα απο τα μεσα Μαη εχει κυκλοφορήσει stable εκδοση lollipop 5.0 "20150507" που ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΤΕΙ ΜΕ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ.

 

Μη περιμενετε να περαστει αυτοματα lollipop με ΟΤΑ... πρεπει να φλασαρετε! Αλλιως θα εχετε τη 4.4 που ειναι μια χαρα να πω και την αποψη μου....

 

Το πως φλασαρετε σε lollipop 5.0 "20150507" εχει γραφτει παραπανω.

 

Οταν αναφεραμε προβληματα με τον ηχο μιλαγαμε για τη stable lollipop 5.0 "20150507" και οχι με τη 4.4...

 

Σημερα ηρθε σε οσους ειχαν την εκδοση "20150507" , OTA "20150529" με βελτιωσεις που περασα αλλα δε προλαβα να τεσταρω, απλα καταλαβαινω με τη πρωτη οτι ο ηχος τουλαχιστον βελτιωθηκε πολυ.

 

Παρακαλω μελετηστε το παραπανω πριν ξαναρωτησετε αν εχουμε νεα απο Lollipop....

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.ulefans.com/productnews/ulefone-pushes-new-ota-update-for-be-pro/

Edited by idi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, gpu Mali T760 ή Μali 450 εχει αυτο το τηλεφωνο ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

t760

 

 

.....

Ευχαριστω !

Στο hands-on γραφει Μali 450 και στα καταστηματα Τ760 για αυτο ρωτησα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να ενυμερωσω οτι οποιος εχει βαλει custom recovery ΔΕΝ θα δουλεψει το FOTA.

Το θεμα ειναι οτι εμενα δεν δουλευει για καποιο ανεξηγητο λογο το flash tools με αυτο το κινητο.

Τοσα τηλεφωνα ειχα σε ΟΛΑ δουλευε.

Σε αυτο Δεν δουλευει και δεν ξερω γιατι....

Το εργαλειο της ulefone παντως μου δουλεψε.

Εχει καποιος το ιδιο προβλημα και αν ναι τι εκανε για να το ξεπερασει ;

Εχει βγει μια καλη custom rom και δεν μπορω να την βαλω !!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ενυμερωσω οτι οποιος εχει βαλει custom recovery ΔΕΝ θα δουλεψει το FOTA.

Το θεμα ειναι οτι εμενα δεν δουλευει για καποιο ανεξηγητο λογο το flash tools με αυτο το κινητο.

Τοσα τηλεφωνα ειχα σε ΟΛΑ δουλευε.

Σε αυτο Δεν δουλευει και δεν ξερω γιατι....

Το εργαλειο της ulefone παντως μου δουλεψε.

Εχει καποιος το ιδιο προβλημα και αν ναι τι εκανε για να το ξεπερασει ;

Εχει βγει μια καλη custom rom και δεν μπορω να την βαλω !!!!

Δοκιμασες με καποια αλλη εκδοση του flash tools ?

Το εργαλειο της ulefone ποιο ειναι ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ναι δοκιμασα 2-3 εκδοσεις και δεν μου δουλεψε καμια.

Πρωτη φορα σε τοσα τηλεφωνα το παθαινω αυτο !!!

Της ulefone ειναι το SP Facility DL Tool.

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Αν αναβαθμίσω σε Lolipop

 

1. Θα χάσω οτι έχω στο κινητό; εφαρμογές, επαφές, sms κτλ.

2. Είμαι Root, μπορώ να αναβαθμίσω; και αν όχι, τι θα πρέπει να κάνω;

 

και κάτι τελευταίο...που βρίσκω το Miravision? Δεν υπάρχει στο playstore.

Edited by kracken_74
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Αν αναβαθμίσω σε Lolipop

 

1. Θα χάσω οτι έχω στο κινητό; εφαρμογές, επαφές, sms κτλ.

2. Είμαι Root, μπορώ να αναβαθμίσω; και αν όχι, τι θα πρέπει να κάνω;

 

και κάτι τελευταίο...που βρίσκω το Miravision? Δεν υπάρχει στο playstore.

 

1.Αν αναβαθμίσεις θα τα χάσεις όλα

2. Περνάς καινούργια Rom με το εργαλείο που σου δίνει η ulefone , όλα σβήνονται

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

αφου εγκατεστησα την 5 τωρα προσπαθω να το κανω root με το iroot και δεν το βλεπει καθολου ο υπολογιστης ουτε σαν χωρο usb.Μονο φορτιση κανει!το usb debug ειναι ενεργο τι φταιει;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...