Jump to content

Ulefone Be Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gorila tempered glass υπαρχει ως αξεσουαρ? επισης απο θηκες τι ποικιλια υπαρχει? ψαχνω αλλα δεν βρισκω σχεδον τιποτα

 

Η καλύτερη θήκη είναι με το παραθυράκι της Ulefone. Tempered glass επίσης υπάρχει. Εαν το κινητό το έχεις στην θήκη απέφυγε μεβράνες και tempered glasses

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 786
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η καλύτερη θήκη είναι με το παραθυράκι της Ulefone. Tempered glass επίσης υπάρχει. Εαν το κινητό το έχεις στην θήκη απέφυγε μεβράνες και tempered glasses

 

μπορεις να δοσεις link σε παρακαλω?

 

επισης γιατι να το αποφυγω αν εχω θηκη?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δοσεις link σε παρακαλω?

 

επισης γιατι να το αποφυγω αν εχω θηκη?

 

Original Ulefone Protective Case for Ulefone Be Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα παρατήρησα το εξής παράξενο: Σε κλήση που μου έγινε, ακουγόταν μόνο ο ήχος κλήσης, και η οθόνη ήταν μαύρη. Έχει συμβεί αυτό σε κανέναν; Μετά έστρωσε βέβαια, αλλά δε μου άρεσε καθόλου αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ ψάχνω Tempered glass για το κινητό και δεν βρήκα τίποτα... Παράγγειλα από vickmall, θα έχει μέσα ζελατίνη;
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα από gearbest μολις τωρα μαζι με διαφορα αξεσουαρ (για την γυναικα...που τα ηθελε) για να δουμε ποτε θα παραλαβω...

 

Πολύ καλή επιλογή φίλε. Περιμένουμε και τα δικά σου σχόλια :D

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του ulefone be pro 4 μερες.. απολυτα ικανοποιημενος!

Το κινητο πεταει,κανενα κολλημα ακομα και με αρκετες εφαρμογες-παιχνιδια ανοιχτες. Μεγαλη οθονη(με το Miravision την φτιαχνεις οπως θες).Μπαταρια δεν μπορω να κρινω γιατι ειναι αρχη ακομα.. Μου αρεσε που δεν χρειαστηκε να βαλω εγω το προστατευτικο οθονης γιατι το ειχε ηδη πανω :p, ετσι μονταρα την θηκη και αρχησε το ψαξιμο :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως ρυθμίζω να στέλνει με SMS περισσότερους χαρακτήρες απο 60? Δοκίμασα και άλλες εφαρμογές και αυτές που υποστηρίζουν περισσότερους χαρακτήρες μου στέλνουν τα μηνύματα με κεφαλαία ή χωρίς τόνους. Υπάρχει λύση?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως ρυθμίζω να στέλνει με SMS περισσότερους χαρακτήρες απο 60? Δοκίμασα και άλλες εφαρμογές και αυτές που υποστηρίζουν περισσότερους χαρακτήρες μου στέλνουν τα μηνύματα με κεφαλαία ή χωρίς τόνους. Υπάρχει λύση?

Αν θέλεις τόνους και πεζά γράμματα, ξέχνα τους 160 χαρακτήρες.

 

Δεν είναι θέμα της συσκευής ή της εφαρμογής. Έτσι είναι φτιαγμένο το πρωτόκολλο: Η κωδικοποίηση χαρακτήρων για ελληνικά με 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα δεν έχει πρόβλεψη για πεζά γράμματα και για τόνους, αλλά μόνο για κεφαλαία.

Namasté,

 

george

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις τόνους και πεζά γράμματα, ξέχνα τους 160 χαρακτήρες.

 

Δεν είναι θέμα της συσκευής ή της εφαρμογής. Έτσι είναι φτιαγμένο το πρωτόκολλο: Η κωδικοποίηση χαρακτήρων για ελληνικά με 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα δεν έχει πρόβλεψη για πεζά γράμματα και για τόνους, αλλά μόνο για κεφαλαία.

 

Ευχαριστώ φίλε για την απάντηση. Αλλά πως στέλνει με άλλα προγράμματα όπως το GoSMS? Έστειλε ένα στον εαυτό μου με 160 χαρακτήρες και ήρθαν κανονικά πεζά. Oo

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και μέσα σε 12 μέρες έφτασε στο ταχυδρομείο της πόλης μου! Έπεσα και δύο Σάββατοκυριακα μέσα! Απίστευτη ταχύτητα!
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Κατέφθασε σήμερα μετά απο 13 μέρες που στάλθηκε με NL Post.

Πρώτη κίνηση να τ ανάψουμε να δει αν δουλεύει και δεύτερη να το Root.Ήρθε με ΚΚ 4.4.4. Με το ΚingRoot στην sd δεν μου δούλεψε (απλά έκανε λούπες- κόλησε το πρόγραμμα) οπότε το έκανα με iroot γρήγορα, απλά και εύκολα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως το πρόγραμμα δούλεψε ΜΟΝΟ όταν το σύνδεσα στο PC με το ΔΙΚΟ του (άσπρο) καλώδιο.Προσπάθησα με του Samsung στην αρχή αλλά δεν το έβλεπε. (Μπορεί να ήταν τυχαίο )

 

Η διαδικασία:

 

1. Κατεβάσουμε το IRoot από ΕΔΩ

2.Κατεβάζουμε τους drivers The Universal ADB Driver και τους κάνουμε εγκατάσταση.

3. Ενεργοποιούμε το USB_Debbuging στο μενού "Επιλογές για προγραμματιστές"

4. Κουμπώνουμε το τηλέφωνο στο usb και ανοίγουμε το IRoot στο pc μας.

5. Πατάμε το Πράσινο και περιμένουμε να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

 

Αν δεν θέλετε να σας ρωτάει για δικαιώματα στα Κινέζικα μπορείτε να εγκαταστήσετε το SuperSU v2.47.Τώρα μπορείτε να απεγκαταστήσετε τις Κινεζιές και είστε έτοιμοι.

Ο μόνος λόγος που το κάνω root είναι να μην τρέχουν τα πάντα όλα στο τηλέφωνο με την εκκινηση και καταναλώνουν μνήμη και φυσικά μπαταρία. Εγώ χρησιμοποιώ το App Master γι αυτή τη δουλειά άλλοι το Greenify.

 

Custom Recovery

 

Δεν ξέρω αν παίζουν πολλές αλλλά πέρασα μια του Carliv, δούλεψε την άφησα

 

1. Απ το PlayStore κατεβάζουμε το Mobileuncle στο τηλέφωνό μας.

2. Κατεβάζουμε και το recovery από ΕΔΩ και το βάζουμε στην sd τηλεφώνου. Χύμα όχι μέσα σε κανα φάκελο.

3. Τρέχουμε το Mobileuncle στο τηλέφωνο και πατάμε το Recovery Update . Μας εμφανίζει το αρχείο που έχουμε στην sd το πατάμε και τέλος.

 

TIP

Επειδή πολλές από αυτές τις εφαρμογές (IRoot) κάνουν τον υπολογιστή μας π%^%$#$ και εγκαθιστούν διάφορα toolbars kai spyware μια καλή λύση είναι το AdwCleaner. Είναι portable και free. Αυτό ξεπατώνει τα πάντα από διαφημίσεις και toolbars στο pc μέσα απο firefox-chrome kai registry

Edited by chdimis
By Mitsos Βέροια
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το έχω στα χέρια μου.. Μέχρι στιγμής φαίνονται όλα οκ είναι σφαίρα , η κάμερα μέτρια αλλά αυτό το γνωρίζαμε... θα το ψάξω παραπάνω βέβαια... μια ερώτηση μόνο ρε παιδιά. Ένα μαύρο μικρό σαν κλιψακι που έχει σε ένα σακουλάκι μαζί με ένα καρφάκι σαν σκουλαρίκι , τι είναι;
Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το έχω στα χέρια μου.. Μέχρι στιγμής φαίνονται όλα οκ είναι σφαίρα , η κάμερα μέτρια αλλά αυτό το γνωρίζαμε... θα το ψάξω παραπάνω βέβαια... μια ερώτηση μόνο ρε παιδιά. Ένα μαύρο μικρό σαν κλιψακι που έχει σε ένα σακουλάκι μαζί με ένα καρφάκι σαν σκουλαρίκι , τι είναι;

 

Είναι αυτό μάλλον http://www.gearbest.com/ca.../pp_58618.html

Link to comment
Share on other sites

Η Ulefone ανακοινωσε αναβαθμιση του Be Touch σε Lolipop 5.1 σε ενα μηνα.Για το Be Pro ουτε φωνη ουτε ακροαση το ξεχασαν κιολας ασχολουντε με το μεγαλυτερο και νεοτερο αδερφο τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Η Ulefone ανακοινωσε αναβαθμιση του Be Touch σε Lolipop 5.1 σε ενα μηνα.Για το Be Pro ουτε φωνη ουτε ακροαση το ξεχασαν κιολας ασχολουντε με το μεγαλυτερο και νεοτερο αδερφο τωρα.

Ωχ κατάλαβα....μας βλέπω να μένουμε στην ψάθα

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Ωχ κατάλαβα....μας βλέπω να μένουμε στην ψάθα

 

Έχει βγει η 5 αλλά την βάζεις χειροκίνητα. Πρέπει να διαβάσεις πρώτα γιατί έχει ακόμα κάποια μικροπροβλήματα. Εγώ δεν την έχω βάλει ακόμα. https://www.facebook.com/pages/UleFone-Be-Pro/1583157501896394?fref=nf

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτό μάλλον http://www.gearbest.com/ca.../pp_58618.html

Γράφει ότι υπάρχει εφαρμογή για αυτό...ποια να είναι άραγε

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μολις αναβαθμησε σε 5.0 απο 4.4... Τι γκρινια ειναι αυτη??? Αλλοι πληρωσαν φλαγκσιπς και δε παιρνουν καν λολιποπ.... Το θεμα ειναι να βελτιωσει μερικα μπαγκς οπως ο ηχος που πιστευω θα το κανει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...