Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

Μπορώ να εμφανίσω τους φίλους μου από το fb και να τους συγχρονίσω με τις επαφές μου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια ενδιαφερομαι να το παρω σε dual ομως καθοτι 2 καρτες..Εχει κανεις αποψη ?

ευχαριστω. Και απο που παιρνω γνησια θηκη και ποια ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ομαδα...θελω να ρωτησω επειδη ενδιαφερομαι για το samsung A5 dual καθοτι κατοχος samsung s4 mini dual αν το εχει κανεις και αν ειναι ευχαριστημενος...Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας ομαδα...θελω να ρωτησω επειδη ενδιαφερομαι για το samsung A5 dual καθοτι κατοχος samsung s4 mini dual αν το εχει κανεις και αν ειναι ευχαριστημενος...Ευχαριστω...

Απλά άπαικτο !

Link to comment
Share on other sites

πηγα να το παρω σημερα και δεν ειχε Ελληνικη Γλωσσα μονο Αγγλικη και τις υπολοιπες...τσαμπα χαρηκα....παντως το λευκο που ειδα πολυ ομορφο....κανενα duos σε καλα κινητα δεν εχουν εγγυηση samsung Hellas...ρισκο λιγο αυτο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.εχω τις εξης αποριες.

1.Το κινητο εχει το allshare?με ενδιαφερει αρκετα.

2. Η καμερά του σε χαμηλες συνθηκες φωτισμου ειναι πολυ χαλια?

3. Δεν με ενδιαφερουν τα παιχνιδια κ οι τ.αχυτητες αλλα το κινητο σε 1,5-2 χρονια κ φορτωμενο καμια 50-60 εφαρμογες θα τρεχει απροβηματιστα ή θα σπαει νευρα?

ειμαι ενα τσικ πριν το παρω.ολοι προτεινουν σε αυτα τα λεφτα το g3 μεκλειστα ματια αλλα η αληθεια ειναι οτι το Α5 ειναι 7 φορες ομορφοτερο.

α! κ διαβασα οτι δεν δεχεται mhl συνδεση με tv.δηλαδη δεν υπαρχει τροπος να συνδεθει με τηλεοραση?

αυτα.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.εχω τις εξης αποριες.

1.Το κινητο εχει το allshare?με ενδιαφερει αρκετα.

2. Η καμερά του σε χαμηλες συνθηκες φωτισμου ειναι πολυ χαλια?

3. Δεν με ενδιαφερουν τα παιχνιδια κ οι τ.αχυτητες αλλα το κινητο σε 1,5-2 χρονια κ φορτωμενο καμια 50-60 εφαρμογες θα τρεχει απροβηματιστα ή θα σπαει νευρα?

ειμαι ενα τσικ πριν το παρω.ολοι προτεινουν σε αυτα τα λεφτα το g3 μεκλειστα ματια αλλα η αληθεια ειναι οτι το Α5 ειναι 7 φορες ομορφοτερο.

α! κ διαβασα οτι δεν δεχεται mhl συνδεση με tv.δηλαδη δεν υπαρχει τροπος να συνδεθει με τηλεοραση?

αυτα.ευχαριστω!

 

1. Ναι αν και δεν το δουλευω.

2.Η καμερα είναι πολύ καλη και δεν εχω δει μεχρι τωρα "χιονακια" στις νυχτερινες...εκτος και εάν εισαι ψειρας στην φωτογραφια...τοτε πας σε κανονικη φωτογραφικη μηχανή.

3.Οχι δεν θα τρεχει όπως αλωστε και ΚΑΝΕΝΑ άλλο κινητο γιατι η τεχνολογια τρεχει και κάθε καινουργια εφαρμογή ζηταει τα μεγιστα.... για τωρα μπορω απλα να σου πω ότι το κινητο παει σφεντονα και φορτωμενο, για πιο μετα όπως σου ειπα.......:confused:

4. Το LG G3 φυσικα είναι ανωτερο .....και σε οθονη μέγεθος αλλα και αναλυση...και επεξεργαστες....και μνημη RAM 3gb!

το Samsung απλα είναι πανεμορφο, ελαφρυ,λεπτο και με τελεια φωτογραφικη!!:D

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το samsung A5, και επειδη ειμαι τελειως ασχετος με αυτα τα κινητα θα μπορουσε καποιος να μου πει πως να βγαλω ελληνικο πληκτρολογιο στις επαφες γιατι μου βγαζει μονο το αγγλικο;
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το samsung A5, και επειδη ειμαι τελειως ασχετος με αυτα τα κινητα θα μπορουσε καποιος να μου πει πως να βγαλω ελληνικο πληκτρολογιο στις επαφες γιατι μου βγαζει μονο το αγγλικο;

Το space το κάνει. Slide πλάγια και λογικά αλλάζει σε Ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

Αξίζει να το αγοράσω;

η τιμή στα μαγαζιά είναι περίπου 100 ευρώ περισσότερο από οτι στα σκρουντζομάγαζα. Απλά στα κανονικά μαγαζιά το

δίνουν σε 12 ατοκες δόσεις.Ποια η διαφορα και γιατί αυτή η διαφορά στην τιμή?Αν το πάρω από κάποιο σκρουντζομάγαζο που έχει πολύ καλές κριτικές ρισκάρω ;με την εγγύηση τι γίνεται;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

Αξίζει να το αγοράσω;

η τιμή στα μαγαζιά είναι περίπου 100 ευρώ περισσότερο από οτι στα σκρουντζομάγαζα. Απλά στα κανονικά μαγαζιά το

δίνουν σε 12 ατοκες δόσεις.Ποια η διαφορα και γιατί αυτή η διαφορά στην τιμή?Αν το πάρω από κάποιο σκρουντζομάγαζο που έχει πολύ καλές κριτικές ρισκάρω ;με την εγγύηση τι γίνεται;

Ευχαριστώ πολύ.

 

Τα μαγαζιά που πουλάνε περίπου 100 ευρώ ποιό ακριβά είναι αυτά που στο επίσημο site της samsung χαρακτιρίζονται ως επίσημοι συνεργάτες και τα κινητά που πουλούν προορίζονται για την Ελλάδα , όμως ίσως να υπάρχουν και ακριβά καταστήματα που δεν είναι απλά πουλούν ακριβά οπότε αν σε ενδιαφέρει αυτή η παράμετρος μπες στο site της samsung. Απο εκεί και ύστερα μπορείς να το πάρεις και απο τα σκρουτζομάγαζα αρκεί η έκδοση του κινητού να χαρακτιρίζεται ως EU δηλαδή να είναι για ευρώπη και τότε σε καλύπτει η εγγύηση κανονικά... Αν θες ρώτα το imei του κινητού που πιθανόν να σου στείλουν και το τσεκάρεις τηλεφωνικά απο την εξυπηρέτηση πελατών της samsung. Τώρα απο ότι έχω ακούσει κάποιοι απο του ανεπίσημους πωλητές έχουν την έκδοση a500F ενώ τα επίσημα καταστήματα έχουν την a500FU που η μόνη διαφορά τους είναι στο gps και δεν γνωρίζω αν όντως επηρεάζει σε κάτι.. Σύνοψη μην ξεχάσεις το κινητό να προορίζεται για Ευρώπη για να σε καλύπτει η διετής εγγύηση!

Τώρα σαν συσκευή έχοντας δουλέψει αρκετά καλές συσκευές και κινέζικές αλλά και αυτές που υπάρχουν εντός ελλάδας την θεωρώ πάρα πολύ ποιοτική απο πλευράς κατασκευής , πολύ καλή αυτονομία μπαταρίας , αξιοπρεπής στην επεξεργαστική ισχύ και στο μέγεθος της ραμ , πού καλή απο πλευράς φωτογραφικής μηχανής αλλά κατα την δική μου άποψη όχι για 350 ευρώ.... Στα 250 όμως με κλειστά μάτια!

Edited by jimbean
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

Αξίζει να το αγοράσω;

η τιμή στα μαγαζιά είναι περίπου 100 ευρώ περισσότερο από οτι στα σκρουντζομάγαζα. Απλά στα κανονικά μαγαζιά το

δίνουν σε 12 ατοκες δόσεις.Ποια η διαφορα και γιατί αυτή η διαφορά στην τιμή?Αν το πάρω από κάποιο σκρουντζομάγαζο που έχει πολύ καλές κριτικές ρισκάρω ;με την εγγύηση τι γίνεται;

Ευχαριστώ πολύ.

 

Και φυσικά αξίζει , το κινητό πετάει !!

Σου προτείνω να το αγοράσεις από κάποιο σκρουτζομάγαζο απλά να πάρεις το FU και όχι το F ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

Αξίζει να το αγοράσω;

η τιμή στα μαγαζιά είναι περίπου 100 ευρώ περισσότερο από οτι στα σκρουντζομάγαζα. Απλά στα κανονικά μαγαζιά το

δίνουν σε 12 ατοκες δόσεις.Ποια η διαφορα και γιατί αυτή η διαφορά στην τιμή?Αν το πάρω από κάποιο σκρουντζομάγαζο που έχει πολύ καλές κριτικές ρισκάρω ;με την εγγύηση τι γίνεται;

Ευχαριστώ πολύ.

 

To παμπλικ το εχει σε 24 ατοκες. Το ζητημα ειναι αν θες να πληρωσεις 100 € παραπάνω για το ιδιο πραγμα. Προφανώς αν δεν έχεις 250 € αυτη τη στιγμή, σκέψου ότι θα κοστίσει 4/8 € το μήνα παραπάνω (αναλόγως αν το πάρεις με 24/12 δόσεις) οπότε χτύπα το από μαγαζί με δόσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και 2 μερες εχω παρει το Α5 το dual και απλα ειναι τελειο....μπαταρια εδειξε καλα σημαδια αν και αρχη και σε γενικες γραμμες το κινητακι δειχνει πολυ τιμιο .... θα επανελθω μολις εχω καλυτερη αποψη...ΚΑΛΗ ΑΓΟΡΑ ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ ΚΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η τελευταια εκδοση που εχει παρει το κινητο?απο αποψη καμερας, ειναι ιδια με το j5 σε ποιοτητα κλπ?
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η τελευταια εκδοση που εχει παρει το κινητο?απο αποψη καμερας, ειναι ιδια με το j5 σε ποιοτητα κλπ?

 

5.0.2 Η κάμερα λογικά πρέπει να είναι η ίδια..Εξαιρετική πάντως.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως γινεται να καθαρισεις την μνήμη ; ειχα ενα s4 μινι και παταγα διαγραφη μνημης και εκανε. στο α5 πως ;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως γινεται να καθαρισεις την μνήμη ; ειχα ενα s4 μινι και παταγα διαγραφη μνημης και εκανε. στο α5 πως ;

 

Πάτησε το αριστερό πλήκτρο αφής , ....δες τί επιλογές σου βγάζει... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

σου κλεινει τα ενεργα προγραμματα μονο. αν πατησεις για να δεις την μνημη σου δειχνειδείχνει πόσο αλλα τιποτα αλλο
Link to comment
Share on other sites

παίδες είμαι κοντά να πάρω το dual σαν δώρο για την γυναίκα μου, μια βασική ερώτηση καθώς στο test του gsmarena διάβασα πως έχει πολύ αδύναμο ηχείο.. απο τα πιο χαμηλά..

εσείς χάνετε συχνά κλήσεις?

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

σου κλεινει τα ενεργα προγραμματα μονο. αν πατησεις για να δεις την μνημη σου δειχνειδείχνει πόσο αλλα τιποτα αλλο

 

Με την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού μας έχει έρθει η εφαρμογή έξυπνη διαχείριση..Είναι σαν clean Master,πολύ καλύτερη ομως..

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι 4.4.4 δεν μου εχει έρθει ακομα βεβαια ειναι το duos και φοβαμαι λιγο να το κανω μηπως και γινει κατι και μπλεξω μιας και δεν έχει εγγύηση απο την samsung γιατι δεν ειναι απο Ευρώπη.

 

οσο για τον φιλο που ρωτα το ηχειο οκ δεν ειναι για να σε ξεκουφαινει αλλ οκ μια χαρα ειναι. εγω τουλάχιστον που οδηγω συνεχεια και εχει φασαρια το ακουω μια χαρα. παρτι ειναι παρα πολυ καλο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο όντως δεν ειναι τόσο δυνατό όπως σε προηγούμενες συσκευές που είχα. Εντούτοις δεν χάνω κλήσεις εκτός αν οδηγώ και εχω Φούλ μουσική ... :lol::lol::lol:

Παρτο , ειναι καλό το κινητο ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...