Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση, που έχει ίσως απαντηθεί κατά περίπτωση, όμως θα ήθελα να μάθω ποια είναι η γενικότερη άποψη τώρα που πέρασε αρκετός καιρός χρήσης.

Σε Α5 που έχει ακόμα το Android 4.4, αξίζει να μπει το 5; Διορθώνει θέματα ή δημιουργεί νέα;

Το κινητό το χρησιμοποιεί άτομο που ζητάει σταθερότητα κυρίως (επαγγελματική χρήση) και μετά μπιχλιμπίδια.

 

Επίσης, αν μπει τελικά η έκδοση 5, να γίνει reset πρώτα, εφόσον είναι εφικτό, ή οι ρυθμίσεις και οι εφαρμογές μεταφέρονται χωρίς προβλήματα;

 

Και τέλος (ναι, δεν χρησιμοποιώ Android ο ίδιος για άλλο άτομο ρωτάω), πώς μπορώ να διαπιστώσω ότι έχουν αποθηκευτεί όλες οι επαφές στο gmail του κινητού πριν γίνει reset;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τέλος (ναι, δεν χρησιμοποιώ Android ο ίδιος για άλλο άτομο ρωτάω), πώς μπορώ να διαπιστώσω ότι έχουν αποθηκευτεί όλες οι επαφές στο gmail του κινητού πριν γίνει reset;

 

Μπαινεις απο αλλη συσκευη πχ υπολογιστη στο Google Contacts και βλεπεις αν οι επαφες σου ειναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερετε πως θα διαγραψω (αλλαξω)την εικονα (cover) του music player ?

Sony Ericsson Xperia Arc

Cyanogenmod 11 - android 4.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ :D

 

Αν υπάρχει ακόμα η λίστα, θα την ήθελα κι εγώ... Δεν ξέρω τι να απενεργοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει ακόμα η λίστα, θα την ήθελα κι εγώ... Δεν ξέρω τι να απενεργοποιήσω.

Δυστυχώς φίλε μου δεν έχω κάνει ακόμα κάτι γιατί δεν έχω βρει κάτι και δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια σημαντικη ερωτηση.

Ποση ωρα ενεργης οθονης (SOT) βγαζετε;

Ευχαριστω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια σημαντικη ερωτηση.

Ποση ωρα ενεργης οθονης (SOT) βγαζετε;

Ευχαριστω.

Τι εννοείς;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

Στις ρυθμισεις, μπαταρια πατας στην μπαρα της "οθονης" και σου λεει ποση ωρα ειναι ενεργη η οθονη απο την τελευταια φορτιση. Δηλαδη δειχνει ποσο χρησιμοποιησες το κινητο. Ο τροπος αυτος ειναι ο πιο αντικειμενικος τροπος να μετρησεις την αυτονομια της συσκευης καθως η οθονη ειναι ο πιο ενεργοβορος παραγοντας. Κι οχι να λεμε "εμενα μου κραταει 2 μερες, εμενα 1 μερα, εμενα 3,5 μερες".

Κι εγω αν το αφησω στο κομοδινο χωρις να το πιασω στα χερια μου θα βγαλει 1 εβδομαδα. Αρα το συμαντικο ειναι ο χρονος χρησης που το βλεπεις απο το SOT.

 

Αν εχεις 5 ωρες ενεργη οθονη (SOT=Screen On Time) στο 10% της μπαταριας τοτε ειναι καλο.

Πχ. εγω με LG G2 βγαζω μεσο ορο 6:30 ωρες.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160222/f5ab8d66c475550963a907f3dbdd6ae9.jpg

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις, μπαταρια πατας στην μπαρα της "οθονης" και σου λεει ποση ωρα ειναι ενεργη η οθονη απο την τελευταια φορτιση. Δηλαδη δειχνει ποσο χρησιμοποιησες το κινητο. Ο τροπος αυτος ειναι ο πιο αντικειμενικος τροπος να μετρησεις την αυτονομια της συσκευης καθως η οθονη ειναι ο πιο ενεργοβορος παραγοντας. Κι οχι να λεμε "εμενα μου κραταει 2 μερες, εμενα 1 μερα, εμενα 3,5 μερες".

Κι εγω αν το αφησω στο κομοδινο χωρις να το πιασω στα χερια μου θα βγαλει 1 εβδομαδα. Αρα το συμαντικο ειναι ο χρονος χρησης που το βλεπεις απο το SOT.

 

Αν εχεις 5 ωρες ενεργη οθονη (SOT=Screen On Time) στο 10% της μπαταριας τοτε ειναι καλο.

Πχ. εγω με LG G2 βγαζω μεσο ορο 6:30 ωρες.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160222/f5ab8d66c475550963a907f3dbdd6ae9.jpg

Αν εννοείς αυτό ορίστε

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160224/48c17cb17bcae6664fa894aad1abf3e5.jpg

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτό ορίστε

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160224/48c17cb17bcae6664fa894aad1abf3e5.jpg

Αυτο εννοω. Αλλα πιο ενδεικτικο θα ηταν να επαιρνες το screenshot στο 10% της μπαταριας.

 

Πως και δεν εχει τοση κινηση το τοπικ αυτο;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,κατοχος και εγω του Α5 εδω και 5 μηνες,τωρα τις τελευταιες μερες,κανα 2 με 3 φορες την μερα οποτε μπαινω απο το google chrome σε διαφορα σαητ,αθλητικα,πολιτικα,μου αλλαζει ξαφνικα η σελιδα και μου πεταει ενα <<το κινητο σας εχει 5 ιους>>,μετα παλι μια σελιδα με ενα και καλα προτινομενο αντι-βαριους να κατεβασω και ολα αυτα οχι σαν αναδυομενα παραθυρα,αλλα αντικαθιστουν το αρχικο.Εχω τρελαθει,το πιο παραξενο ειναι οτι εχω κατεβασει το αβαστ και το avg και κανενα απο τα 2 δεν μου λεει οτι υπαρχει καποιος ιος....Πως μπορω να απαλλαγω απο αυτα τα ενοχλητικα μηνυματα?Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,κατοχος και εγω του Α5 εδω και 5 μηνες,τωρα τις τελευταιες μερες,κανα 2 με 3 φορες την μερα οποτε μπαινω απο το google chrome σε διαφορα σαητ,αθλητικα,πολιτικα,μου αλλαζει ξαφνικα η σελιδα και μου πεταει ενα <<το κινητο σας εχει 5 ιους>>,μετα παλι μια σελιδα με ενα και καλα προτινομενο αντι-βαριους να κατεβασω και ολα αυτα οχι σαν αναδυομενα παραθυρα,αλλα αντικαθιστουν το αρχικο.Εχω τρελαθει,το πιο παραξενο ειναι οτι εχω κατεβασει το αβαστ και το avg και κανενα απο τα 2 δεν μου λεει οτι υπαρχει καποιος ιος....Πως μπορω να απαλλαγω απο αυτα τα ενοχλητικα μηνυματα?Ευχαριστω πολυ

 

Ειναι διαφημισεις που υπαρχουν στη σελιδα που επισκεπτεσαι. Εννοηται οτι ειναι μουφιά κι οτι δεν εχεις κανεναν ιο. Για να απαλαγεις απο αυτο και γενικα απο καθε ηδους διαφημιση, ειτε στον browser, ειτε στις εφαρμογες, πρεπει να γινεις root. Ή μπορεις να δοκιμασεις τον AdBlock Browser.

 

Τα αντιικα που εχεις βγαλτα. Δε χρειαζονται. Ισα ισα παραπανω ζημια σου κανουν καθηστερωντας τη συσκευη και τρωγοντας μπαταρια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Ποιά είναι τα σημαντικώτερα προβλήματα; Θυμάμαι όταν πρωτοβγήκε είχε πολλά καλά σχόλια και οι προδιαγραφές του ακόμη και τώρα είναι καλές και σε αρκετές περιπτώσεις ανταγωνιστικές.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια χαρα,,υπαρχει εφαρμογη, εκτος το noled, που να χρησιμοποιει το μπροστινο φλας για αναπαντητες η sms?

Μπροστινό φλας; :eek:

Καλησπέρα ,

 

Ποιά είναι τα σημαντικώτερα προβλήματα; Θυμάμαι όταν πρωτοβγήκε είχε πολλά καλά σχόλια και οι προδιαγραφές του ακόμη και τώρα είναι καλές και σε αρκετές περιπτώσεις ανταγωνιστικές.

Εγώ δεν έχω κάποιο παράπονο, είναι καλή συσκευή και πάνω από όλα πανέμορφη

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Ποιά είναι τα σημαντικώτερα προβλήματα; Θυμάμαι όταν πρωτοβγήκε είχε πολλά καλά σχόλια και οι προδιαγραφές του ακόμη και τώρα είναι καλές και σε αρκετές περιπτώσεις ανταγωνιστικές.

 

δεν εχει φλας η μπροστινη καμερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέο A5 και υπάρχει ένα θέμα με το wifi.σε αλλά συνδέεται, σε αλλά όχι.πχ σε καφετέρειες κτλ(είτε με κωδικό είτε free) δεν έχει θέμα μέχρι τώρα.σε 2-3 σπίτια υπάρχει θέμα.το βλέπει και δν συνδέεται ενώ ο κωδικός είναι σίγουρα σωστός.σε ένα σπίτι φίλου συνδέθηκε κανονικά. Στα σπίτια που δεν συνδέθηκε εχουν cyta. Το κινητό δεν είναι δικό μου, μεσολάβησα για την αγορά του όμως.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέο A5 και υπάρχει ένα θέμα με το wifi.σε αλλά συνδέεται, σε αλλά όχι.πχ σε καφετέρειες κτλ(είτε με κωδικό είτε free) δεν έχει θέμα μέχρι τώρα.σε 2-3 σπίτια υπάρχει θέμα.το βλέπει και δν συνδέεται ενώ ο κωδικός είναι σίγουρα σωστός.σε ένα σπίτι φίλου συνδέθηκε κανονικά. Στα σπίτια που δεν συνδέθηκε εχουν cyta. Το κινητό δεν είναι δικό μου, μεσολάβησα για την αγορά του όμως.

Βρήκες μόνο σου το γιατί δεν κάνει σύνδεση, όπου δε κάνει. Υπάρχει πρόβλημα με τη Cyta και όχι μόνο με το συγκεκριμένο κινητό, αλλά και με αρκετά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες μόνο σου το γιατί δεν κάνει σύνδεση, όπου δε κάνει. Υπάρχει πρόβλημα με τη Cyta και όχι μόνο με το συγκεκριμένο κινητό, αλλά και με αρκετά άλλα.

Ναι δεν διαφωνώ,ίσως φταίει αυτό, αλλα δεν το έχει κάνει μέχρι στιγμής με άλλο κινητό. Αλλά και πάλι, έχετε να προτείνεται κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Κατι πατησα στο πληκτολογιο καταλαθος ενω πληκτρολογουσα και πλεον τα μικρα γραμματα εμφανιζονται ολα τονισμενα, πως μπορω να το αναιρεσω;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...