Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά θα ήταν επίσης να ευχαριστείς τους ανθρώπους που προσπαθούν να σε βοηθήσουν. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει σε κάποιον. Όλοι το κάνουμε καλή τη θέληση και τίποτα παραπάνω.

Anyway, αν έκανες σωστά αυτό που σου είπα και δεν έφυγε το picasa, κάνε μαζί και τα παρακάτω. Πήγαινε στις ρυθμίσεις -εφαρμογές, βρες την συλλογή, πάτα επάνω της και επέλεξε εκκαθάριση δεδομένων. Κανε και μια επανεκκίνηση τη συσκευή και αν βλέπεις και πάλι το picasa , τότε σίγουρα κάτι κάνεις λάθος.

Με τη καλημέρα μου.

 

Καλημέρα ,εννοείται πως δεν εχω κατι προσωπικό μαζί σου ,και εννοείται πως κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να απαντήσει,αλλά νομιζω πως αν δεν ξερουμε κατι σωστά καλό θα είναι να μην γράφουμε...εκανα αυτα που μου λες και δεν εφυγε απο τα Αλμπουμ η εφαρμογή,επίσης στις εφαρμογές μου μεσα (ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ-ΕΓΙΝΕ ΛΗΨΗ) δεν εμφανίζετε πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όλες οι οδηγίες που σου δόθηκαν είναι σωστές! Αν εσύ δεν μπορείς να τις ακολουθήσεις τότε καλό είναι να μην γράφεις ότι είναι λάθος γιατί εκτίθεσαι.

Προφανώς δεν γνωρίζεις τα βασικά του Android διαφορετικά θα ήξερες πως η "Συλλογή" είναι εφαρμογή του συστήματος και τη βρίσκεις στη στήλη που λέει "Όλα" και όχι στη στήλη "Έγινε λήψη".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λιγό βοήθεια ζητησα οχι πόλεμο...χαχαχαχα

αν πατήσω ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ στην συλλογή δεν θα μου σβησει ολα τα αλμπουμ που υπάρχουν στην συλλογή;εγω θελω να σβήσω ΜΟΝΟ το αλμπουμ Picasa μέσα απο την συλλογή ,κανω οτι μου λετε αλλά δεν γίνετε τπτα...

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λιγό βοήθεια ζητησα οχι πόλεμο...χαχαχαχα

αν πατήσω ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ στην συλλογή δεν θα μου σβησει ολα τα αλμπουμ που υπάρχουν στην συλλογή;εγω θελω να σβήσω ΜΟΝΟ το αλμπουμ Picasa μέσα απο την συλλογή ,κανω οτι μου λετε αλλά δεν γίνετε τπτα...

 

Ok το έφτιαξα,σας ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εχει μια κοπελα το a5 και μου λεει πως ξαφνικα δε μπορει να στειλει μηνυματα, μπορει να δεχθει αλλα οχι να στειλει, της γραφει οτι η αποστολη απετυχε. Επειδη δεν το εχω στα χερια μου για να τσεκαρω, ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εχει μια κοπελα το a5 και μου λεει πως ξαφνικα δε μπορει να στειλει μηνυματα, μπορει να δεχθει αλλα οχι να στειλει, της γραφει οτι η αποστολη απετυχε. Επειδη δεν το εχω στα χερια μου για να τσεκαρω, ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

Δεν έχει κάρτα.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εχει μια κοπελα το a5 και μου λεει πως ξαφνικα δε μπορει να στειλει μηνυματα, μπορει να δεχθει αλλα οχι να στειλει, της γραφει οτι η αποστολη απετυχε. Επειδη δεν το εχω στα χερια μου για να τσεκαρω, ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

Έχει χρόνο στο κινητό της; Κλήσεις μπορεί να κάνει;

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάρτα.....

 

Χαχαχαχαχα. Ημουν σιγουρος πως καποιος θα το πει. Αλλα οχι, ειπαμε ειναι κοπελα, αλλα οχι κι ετσι. Ητανε καλο παντως!

 

Έχει χρόνο στο κινητό της; Κλήσεις μπορεί να κάνει;

 

Ναι εχει. Κλησεις κανονικα.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει. Κλησεις κανονικα.

Ας κάνει μια εκκαθάριση προσωρινής μνήμης στην εφαρμογή μηνυμάτων γι' αρχή μήπως και φτιάξει, διαφορετικά θα πρέπει να γίνει εκκαθάριση δεδομένων (θα τις διαγράψει όλα τα μυνήματα) και εναλλακτικά επικοινωνία με τον πάροχο μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα στη γραμμή της.

 

Να σε ενημερώσω επίσης ότι η ίδια ερώτηση που είχες υποβάλει στο τροποποιήσεις του s4, διαγράφηκε ως off topic και ως copy paste επαναλαμβανόμενη.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα. Ημουν σιγουρος πως καποιος θα το πει. Αλλα οχι, ειπαμε ειναι κοπελα, αλλα οχι κι ετσι. Ητανε καλο παντως!

 

 

 

Ναι εχει. Κλησεις κανονικα.

Μπορεί να έχει αγοράσει πακέτο κλήσεων και να μην έχει κάρτα για μνμ και απλά να το έχει ξεχάσει. Γενικά αν ήταν πρόβλημα του κινητού ή του πάροχου δεν θα μπορούσε ούτε να δεχτεί... Τώρα αν πάλι όντως έχει κάρτα ας κάνει ότι είπε το παιδί απο επάνω και βλέπει....

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο φίλε μου όπως το πήρα είναι φωτοβολιδα.Όλα γίνονται πολύ γρήγορα, δουλεύει υποδείγματικα μπορώ να πω!!

 

Μετα απο λίγες μέρες χρήσης με το "γλειφιτζούρι"..μπορώ να εχω άποψη :

 

-αυτή την "Διαγραφή" των ειδοποιήσεων ..την σκέφτηκαν πολύ για να την βάλουν απο κάτω ,και με μικρότερα fonts? :(

-ναι ..δεν εχει χάσει απο ταχύτητα , ανεπαίσθητη:happy: ίσως η διαφορά ..

-εχεις μια αίσθηση οτι το mobile σου είναι ακόμη για λίγο ζωντανό.. !!

ελπίζεις οτι ίσως και να ανέβεις ακόμη κλιμακα .. βλπ 5.1.1

-οι δικές σου:ninja: εφαρμογές δούλεψαν όλες !!

-Κερδίσαμε τους offline χάρτες του GoogleMaps ,δεν είναι και λίγο..

-Αυτη η "Έξυπνη Διαχείριση" μου άρεσει ολο και πιο πολυ ..μολις μου έβγαλε μνμ οτι μια εφαρμογή ...κάτι κάνει λαθος.. και μου σπαταλά τη μπαταρία .

-Δυστυχώς ΔΕΝ εγινε κάτι με τη ένταση ήχου :X του ..

-Το ίδιο - ίσως και το πιο σημαντικό- για μια ..πιο γρήγορη ρύθμιση της εστίασης του φακού .

 

(Πολλά + εγραψα !! ..επηρεάστηκα απο το Δωράκι της Samy που λάβαμε - πρώτη φορά - ,ναναι καλά ο φίλος που έγραψε τo link )

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο λίγες μέρες χρήσης με το "γλειφιτζούρι"..μπορώ να εχω άποψη :

 

-αυτή την "Διαγραφή" των ειδοποιήσεων ..την σκέφτηκαν πολύ για να την βάλουν απο κάτω ,και με μικρότερα fonts? :(

-ναι ..δεν εχει χάσει απο ταχύτητα , ανεπαίσθητη:happy: ίσως η διαφορά ..

-εχεις μια αίσθηση οτι το mobile σου είναι ακόμη για λίγο ζωντανό.. !!

ελπίζεις οτι ίσως και να ανέβεις ακόμη κλιμακα .. βλπ 5.1.1

-οι δικές σου:ninja: εφαρμογές δούλεψαν όλες !!

-Κερδίσαμε τους offline χάρτες του GoogleMaps ,δεν είναι και λίγο..

-Αυτη η "Έξυπνη Διαχείριση" μου άρεσει ολο και πιο πολυ ..μολις μου έβγαλε μνμ οτι μια εφαρμογή ...κάτι κάνει λαθος.. και μου σπαταλά τη μπαταρία .

-Δυστυχώς ΔΕΝ εγινε κάτι με τη ένταση ήχου :X του ..

-Το ίδιο - ίσως και το πιο σημαντικό- για μια ..πιο γρήγορη ρύθμιση της εστίασης του φακού .

 

(Πολλά + εγραψα !! ..επηρεάστηκα απο το Δωράκι της Samy που λάβαμε - πρώτη φορά - ,ναναι καλά ο φίλος που έγραψε τo link )

 

Μια χαρά είναι το τηλέφωνο γιαυτό και την επόμενη αναβάθμιση που θα βγει δεν την κάνω αν δεν βεβαιωθώ ότι είναι καλή.Για τους χάρτες που είπες δεν έχει να κάνει με το update αλλά έτσι κ αλλιώς από ότι λένε δεν δουλεύουν offline

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια πως κάνω ροοτ το α5?

επίσης παίρνει layers έτσι ή θέλει κάποιο tweak?

σε στοκ 5.1.1 αναφέρομαι.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το a5 έχει την επιλογή ανάμεσα σε 4 διαφορετικά themes μπορούμε να βρούμε και αλλά μέσω πχ του Samsung apps; Το ρωτάω γιατί δεν θέλω να βάλω κάποιο launcher
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι φυσικο το τηλεφωνο σε 6 ωρες αναμονης (νυχτα) με WiFi ανοιχτο να χανει 7% και με σχεδον 10 λεπτα στο χερι αλλο 3%;
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως είναι φυσιολογικό.και γιατί να έχουμε ανοιχτό WiFi;Ύστερα ανάλογα με τη φωτεινότητα της οθόνης κατεβαίνει η μπαταρία περισσότερο.Η οθόνη είναι υπεύθυνη για τη κατανάλωση του μεγαλύτερου ποσοστου της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Και τοτε πως αναφερουν μερικοι χρηστες αυτονομια κοντα στις 2 μερες;

Σιγουρα μολις κλεισει το WiFi η αυτονομια βελτιωνεται σημαντικα.

Οπως και να χει σχετικα με αλλα τηλεφωνα της κατηγορας του μου φαινεται οτι πασχει αρκετα στο θεμα της αυτονομιας και διαβαζω το ακρως αντιθετο και ψαχνω να βρω τι γινεται.

 

edit: 10% σε 2 και κατι ωρες με ελαχιστη χρηση μου φαινεται υπερβολικο.

Υπαρχει τροπος να ελεγξω την "υγεια" της μπαταριας αν ειναι να γινει χρηση εγγυησης.

 

Το τηλεφωνο δεν ειναι δικο μου το εχω στα χερια μου ακριβως για αυτο το λογο μιας και ο κατοχος του "βλεπει" το ιδιο υπερβολικη την καταναλωση.

Edited by cpt
Link to comment
Share on other sites

Και τοτε πως αναφερουν μερικοι χρηστες αυτονομια κοντα στις 2 μερες;

Σιγουρα μολις κλεισει το WiFi η αυτονομια βελτιωνεται σημαντικα.

Οπως και να χει σχετικα με αλλα τηλεφωνα της κατηγορας του μου φαινεται οτι πασχει αρκετα στο θεμα της αυτονομιας και διαβαζω το ακρως αντιθετο και ψαχνω να βρω τι γινεται.

 

edit: 10% σε 2 και κατι ωρες με ελαχιστη χρηση μου φαινεται υπερβολικο.

Υπαρχει τροπος να ελεγξω την "υγεια" της μπαταριας αν ειναι να γινει χρηση εγγυησης.

 

Το τηλεφωνο δεν ειναι δικο μου το εχω στα χερια μου ακριβως για αυτο το λογο μιας και ο κατοχος του "βλεπει" το ιδιο υπερβολικη την καταναλωση.

Καλημέρα ,εχω το τηλ εδω και 9 μήνες ,δεν μου έχει παρουσιάσει ποτε κατι τέτοιο,αν εχω τα παντα ανοικτα,και να παιζω και παιχνίδια μου κραταει μια μιση μερα ισως και παραπάνω.(παντα με ενεργοποιημένες την λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας και τον περιορισμο δεδομένων παρασκηνίου)αν της απενεργοποιήσω τοτε μου κρατάει μια μερα ....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...