Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια πως μπορω να απενεργοποιησω την αυξανομενη ενταση στις εισερχομενες κλησεις?

Εχω adroid 5

Σας ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σε ολους.Πηρα εχθες το α5 στην κοπελλα μου και αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Ενω απενεργοποιω το τ9 αυτο ξαναεμφανιζετσι οταν παω να γραψω μυνημα.Μπορει να βοηθησει καποιος;

 

Κλειστω και ξανα ανοιξε το κινητο και μετα βαλε το στο off και δεν θα ξανα ανοιξει. το ιδιο προβλημα ειχα!

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια πως μπορω να απενεργοποιησω την αυξανομενη ενταση στις εισερχομενες κλησεις?

Εχω adroid 5

Σας ευχαριστω!

 

To Disable Increasing Ring από το play store θα κάνει αυτό που θέλεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τίμιο για τα λεφτά του.

Το μεγάλο του πρόβλημα είναι ο Snapdragon 410, ο οποίος σε συνδυασμό με τον Adreno 306, θάβει το κινητό στα παιχνίδια και τις βαριές εφαρμογές.

Λίγο πιο ισχυρό και θα ήταν το απόλυτο vfm.

Ωχ φιλε!!! τωρα με σκότωσες!!!!!!:(

Ελεγα να αφήσω πλεον το S3 και να αγορασω το Α5 επειδή το S3 σερνοταν:( αλλα μετα από αυτό πρεπει να το σκεφτω πλεον πιο πολυ:worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση, αν δεν εχω wifi ή data πως μπορω να κανω ενημερωση μια εφαρμογη; μπορειτε να μου εξηγησετε ακριβως γιατι δεν το κατεχω πολυ καλα
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση, αν δεν εχω wifi ή data πως μπορω να κανω ενημερωση μια εφαρμογη; μπορειτε να μου εξηγησετε ακριβως γιατι δεν το κατεχω πολυ καλα

Αν δεν έχεις στη συσκευή σου το αρχείο εγκατάστασης της ενημερωμένης έκδοσης της εφαρμογής για να την εγκαταστήσεις δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Χωρίς ίντερνετ δεν γίνεται ως δια μαγείας να ενημερωθεί η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ φιλε!!! τωρα με σκότωσες!!!!!!:(

Ελεγα να αφήσω πλεον το S3 και να αγορασω το Α5 επειδή το S3 σερνοταν:( αλλα μετα από αυτό πρεπει να το σκεφτω πλεον πιο πολυ:worry:

 

επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ, τι εννοείς με το όρο βαριές εφαρμογές;

 

με ανοικτά messenger, facebook και viber σέρνεται;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις στη συσκευή σου το αρχείο εγκατάστασης της ενημερωμένης έκδοσης της εφαρμογής για να την εγκαταστήσεις δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Χωρίς ίντερνετ δεν γίνεται ως δια μαγείας να ενημερωθεί η εφαρμογή.

internet θα εχω, wifi k data δεν θα εχω. δεν μπορω να κατεβαζω στον υπολογιστη την αναβαθμιση με με usb να την περναω στο κιν?

Link to comment
Share on other sites

internet θα εχω, wifi k data δεν θα εχω. δεν μπορω να κατεβαζω στον υπολογιστη την αναβαθμιση με με usb να την περναω στο κιν?

Μπορείς, το θέμα είναι όπως προείπα το να βρεις το αρχείο εγκατάστασης της αναβαθμισμένης έκδοσης ώστε να το περάσεις στη συσκευή σου.

Δοκίμασε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ, τι εννοείς με το όρο βαριές εφαρμογές;

 

με ανοικτά messenger, facebook και viber σέρνεται;

 

Όχι παιδιά το τηλέφωνο είναι μια χαρά εννοείτε στις εφαρμογές που αναφέρεις και όχι μόνο..παίζει μια χαρά τα περισσότερα παιχνίδια,δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα κόλλημα..εξαιρετική κατασκευή,οθόνη και 2 πολύ καλές κάμερες!!Η Samsung ομολογουμενως έκανε πολύ καλή δουλειά με το συγκεκριμένο τηλέφωνο..

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο το εχω 3 μηνες. εχω παντα ανοιχτα viber fb messenger skype snapchat whatsapp mail. δεν εχει κολλησει ποτε. δεν μου εχει ζεσταθει ποτε. μια φορα μιλουσα σκυπε 45 λεπτα και ηταν κρυο απο την πισω μερια. Γρηγορο ειναι και η μπαταρια προσωπικα εμενα μου βγαζει 1d 10h περιπου.

Λιγο καλυτερη καμερα θα ηθελα την νυχτα. αλλα σε γενικες γραμμες η καμερα ειναι καλη.

Παιχνιδια δεν χω ασχοληθει δεν παιζω καθολου.

για 280ε που το πηρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας αν γινεται να αλλαξει η επιλογη απαντησης της κλησης απο το συρσιμο σε καποια αλλη επιλογη; Εχω κατεβασει μια εφαρμογη που το κανει αλλα επειδη εχω παρει και την θηκη για s view, δεν εμφανιζεται η επιλογη και στο s view... Για να γινω πιο κατανοητος, θελω να μπορω να απαντω στις κλησεις απλα πατωντας σταθερα την οθονη και οχι με το γνωστο συρσιμο προς τα δεξια και αν γινεται αυτο να το κανω και στην s view οθονη
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

'Έχει κανένας παρατηρήσει την συμπεριφορά του επεξεργαστή με 5.0.2?

 

Έχω το A500FU και παρατηρώ οτι ο επεξεργαστής μου δεν πάει κάτω από τα 800MHz. Υπάρχουν τουλάχιστον άλλες 3 βαθμίδες πριν τον deep sleep που δεν τις χρησιμοποιεί ποτέ !! (σε deep sleep μπαίνει κανονικά όταν η οθόνη είναι κλειστή).

 

Τις μετρήσεις τις κάνω με το CPU Spy και το PDA version που φοράει απο μαμά είναι το Σουηδικό A500FUXXU1BOE6 (AUT) αλλά τα ίδια έκανε και με την Πολωνική A500FUXXU1BOH3 (ΧΕΟ). Σε όλες τις περιπτώσεις ο governor είναι o default Interactive

 

Σας ευχαριστώ!

Edited by fostirop
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχετε παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα υπερθερμανσης? Μετα απο 15 λεπτη παρακολούθηση βίντεο στο youtube με ταυτόχρονη ενημέρωση 3 εφαρμογών απο το play store αρχισε να ζεσταίνεται αρκετά η οθόνη στο επάνω μέρος. Εριξα μια ματιά στην εφαρμογή cpu-z και η θερμοκρασία ήταν στους 68 βαθμούς. Το εχετε παρατηρήσει και στις δικές σας συσκευές ή μήπως δεν είναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχετε παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα υπερθερμανσης? Μετα απο 15 λεπτη παρακολούθηση βίντεο στο youtube με ταυτόχρονη ενημέρωση 3 εφαρμογών απο το play store αρχισε να ζεσταίνεται αρκετά η οθόνη στο επάνω μέρος. Εριξα μια ματιά στην εφαρμογή cpu-z και η θερμοκρασία ήταν στους 68 βαθμούς. Το εχετε παρατηρήσει και στις δικές σας συσκευές ή μήπως δεν είναι φυσιολογικό?

 

καλησπέρα φιλε μου και εμένα το ιδιο ακριβώς κάνει...σκεφτόμουν μηπως είναι ελλατωματικο αλλα βλεπω γίνετε και σε άλλους...

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο το εχω 3 μηνες. εχω παντα ανοιχτα viber fb messenger skype snapchat whatsapp mail. δεν εχει κολλησει ποτε. δεν μου εχει ζεσταθει ποτε. μια φορα μιλουσα σκυπε 45 λεπτα και ηταν κρυο απο την πισω μερια. Γρηγορο ειναι και η μπαταρια προσωπικα εμενα μου βγαζει 1d 10h περιπου.

Λιγο καλυτερη καμερα θα ηθελα την νυχτα. αλλα σε γενικες γραμμες η καμερα ειναι καλη.

Παιχνιδια δεν χω ασχοληθει δεν παιζω καθολου.

για 280ε που το πηρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

+1 και απο μενα.αξιζει παρα πολυ για τα χρηματα του.επειδη ημουν αναμεσα σε αυτο και το alpha που εχει μια φιλη.πρωτον της χαλασε μεσα στο μηνα το βυσμα της φορτισης και δευτερον μεγαλη διαφορα στις καμερες.+40ευρω πιο ακριβο εκεινο.τωρα για τους επεξεργαστες δεν μου κανει διαφορα ακομη τουλαχιστον.δεν μου εχει κολλησει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλε μου και εμένα το ιδιο ακριβώς κάνει...σκεφτόμουν μηπως είναι ελλατωματικο αλλα βλεπω γίνετε και σε άλλους...

 

Επειδή ειμαι μέσα στα χρονικά περιθώρια του DOA παίζει να μου το αλλάξουν λόγω υπερθέρμανσης ή δεν σε καλύπτει για αυτή την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλοι, ξέρει κανένας τι διαφορά εχεί του Α500F με το Α500FU με την επισήμανση EU που 'εχουν τα σκρουντζομάγαζα?? ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φιλοι, ξέρει κανένας τι διαφορά εχεί του Α500F με το Α500FU με την επισήμανση EU που 'εχουν τα σκρουντζομάγαζα?? ευχαριστώ!

 

Απλα επειδή ΠΟΛΛΑ σκρουτζομαγαζα φερνουν δικες τους εισαγωγες είναι εκτος ευρωπαικης ενωσης οποτε και εκτος ελληνικης εγγυησης.

Οποτε εάν σε χαλασει και δεν στο δεχθεί η ελληνικη αντ/πεια τοτε πολύ απλα...τον ηπιες..

Και μην μου αρχισει κανεις εδώ μεσα περι ευρωπαικης καλυψης και ΙΝΚΑ!!!! ΔΕΝ πρόκειται ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ να βρεις το δικιο σου λογο ότι το συγκεκριμενο ΙΜΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ περασμενο στην ευρωπαικη ενωση.:) οποτε οπου βλέπεις ΕU παρτο αλλιως σφυρα αδιαφορα!! Το φθηνο στο τελος το πληρωνεις χρυσαφι...ή αλλιως η εξυπναδα πληρωνετε!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...