Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι αίσθηση σου αφήνει φίλε μου...?

Μπαίνει-βγαίνει εύκολα σε τσέπες...? Ημέρες αναμονής για να την πάρεις στα χέρια σου..?

Φαίνεται όμορφη και σίγουρα διαφορετική.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

 

φιλε λεωνιδα ειναι αρκετα απαλη σαν αισθηση.σιγουρα το μεγαλωνει σαν συνολο αλλα και τη συσκευη δεν την λες και μικρη σαν μεγεθος , η θηκη σκετη ειναι παναλαφρη.εχει φαει κανα 2 τουμπες αλλα απλα δεν νιωθει.την παρηγγειλα απο amazon και εκανε 11 μερες.

δεν χρειαζεται ευχαριστιες γιατι και εγω απο τα παιδια ολα εδω μεσα εμαθα πολλα και σιγουρα θα μαθω περισοτερα στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία ειναι αλλα ειχα στο μυαλο μου καποια σαν αυτην:

 

http://m.ebay.com/itm/Fashion-Aluminum-Metal-Bumper-Frame-Case-Cover-For-ASUS-Zenfone-2-5-5-ZE551ML-/281751646255?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253Dc01e6311242c4406ac14995b29124b41%2526pid%253D100408%2526rk%253D2%2526rkt%253D12%2526sd%253D391119954241&_trksid=p2056116.c100408.m2460

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορυ αν εχει απαντηθει παραπανω αλλα Ποια ειναι η τελευταια εκδοση android που εχει ερθει ΟΤΑ σε ww εκδοση; Εμενα εχει την 5.0 και δεν βρισκει οταν ψαχνω νεοτερη εκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ειναι αλλα ειχα στο μυαλο μου καποια σαν αυτην:

 

http://m.ebay.com/itm/Fashion-Aluminum-Metal-Bumper-Frame-Case-Cover-For-ASUS-Zenfone-2-5-5-ZE551ML-/281751646255?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253Dc01e6311242c4406ac14995b29124b41%2526pid%253D100408%2526rk%253D2%2526rkt%253D12%2526sd%253D391119954241&_trksid=p2056116.c100408.m2460

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σορυ αν εχει απαντηθει παραπανω αλλα Ποια ειναι η τελευταια εκδοση android που εχει ερθει ΟΤΑ σε ww εκδοση; Εμενα εχει την 5.0 και δεν βρισκει οταν ψαχνω νεοτερη εκδοση...

 

Με κίνδυνο να μην θυμάμαι καλά, η θήκη αυτή δεν είχε αφήσει καλά σχόλια, την καλοκοίταζα όταν είχε πρωτοβγεί το zenfone 2 και στο xda οι χρηστες δεν ήταν ευχαριστημένοι... Υπάρχει περίπτωση να κάνω και λάθος και απλός να μοιάζουν...

 

Όλοι την 5 έκδοση android έχουμε, εν ανανμονή Ιούνιο για την 6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω τίποτα για να αυξήσω τη διάρκεια της μπαταρίας (μοντέλο 1.8 4gb) γιατί βαρέθηκα να το φορτιζω 2 φορές τη μέρα. Έχω περασμένη την τελευταία ww ρομ και θεωρητικά heavy user. (Internet, Facebook, βλέπω ταινίες, σίριαλ,download,email,office,miracast,games, κτλ) μέγιστη διάρκεια 4 ώρες ενώ με παλιότερη συσκευή 4 ώρες παραπάνω. Στις παλιότερες αναρτήσεις δε βρήκα λύση. Είδα ότι κάποιοι heavy user έχουν μεγαλύτερη διάρκεια ζωής. Χρησιμοποιώ quick charger και φοβάμαι πως με το ρυθμό των φορτισεων θα χρειαστεί να αλλάξω μπαταρία (συσκευή 8 μηνών). Είναι φυσιολογική η κατάσταση ή μπορώ να κάνω τίποτα παραπάνω;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι... Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι.η παλιότερη συσκευή πιθανολογώ να είχε κατώτερο hardware πχ ανάλυση οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Είστε ευχαριστημένοι με το "καιρό" της Asus;

Δεν θα έλεγα ότι είναι και το ποιο ακριβές... Έφτασα στο σημείο να το απενεργοποιήσω. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην εμφανίζεται η ώρα στην οθόνη κλειδώματος. Άρα, πώς βάζουμε ρολόι στη οθόνη κλειδώματος; Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το weather & clock widget απο το playstore. Ειναι πολύ όμορφο κ εχει επειρες παραμετροποιήσεις...

 

 

 

Είστε ευχαριστημένοι με το "καιρό" της Asus;

Δεν θα έλεγα ότι είναι και το ποιο ακριβές... Έφτασα στο σημείο να το απενεργοποιήσω. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην εμφανίζεται η ώρα στην οθόνη κλειδώματος. Άρα, πώς βάζουμε ρολόι στη οθόνη κλειδώματος; Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι... Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι.η παλιότερη συσκευή πιθανολογώ να είχε κατώτερο hardware πχ ανάλυση οθόνης

 

Όντως ήταν κατώτερης ανάλυσης αλλά απροβληματιστη (windows phone).συγκριτικά τα windows phone με τα android απο προσωπική εμπειρία έχουν πολυ καλύτερο λειτουργικό απο την άποψη ότι η μπαταρία αντέχει περισσότερο και ότι σε λίγη ραμ λειτουργεί χωρίς lag θα έλεγα πως το 1gb ram του windows αντιστοιχεί στα 2 μπορεί και 3 gb του android. Μοναδικό μείον οι εφαρμογές απο άποψης ποσότητας, υποστήριξης και συνδεσιμότητας με wearable. Δηλαδή απο μπαταρία αυτο είναι το ταβάνι στο ZenFone 2;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μόνο εγώ έχω τέτοιο πρόβλημα με τη μπαταρία; Ούτε καν 3 ώρες οθόνης δε μου βγάζει!

 

Βλέπω 60% - 80% κατανάλωση Android, είναι φυσιολογικό ή μόνο εγώ το παθαίνω; Έχω δει ακόμα και 120%!

 

Να σημειώσω ότι του είχα περάσει ROM πριν μερικούς μήνες μήπως και στρώσει η μπαταρία αλλά την έβγαλα και είμαι με την τελευταία stock WW έκδοση. Αυτό με τη μπαταρία συνέβαινε από όταν το αγόρασα. Βέβαια δε θυμάμαι αν το έκανε με την CN έκδοση που είχε όταν ήρθε μιας και το γύρισα σε WW μέσα στις πρώτες μέρες.

Edited by antonis995
Link to comment
Share on other sites

Κάνε clear cache. Αν δεν έκανες, καλό είναι να κάνεις και hard reset.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει παρουσιαστει και σε καποιον αλλο. Προχτες σταματησε η θεση sim1 να αναγνωριζει την καρτα. Μαζι και το gps. Χθες σταματησε και η sim2. Θα παρω το service αυριο αλλα γνωριζει κανεις τι μπορει να επαθε? Δεν ειναι ουτε ρουταρισμενο ουτε τπτ, εκανα και επαναφορα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει παρουσιαστει και σε καποιον αλλο. Προχτες σταματησε η θεση sim1 να αναγνωριζει την καρτα. Μαζι και το gps. Χθες σταματησε και η sim2. Θα παρω το service αυριο αλλα γνωριζει κανεις τι μπορει να επαθε? Δεν ειναι ουτε ρουταρισμενο ουτε τπτ, εκανα και επαναφορα...

 

Ειναι η κινεζική έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει παρουσιαστει και σε καποιον αλλο. Προχτες σταματησε η θεση sim1 να αναγνωριζει την καρτα. Μαζι και το gps. Χθες σταματησε και η sim2. Θα παρω το service αυριο αλλα γνωριζει κανεις τι μπορει να επαθε? Δεν ειναι ουτε ρουταρισμενο ουτε τπτ, εκανα και επαναφορα...

δοκιμασες τις σιμ σου σε αλλη συσκευη και επισης να δοκιμασεις αλλες σιμ που σιγουρα δουλευουν, στην συσκευή σου;

Link to comment
Share on other sites

Καλη σαρακοστη παλικαρια μου.

Σημερα μπηκα fbook απο crhome και κανοντας κλικ να διαβασω καποιο αρθρο

Αρχισε να μου ανοιγουν διαφορα παραθυρα απο μονα τους.

Γινεται χαμος ανοιγουν και κλεινουν προγραμματα απο μονα τους παει ρυθμισεις απο μονο του

Και γενικα κανει σαν τρελλο.

Καμια ιδεα πως να το φτιαξω?

Με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν εφτιαξε μετα απο λιγο παλι τα ιδια.

Το εχει παθει κανενας ?

Link to comment
Share on other sites

Καλη σαρακοστη παλικαρια μου.

Σημερα μπηκα fbook απο crhome και κανοντας κλικ να διαβασω καποιο αρθρο

Αρχισε να μου ανοιγουν διαφορα παραθυρα απο μονα τους.

Γινεται χαμος ανοιγουν και κλεινουν προγραμματα απο μονα τους παει ρυθμισεις απο μονο του

Και γενικα κανει σαν τρελλο.

Καμια ιδεα πως να το φτιαξω?

Με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν εφτιαξε μετα απο λιγο παλι τα ιδια.

Το εχει παθει κανενας ?

http://www.asus.com/zentalk/forum.php?mod=viewthread&tid=23143

ακολουθησε τον παραπανω οδηγο και τρεξε το τεστ για το touchscreen...

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες τις σιμ σου σε αλλη συσκευη και επισης να δοκιμασεις αλλες σιμ που σιγουρα δουλευουν, στην συσκευή σου;

Η sim μου παιζει στο παλιο lg g.

Δοκίμασα αλλες sim, δεν βλεπει καμια και πουθενά.

Δεν ειναι η κινέζικη αλλά η ww αγορασμένη από amazon.it. Παιζει να εχω προβλημα με το service της asus ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

Η sim μου παιζει στο παλιο lg g.

Δοκίμασα αλλες sim, δεν βλεπει καμια και πουθενά.

Δεν ειναι η κινέζικη αλλά η ww αγορασμένη από amazon.it. Παιζει να εχω προβλημα με το service της asus ελλαδα;

οχι δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Οποιοδηποτε κινητό αγορασμένο από ευρωπαϊκή ένωση, εφόσον πουλιέται επισημα και στην ελλάδα, ισχυει κανονικά η εγγυηση. το gps σιγουρα δεν δουλευει; δοκιμασες καποιο εργαλειο απο το playstore για να το τεσταρεις; συμβουλη: εχε το κινητό συνδεμενο με wifi σε ανοιχτο χωρο καθως τρέχει το gps για να χρησιμοποιησει το a-gps.

Link to comment
Share on other sites

http://www.asus.com/zentalk/forum.php?mod=viewthread&tid=23143

ακολουθησε τον παραπανω οδηγο και τρεξε το τεστ για το touchscreen...

 

ολα ειναι οκ.Δεν ειναι απο εκει το προβλημα

ευχαριστω για την βοηθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Οποιοδηποτε κινητό αγορασμένο από ευρωπαϊκή ένωση, εφόσον πουλιέται επισημα και στην ελλάδα, ισχυει κανονικά η εγγυηση. το gps σιγουρα δεν δουλευει; δοκιμασες καποιο εργαλειο απο το playstore για να το τεσταρεις; συμβουλη: εχε το κινητό συνδεμενο με wifi σε ανοιχτο χωρο καθως τρέχει το gps για να χρησιμοποιησει το a-gps.

 

Thanks. Το ειχα συνδεδεμενο και με wifi και με 3g απο αλλο κινητο αλλα ενω κλειδωνε το σημα (στο google maps) δεν μπορουσε να κανει refresh την θεση. Στο here maps δεν μπορουσε να κλειδωσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει παρουσιαστει και σε καποιον αλλο. Προχτες σταματησε η θεση sim1 να αναγνωριζει την καρτα. Μαζι και το gps. Χθες σταματησε και η sim2. Θα παρω το service αυριο αλλα γνωριζει κανεις τι μπορει να επαθε? Δεν ειναι ουτε ρουταρισμενο ουτε τπτ, εκανα και επαναφορα...

Εχω την κινεζική έκδοση. Σε μένα το κάνει αυτο συχνά-πυκνα μονο με την sim1 αλλά μετα απο καμία 10ρια προσπάθειες συνδέεται στο δίκτυο (wind). Το gps και η sim2 δεν παρουσίασαν προβλημα.

Το παρουσιάζει το πρόβλημα μονο Εάν ανοίξω το κινητό από σβηστό ή με επανεκκίνηση και όχι πάντα....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160317/0a12e4c5d44c9d8e8993cdaab1ddfac5.jpg

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

Θεμιτο θα ήταν πριν το πας για επισκευή, να προσπαθησεις να περασεις την ρομ με καθαρό install και ολα τα wipes, και όχι μονο ενα hard reset. ειναι απο τα πρώτα που δοκιμάζουν για να εισαι 100% σιγουρος οτι δεν ειναι software based το προβλημα σου.
Link to comment
Share on other sites

To κινητό μου έχει προεγκατεστημένη μία εφαρμογή για να ελευθερώνει μνήμη και να το επιταχύνει "Ισχύς & Ώθηση" με ένα μπλε πινελάκι.. Να το χρησιμοποιώ κανει τίποτα? Οσες φορες το έχω πατήσει λέει ότι ελευθερώθηκε κάποια μνήμη άλλα δεν έχω παρατηρήσει κάτι..
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε μικρή αναβάθμιση σημερα... (20mb περίπου) την πέρασα αλλά δεν είδα changelog, αν το έχει κάποιος εύκαιρο ας το ποστάρει
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε μικρή αναβάθμιση σημερα... (20mb περίπου) την πέρασα αλλά δεν είδα changelog, αν το έχει κάποιος εύκαιρο ας το ποστάρει

 

"fixed internal storage abnormal issue"

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...