Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το v10 την έχει πάρει από τέλη Μάρτιου μέσω lg bridge απλά αναβάθμιση όχι με φλαραρισματα κτλ . ΟΤΑ ήρθε πριν καμία δεκαριά μέρες

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτό με την lg δεν το χω ξαναδεί αλλού κ εξηγούμαι.

Ολες οι εταιρίες δινουν το update 1α στις unlocked συσκευές κ μετα στους carriers.δεν ειχα αλλη φορα lg κ μου κανει κακη εντύπωση αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο άσχετο μου μπήκε σε bootloop

Είχα δοκιμάσει να βάλω το dolby atmos, κάτι δεν πήγε καλά εκεί (σα να απενεργοποιήθηκε η SIM) και το έβγαλα (θεωρητικά) με flashfire πάλι

Μετά έβαλα xposed όλα καλά

Και τέλος έβαλα και το betterbatterystats σαν zip, ενώ είχα ήδη μια έκδοση apk, αλλά δεν έπαιρνε τα απαραίτητα δικαιώματα για κάποιο λόγο και πάλι δεν άλλαξε κάτι

Επιχείρησα να το κάνω uninstall πάλι από flashfire και το κινητό κατέληξε σε μαύρη οθόνη μόνιμα

Μετά το reboot έβγαλα το apk και ξαναέβαλα την τελευταία έκδοση και όλα φαινόντουσαν οκ

 

Ξαφνικά στο άσχετο μου μπήκε σε bootloop ενώ μίλαγα στο τηλ και μετά από αρκετά restart σταμάτησε

Τώρα αν το κάνω restart κατά μεγάλη πιθανότητα μπαίνει σε bootloop και πάλι σε κάποια φάση μετά από αρκετά restart σταματάει

Σε μια φάση μου έκανε optimize apps πάλι σε κάποιο reboot, χωρίς προφανή λόγο

Στο μεταξύ μετά την εγκατάσταση του xposed αυξήθηκε αρκετά στο boot time το χρονικό σημείο που φάινεται το σήμα της LG κι επίσης φαίνεται και με χαμηλή φωτεινότητα κάπως εκεί.

Όσοι έχετε βάλει xposed έτσι είναι και σ'εσάς;

 

Και το notification led μπορεί να έχει άσχετο χρώμα, ή μπορεί να είναι αναμμένο χωρίς λόγο

Και φυσικά μπορεί να κάνει και reboot μόνο του ξαφνικά

Σε μια φάση μπήκε σε firmware update mode μόνο του :P

Δοκίμασα wipe dalvik cache, δεν φαίνεται να άλλαξε κάτι

 

Να ξαναφλασάρω από την αρχή τη rom (15c) ή υπάρχει και κάτι άλλο που δεν έχω σκεφτεί;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο άσχετο μου μπήκε σε bootloop

Είχα δοκιμάσει να βάλω το dolby atmos, κάτι δεν πήγε καλά εκεί (σα να απενεργοποιήθηκε η SIM) και το έβγαλα (θεωρητικά) με flashfire πάλι

Μετά έβαλα xposed όλα καλά

Και τέλος έβαλα και το betterbatterystats σαν zip, ενώ είχα ήδη μια έκδοση apk, αλλά δεν έπαιρνε τα απαραίτητα δικαιώματα για κάποιο λόγο και πάλι δεν άλλαξε κάτι

Επιχείρησα να το κάνω uninstall πάλι από flashfire και το κινητό κατέληξε σε μαύρη οθόνη μόνιμα

Μετά το reboot έβγαλα το apk και ξαναέβαλα την τελευταία έκδοση και όλα φαινόντουσαν οκ

 

Ξαφνικά στο άσχετο μου μπήκε σε bootloop ενώ μίλαγα στο τηλ και μετά από αρκετά restart σταμάτησε

Τώρα αν το κάνω restart κατά μεγάλη πιθανότητα μπαίνει σε bootloop και πάλι σε κάποια φάση μετά από αρκετά restart σταματάει

Σε μια φάση μου έκανε optimize apps πάλι σε κάποιο reboot, χωρίς προφανή λόγο

Στο μεταξύ μετά την εγκατάσταση του xposed αυξήθηκε αρκετά στο boot time το χρονικό σημείο που φάινεται το σήμα της LG κι επίσης φαίνεται και με χαμηλή φωτεινότητα κάπως εκεί.

Όσοι έχετε βάλει xposed έτσι είναι και σ'εσάς;

 

Και το notification led μπορεί να έχει άσχετο χρώμα, ή μπορεί να είναι αναμμένο χωρίς λόγο

Και φυσικά μπορεί να κάνει και reboot μόνο του ξαφνικά

Σε μια φάση μπήκε σε firmware update mode μόνο του :P

Δοκίμασα wipe dalvik cache, δεν φαίνεται να άλλαξε κάτι

 

Να ξαναφλασάρω από την αρχή τη rom (15c) ή υπάρχει και κάτι άλλο που δεν έχω σκεφτεί;

Κάτι σε όλα αυτά που έκανες δεν πήγε καλά, αλλά δε μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς.

Δεν αυξάνεται ο χρόνος του boot time με το xposed ούτε αλλάζει η φωτεινότητα στο logo της lg.

 

Δε βλέπω να μπορείς να κάνεις κάτι άλλο απ'το να ξαναφλασάρεις την rom.

Ενημέρωσέ μας...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το v10 την έχει πάρει από τέλη Μάρτιου μέσω lg bridge απλά αναβάθμιση όχι με φλαραρισματα κτλ . ΟΤΑ ήρθε πριν καμία δεκαριά μέρες

Στο v10 ηρθε η αναβαθμιση σε ota μετα απο 4 μηνες απο τοτε που εγινε διαθεσιμη.μακαρι να μην ισχυσει και στο flex 2 αυτο και να δωθει νωριτερα.

Link to comment
Share on other sites

Στο v10 ηρθε η αναβαθμιση σε ota μετα απο 4 μηνες απο τοτε που εγινε διαθεσιμη.μακαρι να μην ισχυσει και στο flex 2 αυτο και να δωθει νωριτερα.

Κατι ακομα απο 2.5 ωρες sot σε lollipop αυξηθηκε στα 4 στο mm αποτι λενε!!!!!!ισχυει αυτο το νουμερο?

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα απο 2.5 ωρες sot σε lollipop αυξηθηκε στα 4 στο mm αποτι λενε!!!!!!ισχυει αυτο το νουμερο?

 

Ποιος έχει 2.5 ώρες sot σε lollipop ? Γιατί γράφετε πράγματα που δεν ισχύουν... 4 ώρες το λιγότερο έχω με υπόλοιπο 25-30%

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει 2.5 ώρες sot σε lollipop ?

Εγώ για παράδειγμα

Και οι περισσότεροι χωρίς xposed σίγουρα

όχι πως με xposed πάει στις 4+, αλλά μπορείς να μειώσεις σημαντικά το drain και το όποιο battery capacity να το καταναλώσεις περισσότερο σε SOT

Οπότε μια χαρά πράγματα που ισχύουν γράφουμε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για παράδειγμα

Και οι περισσότεροι χωρίς xposed σίγουρα

όχι πως με xposed πάει στις 4+, αλλά μπορείς να μειώσεις σημαντικά το drain και το όποιο battery capacity να το καταναλώσεις περισσότερο σε SOT

Οπότε μια χαρά πράγματα που ισχύουν γράφουμε

 

Μιλάω πάντα για μαμά όχι πειραγμένο κτλπ. Δλδ με xposed θα πάει 6+ το δικό μ ??

Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου δεν ξέρω που θα πάει, δεν ξέρω τι χρήση κάνεις κτλ.

και σίγουρα δεν θα ήθελα να γράψω πράγματα που μπορεί να μην ισχύουν :p

 

Για μαμά lollipop πάντως 2,5 ώρες SOT μια χαρά ισχύει

να μην πω ότι ώρες ώρες μπορεί να φαντάζει και λίγο αισιόδοξο :P

Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου δεν ξέρω που θα πάει, δεν ξέρω τι χρήση κάνεις κτλ.

και σίγουρα δεν θα ήθελα να γράψω πράγματα που μπορεί να μην ισχύουν :p

 

Για μαμά lollipop πάντως 2,5 ώρες SOT μια χαρά ισχύει

να μην πω ότι ώρες ώρες μπορεί να φαντάζει και λίγο αισιόδοξο :P

 

Wifi όλη μέρα, messenger και κλήσεις... Παιχνίδια σπάνια. Γιατί δεν με αφήνει να ανεβάσω συνημμένο ? μου βγάζει αυτό (Exceeds forum quota) ενώ η φώτο είναι 150 kb

Link to comment
Share on other sites

Φιλε rickdangerous εχω διαβασει ολο το θεμα προσφατα και μονο εσυ εχεις τετοιο θεμα με την μπαταρια. Με ενδιαφερει παντως να μαθω τι ρυθμισεις εχει ο R_TZAS. Θα ποσταρω και εγω πιο αναλυτικα, μιας και ειμαι στις πρωτες φορτισεις, παντως μεχρι στιγμης στη χειροτερη βλεπω 3,5 ωρες sot.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω την ίδια αυτονομία με τον Rickdangerous. Αλλά με τα πάντα ανοιχτά όλη μέρα, BT, 4G, Wifi, συγχρονισμούς push, και μόνιμα συνδεδεμένο bluetooth headset και smartwatch. Δεν μου αρέσει να μπαίνω στη λογική να κόβω λειτουργικότητα για λόγους αυτονομίας.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

πριν το κάνω root και εγώ είχα από 2 μέχρι 2 1/2 ώρες, όταν το ...πείραξα άλλαξε πλέον και είμαι στις 3 μέχρι 4 ώρες, έχω τα πάντα ανοιχτά εκτος από BT
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω την ίδια αυτονομία με τον Rickdangerous. Αλλά με τα πάντα ανοιχτά όλη μέρα, BT, 4G, Wifi, συγχρονισμούς push, και μόνιμα συνδεδεμένο bluetooth headset και smartwatch. Δεν μου αρέσει να μπαίνω στη λογική να κόβω λειτουργικότητα για λόγους αυτονομίας.

Έτσι, ακριβώς. +GPS εγώ :p

Εννοείται τα πάντα ανοιχτά, αλλιώς τι συζητάμε;

 

Φιλε rickdangerous εχω διαβασει ολο το θεμα προσφατα και μονο εσυ εχεις τετοιο θεμα με την μπαταρια. Με ενδιαφερει παντως να μαθω τι ρυθμισεις εχει ο R_TZAS. Θα ποσταρω και εγω πιο αναλυτικα, μιας και ειμαι στις πρωτες φορτισεις, παντως μεχρι στιγμης στη χειροτερη βλεπω 3,5 ωρες sot.

Αυτό που δεν έχεις αντιληφθεί ακόμα είναι ότι δεν έχω κάποιο θέμα, αυτή είναι η αυτονομία του κινητού :P

Και πολλοί άλλοι το έχουν γράψει και το ξαναγράφουν και τώρα εδώ και αν κάνεις μια βόλτα από xda, θα δεις ότι είναι το στάνταρ οι 2,5 ώρες SOT αυτής της συσκευής

Τις περισσότερες φορές ήμουν κοντά στο 2ωρο πιο πολύ

Βάλε καμια εφαμογή, δούλεψε το μερικές μέρες και θα έρθεις κι εσύ στο club :P

 

 

Τώρα με ένα ελαφρύ "πείραγμα" με xposed που δοκιμάζω, βλέπω ότι μπορεί να φτάσω τις 3 ώρες και κάτι

Οι 4 μου φαίνονται μακρινές, γιατί με το "πείραγμα" όπως είπα και πριν, ουσιαστικά το drain βελτιώνω εκεί που είχα ~5%/hr πχ., τώρα έχω ~0.6%/hr

Όταν ανοίγει η οθόνη, αρχίζει και φεύγει το ζουμί πάλι, αυτό δεν ξέρω πόσο μπορεί να βελτιωθεί

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τα πάντα ανοιχτά εκτός απο bt, τις 4 ώρες sot τις πιάνω μέσα στο νερό, μαμά ρουτ και δεν έχω πειράξει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Το ξέχασα το GPS! Και αυτό ανοιχτό, στην υψηλή ακρίβεια.

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Οριστε, ο johnnie21 με τα παντα ανοικτα πιανει 4 ωρες, αρα το 2,5 δεν ειναι στανταρ. Στο παρον θεμα οι περισσοτεροι λενε για 3,5-4 ωρες sot. Εγω πιστευω οτι μια μεγαλυτερη αναλυση θα λυσει το γριφο. Βγαλτε screenshots τις πιο δαπανηρες εφαρμογες στη χρηση μπαταριας και θα τη βρουμε την ακρη. Φιλε rickdangerous, αν το πλακωσεις στο σερφαρισμα κλπ μονοκοπανια, οπως τοχεις ετσι ολα ανοικτα, θα σου ψοφισει σε 2,5 ωρες? Ποσες μερες βγαζεις γενικα? Μηπως κανεις πολλες κλησεις?

Και ερωτηση προς ολους, το φορτιζετε μεχρι το 100% ή το αφηνετε παραπανω? Εχω διαβασει εδω οτι οταν το αφηνουμε παραπανω παει καλυτερα. Συγκεκριμενα αργει να πεσει απο το 100% στο 99%. Εγω που το φορτιζω ετσι αυτο παρατηρω παντως. Αλλη ερωτηση, τη φωτεινοτητα πως την εχετε ρυθμισει? Εγω καρφωτη στο 90%. Εχετε απενεργοποιησει τον αυτοματο συγρονισμο στους λογαριασμους οπως και την αυτοματη ενημερωση εφαρμογων?

 

edit: To εχω ηδη φορτωσει με 18 εφαρμογες απο την πρωτη μερα.

Edited by omnian
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τα πάντα ανοιχτά εκτός απο bt, τις 4 ώρες sot τις πιάνω μέσα στο νερό, μαμά ρουτ και δεν έχω πειράξει τίποτα

 

Οριστε, ο johnnie21 με τα παντα ανοικτα πιανει 4 ωρες, αρα το 2,5 δεν ειναι στανταρ. Στο παρον θεμα οι περισσοτεροι λενε για 3,5-4 ωρες sot. Εγω πιστευω οτι μια μεγαλυτερη αναλυση θα λυσει το γριφο. Βγαλτε screenshots τις πιο δαπανηρες εφαρμογες στη χρηση μπαταριας και θα τη βρουμε την ακρη. Φιλε rickdangerous, αν το πλακωσεις στο σερφαρισμα κλπ μονοκοπανια, οπως τοχεις ετσι ολα ανοικτα, θα σου ψοφισει σε 2,5 ωρες? Ποσες μερες βγαζεις γενικα? Μηπως κανεις πολλες κλησεις?

Και ερωτηση προς ολους, το φορτιζετε μεχρι το 100% ή το αφηνετε παραπανω? Εχω διαβασει εδω οτι οταν το αφηνουμε παραπανω παει καλυτερα. Συγκεκριμενα αργει να πεσει απο το 100% στο 99%. Εγω που το φορτιζω ετσι αυτο παρατηρω παντως. Αλλη ερωτηση, τη φωτεινοτητα πως την εχετε ρυθμισει? Εγω καρφωτη στο 90%. Εχετε απενεργοποιησει τον αυτοματο συγρονισμο στους λογαριασμους οπως και την αυτοματη ενημερωση εφαρμογων?

 

edit: To εχω ηδη φορτωσει με 18 εφαρμογες απο την πρωτη μερα.

Επειδη μερικοι μπερδευεστε, αλλο τα παντα ανοιχτα και κοιταμε για 4 ωρες την οθονη και αλλο κανονικη χρηση, δλδ να κανεις τα παντα σε μια κανονικη μερα, την περασμενη βδομαδα ημουν διακοπες, ειχα 3μιση ωρες sot και ημουν στο 40%.... τι εκανα? τιποτα, ανοιγα που και που το tapatalk, εβλεπα τι ωρα ειναι και εβγαλα 5-10 φωτος, οταν ομως το εχω σε νορμαλ χρηση, δλδ tapatalk, ομιλια, mail κανα 20λεπτο πλοηγηση και δεν ξερω τι αλλο θα χρειαστω, πανω απο 3 με μαξιμουμ 4 ωρες (σπανιοτατα το δευτερο) δεν βγαζει, το εχω ρουτ, αλλαγμενο thermal και με το xkernel manager εχω αλλαξει τα gov profiles (και εχω δοκιμασει αρκετα).

φωτεινοτητα με το LUX Dash ελεγχομενη, 2 λογαριασμοι για συγχρονισμο, κλησεις γυρω στο 45λεπτο και φορτιση ολο το βραδυ.

 

ΥΓ οσο για τις εφαρμογες... που φορτωσες.... εχω αυτην την στιγμη πανω απο 100....οποτε ...

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πραγμα λεμε γιατι εγω προτεινα στον rickdangerous να το ΠΛΑΚΩΣΕΙ στο σερφαρισμα κλπ και οχι να κοιταει απλα την οθονη. Εσυ με την ιδια χρηση μεσα σε μια μερα χωρις ρουτ εβγαζες μονο 2 με 2,5 ωρες? Μηπως σου ξεφυγε κατι? Εμπαινε σε αδρανεια σωστα? Μηπως ειχες κανενα θεμα με τις υπηρεσιες Google play που για ενα φεγγαρι κρατουσαν "ξυπνιες" πολλες συσκευες? Επρεπε να ριξεις εδω screenshots προτου βγαλεις αρνητικο συμπερασμα για την αυτονομια, μπορει να βρισκοταν η λυση.
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα θεμα με το deep sleep δεν εβγαζε ουτε 2 ωρες, ηταν κοντα στην μιαμιση ωρα, τις 2μιση τις εβγαλε αφου το εφερα στα νορμαλ του με απενεργοποιημενο το sync της google.

αν πας πιο πισω στο τοπικ θα δεις τις αναφορες μου και τα screenshot

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά για μένα το κινητό έχει μια χαρά αυτονομία. Ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση της συσκευής, δεν μπορεί να πει κανείς πώς η αυτονομία της συσκευής είναι 2.5 ώρες SOT γιατί με αυτό το τρόπο επηρεάζει τους υποψήφιους αγοραστές και βλέποντας τέτοια σχόλια λογικό είναι να μην την επιλέξουν. Αν και διάβασα πολλά αρνητικά σχόλια εδώ μέσα έκανα του κεφαλιού μου και την αγόρασα και μέχρι τώρα με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο...Ήμουν κάτοχος lumia 920 και μου έβγαζε 1,5-2 ώρες web browsing με το ζόρι με όλα κλειστά, δηλαδή εσείς που έχετε στο flex 2 με sot 2.5 ώρες στο lumia πόσο θα είχατε κανένα 30λεπτο ? Ο καθένας το ξαναλέω κάνει διαφορετική χρηση της συσκευής απο τη στιγμή όμως που δεν χρησιμοποιώ το GPS τo bluetooth το wifi το 4g την φωτεινότητα στο φούλ και όλα τα υπόλοιπα καλούδια- άχρηστα σε κάποιες περιπτώσεις τότε γιατί να τα έχω αναμμένα ( γι'αυτό ακριβώς και υπάρχουν τα κουμπάκια ON/OFF) ? Δεν κάνω ελαφριά χρήση της συσκευής αντιθέτως όλη μέρα την έχω στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που επηρεάζει την αυτονομία και που δεν βλέπω να λαμβάνεται υπ όψιν είναι η παλαιότητα και η χρήση που έχει υποστεί η μπαταρία. Και προφανώς κάποια στιγμή η μπαταρία σε κάποιο κινητό μπορεί να χάσει δραματικά την αυτονομία της και να χρειάζεται αντικατάσταση...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά για μένα το κινητό έχει μια χαρά αυτονομία. Ο καθένας κάνει διαφορετική χρήση της συσκευής, δεν μπορεί να πει κανείς πώς η αυτονομία της συσκευής είναι 2.5 ώρες SOT γιατί με αυτό το τρόπο επηρεάζει τους υποψήφιους αγοραστές και βλέποντας τέτοια σχόλια λογικό είναι να μην την επιλέξουν. Αν και διάβασα πολλά αρνητικά σχόλια εδώ μέσα έκανα του κεφαλιού μου και την αγόρασα και μέχρι τώρα με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο...Ήμουν κάτοχος lumia 920 και μου έβγαζε 1,5-2 ώρες web browsing με το ζόρι με όλα κλειστά, δηλαδή εσείς που έχετε στο flex 2 με sot 2.5 ώρες στο lumia πόσο θα είχατε κανένα 30λεπτο ? Ο καθένας το ξαναλέω κάνει διαφορετική χρηση της συσκευής απο τη στιγμή όμως που δεν χρησιμοποιώ το GPS τo bluetooth το wifi το 4g την φωτεινότητα στο φούλ και όλα τα υπόλοιπα καλούδια- άχρηστα σε κάποιες περιπτώσεις τότε γιατί να τα έχω αναμμένα ( γι'αυτό ακριβώς και υπάρχουν τα κουμπάκια ON/OFF) ? Δεν κάνω ελαφριά χρήση της συσκευής αντιθέτως όλη μέρα την έχω στα χέρια μου.

 

Αλήθεια χωρίς wifi και data πως κάνεις web browsing? :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...