Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα το πρωι βγαζω το κινητο απτην φορτισει παω να ανοιξω την καμερα και κανει επανακινηση μονο του.. βαζω πιν κλπ ξανανοιγω την καμερα παλι επανακινηση μονο του/ τβαζω πιν παλι το ξεκλειδωνο παλι.. μετα απο λιγο χςρισ να κανς τπτ παλι επανακινηση μονο του. τι παιζει ξερει κανενας?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα το πρωι βγαζω το κινητο απτην φορτισει παω να ανοιξω την καμερα και κανει επανακινηση μονο του.. βαζω πιν κλπ ξανανοιγω την καμερα παλι επανακινηση μονο του/ τβαζω πιν παλι το ξεκλειδωνο παλι.. μετα απο λιγο χςρισ να κανς τπτ παλι επανακινηση μονο του. τι παιζει ξερει κανενας?

Κάνε ένα factory reset αρχικά

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι βγαζω το κινητο απτην φορτισει παω να ανοιξω την καμερα και κανει επανακινηση μονο του.. βαζω πιν κλπ ξανανοιγω την καμερα παλι επανακινηση μονο του/ τβαζω πιν παλι το ξεκλειδωνο παλι.. μετα απο λιγο χςρισ να κανς τπτ παλι επανακινηση μονο του. τι παιζει ξερει κανενας?

Κάτι θα "άρπαξε" από κανα χαρχαλο-app. Δες τι εγκατέστησες πρόσφατα και σβήστο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι βγαζω το κινητο απτην φορτισει παω να ανοιξω την καμερα και κανει επανακινηση μονο του.. βαζω πιν κλπ ξανανοιγω την καμερα παλι επανακινηση μονο του/ τβαζω πιν παλι το ξεκλειδωνο παλι.. μετα απο λιγο χςρισ να κανς τπτ παλι επανακινηση μονο του. τι παιζει ξερει κανενας?

 

Κ μενα κατι τετοια μου εκανε κ ηταν μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Κ μενα κατι τετοια μου εκανε κ ηταν μπαταρια...

Και στα g3 πάντως που είχαν παρόμοια θέματα, στο μεγαλύτερο ποσοστό ήταν λόγω μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.θελω να περασω την MM μεσω ενος οδηγου που βρηκα στο xda αλλα επειδη μπορει να μν λειτουργει σωστα σε περιπτωση που θελω να γυρισω σε 5.1.1 ηθελα να ρωτησω το lg backup που εχει στις ρυθμισεις κανει backup ολοκληρο το λογισμικο ή μονο τα αρχεια μου γτ βλεπω πως το backup πιανει μονο 1.4gb οσο και τα αρχεια μου δλδ..δν θα επρεπε να πιανει συν αλλα 700-800 τουλαχιστον? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα "άρπαξε" από κανα χαρχαλο-app. Δες τι εγκατέστησες πρόσφατα και σβήστο.

 

Τωρα δεν το κανει.. Δεν κατεβασα τπτ τελευταια και γιαυτο παρεξενεφτηκα.. Αα ρε lg..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα θέμα με random reboots στο άσχετο, μετά σε κάποια φάση χαλάρωσε, αλλά πρόσφατα κατέληξε το random να γίνει μόνιμο, τύπου bootloop

Μόνο αν το είχα στην φόρτιση με QC2.0 φορτιστή έμενε ανοιχτό, αλλιώς bootloop ατέρμονο

Μπαταρία φαίνεται να είναι, ίδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα θέμα με random reboots στο άσχετο, μετά σε κάποια φάση χαλάρωσε, αλλά πρόσφατα κατέληξε το random να γίνει μόνιμο, τύπου bootloop

Μόνο αν το είχα στην φόρτιση με QC2.0 φορτιστή έμενε ανοιχτό, αλλιώς bootloop ατέρμονο

Μπαταρία φαίνεται να είναι, ίδωμεν..

 

Αυτο ακριβως μου εκανε κ εμενα για κανα 2 βδομαδες...Μπαταρια ηταν...

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια κι εγώ τις τελευταίες 4 μέρες εχω απο μια επανεκκίνηση την ημέρα... Για να το παθαινουμε όλοι ταυτόχρονα δεν αποκλείεται να φταίει και καμία εφαρμογή.... Εχει ηδη γίνει αντικατάσταση οθόνης και πλακέτας στο δικό μου....

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειμαι σε διλημα μεταξυ LG FLEX2 και Μotorola X play....Η αληθεια ειναι πως λογω πολυ καλης μπαταριας και near stock android κλεινω προς motorola x play. Αν και βγαινει ακριβοτερο κατα 60 ευρω....

 

Επειδη εχω το G2 όμως κολλαω στο να αλλαξω συνήθειες...... Καμμια αποψη ?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε διλημα μεταξυ LG FLEX2 και Μotorola X play....Η αληθεια ειναι πως λογω πολυ καλης μπαταριας και near stock android κλεινω προς motorola x play. Αν και βγαινει ακριβοτερο κατα 60 ευρω....

 

Επειδη εχω το G2 όμως κολλαω στο να αλλαξω συνήθειες...... Καμμια αποψη ?

 

Κατ'αρχήν είσαι off topic εντελώς

Κάποιος mod μπορεί να το μεταφέρει στο κατάλληλο section αν θέλει

 

Τώρα, το Flex σε 2 σημεία είναι μπροστά για μένα

Στην OLED οθόνη του και το design

Αν τα εκτιμάς αυτά ιδιαίτερα πας στο Flex

Για μπαταρία κι εμπειρία χρήσης πας στο Moto

Διαλέγεις τι θέλεις κι επιλέγεις ανάλογα

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή ερώτηση που εκανε κάποιος στην συζήτηση στο Skroutz, να ρωτησω και γω το ιδιο ακριβώς που παρατήρησα, οσοι αναβαθμίσατε στην 6, και πριν ειχατε 4G+, εχετε πλεον, ή μονο σκετο 4G?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάτι ψιλο-άσχετο με τo flex.

 

Ποιον web browser προτείνετε? Να είναι ελαφρύς και να παίζει flash content...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή ερώτηση που εκανε κάποιος στην συζήτηση στο Skroutz, να ρωτησω και γω το ιδιο ακριβώς που παρατήρησα, οσοι αναβαθμίσατε στην 6, και πριν ειχατε 4G+, εχετε πλεον, ή μονο σκετο 4G?

Το ειχα ρωτησει κ γω πριν 10 σελιδες αλλα δεν απαντησε κανεις. Το εικονιδιο 4g+ δεν βγαινει πλεον. Δεν ξερω αν σημαινει κατι απαραιτητα βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

23€ +3,5 μεταφορικα με αντικαταβολη

Ευχαριστώ

Κι εγώ 23€ έδωσα, απλά μου φάνηκαν πολλά, μήπως έπαιζε κάποιο λάθος κάτι ρώτησα

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα στο πρόβλημα με τα restart εφταιγε η πλακέτα σε μια εβδομάδα το πηραν άλλαξαν πλακέτα και μου το έστειλαν πίσω (procordia)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, εχω το τηλ 3 μηνες περιπου (ειναι γερμανικο) και 2 φορες μου εχει κανει κατι περιεργα με γραμμες και μαυρη οθονη. μετα απο 1-2 λεπτα ξεκολλαει. να το παω για τσεκαρισμα στην lg? λεω μπας κ στρωσει με την mm (αν την παρουμε ποτε ΟΤΑ βεβαια). επισης εδω και καποιο καιρο δεν μπορω να βαλω φλας οταν τραβαω φωτος (ειναι μαυρο το εικονιδιο) . καποιο σχολιο κανεις? ευχαριστω..

 

Για το flash στην κάμερα αν η συσκευή σου δεν είναι κάτω απο 15% μπαταρία τότε μάλλον έχεις ενεργοποιήσει το HDR το οποίο όταν είναι on δεν λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λίγο άσχετο, τώρα που το πήρα από το service με καινούρια μπαταρία.

Στη 2η φόρτιση που του έκανα μ'ενα usb checker είδα ότι πήρε 1800mAh περίπου, τα οποία είναι λίγα όπως καταλαβαίνετε.

Δεν ξέρω στην πορεία αν αναμένεται να αυξηθεί αυτό.

Τώρα με την προηγούμενη μπαταρία, λίγο πριν αρχίσει τα προβλήματα ας πούμε, μία μέτρηση που είχα κάνει πάλι, είχε πάρει γύρω στα 2200mAh, τα οποία κι αυτά δεν είναι πολλά, αλλά οκ την είχα πάνω από χρόνο πες και σε λίγο καιρό μετά κλάταρε, πες πως είχε πρόβλημα δηλαδή.

 

Επίσης, γενικά δεν είμαι σίγουρος αν φορτίζει με QC2.0 ακριβώς γιατί από τον μετρητή έβλεπα γενικά να φορτίζει με σταθερή τάση κοντά στα 8,25V.

Αυτό γινόταν και με την προηγούμενη μπαταρία, θα φόρτιζε σταθερά ή στα 8+ ή στα 5+.

 

Τώρα τι να πω, πάντα παίζει να είναι και μούφα ο usb μετρητής που έχω, δεν ξέρω αν κάποιος άλλος μπορεί να μεταφέρει αντίστοιχες εμπειρίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...