Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σyνδεω το κινητο στο pc suite και δεν μπορει να κανει upadte ουτε το προγραμμα ουτε το κινητο... καμια ιδεα?

εκδοση του pc suite 4.3.80 kai win 10.

Link to comment
Share on other sites

Συμπαθητικό το UX 4.0

 

Μόλις τώρα πρόσεξα ότι σε κάθε restart βγάζει μήνυμα warning! Current version is not available for user. Can't find matched cust for NT-code mcc/mnc[FFFFFF], subset[11]

χωρίς ωστόσο κάποια εμφανή δυσλειτουργία.

Edited by nikgl
Link to comment
Share on other sites

παιδια πρωτα αναβαθμιζονται,vodafone ρουμανιας,ιταλιας και γερμανιας,μεσο lg pc suite ,εμενα εκανε μια ωρα αναβαθμιση,οσο για τον φιλο σε προηγουμενο μνμ εμενα δεν μου βγαζει τπτ σε restart
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να συνδεθει με pc suite .οταν παταω ενημερωση μου βγαζει αλλαξε τρόπος συνδεσης κ να παω στο κινητο στην επιλογη pc suite κ μετα να συνδεσω ξανα το κινητο...wtf ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι όσοι δεν το έχουν root καλά θα κάνουν να αναβαθμιστούνε.

Για μας που έχουμε root, δεν βλέπω σοβαρό λόγο για αναβάθμιση.

 

Ζυγίζοντας αυτά που θα κερδίσω με αυτά που θα χάσω η ζυγαριά γέρνει προς την παραμονή στην 5.1.

 

Το μόνο που παίρνω είναι μία αόριστη υπόσχεση ότι "θα πάει σφαίρα".

 

Ναι, όταν το κινητό είναι άδειο το κινητό πετάει ούτως ή άλλως.

Αν το φορτώσω με τις 200 εφαρμογές που θέλω, εκεί τα πράγματα αλλάζουν.

Ας βγει root για την mm και εδώ είμαστε.

 

Δε λέω πως δε μπαίνω στον πειρασμό... αλλά θα αντισταθώ.

 

Edit: Αντε... τώρα να αρχίσουμε τα μπινελίκια στην LG επειδή δεν θα δώσει την N.

Κ@λοεταιρία λέμε...

Edited by stivakos
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση του pc suite V5.3.525 μου λέει ότι έχω εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση Η95515C. Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι όσοι δεν το έχουν root καλά θα κάνουν να αναβαθμιστούνε.

Για μας που έχουμε root, δεν βλέπω σοβαρό λόγο για αναβάθμιση.

 

Ζυγίζοντας αυτά που θα κερδίσω με αυτά που θα χάσω η ζυγαριά γέρνει προς την παραμονή στην 5.1.

 

Το μόνο που παίρνω είναι μία αόριστη υπόσχεση ότι "θα πάει σφαίρα".

 

Ναι, όταν το κινητό είναι άδειο το κινητό πετάει ούτως ή άλλως.

Αν το φορτώσω με τις 200 εφαρμογές που θέλω, εκεί τα πράγματα αλλάζουν.

Ας βγει root για την mm και εδώ είμαστε.

 

Δε λέω πως δε μπαίνω στον πειρασμό... αλλά θα αντισταθώ.

 

Edit: Αντε... τώρα να αρχίσουμε τα μπινελίκια στην LG επειδή δεν θα δώσει την N.

Κ@λοεταιρία λέμε...

 

το να παει σφαιρα με τα ιδια thermal δυσκολα.... και καποια benchmark που καποιοι ποσταραν τραγικα.... 50 κατι antutu αντι για 80βαλε

παντως αν σιγουρευτουμε οτι 100 %δουλευει το downgrade μπορουμε να τα δοκιμασουμε για κανα διαστημα...

Link to comment
Share on other sites

το να παει σφαιρα με τα ιδια thermal δυσκολα.... και καποια benchmark που καποιοι ποσταραν τραγικα.... 50 κατι antutu αντι για 80βαλε

παντως αν σιγουρευτουμε οτι 100 %δουλευει το downgrade μπορουμε να τα δοκιμασουμε για κανα διαστημα...

Γιατί, στην 5.1.1 που πάει το κινητό πολύυυ καλύτερα σε σχέση με την 5.0.1 πως έγινε με τα ίδια thermal;

Δηλαδή ολόκληρο το software το ακυρώνουμε και κοιτάμε μόνο τα thermal;

Επίσης μην κολλάμε πάλι στα benchmarks...

 

Πάντως (αν και με τρώει) κι εγώ με root παίζει και να μην το βάλω ποτέ το MM, μιας και το βλέπω δύσκολο να ξεκλειδώσει μετά από τόσο καιρό ξαφνικά ο bootloader

 

Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

στο antutu πως βγαζετε πάνω από 80.000? τι settings χρησιμοποιείται στο thermal? εγώ πάνω από 72.000 δεν έχω σκοράρει :(

 

μπορεί κάποιος να ανεβάσει το δικο του thermal settings?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως το thermal throttling και η ρύθμισή του δεν αποτελεί πανάκεια,

απλά μία λύση για να επιμηκύνουμε τον χρόνο που απαιτείται ώσπου να μπει φρένο στην CPU.

 

Παίξτε για 10 λεπτά modern warplanes και αν είναι χειμώνας μπορεί να μαζευτεί

γύρω-γύρω απ'το κινητό η οικογένεια και να ζεσταθεί, μη σου πω να ψήσει και κάνα κάστανο.

Σοβαρά τώρα, σε ενοχλεί στα δάχτυλα όταν ακουμπάς την οθόνη.

 

Αφού ο 810 είναι σόμπα, ό,τι ρύθμιση και να του βάλεις, όσο μεγάλο και να είναι το margin, απλά

καθυστερείς το throttling.

 

Εγώ έχω πιάσει 79980 στο antutu με root, ρύθμιση του thermal, root booster με ρύθμιση των governors στο extreme

και το κυριότερο... 10 λεπτά πριν αρχίσει το τέστ έβαλα το κινητό στην κατάψυξη και έτρεξα το τεστ εκεί.

Με κοιτούσε η γυναίκα και αναρωτιόταν διάφορα που δε θέλω να ξέρω... :lol::lol::lol:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως το thermal throttling και η ρύθμισή του δεν αποτελεί πανάκεια,

απλά μία λύση για να επιμηκύνουμε τον χρόνο που απαιτείται ώσπου να μπει φρένο στην CPU.

 

Παίξτε για 10 λεπτά modern warplanes και αν είναι χειμώνας μπορεί να μαζευτεί

γύρω-γύρω απ'το κινητό η οικογένεια και να ζεσταθεί, μη σου πω να ψήσει και κάνα κάστανο.

Σοβαρά τώρα, σε ενοχλεί στα δάχτυλα όταν ακουμπάς την οθόνη.

 

Αφού ο 810 είναι σόμπα, ό,τι ρύθμιση και να του βάλεις, όσο μεγάλο και να είναι το margin, απλά

καθυστερείς το throttling.

 

Εγώ έχω πιάσει 79980 στο antutu με root, ρύθμιση του thermal, root booster με ρύθμιση των governors στο extreme

και το κυριότερο... 10 λεπτά πριν αρχίσει το τέστ έβαλα το κινητό στην κατάψυξη και έτρεξα το τεστ εκεί.

Με κοιτούσε η γυναίκα και αναρωτιόταν διάφορα που δε θέλω να ξέρω... :lol::lol::lol:

:D :D :D σωστός...

Αλήθεια, δοκίμασε κάνεις αυτό που λένε στο xda, να κάνεις δλδ τον 810 εξαπυρινο;

 

sent from my nice curved LG G Flex2

Link to comment
Share on other sites

στο antutu πως βγαζετε πάνω από 80.000? τι settings χρησιμοποιείται στο thermal? εγώ πάνω από 72.000 δεν έχω σκοράρει :(

 

μπορεί κάποιος να ανεβάσει το δικο του thermal settings?

ευχαριστω

 

Εδω εχω ανεβασει μερικα benchmarks με xposed performance profile

http://forum.xda-developers.com/g-flex2/general/antutu-bechmark-lg-flex-2-5-1-1-t3126848/page13

Link to comment
Share on other sites

Εδω εχω ανεβασει μερικα benchmarks με xposed performance profile

http://forum.xda-developers.com/g-flex2/general/antutu-bechmark-lg-flex-2-5-1-1-t3126848/page13

 

xposed performance profile? Ωπ!

Δεν το΄ξερα αυτό το module. Εχουμε δουλειά απόψε...

 

Το έφτασες 85000+ ρε συ θηρίο? Ωραίος!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

xposed performance profile? Ωπ!

Δεν το΄ξερα αυτό το module. Εχουμε δουλειά απόψε...

 

Το έφτασες 85000+ ρε συ θηρίο? Ωραίος!

 

Στο 15a ειμαι ακομα....λολ ευτυχως

παντως πιστευω οτι οι επιδοσεις του κινητου στο pcmark ειναι ακομα πιο εντυπωσιακες

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω γερμανικό αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση kosaggel...να ρωτήσω κάτι άλλο, υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός/συμβουλές κάτι ρε παιδί μου για μας που δεν έχουμε ασχοληθεί και τόσο με το ποιες είναι οι "βέλτιστες" εφαρμογές-ρυθμίσεις ώστε το τηλέφωνο να πηγαίνει καλύτερα; (μιλάω για τα κόλπα αφού το ροοταρεις) όχι οτι έχω παράπονο απο το τηλέφωνο και τις επιδόσεις του απλά μου αρέσει να τους πίνω λίγο το αίμα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...