Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεχρι το μαρτιο σε καποια φαση θα το παρουμε ελπιζω. Παντως η τελευταια ναυαρχιδα της το V10 δεν πηρε τπτ ακομα. Αναβαθμισε τις 2 ναυαρχιδες της με τις μεγαλυτερες πωλησεις.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση παρακαλώ:

Όταν ενεργοποιούμε το κντ παράλληλα ξεκινάει η διαδικασία σύνδεσης της sim με το δίκτυο κινητής, ζητώντας κωδικό.

Υπάρχει δυνατότητα να παρακαμφθεί η ενεργοποίηση της sim ?

(στο προηγούμενο κντ μου υπήρχε στο πληκτρολόγιο η επιλογή "παράληψη" και συνέχιζε η ενεργοποίηση της συσκευής σαν να ήταν ταμπλετ πχ)

Ευχαριστώ

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις root βαζεις την εφαρμογη speed up swap και μειωνεται πολυ το lag.

Ευχαριστώ για την πρόταση

Την έβαλα να τη δοκιμάσω, θα επανέλθω σε λίγες μέρες με εντυπώσεις

 

Όσον αφορά την φωτεινότητα που πέφτει μόνη της, η πιο απλή λύση ακούει στην εφαρμογή Lux Auto Brightness

Παίρνει εντελώς τον έλεγχο της φωτεινότητας, δεν θα ξαναδείτε κανένα μήνυμα ότι δεν μπορείτε να την πάτε στο 100% π.χ.

Και την χρησιμοποιώ ούτως ή άλλως για να κατεβάζω την ελάχιστη φωτεινότητα, που είναι πολύ μεγάλη, κάτω από το μηδέν

Έχει διπλή αξία-χρηστικότητα ;)

Link to comment
Share on other sites

πλεον να πω την αλήθεια δεν περιμένω να πάρει την αναβάθμιση..

περίπου σαν το πρώτο flex..

είναι υπερβολικά σιωπηλη η lg για το flex..

Link to comment
Share on other sites

Tο περίεργο είναι οτι πήρε την 5.1.1 από τα πρώτα.

Πάντως το κινητό συνεχίζει να είναι το απόλυτο vfm από το μαιο και μετα για μένα

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση

Την έβαλα να τη δοκιμάσω, θα επανέλθω σε λίγες μέρες με εντυπώσεις

 

Όσον αφορά την φωτεινότητα που πέφτει μόνη της, η πιο απλή λύση ακούει στην εφαρμογή Lux Auto Brightness

Παίρνει εντελώς τον έλεγχο της φωτεινότητας, δεν θα ξαναδείτε κανένα μήνυμα ότι δεν μπορείτε να την πάτε στο 100% π.χ.

Και την χρησιμοποιώ ούτως ή άλλως για να κατεβάζω την ελάχιστη φωτεινότητα, που είναι πολύ μεγάλη, κάτω από το μηδέν

Έχει διπλή αξία-χρηστικότητα ;)

 

Ναι ειναι καλη εφαρμογη το lux αλλα δε μπορει να κανει τιποτα στο θεμα του κοφτη φωτεινοτητας.

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχει καποια φαντεζι καλα πραματακια που λίγο πολύ τα αναφερουμε ολοι, εμφανιση, καλη καμερα,οθονη με υπεροχα χρωματα και γωνιες θεασης,δυνατο ηχειο, αλλα για το καλο σου και αν δε θες να ξανακαταριεσαι ΜΗ το παρεις.

 

Το μεγαλυτερο dealbreaker ειναι οτι εχει τον υπερεκνευριστικο κοφτη φωτεινοτητας του g3 που σε συνδιασμο με τη γενικα πολυ χαμηλη φωτεινοτητα οθονης και τον 810 , τα καλοκαιρια θα σου ριχνει συνεχεια φωτεινοτητα στο 70% ή 80% και απλα δε θα βλεπεις τιποτα.

 

 

Εγω γιαυτο θα το δωσω. Το εφαγα ολο το καλοκαιρι στη μαπα.

 

Σ'ευχαριστώ πραγματικά για την συμβουλή σου! Είναι μεγάλη υπόθεση ο αγοραστής ενός προϊόντος με ειλικρίνια να αποτρέπει τον επόμενο από την αγορά του. Ωραίο φαίνεται στα χαρτιά αλλά στην χρήση απότι φαίνεται είναι απαράδεκτο.

 

Μετά από λίγο ψάξιμο, βρήκα αυτό το βίντεο, όπου φαίνεται ξεκάθαρα (2:51+) ότι το G Flex2 πάσχει από τεράστιο θέμα υπερθέρμανσης και η μείωση τής φωτεινότητας είναι ένα από τα συνεπακόλουθα (το lag είναι το χειρότερο). Είμαι σίγουρος ότι και πάλι θα μετανοιώσω την "φθηνή" αγορά (250€) και θα εύχομαι να είχα δώσει 200€ παραπάνω και να έπαιρνα κάποιο κινητό απροβλημάτιστο.

 

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως νομιζω οτι αυτο το 510ρακι που εχω εχει αλλο πανελ παιδες, δεν εχει κοκο, δεν εχει banding δεν εχει καθολου κιτρινιλα. παρατηρω ομως σε σχεση με τα αλλα που εχω δει οτι μπλεδιζει οταν το κοιτας σε γωνια κατω 20 μοιρες.

Και μενα το κανει αυτο και μπλεδιζει υπο γωνια η οθονη και νομιζα οτι ειναι χαρακτηριστικο της p oled.εμενα παντως μου αρεσει οταν το δινω σε αλλους και βλεπω την οθονη του απο πλαγια.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πραγματικά για την συμβουλή σου! Είναι μεγάλη υπόθεση ο αγοραστής ενός προϊόντος με ειλικρίνια να αποτρέπει τον επόμενο από την αγορά του. Ωραίο φαίνεται στα χαρτιά αλλά στην χρήση απότι φαίνεται είναι απαράδεκτο.

 

Μετά από λίγο ψάξιμο, βρήκα αυτό το βίντεο, όπου φαίνεται ξεκάθαρα (2:51+) ότι το G Flex2 πάσχει από τεράστιο θέμα υπερθέρμανσης και η μείωση τής φωτεινότητας είναι ένα από τα συνεπακόλουθα (το lag είναι το χειρότερο). Είμαι σίγουρος ότι και πάλι θα μετανοιώσω την "φθηνή" αγορά (250€) και θα εύχομαι να είχα δώσει 200€ παραπάνω και να έπαιρνα κάποιο κινητό απροβλημάτιστο.

 

 

εχω την αισθηση οτι ψαχνεις για το τελειο κινητο, στα λιγοτερα λεφτα. Δεν υπαρχει, θα κανεις συμβιβασμους. Και οσα λιγοτερα δινεις ειδικα για μια συσκευη σαν και αυτη, τοσο κερδισμενος εισαι. Καθε συσκευη εχει τα κουσουρια της, τι να σου πω πανε παρε S6 με 420 να μην μπορεις να κανεις ρουτ οταν και εαν θελεις, να σου τρωει 85% της 3 γιγα ραμ μνημς του , να σου τελειωνει η μπαταρια ποιο γρηγορα, να μην εχεις sd κοκ. Πανε παρε Μ9 με 450, με χειροτερη καμερα με μικροτερη οθονη, να πληρωσεις 25$ για να το κανεις soff κοκ\

 

Δεν υπαρχει το τελειο κινητο. Και με αυτο μονο τα λεφτα σου δεν θα κλαις, γιατι στη τελικη εδωσες 250 και πηρες το απολυτο VFM της χρονιας. καλυτερα δεν μπορεις να κανεις, καλως ή κακως.

 

επισης το βιντεο αυτο ειναι απο το φλεβαρη του 15, οκ η πρωτη εκδοση του κινητου αυτου ηταν σκατα, απο το 5.1.1 δεν θα τα δεις αυτα. εκτος και αν το φορτιζεις ταυρτοχρονα , πανω στο καλοριφερ και παιζεις παιχνιδια την ιδια ωρα....εγω να σκαλωνει τοσο δεν το εχω δει. Και μην νομιζεις οτι τα λεω αυτα επειδη το εχω και παινευω το σπιτι μου, απλα σου λεω ξεκαθαρα οτι στα 250 ευρω απο ελλαδα δεν βλεπω κατι καλυτερο!

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

εχω την αισθηση οτι ψαχνεις για το τελειο κινητο, στα λιγοτερα λεφτα. Δεν υπαρχει, θα κανεις συμβιβασμους. Και οσα λιγοτερα δινεις ειδικα για μια συσκευη σαν και αυτη, τοσο κερδισμενος εισαι. Καθε συσκευη εχει τα κουσουρια της, τι να σου πω πανε παρε S6 με 420 να μην μπορεις να κανεις ρουτ οταν και εαν θελεις, να σου τρωει 85% της 3 γιγα ραμ μνημς του , να σου τελειωνει η μπαταρια ποιο γρηγορα, να μην εχεις sd κοκ. Πανε παρε Μ9 με 450, με χειροτερη καμερα με μικροτερη οθονη, να πληρωσεις 25$ για να το κανεις soff κοκ\

 

Το G4 το ξέχασες κατα λάθος να υποθέσω! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω κανενα αρνητικο στο G4, ειναι ομως κατα 120 ευρω ακριβοτερο, περιπου 50% δλδ, τα αξιζει? αυτο το ξερει η τσεπη του καθενος. Εμενα προσωπικα ομως επειδη το ειχα για λιγο καιρο και αυτο, θα επαιρνα παλι το φλεξ, γιατι μου αρεσει το ντιζαιν του.

 

απλα θα πω ενα πραγμα γιατι το UX4.0 κανει θαυματα, ειδα το G3 πως παει μετα την αναβαθμιση, αν παρει και αυτο την αναβαθμιση αυτη η συσκευη θα ξεπερασει σε σπιρταδα το G4 καθοτι εχει πιο γρηγορη μνημη και μικροτερη αναλυση με πιο ισχυρο επεξεργαστη. Δεν ξερω αν θα τη παρει ομως, μακαρι γιατι θα γινει ακομα καλυτερο

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω κανενα αρνητικο στο G4, ειναι ομως κατα 120 ευρω ακριβοτερο, περιπου 50% δλδ, τα αξιζει? αυτο το ξερει η τσεπη του καθενος. Εμενα προσωπικα ομως επειδη το ειχα για λιγο καιρο και αυτο, θα επαιρνα παλι το φλεξ, γιατι μου αρεσει το ντιζαιν του.

 

απλα θα πω ενα πραγμα γιατι το UX4.0 κανει θαυματα, ειδα το G3 πως παει μετα την αναβαθμιση, αν παρει και αυτο την αναβαθμιση αυτη η συσκευη θα ξεπερασει σε σπιρταδα το G4 καθοτι εχει πιο γρηγορη μνημη και μικροτερη αναλυση με πιο ισχυρο επεξεργαστη. Δεν ξερω αν θα τη παρει ομως, μακαρι γιατι θα γινει ακομα καλυτερο

 

Απλά είδα ότι δεν το ανέφερες ενώ είναι η πιο ολοκληρωμένη υλοποίηση αν πάει κάποιος σε τέτοιο budget, το 1ο ουσιαστικά που θα προτείνει κάποιος σ'αυτά τα χρήματα.

Δεν λέω ότι το g flex 2 στα 250 δεν αξίζει.

Επίσης, ο φίλος παραπάνω δεν λέει ότι πάει αυστηρά στα 250, αλλά ότι θέλει να δώσει 250 αλλά αν αξίζει κάτι άλλο μπορεί να κάνει την υπέρβαση.

 

Για μένα ναι τα αξίζει τα 120 παραπάνω(αν μπορεί να τα δώσει δεν έχει λόγο να το σκέφτεται), επίσης ίσως αν περιμένει λίγο ακόμα η διαφορά να μικρύνει περισσότερο γιατί το g4 είναι σε φάση πτώσης.

Στα 250 αυστηρά, το g flex 2 θα ήταν ίσως η κορυφαία επιλογή μου μαζί με το 32άρι g3.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πραγματικά για την συμβουλή σου! Είναι μεγάλη υπόθεση ο αγοραστής ενός προϊόντος με ειλικρίνια να αποτρέπει τον επόμενο από την αγορά του. Ωραίο φαίνεται στα χαρτιά αλλά στην χρήση απότι φαίνεται είναι απαράδεκτο.

 

Μετά από λίγο ψάξιμο, βρήκα αυτό το βίντεο, όπου φαίνεται ξεκάθαρα (2:51+) ότι το G Flex2 πάσχει από τεράστιο θέμα υπερθέρμανσης και η μείωση τής φωτεινότητας είναι ένα από τα συνεπακόλουθα (το lag είναι το χειρότερο). Είμαι σίγουρος ότι και πάλι θα μετανοιώσω την "φθηνή" αγορά (250€) και θα εύχομαι να είχα δώσει 200€ παραπάνω και να έπαιρνα κάποιο κινητό απροβλημάτιστο.

 

 

Όπως ανέφερε και άλλο παιδί πιο πάνω, καλό είναι να κοιτάμε τα κινητά όταν βγαίνουν ολοκληρωμένα και όχι να στηριζόμαστε σε review που έχει κάνει ο κάθε πικραμένος με κινητά

demo και όχι final release. Αυτές οι χαζές φήμες το χαντάκωσαν αλλά μας έκανε καλό, έχουμε τούμπανο κινητό με 250€. Και αυτή η καραμέλα με την υπερθέρμανση κούρασε, έλεος. Ναι το κινητό βράζει λογικό δεν είναι μετά από τέσσερις ώρες gaming με χρήση δεδομένων; Πιάστε μερικοί το κινητό και μετά κρίνετε για lag και όχι επειδή σας το είπε ο φίλος του φίλου του φίλου του φίλου σας.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά το κινητό δεν έχει κανένα αντίπαλο... Πολύ δυνατή συσκευή με πολύ καλά specs και όπως αναφέρθηκε παραπάνω αν πάρει το ui του g4 που είναι πιο καλογραμμενο θα γίνει ακόμα καλύτερο! Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα που να εισάγεται επίσημα με ότι συνεπάγεται αυτό από άποψη εγγύησης που να είναι καλύτερο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στα 257 ευρώ σε γνωστό bestpriceμάγαζο, η τιμή του είναι χώμα. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά.

Ακόμα και στην κατηγορία των 300 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά το κινητό δεν έχει κανένα αντίπαλο... Πολύ δυνατή συσκευή με πολύ καλά specs και όπως αναφέρθηκε παραπάνω αν πάρει το ui του g4 που είναι πιο καλογραμμενο θα γίνει ακόμα καλύτερο! Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα που να εισάγεται επίσημα με ότι συνεπάγεται αυτό από άποψη εγγύησης που να είναι καλύτερο.

 

ετσι, και εγω πιστευω αυτο ακριβως. και νομιζω οτι παει καλυτερα το φλεξ γιατι εχει πολυ καλυτερο επεξεργαστη απο το G3. ανυπομονω να δω τι θα γινει με το UX 4.0 , θα ειναι παρα πολυ ενδιαφερον...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

....καταντάει κουραστικό πλέον ο κάθε φίλος που κάνει έρευνα αγοράς να μπαίνει σε ενότητα και να χαρακτηρίζει μια συσκευή αυτού του επιπέδου, "απαράδεκτη" ότι "πάσχει" από διάφορες ασθένειες, "φθηνή επιλογή" και άλλα κουλά ! ... Έλεος δλδ !!!

 

Εμείς οι υπόλοιποι που το έχουμε είμαστε καθυστερημένοι και έχουμε κάνει την χειρότερη επιλογή !!! :lol: sorry αλλά έτσι το εκλαμβάνω !

Επιτέλους ,,, υπάρχουν σε αυτό το νήμα εδώ δεκάδες σελίδες για να βγάλει κάποιος τα συμπεράσματά του για την αγορά ή όχι του Flex 2 ...

Προσωπικά εγώ αυτό έκανα ... διάβασα ΟΛΟ το thread, τα καλά, τα κακά, τα έβαλα στην ζυγαριά και αγόρασα πρόσφατα αυτό το κντ με πλήρη επίγνωση του τι αγόραζα και πιστεύω ότι δικαιώθηκα !

Edited by lefterismega
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, κανενα κοκκινο καπακι εχουμε βρει ΟΕΜ αυθεντικο? πηρα μια ringke fusion και δενει πολυ ωραια, θα ανεβασω φωτος αρογτερα

 

ΥΓ αν εχει βρει κανενας και τα πισω κουμπια και σε κοκκινο...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται να το πάρει: έχω την παρτίδα 510 από eshop.Είμαι poweruser με πολύ εμπειρία σε modding,custom roms κλπ.το κινητό είναι άριστο.Η LG έχει κάνει πολύ καλή υλοποίηση.Δεν υπάρχει lag δεν υπάρχει πρόβλημα υπερθέρμανσης. Το κινητό πετάει και χωρίς ρουτ είναι πολύ χρηστικό out of the box.παίζω clash of clans και δεν καταλαβαίνει τίποτα από ζέστη.αν είχε ξεκλείδωτο boot loader θα πέταγε με custom Roms. Απλά και κατανοητά το κινητό τα σπάει.
Link to comment
Share on other sites

... πηρα μια ringke fusion και δενει πολυ

 

...μ'αρέσει και μένα η ringke fusion ,,, είναι κανονικά κυρτή ή ίσια και προσαρμόζεται στο κντ ? το "αγκαλιάζει" σωστά ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Μα είναι να τρελαίνεσαι όταν κάποιοι αποθεώνουν, (παράδειγμα_mode_on) το παγκόσμιος άγνωστο LeEco S1 Pro X800 (πρώην LeTv), το οποίο έχει ίδιο επεξεργαστή με το Flex2, χειρότερη κάμερα, απαράδεκτα κακογραμμένη ROM και κοστίζει +70 – 100 ευρώ. (παραδειγμα_mode_off)

Απλά όλοι θέλουν να γίνουν ψαγμένοι ή δεν ξέρω και γω τι…

Το κινητό αυτή τη στιγμή είναι...

giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τον λίγο καιρό που το έχω, δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό lag ούτε υπερθέρμανση. Το μόνο που με ξενερώνει, όπως έχω ξαναπεί, είναι ο κόφτης φωτεινότητας.
Link to comment
Share on other sites

επισης το βιντεο αυτο ειναι απο το φλεβαρη του 15, οκ η πρωτη εκδοση του κινητου αυτου ηταν σκατα, απο το 5.1.1 δεν θα τα δεις αυτα. εκτος και αν το φορτιζεις ταυρτοχρονα , πανω στο καλοριφερ και παιζεις παιχνιδια την ιδια ωρα....εγω να σκαλωνει τοσο δεν το εχω δει. Και μην νομιζεις οτι τα λεω αυτα επειδη το εχω και παινευω το σπιτι μου, απλα σου λεω ξεκαθαρα οτι στα 250 ευρω απο ελλαδα δεν βλεπω κατι καλυτερο!

 

Όπως ανέφερε και άλλο παιδί πιο πάνω, καλό είναι να κοιτάμε τα κινητά όταν βγαίνουν ολοκληρωμένα και όχι να στηριζόμαστε σε review που έχει κάνει ο κάθε πικραμένος με κινητά

demo και όχι final release. Αυτές οι χαζές φήμες το χαντάκωσαν αλλά μας έκανε καλό, έχουμε τούμπανο κινητό με 250€. Και αυτή η καραμέλα με την υπερθέρμανση κούρασε, έλεος. Ναι το κινητό βράζει λογικό δεν είναι μετά από τέσσερις ώρες gaming με χρήση δεδομένων; Πιάστε μερικοί το κινητό και μετά κρίνετε για lag και όχι επειδή σας το είπε ο φίλος του φίλου του φίλου του φίλου σας.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται να το πάρει: έχω την παρτίδα 510 από eshop.Είμαι poweruser με πολύ εμπειρία σε modding,custom roms κλπ.το κινητό είναι άριστο.Η LG έχει κάνει πολύ καλή υλοποίηση.Δεν υπάρχει lag δεν υπάρχει πρόβλημα υπερθέρμανσης. Το κινητό πετάει και χωρίς ρουτ είναι πολύ χρηστικό out of the box.παίζω clash of clans και δεν καταλαβαίνει τίποτα από ζέστη.αν είχε ξεκλείδωτο boot loader θα πέταγε με custom Roms. Απλά και κατανοητά το κινητό τα σπάει.

 

Αν διορθώθηκε το πρόβλημα τής υπερθέρμανσης, τότε δεν βρίσκω λόγο να μη το πάρω. Δυστυχώς δεν βρήκα κάποιο πρόσφατο βίντεο στα αγγλικά, με την ευρωπαϊκή έκδοση, ώστε να καταλάβω τι βελτιώθηκε με την 5.1.1. Απ' ότι φαίνεται θα πάρει και την Marshmellow οπότε μπορεί να βελτιωθεί και η αυτονομία με το doze.

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχουμε παρει κινηταρα,απο τοτε που πηρε το κινητο την 5.1.1 το κινητο πεταει,μην παραπονιεστε για 250 η 290 που κανει το κινητο,ειμαι απο τους πρωτους που το πηραν στα 769 ευρω με 503 παρτιδα,στην αρχη ημουν αρνητικος για την αποφαση μου αλλα μετα την αναβαθμιση δικαιωθηκα,αν νομιζετε οτι θα βρειτε κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα ,παρακαλω πειτε μου ποιο.το κινητο ειναι οτι ποιο ομορφο υπαρχει αυτην την στιγμη(εκτος s6 edge που ειναι στολιδι κατα εμε):D
Link to comment
Share on other sites

αν νομιζετε οτι θα βρειτε κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα ,παρακαλω πειτε μου ποιο

 

lg g3 -32gb/3gb :):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...