Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευη πάντως εχει εκπληκτική διαχείρηση αυτονομίας σε αναμονή.

Σε 29 ώρες με bt on συνδεδεμένο με bt hands free και εχει χάσει μονο 6%.

[ATTACH]60627[/ATTACH]

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συσκευη πάντως εχει εκπληκτική διαχείρηση αυτονομίας σε αναμονή.

Σε 29 ώρες με bt on συνδεδεμένο με bt hands free και εχει χάσει μονο 6%.

[ATTACH]60627[/ATTACH]

Έχεις δίκιο είναι μια ευθεία γραμμή στο δικό μου το βράδυ αλλά απ την άλλη ελπίζω να στρώση η μπαταρία σε καθημερινότητα.

Βέβαια είμαι μόλις στη 2η φόρτιση αλλά...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=275676 για την κόκκινη γνήσια θήκη.

http://www.ebay.co.uk/itm/171720406627?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT για tempered glass (αυτό παρήγγειλα).

Το κόκκινο (μπορντώ μάλλον) πάντως είναι εξαιρετικό και κάνει τη διαφορά από το γκρι, αλλά μου στοίχισε αρκετά, καθώς έδωσα και 100 Ευρώ για εκτελωνισμό (τι την ήθελα τη DHL;).

Επίσης (για μένα) τα 32GB ήταν μονόδρομος...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι να βρούμε κάπου την original back cover(καπάκι) απο το 32αρι μοντέλο,οχι το flip cover.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/info.aspx?i=275676 για την κόκκινη γνήσια θήκη.

http://www.ebay.co.uk/itm/171720406627?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT για tempered glass (αυτό παρήγγειλα).

Το κόκκινο (μπορντώ μάλλον) πάντως είναι εξαιρετικό και κάνει τη διαφορά από το γκρι, αλλά μου στοίχισε αρκετά, καθώς έδωσα και 100 Ευρώ για εκτελωνισμό (τι την ήθελα τη DHL;).

Επίσης (για μένα) τα 32GB ήταν μονόδρομος...

 

Στο ebay.com βρίσκεις πιο φτηνα ακομα και απο Σκρουτζ όπως εγραψε ΚΑΙ ο jimboathens

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που προτιμαει την οθονη του G3?

Δεν ξερω αν εχει θεμα η οθονη μου αλλα το κινητο ειναι γενικα σκοτεινο σε 100% η διαφορα ειναι μεγαλη με το G3 ακομη και στο ασπρο.

Στο μονο που του βγαζω το καπελο ειναι το απολυτο μαυρο.

Αλλα σε ηλιοφανεια κλπ δεν..

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που προτιμαει την οθονη του G3?

Δεν ξερω αν εχει θεμα η οθονη μου αλλα το κινητο ειναι γενικα σκοτεινο σε 100% η διαφορα ειναι μεγαλη με το G3 ακομη και στο ασπρο.

Στο μονο που του βγαζω το καπελο ειναι το απολυτο μαυρο.

Αλλα σε ηλιοφανεια κλπ δεν..

Εγω αντίθετα ούτε του ενός ούτε του άλλου.

Και οι 2 οθόνες ειναι second class στην κατηγορία τους.

Του G3 υπολείπεται απο άλλες καλύτερες IPS οπως πχ HTC,Sony

Ενώ του G-Flex 2 υπολείπεται απο τα κορυφαία s5/6 των Samsung και Lumia 930 που χρησιμοποιούν αντιςτοιχη τεχνολογία.

 

Και οι 2 οθόνες χάνουν σε τιμες ευκρίνειας και φωτεινότητας καθιστώντας δύσκολη την θέαση σε εξωτερικές συνθήκες.

Με το G4 φαίνεται η LG εφοδίασε ενα πραγματικό εξαιρετικο IPS panel.

 

Εγω το έγραψα απο την αρχή οτι για πρώτη και βαςικη συσκευη μου, δεν θα ήταν στις επιλογές μου το G-Flex 2 λόγω οθόνης κυρίως.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

G3 qhd flex 2 fhd οπότε ενδέχεται μια μικρη διαφορά

 

Έτσι ακριβώς! Το flex2 έχει χαμηλότερη ανάλυση από το g3 οπότε και λιγότερες απαιτήσεις σε γραφικά και επεξεργαστή, σε συνδυασμό λοιπόν με τον πολύ πιο ισχυρό επεξεργαστή του έναντι του αντίστοιχου του g3 αποτελεί έναν πολύ δυνατό συδυασμό hardware!

 

EDIT: Η οθονη του flex2 όντως κάτω από τον ήλιο δεν είναι καθόλου καλή, αλλά σε ένταση, βάθος χρώματος και σε γωνίες θέασης είναι πάρα πολύ καλύτερη από όλες τις IPS οθόνες της LG. Το κοιτάζεις από τα πλάγια και η οθόνη δεν ασπρίζει, παραμένει πανέμορφη!

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

 

EDIT: Η οθονη του flex2 όντως κάτω από τον ήλιο δεν είναι καθόλου καλή, αλλά σε ένταση, βάθος χρώματος και σε γωνίες θέασης είναι πάρα πολύ καλύτερη από όλες τις IPS οθόνες της LG. Το κοιτάζεις από τα πλάγια και η οθόνη δεν ασπρίζει, παραμένει πανέμορφη!

Ναι ετςι ακριβώς.

 

G3 qhd flex 2 fhd οπότε ενδέχεται μια μικρη διαφορά

Αν αναφέρεσε στην οθονη και τα χαρακτηριστικα της απο αποψη τιμών πχ φωτεινότητας,αντίθεσης δεν εχει σχεςη με την ανάλυση.

Και τα 2 lg πάσχουν το μεν G3 σε τιμες φωτεινότητας και αντίθεσης σημαντικά σε σχεςη με τον ανταγωνιςμο το δε flex 2 υπολείπεται σημαντικά σε φωτεινότητα,ενώ αντιθετα ειναι πολυ υψηλά σε τιμες αντιθεςης,λόγο της συγκεκριμένης τεχνολογίας οθόνης.

 

Οπως είπα πάνω υπολείπεται του flex 2 απο τις αντίστοιχες της Samsung που ειναι ανώτερες υλοποιήσεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δείτε με το πληκτρολόγιο της lg με black θέμα πως είναι η οθόνη από άκρη σε άκρη στο δικό μου

[ATTACH]60649[/ATTACH][ATTACH]60650[/ATTACH]

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δείτε με το πληκτρολόγιο της lg με black θέμα πως είναι η οθόνη από άκρη σε άκρη στο δικό μου

Καθολου καλη(φυσιολογική)δεν ειναι η απεικόνιση του μαύρου Θανάση.

Αλλαγη panel οπωσδήποτε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί θα πάρω τηλέφωνο στην procordia να κανονίσω τα διαδικαστικά.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εστειλα το κιν μεσω vodafone για ελενγχο και ενδεχομενη αντικατασταση απο vodafone το θεμα ειναι μηπως εκανα βλακεια ? ακομα και να μ πουν οτι εχει θεμα και θα αντικατασταθει η συσκευη υπαρχει περιπτωση να εχει συσκευη να μου το αντικαταστησει ? η θα περιμενω για κανα χρονο ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εστειλα το κιν μεσω vodafone για ελενγχο και ενδεχομενη αντικατασταση απο vodafone το θεμα ειναι μηπως εκανα βλακεια ? ακομα και να μ πουν οτι εχει θεμα και θα αντικατασταθει η συσκευη υπαρχει περιπτωση να εχει συσκευη να μου το αντικαταστησει ? η θα περιμενω για κανα χρονο ?

 

Χαχα θα δείξει! Το ιδιο εκανα και γω.

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

μηπως αμα τους πω οτι οσο θα ειναι στο σερβις να με ενημερωσουν τι θελω να κανω ? αν θελω να αλλαξουν οθονη η αντικατασταση ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως αμα τους πω οτι οσο θα ειναι στο σερβις να με ενημερωσουν τι θελω να κανω ? αν θελω να αλλαξουν οθονη η αντικατασταση ?

 

Εάν είσαι σε περίοδο DOA, απαίτησε αντικατάσταση, ειδάλλως επισκευή. Για το πότε θα έρθει, άγνωστο αλλά εάν δεν έχεις πρόβλημα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

σε uv το έβαλε κανείς μήπως φύγουν οι κιτρινιλες??επίσης οι συσκευες με το θεματακι μήπως είναι 2-3 παρτίδες? Η Χ προέλευσης? Σε αυτό θα μας βοηθήσουν παιδιά που τα έστειλαν πισω ειτε ως doa είτε ως απλή επισκευή Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη του ειναι απλα υπεροχη και η p oled ειναι ολο το μελλον http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=410096 ,το προβλημα τους ωστοσο στην περιπτωση μας εχει να κανει με την ενταση φωτεινοτητας που σε συνδιασμο με την προνοηση της lg να ριχνει αυτοματα τη φωτεινοτητα για να προστατεψει τον επεξεργαστη δημιουργει σχετικα προβληματα στην εξωτερικη χρηση.

 

 

Ξερει κανεις πως η ενταση της φωτεινοτητας του τοποθετειται σε νουμερα σε σχεση με iphone,sony,g3 κλπ?

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

σε uv το έβαλε κανείς μήπως φύγουν οι κιτρινιλες??επίσης οι συσκευες με το θεματακι μήπως είναι 2-3 παρτίδες? Η Χ προέλευσης? Σε αυτό θα μας βοηθήσουν παιδιά που τα έστειλαν πισω ειτε ως doa είτε ως απλή επισκευή

 

Δυστυχώς από οτι παρατηρώ, το πρόβλημα εμφανίζεται σε κινητά τηλέφωνα τα οποία προορίζονται για την αγορά της Ελλάδας μιάς και σχεδόν όλοι μας τα προμηθευτήκαμε από τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας ελέω των εκπτώσεων.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Και στο xda ειδα θέματα με κιτρινιλες οπότε δεν ειναι τοπικο το θεμα ισως θεμα παρτιδων..

 

Πολύ πιθανό. Μη ξεχνάμε ότι το κινητό έχει μόλις 2 μήνες κυκλοφορίας. Το κακό είναι μήπως το service θεωρήσει πως είναι στα παλάισια λειτουργίας και δε το περάσει γιατί άλλο να πάει για αντικατάσταση οθόνης μία συσκευή, άλλο πέντε και άλλο δέκα και επάνω.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό. Μη ξεχνάμε ότι το κινητό έχει μόλις 2 μήνες κυκλοφορίας. Το κακό είναι μήπως το service θεωρήσει πως είναι στα παλάισια λειτουργίας και δε το περάσει γιατί άλλο να πάει για αντικατάσταση οθόνης μία συσκευή, άλλο πέντε και άλλο δέκα και επάνω.

Αυτη ειναι κατασκευαστική ατέλεια και η lg ειναι υποχρεωμένη να δώσει άρτια κατασκευαστικά υλοποιηςη και δει πάνελ.

Η ανομοιομορφίες δεν ειναι φυςιολογικο φαινόμενο αλλα hardware failure.

Είτε 1 είτε 10 συσκευές,εφοςον ειναι προβληματικά γιατι να μην τα αλλάξει,ενώ αλλα δεν έχουν τέτοιο θέμα και ας ειναι ίδιο μήνα παραγωγής;

Εκτός αν εν γνώση της έδωσε το ελεύθερο στον καθε πάροχο να τα "σκοτώσουν" και οποίο περάσει κερδισμένοι βγαίνουν εφοςον κάποιοι καταναλωτές δεν δώσουν σημασία στο οποίο θέμα η περάσει στα ψιλά.

Αυτο θα ειναι το χειρότερο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι κατασκευαστική ατέλεια και η lg ειναι υποχρεωμένη να δώσει άρτια κατασκευαστικά υλοποιηςη και δει πάνελ.

Η ανομοιομορφίες δεν ειναι φυςιολογικο φαινόμενο αλλα hardware failure.

Είτε 1 είτε 10 συσκευές,εφοςον ειναι προβληματικά γιατι να μην τα αλλάξει,ενώ αλλα δεν έχουν τέτοιο θέμα και ας ειναι ίδιο μήνα παραγωγής;

Εκτός αν εν γνώση της έδωσε το ελεύθερο στον καθε πάροχο να τα "σκοτώσουν" και οποίο περάσει κερδισμένοι βγαίνουν εφοςον κάποιοι καταναλωτές δεν δώσουν σημασία στο οποίο θέμα η περάσει στα ψιλά.

Αυτο θα ειναι το χειρότερο.

 

Αλέξη πίστεψε με το θέμα panel το ξέρω πολύ καλά εάν αναλογιστείς ότι άλλαξα 5 τηλεοράσεις μέχρι να καταλείξω σε αυτή που έχω. Αυτό που έγραψα πρίν το έγραψα λόγω κακής προγενέστερης εμπειρίας με τη procordia σε θέματα screen light bleeding σε nexus 5 όπου μου το παρουσίαζαν σαν λειτουργία εντός πλαισίων κατασκευαστή. Σημειωτέων πως και το nexus ήταν σε περίοδο DOA από εταιρεία κινητής τηλεφωνίας.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...