Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζω κρινουμε λιγο αδικα μια συσκευή που προσφερει διαφορετικη εμπειρια χρησης (curve)

απατη θα πηγαινε αν ειχε τιμη 769 οπως βλεπω σε μερικα μαγαζια.

κατα την γνωμη μου ειναι ομορφη εχει πολυ καλα specs και ειναι unique, τωρα για το Bunding αν αυτο παρουσιαζεται σε φωτεινοτητες 50% και κατω ειναι αμελητεο (imo).To yellow tint ομως δεν ειναι (μου θυμιζει εποχες one plus one....)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντος η αλήθεια και το G3 ειχε θεματακια στην αρχή αλλα μετα εστρωσε, και στα 300ευρω που εχει το FLEX 2 ειναι οντος τσαμπα για ενα high end συσκευή!! Οσο εχει εγγύηση κτλ δεν υπάρχει λόγος ανησηχειας πιστεύω
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Με ξεκαθαρίσω πως το κινητό σε καμιά περίπτωση δε το κράζω, απλά αναφέρω για εμένα ένα μειονέκτημα που έχει στην οθόνη του. Σαφώς και σε αυτή τη τιμή δεν έχει ανταγωνισμό. Και φυσικά θα βρεθεί λύση του προβλήματος. Δόξα το Θεό, η LG μας έχει αποδείξει πως σε θέματα service είναι άριστη.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο full φορτιση ποσες ωρες σας λεει οτι απομενουν; Εμενα λεει 16 ωρες..Δεν ειναι λιγο;

Είναι σχετικό, αναλόγως της χρήσης που του κάνεις. Εάν δηλαδή έχεις ενεργοποιημένα τα δεδομένα, ειναι λογικό να σου δίνει μικρό χρόνο αναμονής.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κράξιμο της συσκευής από μέλη που αν κι ήδη είχαν ποστάρει αγγελία για 3 ή 4 κομμάτια, τελικά δεν παρέλαβαν.

Δόθηκαν πόσες συσκευές, μόνο στο κατάστημα που πήγα εγώ δόθηκαν σε ενα απόγευμα πάνω από δεκαπέντε, κι άλλα πόσα nexus, λογικό είναι να βγουν και προβληματικοί κάτοχοι όλοι μαζί ταυτόχρονα.

Ας απολαύσουμε τις συσκευές μας, μαζί με τα edge της Samsung και το iPhone 6 είναι από τις πιο όμορφες συσκευές στην αγορά.

Αν ηταν και κόκκινο...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Με ολα τα δεδομενα κλειστα και μου λεει διαρκεια 16 ωρες...Ποια εφαρμογη απο store ειναι καλη για να κλεινει-αδρανοποιει αλλες;

Πας ρυθμισεις > μπαταρια > εξοικονομηση ενεργειας κανε το ''ενεργο'' και επελεξε το ''αμεσως''

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει στα 299 ή στα 269 που πήραν καποιοι σίγουρα αξίζει, μην τρελαθούμε! Αλλά αν εξαιρέσεις την curved κατασκευή και τον 810 με τα προβληματακια του τα specs του είναι ενός high end του 2013. Εγώ με το note 3 δεν θα έβλεπα τρομερή διαφορά. Βέβαια όσοι προέρχονται από mid range συσκευές σίγουρα θα το χαρούν!
Link to comment
Share on other sites

Με ολα τα δεδομενα κλειστα και μου λεει διαρκεια 16 ωρες...Ποια εφαρμογη απο store ειναι καλη για να κλεινει-αδρανοποιει αλλες;

 

Το καλύτερο είναι το greenify Αλλά χρειάζεται root access. Δοκίμασε και το battery stats plus.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει στα 299 ή στα 269 που πήραν καποιοι σίγουρα αξίζει, μην τρελαθούμε! Αλλά αν εξαιρέσεις την curved κατασκευή και τον 810 με τα προβληματακια του τα specs του είναι ενός high end του 2013. Εγώ με το note 3 δεν θα έβλεπα τρομερή διαφορά. Βέβαια όσοι προέρχονται από mid range συσκευές σίγουρα θα το χαρούν!

 

Τα specs Ήταν τα ίδια και στις ναυαρχίδες του 2014. Βλέπε g3, s5.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Τα specs Ήταν τα ίδια και στις ναυαρχίδες του 2014. Βλέπε g3, s5.

 

 

Συμφωνώ αλλά η quad hd είναι quad hd. Μικρή διαφορά αλλά όπως και να το κανεις φαίνεται καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις > μπαταρια > εξοικονομηση ενεργειας κανε το ''ενεργο'' και επελεξε το ''αμεσως''

Το εβαλα στο αμεσως γιατι πραγματι πριν το ειχα μετα το 15% κοκκινησε το πανω και κατω πλαισιο αλλα μεσα απο την εφαρμογη DU Battery δεν αυξηθηκε ο εκτιμωμενος χρονος...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά η quad hd είναι quad hd. Μικρή διαφορά αλλά όπως και να το κανεις φαίνεται καλύτερα!

Μόνο το g3 και το note4 είχαν, τα υπόλοιπα φορούσαν fhd.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά η quad hd είναι quad hd. Μικρή διαφορά αλλά όπως και να το κανεις φαίνεται καλύτερα!

 

αν βαλεις διπλα διπλα το flex 2 με ενα 2k παρατηρεις διαφορα?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα στο αμεσως γιατι πραγματι πριν το ειχα μετα το 15% κοκκινησε το πανω και κατω πλαισιο αλλα μεσα απο την εφαρμογη DU Battery δεν αυξηθηκε ο εκτιμωμενος χρονος...

 

Δε χρειάζεται να το κάνεις αυτό γιατί αυτομάτως το θέτεις σε battery save mode το οποίο σου μειώνει τις δυνατότητες του κινητού προκειμένου να μη καταναλώνει μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν βαλεις διπλα διπλα το flex 2 με ενα 2k παρατηρεις διαφορα?

Σε σύγκριση με το g3 το οποίο είχα μέχρι και πρίν 2 ημέρες, μπορώ να πω πως βλέπεις διαφορά.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το DOA, επικοινώνησα με το κατάστημα που είχα προμηθευτεί το κινητό και μου είπαν να το πάω εκεί και να το ελέγξει ο τεχνικός του καταστήματος και να το αντικαταστήσει αλλά λόγω της ελείψεως που έχουν, δε θα μπορέσω να πάρω άλλη συσκευή άρα ή θα πρέπει να μου επιστρέψουν τα χρήματα ή θα πρέπει να πάρω άλλης εταιρείας κινητό. Κατόπιν επικοινώνησα με τα κεντρικά του Γερμανού και ρώτησα εάν υπάρχει σε άλλο κατάστημα για να τη προμηθευτώ και η απάντηση που έλαβα ήταν αρνητική. Στη συνέχεια τους ρώτησα εάν θα παραλάβουν και η απάντηση ήταν πως δεν έχουν ενημέρωση από την LG Ελλάδας πότε θα γίνει παραλαβή. Άρα το ερώτημα είναι το εξής, την επιστρέφω και παίρνω τα χρήματα ή τη στέλνω service και μου αλλάζουν οθόνη σε κινητό μιας ημέρας;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Deadp,λογικά αναφέρεσαι και σε μένα πού οπως εχω πει για μένα ηταν μόνο η μία συσκευή πού πιθανόν θα κρατούσα και για λίγο.κράξιμο δεν θα το έλεγα ακριβώς κι ετσι,απλά για μένα το μοντέλο πού αξίζει είναι το 32αρι,εξ αρχής το χα δηλώσει και πριν τις προσφορές.

Στην αρχή οι περισσότερες συσκευές παρουσιάζουν προβλήματά,λίγες συσκευές,οπως s6,m9,m8 είναι αυτές πού δεν έχουν hardware προβλήματά.

Και δεν το κρύβω κι άλλωστε,ότι αν έπαιρνα το 16αρι,πως θα το κρατούσα 2-3μέρες και μετά θα το έδινα γύρω στα 330 με 350.γιατί να το κρύψω,αμαρτία ομολογημένη,αμαρτία δεν είναι,δεν το παίζω οσία και σίγουρα δεν πρόκειται να έπαιρνα αυτή την συσκευή αν δεν ηταν στην μέση η προσφορά και μπράβο σε όσους κατάφεραν και πήραν ποσότητες και τα έδωσαν.και ξέρω πολλούς κι από δω,μόνο πού δεν έβαλαν εδώ αγγελία.

Από κει και πέρα,οσοι κάτοχοι το έχουν στα χέρια τους ελπίζω να τους βγει απροβλημάτιστο και να το χαρούν,σίγουρα είναι δελεαστική πρόταση υπό συμβιβασμό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το DOA, επικοινώνησα με το κατάστημα που είχα προμηθευτεί το κινητό και μου είπαν να το πάω εκεί και να το ελέγξει ο τεχνικός του καταστήματος και να το αντικαταστήσει αλλά λόγω της ελείψεως που έχουν, δε θα μπορέσω να πάρω άλλη συσκευή άρα ή θα πρέπει να μου επιστρέψουν τα χρήματα ή θα πρέπει να πάρω άλλης εταιρείας κινητό. Κατόπιν επικοινώνησα με τα κεντρικά του Γερμανού και ρώτησα εάν υπάρχει σε άλλο κατάστημα για να τη προμηθευτώ και η απάντηση που έλαβα ήταν αρνητική. Στη συνέχεια τους ρώτησα εάν θα παραλάβουν και η απάντηση ήταν πως δεν έχουν ενημέρωση από την LG Ελλάδας πότε θα γίνει παραλαβή. Άρα το ερώτημα είναι το εξής, την επιστρέφω και παίρνω τα χρήματα ή τη στέλνω service και μου αλλάζουν οθόνη σε κινητό μιας ημέρας;

Εγω θα το πήγαινα LG να μου άλλαζαν την οθονη.

Εκτός αν δεν θέλεις την συσκευη για τον Α η Β λόγο αρα πάρε τα λεφτά πίσω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα το πήγαινα LG να μου άλλαζαν την οθονη.

Εκτός αν δεν θέλεις την συσκευη για τον Α η Β λόγο αρα πάρε τα λεφτά πίσω.

 

Μια χαρά είναι η συσκευή κατά τα άλλα αλλά ρε ****το να μπει κατσαβίδι σε 20 ωρών συσκευή, βλακεία μεγάλη.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η συσκευή κατά τα άλλα αλλά ρε ****το να μπει κατσαβίδι σε 20 ωρών συσκευή, βλακεία μεγάλη.

Δεν λέω αλλα απο την στιγμή που δεν έχουν ούτε για δείγμα να σου δώσουν αλλο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνει υπομονή να πάρει καινούργιο.

Η διαφορά ανάμεσα σε G3 16gb που εχω εδώ δίπλα με το ίδιο φόντο κιόλας για να μην έχουμε διάφορες, είναι ότι το flex έχει πολύ πιο εντυπωσιακά χρώματα, το γυαλί του flex όμως καθρεφτίζει περισσότερο στον ήλιο υπό γωνία, ίσως μια ιδέα να φαίνονται τα εικονίδια κ οι γραμματοσειρές καλύτερες στο G3, ανεπαίσθητα όμως. Από την άλλη, το flex είναι ενα κινητό του 2015, σίγουρα θα πάρει αναβάθμιση και του χρόνου officially, έχει ωραιότερη εμφάνιση και δείχνει ακριβότερο.

Εμένα πάντως το G3 κάθεται καλύτερα στο χέρι.

Οι φετινές ναυαρχίδες δεν έχουν τρομερές διάφορες με τις περσινές, μόνο Apple με το 6 έκανε τη διαφορά με την αλλαγή μεγέθους κι η Samsung με το s6 και τον exynos.

Το m9 δεν είναι πιο σταθερό από το flex, εγώ που είδα μπόλικα benchmarks και video στο διαδίκτυο, προσεΞα ότι μια το ενα υπερέχει κατα λίγο, μια το αλλο.

 

Μοναδικό πρόβλημα στη δίκη μου συσκευή, ηταν ότι σε δυο περιπτώσεις ενώ το έστηνα, έμεινε από internet ενώ κατέβαζε τις εφαρμογές μου από το store. Μάλλον τυχαίο.

Δε ζεματάει ποτέ, ζεσταίνεται βέβαια λίγο, αλλά εφόσον Παιχνιδια δεν παίζω, δεν με ενοχλεί και τόσο.

 

Για τα 299€ που έδωσα, το flex 2 είναι άριστη αγορά.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το DOA, επικοινώνησα με το κατάστημα που είχα προμηθευτεί το κινητό και μου είπαν να το πάω εκεί και να το ελέγξει ο τεχνικός του καταστήματος και να το αντικαταστήσει αλλά λόγω της ελείψεως που έχουν, δε θα μπορέσω να πάρω άλλη συσκευή άρα ή θα πρέπει να μου επιστρέψουν τα χρήματα ή θα πρέπει να πάρω άλλης εταιρείας κινητό. Κατόπιν επικοινώνησα με τα κεντρικά του Γερμανού και ρώτησα εάν υπάρχει σε άλλο κατάστημα για να τη προμηθευτώ και η απάντηση που έλαβα ήταν αρνητική. Στη συνέχεια τους ρώτησα εάν θα παραλάβουν και η απάντηση ήταν πως δεν έχουν ενημέρωση από την LG Ελλάδας πότε θα γίνει παραλαβή. Άρα το ερώτημα είναι το εξής, την επιστρέφω και παίρνω τα χρήματα ή τη στέλνω service και μου αλλάζουν οθόνη σε κινητό μιας ημέρας;

 

να σου δωσουν πισω τα 299 να παρεις τιι !

κανενα κακο δε βλεπω να το πας service .θα εχεις μετα μια αρτια συσκευη!

δε ξερω, ισως επειδη οι συσκευες ολων των εταιρειων βγαζουν θεματα προσωπικα εχω εξοικιωθει πολυ με την ιδεα του service και το καλο η' κακο service το προσμετραω πολυ στα θετικα η' αρνητικα μιας αγορας απο μια εταιρεια.

εγω ακομα κ με το τρελο pixel που μου λαχε αν βρισκοταν ενας να μου δωσει πχ400 ευρω να το παρει δε θα το δινα. ειναι ωραιο κινητο. δοκιμαζα χτες τη φωτο σε νυχτερινες συνθηκες εδω μεσα στο σπιτι και ηταν δυνατο, η οθονη του τα χρωματα της επισης μαρεσουν πολυ, η ddr4 εχει αισθητη και πραγματικη διαφορα απο τη ddr3, το ui του πολυ ωραιο, απο updates η lg παιζει πια Α' εθνικη και η κυρτοτητα με εχει ενθουσιασει! το εχω συνεχεια landscape mode και νομιζω οτι εχω μια 4k tv τσεπης:lol:

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το άφησα στην procordia το κινητό.Αλλαζει όλη η οθόνη και η πρόσοψη μπροστά. Το κοίταξε η κοπέλα στην reception και το είδε και μόνη της το πρόβλημα. Ανταλλακτικό θα έρθει Δευτέρα με Τρίτη μου είπαν οπότε μέσα στην επόμενη βδομάδα θα το παραλάβω.σίγουρα πολύ πιο γρήγορα από το να το πήγαινα DOA με κίνδυνο να πέσω πάλι σε ελαττωματικό.Τους ενημέρωσα να φέρουν αρκετά ανταλλακτικά γιατί έχουν βγει πολλά τα ελαττωματικά :-P αυτά από μένα...Προς το παρόν θα χαρώ λίγο ακόμη το G3 μου μέχρι να το πάρω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...