Jump to content

Redmi 2


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 915
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο etotalk η τιμή ανέβηκε μέσα σε 2 μέρες κατά 10 δολλάρια.

Πριν λίγο το βρήκα και στο geekbuying, άρα δεν θα αργήσει και στα υπόλοιπα

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-2-64bit-4G-LTE-4-7inch-Android-Phone-Qualcomm-MSM8916-Quad-Core-MIUI-6-Smartphone-IPS-HD-2GB-16GB-8MP-Grey-342389.html

 

160 ευρω..τσιμπημενη τιμη θα ελεγα

Δεν ξερω αν αξιζει η διαφορα απο 125 στα 160 το 1 με 2 gb ram...

Δεν εχει προβλημα και το 1gb νομιζω ειναι αρκετο..πιο πολυ ψυχολογικη ειναι ηαναγκη για αλλο 1 gb

 

Βγήκε επίσημα έκδοση με 2g ram;

 

Ναι εμφανιζεται σιγα σιγα αλλα μην τρεξετε να το παρετε..σε κανενα μηνα θα εχει πεσει νομιζω εκτος κι αν κανει καμια βουτια παλι το ευρω

Link to comment
Share on other sites

160 ευρω..τσιμπημενη τιμη θα ελεγα

Δεν ξερω αν αξιζει η διαφορα απο 125 στα 160 το 1 με 2 gb ram...

Δεν εχει προβλημα και το 1gb νομιζω ειναι αρκετο..πιο πολυ ψυχολογικη ειναι ηαναγκη για αλλο 1 gb

 

 

 

Ναι εμφανιζεται σιγα σιγα αλλα μην τρεξετε να το παρετε..σε κανενα μηνα θα εχει πεσει νομιζω εκτος κι αν κανει καμια βουτια παλι το ευρω

 

δεν μιλάμε μόνο για την μνήμη , είναι και ο χώρος

και αν κάνεις μια κάποια μη πολύ απλή χρήση θα δεις ότι , αν όχι άμεσα, την θες την μνήμη (βρεε και τον χώρο για να μην σε ταλαιπωρήσει το θέμα με την μεταφορά σε sd)

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ρομ για τα xiaomi βρίσκονται στο xiaomi-miui.gr, η multilag που είχε μέσα ήταν πολύ χάλια, αν βάλεις την ελληνική δε θα έχεις πρόβλημα ούτε σε μετάφραση ούτε σε άλλα τυχόν προβλήματα της ρομ καθώς αναβαθμιζεται κάθε παρασκευη

 

Επειδή το κινητό δεν ήταν για μένα, αλλά το χρησιμοποιεί μια φίλη και δεν είναι βολικά τα ελληνικά, την rom από το xiaomi-miui.gr απλά την περνάω μέσα στην sd και μετά κάνω την αναβάθμιση που λέει εκεί ; :confused:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να το δω στο vickmall.

 

Σε αυτό που έχω πάρει τώρα όμως, κάτι έκανα και έχει εξαφανιστεί το πληκτρολόγιο! Που το βρίσκω στις ρυθμίσεις ξέρει κανείς;

Btw πέρασα το update από την sd μια χαρά!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλε κανένας το advanced? Υπάρχει διαθεσιμότητα; Και επισης, γιατι βλεπω μικροδιαφορες απο site σε site? Τι παιζει ακριβως? Edited by ronin13
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,γνωριζετε αν εχει βιντεοκληση μεσω του παροχου(οχι καποιο app)?

 

Απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει σε android κάτι τέτοιο.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος να ανεβάσει στατιστικά μπαταρίας -οθόνης , πρόβλημα υπερθέρμανσης έχουμε , FC ?

Τώρα με την ισοτιμία στα τάρταρα 1€=1.08$ σφίγγουν τα πράγματα ,νομιζω οτι 40+$ παραπάνω για το advance είναι πολλά ..., εξάλλου έχοντας προσωπικά 1s εδώ και καιρό δεν έχω κανένα μα κανένα απολύτως πρόβλημα με το 1Gb Ram σε καμμία εφαρμογή όσες κι αν έτρεξαν...

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος φίλος να ανεβάσει στατιστικά μπαταρίας -οθόνης , πρόβλημα υπερθέρμανσης έχουμε , FC ?

Τώρα με την ισοτιμία στα τάρταρα 1€=1.08$ σφίγγουν τα πράγματα ,νομιζω οτι 40+$ παραπάνω για το advance είναι πολλά ..., εξάλλου έχοντας προσωπικά 1s εδώ και καιρό δεν έχω κανένα μα κανένα απολύτως πρόβλημα με το 1Gb Ram σε καμμία εφαρμογή όσες κι αν έτρεξαν...

 

σωστο, το μονο θεμα που με προβληματιζει ειναι αν η miui 6 ειναι βαρυτερη απο την 5 ή οχι? αν ειναι το ιδιο ή και ελαφρυτερη τοτε συμφωνω ,για νορμαλ χρηση το 1 gb ειναι αρκετο

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο ξέρω δεν υπάρχει σε android κάτι τέτοιο.

 

Κανεις λαθος φιλε,πολλα τηλεφωνα εχουν.

Εγω εχω το zte v965 και v967s και εχουν και τα 2 (υποστηριζουν βιντεοκληση)

Επισης αρκετα μοντελα της samsung.

Ειναι ενα εικονιδιο η κουμπι συνηθως στον dialer

Link to comment
Share on other sites

λιγο ασχετο αλλα η xiaomi πουλαει μεχρι τωρα κυριως λογω vfm στα smartphones

Αλλα εχω δει οτι εχει αρχιζει και το χανει αυτο το πλεονεκτημα γιατι ξεπηδανε καποιοι αλλοι κινεζοι επωνυμοι και αυτοι βλεπε cubot ,coolpad ,doogee κτλ

παραδειγμα στο cubot x9 (octa core 2 gb ram- 13mp camera -5" - slim) δεν εχει σε αυτη την τιμη (126 ευρω) αναλογο xiaomi

Ακομα και το redmi2 2gb κοστιζει πολυ πιο ακριβα (160 ευρω το xiaomi - 126 ευρω το Χ9) ενω χανει σε μεγεθος (4.7" vs 5" ) , cpu (quad core vs octa core ) , camera(8mp vs 13 mp) - πλαστικο vs αλουμινιο , κτλ

Γιατι να παρω το redmi2 2gb και ναμ ην παρω το Χ9 ?

p.s. και το minideal εφερε το 2gb μοντελο

Edited by mik_tech
Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ στο vickmall η έκδοση με 2gb ram.

 

Μακάρι μπας και πέσει η τιμή απο το redmi-2 1/8 να τ'αγοράσουμε και εμεις :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λιγο ασχετο αλλα η xiaomi πουλαει μεχρι τωρα κυριως λογω vfm στα smartphones

Αλλα εχω δει οτι εχει αρχιζει και το χανει αυτο το πλεονεκτημα γιατι ξεπηδανε καποιοι αλλοι κινεζοι επωνυμοι και αυτοι βλεπε cubot ,coolpad ,doogee κτλ

παραδειγμα στο cubot x9 (octa core 2 gb ram- 13mp camera -5" - slim) δεν εχει σε αυτη την τιμη (126 ευρω) αναλογο xiaomi

Ακομα και το redmi2 2gb κοστιζει πολυ πιο ακριβα (160 ευρω το xiaomi - 126 ευρω το Χ9) ενω χανει σε μεγεθος (4.7" vs 5" ) , cpu (quad core vs octa core ) , camera(8mp vs 13 mp) - πλαστικο vs αλουμινιο , κτλ

Γιατι να παρω το redmi2 2gb και ναμ ην παρω το Χ9 ?

 

1. Ειναι πολλοί /πολλές μεγαλυτερης ηλικίας όπως εγω που προτιμώ 4.7" λογω μικρότερου μεγεθους συνολικά (μηκους , πλατους , βάρους ) :)

2. Επώνυμο smartphone με 2GB RAM και πολύ καλή καμερα ( sony exmor 13Mp) ειναι το ZTE V5 REDBULL που ηταν σε χαμηλότερη τιμή ακόμη ,vfm πραγματικο το εφερα για φίλο μου ,τωρα βλέπω η τιμη του ανεβηκε στα γνωστα μαγαζια :happy:

3.Περιμένετε να πεσει η τιμη απο το redmi-2 2/16 ( ~170 usd ??) και να ανεβει και λιγο το ευρω εναντι δολλαριου ,μην αγοραζετε ακόμη :)

Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ! Το πράγμα δεν θέλει βιασύνη μπας και πέσουν λίγο οι τιμές... Αν και στα 170$ τιμή εκκίνησης γι'αυτά που προσφέρει και για το brand, είναι καλά. Καλώς ή κακώς η xiaomi έχει κάνει καλύτερο όνομα από cubot,doogee κλπ και το εκμεταλλεύεται. Στα + ότι έχει πάρα πολύ υποστήριξη στις miui!

 

Παρεμπιπτόντως φλάσαρα την τελευταία stable rom και λύθηκε το πρόβλημα με την αραιή γραμματοσειρά και τώρα πρέπει να δουλεύει μια χαρά! :)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

είμαι έτοιμος και εγώ να σας ακολουθήσω. Δεν υπάρχει ανάγκη για άμεση αγορά, αλλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξω την βασανιστική αναμονή.... :)
Link to comment
Share on other sites

@NikoSoti εισαι με την ελληνικη rom 3.2.0 ( xiaomi-miui.gr ?) ,πόσταρε στατιστικά μπαταριας - οθονης να δούμε τι λεει :)

Υ.Γ Σημερα 1ευρω=1.07δολ ,κλάμα απο δω και πέρα :(

Edited by tpapo
Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

@NikoSoti εισαι με την ελληνικη rom 3.2.0 ( xiaomi-miui.gr ?) ,πόσταρε στατιστικά μπαταριας - οθονης να δούμε τι λεει :)

Υ.Γ Σημερα 1ευρω=1.07δολ ,κλάμα απο δω και πέρα :(

 

Με την τελευταία 5.2.23 είμαι, αλλά δεν το έχω στα χέρια μου αυτή τη στιγμή... Το έχω παραχωρήσει για λίγο καιρό, αλλά έχω περάσει το gsam και όποτε βρω την ευκαιρία θα "υποκλέψω" screenshot από την κάτοχο!! :p

Άστα η ισοτιμία σε λίγο θα είναι 1:1 ...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Στο account μου στο basketbuild θα βρίσκετε τις τελευταίες εκδόσεις για το συγκεκριμένο μοντέλο, μιας και είναι ένα από τα 3 Xiaomi (Redmi Note 3G, Redmi 2, Redmi 1s) που ήδη έχω...

 

Επειδή έχουν περάσει πολλά Redmi 1S από τα χέρια μου και φρενάρισα την αγορά του 2, γιατί περίμενα το βελτιωμένο 2άρι, τώρα βλέπω ότι το τελευταίο είναι πανάκριβο. Οπότε παίζοντας ανάμεσα στα 1S και στο "απλό" 2, τι θα συνιστούσες σε κάποιον να πάρει; Νοιώθεις σημαντική βελτίωση στη διαχείριση μπαταρίας του 2 με το 1S;

Edited by carmik
Link to comment
Share on other sites

Availability: Out of stock ;)

 

Στο Vickmall

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτό είναι φίλε! Άν σκοπεύεις να το αγοράσεις ρώτα τους κιόλας αν όντως το έχουν σε stock....

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...