Jump to content

Leagoo Elite 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά , γεια σας , εχω αγορασει το κινητο απο ελλαδα εδω και μια εβδομαδα , ειναι φοβερο , το μονο μειονεκτημα ειναι η μπαταρια που δεν κραταει ουτε μιση μερα μονο με ανταλλαγη μηνυματων, ομιλια καμια ωρα και σερφαρισμα κανα μισαωρο.Τελος πάντων χθες επαιζα με το μενου "για προγραματιστες" μηπως και γινει καμια βελτίωση .Τωρα ,(και εδω ζηταω βοηθεια αν κανεις ξερει ) δεν φωρτιζει ουτε οταν συνδεω το usb με υπολογιστη το βλεπει .Φωρτηζει μονο οταν το κινητο ειναι κλειστο και πολυ αργα .Εγραψα στους τοπικου αντιπρωσοπους αλλα δεν πηρα απαντηση, και στο επισημο site της εταιρεια και περημενω.Αν εχει καποιος καμια γνωση .....

ευχαρηστω εκ των προτερων.

LG G3 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε βαλανε να την πληρωσεις αυτη την διαφορα???

 

οχι δεν μου ζητησανε κατι αλλο

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά , γεια σας , εχω αγορασει το κινητο απο ελλαδα εδω και μια εβδομαδα , ειναι φοβερο , το μονο μειονεκτημα ειναι η μπαταρια που δεν κραταει ουτε μιση μερα μονο με ανταλλαγη μηνυματων, ομιλια καμια ωρα και σερφαρισμα κανα μισαωρο.Τελος πάντων χθες επαιζα με το μενου "για προγραματιστες" μηπως και γινει καμια βελτίωση .Τωρα ,(και εδω ζηταω βοηθεια αν κανεις ξερει ) δεν φωρτιζει ουτε οταν συνδεω το usb με υπολογιστη το βλεπει .Φωρτηζει μονο οταν το κινητο ειναι κλειστο και πολυ αργα .Εγραψα στους τοπικου αντιπρωσοπους αλλα δεν πηρα απαντηση, και στο επισημο site της εταιρεια και περημενω.Αν εχει καποιος καμια γνωση .....

ευχαρηστω εκ των προτερων.

 

ωχ ωχ :lol:

παντως με μια φορτιση δεν καταλαβαινεις ποσο κραταει η μπαταρια

τι να πω ελπιζω να φτιαχτει το προβλημα σου

Link to comment
Share on other sites

παιδες μακρυα απο minideal... εχω παραγγειλει το leagoo elite 1 σε μαυρο οπως εχω αναφερει και νωριτερα που το ειχαν διαθεσιμο τοτε (14/10) το εχω πληρωσει και σημερα υστερα απο αλλεπαληλα email και επικοινωνια μαζι τους αφου πρωτα μου εχουν προτεινει να διαλεξω καποιο αλλο τηλ μου στελνουν αυτο το email...

 

"Dear friend,thanks for your new order from minideal.net,

 

But I have to tell you that we don't have Black and we just have White and Golden phone in stock now , so we have to delays the shipment .

 

Would you like to change a color ?if you agree, we can send the order at once .

 

As to the difference of price,we just needs you add $20 to our paypal account :salesxian@gmail.com

its OK .

 

Waiting for your reply,have a nice day

 

 

ο νοων νοειτω!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εστειλα email στην leagoo Ελλάδας και μου είπαν πως από τέλη Νοέμβρη θα το φέρουν και το κάνουν και με αντικαταβολή. Ρώτησα το safesales -και είδα πως άλλαξαν την τιμή του- και μου είπαν πως έχουν λίγα μονο κομμάτια και μόνο σε λευκό.

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το έχει αγοράσει κανείς για να αναφέρει εντυπώσεις; διότι ενδιαφέρομαι.

 

το πηρε ενας και του βγηκε προβληματικο. λογικα απο βδομαδα ερχεται το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

το πηρε ενας και του βγηκε προβληματικο. λογικα απο βδομαδα ερχεται το δικο μου

 

Αν δε σου κάνει κόπο γράψε εντυπώσεις :p

Link to comment
Share on other sites

εκανα refund τελικα απο minideal και μου τα επιστρεψαν τα χρηματα σε λιγες ωρες οποτε το βρηκα διαθεσιμο την παρασκευη στο geekbuying και το πηρα απο κει.. δεν περασαν ουτε 12 ωρες και μου εστειλαν tracking number οποτε λογικα σε 2-3 βδομαδες θα ειναι εδω αρα και θα εχω εντυπωσεις..
Link to comment
Share on other sites

Έχει δύο ελλατώματα. Η μπαταρια-σε όλα τα leagoo-και το γεγονος πως δεν μπορείς να έχεις ταυτοχρονα δυο sim και μια sd. Έχει μια διπλή υποδοχή μόνο που σημαίνει πως πρέπει να διαλέξεις τι θες περισσότερο. Βέβαια, εντάξει, με 32GB χώρο, δεν έχει ιδαιτερα θέματα, αλλά και πάλι.:X:X
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...επειδη ενδιαφερομαι για το leagoo elite 1 πηρα σε ενα καταστημα της αθηνας και μου ειπαν οτι η εταιρεια δε βγαζει πλεον το συγκεκριμενο μοντελο..ισχυει.?και να το αγορασω απο εξωτερικο απο θεμα εγγυησης τι παιζει σερβις κ.τ.λ.? Edited by JimCh
Link to comment
Share on other sites

λοιπον λιγα απο μενα για τους βιαστικους.

1. ποιοτητα κατασκευης παρα πολυ καλη, το inew ας πουμε ειναι κινεζια μπροστα του :lol: μπορεις να το συγκρινεις με xiaomi mi4 μοιαζουν και λιγο.

2. οθονη. η οθονη απλα γαμει. κορυφαια ποιοτητα. φοβερα χρωματα που δεν εχουν αυτον τον εντονο κορεσμο. θα ελεγα ειναι οπως πρεπει. κρυσταλινες λεπτομεριες

3. ποιοτητα ηχου κλησεις αρκετα καλη, δεν θα με χαλουσε αν ηταν και λιγο πιο δυνατα. ειναι οσο πρεπει. δεν ξερω αν σε πολυ φασαρια δεν ακους. παντως και εκει ποιοτητα με ωραιο μπασο.

4. μπαταρια. οταν το ανοιξα ηταν στο 96% μετα απο σκαλισμα απο τις 3 μεχρι της 5,30 ειναι στο 80%. πιστευω την μερα την βγαζει ανετα. αλλα αυτο θα το πω σε λιγες μερες

5. wifi πολυ δυνατο. σε επιπεδα λαπτοπ.

6. εννοειται ειναι ταχυτατο με καλη αποκριση της οθονης.

7. φωτογραφια δεν τραβαω τα βυζια μου αλλα ειναι οκ , με φωτοσμο δωματιου πιξελιαζει αλλα δεν ασχοληθηκα με ρυθμισεις. δεν μ αφορα κιολας

8. βιντεο μια απο τα ιδια, το μονο θετικο ειναι οτι εχει γρηγορη εστιαση και φωτομετρηση

9. gps δεν δοκιμασα

 

οτι θελετε με ρωτατε. πηρα το λευκο χρυσο γιατι αυτο ειχαν διαθεσημο και θα ελεγα ειναι πολυ κομψο. στο χερι ειναι οσο πρεπει σαν μεγεθος.

και τα κουμπια εκει που πρεπει. για τα 160 ευρω που μου κοστισε θα ελεγα ειναι παραπανω απο τιμιο. αυριο θα δοκιμασω το sygic. ερχεται με δυο ζελατινες για προσοψη και πλατη, περιμενω ηδη την ταμπερεντ

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτο με φλας βγαινει ασπρη και αχνη η φωτο. Σαν ναωεθναι λαθος η αποσταση του φλας

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακυρο ειχε το ναιλον της πισω ζελατινας. Οποτε πολυ καλες και οι φωτο, εχει φλας και η μπροστα καμερα και πολυ καλη ποιοτητα

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

160 ευρω απο που; οσο για την μπαταρια πες μετα απο κατι μερες οταν μπορεις, για να αποκτησω μια σφαιρικη αποψη :D

Απο το geekbuying. Την μερα την βγαζει ανετα παντως. Τωρα το πρωι ειναι στο 32% . οποτε 24ωρο θα κλεισουμε

Link to comment
Share on other sites

σας ανεβαζω και δυο φωτογραφιες. α η μπροστινη καμερα νομιζω κανει τη διαφορα και εχει και φλας

 

http://s16.postimg.org/khcnzbw2d/IMG_20151110_094358.jpg

http://s13.postimg.org/pribpi9zr/IMG_20151110_094422.jpg

 

 

αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι stand by δεν κατεβαινει καθολου η μπαταρια.

ακομα δεν εχω κανει την πρωτη φορτιση, οποτε ειναι ελπιδοφορα τα πραγαματα

 

εχει led για ειδοποιηση το οποιο δεν καταφερα να επενεργοποιησω ακομα. θα το βρω ομως.

τα κουμπια κατω ειναι πολυ καλα, γιατι οπου και να πατησεις πιανει . δηλαδη ολος ο χωρος ειναι κουμπι αριστερα και δεξια.

εκανα και αυτο με το δακτυλικο αποτυπωμα, μια χαρα δουλευει αλλα προσωπικα δεν με βολευει

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

ποσες μερες εκανε να σου ερθει γιατι το εχω παραγγειλει και γω απο κει

μου δωσανε τρακ στις 23 και το πηρα στα χερια μου 9 του μηνα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...