Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7600


DON
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 520
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον JustMe!

 

Λοιπόν τώρα οι Νοκιαδες δεν θα μπορούν να λένε ότι τα πλήκτρα του ΣΧ1 δεν είναι βολικά γιατί από τώρα η Νόκαι άρχισε να αντιγράφδει την Σιμενς και βγάζει το ίδιο στυλ κουμπιά.Για το κινητό ένα έχω να πω:

 

Από την παντόφλα(7650) στην μπανιέρα(3650)και τώρα στο σαπούνι(7600).Σύντομα αναμένεται το 5600 με Symbian series 60 με κάμερα στο μπροστινό μέρος(αληθινό 3G επιτέλους)και σε σχήμα σφογγαριού!Όλη η σειρά του μπάνιου από τα καταστήματα "Γερμανός" αποκλειστικά!!!!

 

Το 5600 που το ειδες;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον earinos

 

GX20? Είμαι και ψιλοάσχετος :whistle: για γράψε κάτι περισσότερο :o

 

 

Δες εδώ για περισσότερες πληροφορίες! :)

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο είναι πολύ ωραίο. αν ρίξουν λίγο την τιμή σίγουρα θα το τιμήσω. μου αρέσουν οι καινοτομίες, το νέο λειτουργικό και η όλη ιδέα της αλλαγής που μόνο η νόκια ξέρει να κάνει πραγματικότητα. :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Δες εδώ για περισσότερες πληροφορίες! :)

 

 

Thanx για τις πληροφορίες. :) Παρόλα αυτά (χωρίς να θέλω να κάνω το post μου off-topic) είδα το εν λόγω κινητό και κάποιες φωτογραφίες του, οι οποίες δεν έχουν τίποτα το ιδιαίτερο, φαίνονται ίδιας ποιότητας με το S55. ΄Ενα κινητό της κλάσης του 7600 δεν θα μπορεί να βγάζει εξίσου καλές φωτογραφίες; Δεν φαντάζομαι να του βάλουν κάμερα πατάτα :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον earinos

 

Thanx για τις πληροφορίες. :) Παρόλα αυτά (χωρίς να θέλω να κάνω το post μου off-topic) είδα το εν λόγω κινητό και κάποιες φωτογραφίες του, οι οποίες δεν έχουν τίποτα το ιδιαίτερο, φαίνονται ίδιας ποιότητας με το S55. ΄Ενα κινητό της κλάσης του 7600 δεν θα μπορεί να βγάζει εξίσου καλές φωτογραφίες; Δεν φαντάζομαι να του βάλουν κάμερα πατάτα :o

 

 

Το GX20 πράγματι δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο! Όσο για την κάμερα του 7600 θα είναι σίγουρα, αν όχι καλύτερη, ισάξια με αυτή του 3650! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον NKS227

 

αυτό το πράγμα είναι μια φτηνή φωτογραφική μηχανή που τη πήρε η νόκια της κοτσάρισε ενα δεκτη και την έκανε τηλέφωνο :blink: :lol:

ρε ουστ κοπρίτες

 

 

Φτηνή: Μήπως βιάζεσαι λίγο; ΄Ασε να δούμε πρώτα τί φωτογραφίες θα βγάζει και μετά κρίνουμε. Είδα και τις φωτογραφίες του GX20. Καλύτερες βγάζω εγώ με το S55 μου :whistle:

Πάντως μπράβο στη Nokia που ξέρει να "κοτσάρει" τόσο επιτυχημένα δέκτες ΚΑΙ video κάμερες ΚΑΙ video player ΚΑΙ ΜP3 player. :)

Αν και θερμός υποστηρικτής της Siemens, της βγάζω το καπέλο :o

Link to comment
Share on other sites

έχει mp3/aac player και 29ΜΒ μνήμη (δυναμική). νομίζω είναι υπέρ αρκετά για 30 λεπτά μουσικής σε καλή ποιότητα (64Κ) :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

έχει mp3/aac player και 29ΜΒ μνήμη (δυναμική). νομίζω είναι υπέρ αρκετά για 30 λεπτά μουσικής σε καλή ποιότητα (64Κ) :)

 

Όχι πολλά τα 29 mb! :worry: Ειδικά για μουσική ειναι πολύ λίγα!

Χρειαζόταν MMC! :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

λέτε να την κρύβουν πίσω απ'την μπαταρία?.... :) :)

 

Όχι, το κινητό δεν υποστηρίζει MMC! Αυτό είναι σίγουρο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την johner

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

λέτε να την κρύβουν πίσω απ'την μπαταρία?.... :) :)

 

Όχι, το κινητό δεν υποστηρίζει MMC! Αυτό είναι σίγουρο! ;)

 

Ego den pisteuo tipota sxetika me tin mmc mexri na do to demo tis nokia. Mexri tora den uparxei!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Τα 29ΜΒ δεν είναι απλά λίγα, δεν φτανουν για τίποτα. Όατν εξοπλίζεις τη συσκευή με mp3player είσαι υποχρεωμένος να βάλεις υποδοχή για κάρτα. Αν σκεφτούμε οτι σ'αυτά τα 29ΜΒ θα αποθηκεύονται mp3, βίντεο, φωτογραφίες, εφαρμογές, παιχνίδια τότε δε φτάνουν με τίποτα. Την ίδια μνήμη έχει και το κουτί πώλησης του 3650 αλλά δεν έχει mp3player οπότε του είναι αρκετά. Το 7600 όμως, ως 3G συσκευή θα κατεβάζει τα βιντεάκια απ'το ίνετρνετ και πολλάάλλα. Καμία 3G συσκευή κατα την γνώμη μου δε δικαιολογείται να μην έχει υποδοχή για κάρτα μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω σχεικά με τα 29ΜΒ. Και το νέο U15 τις SIEMENS, και αυτό τρίτης γενεάς με ΜΡ3, δεν έχει MMC αλλά μόνο 65ΜΒ ενσωματομένα.

 

Το πιο πιθανό είναι να θέλουν να κρατήσουν το κόστος σε χαμηλά επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που λές έχεις απόλυτο δίκιο. Θα μπορούσαν άνετα στο 7600 να του βάλουν κάρτα μνήμης, ραδιόφωνο, που νομίζω δεν έχει, και πολλά ακόμα αλλά η nokia έχει δείξει οτι προτιμά να θυσιάσει μερικές δυνατότητες ωστε να είναι χαμηλή η τιμή και το κινητό να είναι ανταγωνίσημο. Παράδειγμα είναι οι υπέρυθρες και η έλλειψη κάμερας του n-Gage.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον UnReaL

 

Δεν ξέρω τι να πω σχεικά με τα 29ΜΒ. Και το νέο U15 τις SIEMENS, και αυτό τρίτης γενεάς με ΜΡ3, δεν έχει MMC αλλά μόνο 65ΜΒ ενσωματομένα.

 

Το πιο πιθανό είναι να θέλουν να κρατήσουν το κόστος σε χαμηλά επίπεδα.

 

Den sigrinontai 29mb me 64mb kai to u15 einai poly kalitero!

Alla to 7600 exei poly protoporiako sxediasmo!!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Anaferomenos stis prwtes 2 selides tou thread pou 8abete ta panta peri newn montelwn nokia klp klp..#

Ma kala 8elete ta idia kai ta idia sto design tou thlefwenou? den to antexete na 3efeygei ligo, na einai trelo, prwtoporiako, ama einai megalo, to leme pantofla. ama einai expandable, raketa. ama einai mikro, metro. Ama einai nokia, mapa. Dhladh nomizete oti den 8a piasei to kinhtaki? 8a dei3ei...

 

Epishs: Pisteyw oti exei symbian, an kai prosarmosmeno sta plhktra tou, mias kai an deite eikones einai idia ta graphics me tou sympian (sta bars, klp)..

 

H elleipsh MMC einai aparadekth fysika, einai to mono to opoio me bazei se skepseis sxetika me to an a3izei na to parw h oxi... 24MB gia photos kai MP3? Aparadekto...

 

Epishs paides einai lilipouteio to thlefwno! para poly mikro mou fainetai..

 

Telos, osoi nomizete oti einai poly RADICAL, MIKRO, FRISBEE, METRO, klp klp, protimiste kati pio stibaro kai sobaro kai megalo:

 

New Nokia phone for SE fans!

Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον cybersledge

 

 

Epishs: Pisteyw oti exei symbian, an kai prosarmosmeno sta plhktra tou, mias kai an deite eikones einai idia ta graphics me tou sympian (sta bars, klp)..

 

 

 

ΔΕΝ έχει symbian! Επιπλέον αν έχεις δει symbian συσκευή θα παρατηρήσεις οτι το menu είναι πολύ διαφορετικό! Άλλωστε τα ίδια πλήκτρα με το SX1! Άλλωστε τα πλήκτρα δεν κάνουν την διαφορά! :o

Link to comment
Share on other sites

ΠΛΗΚΤΡΑ εννοώ το οτι έχει 3 button interface στο menu... Έχει και μεσαίο κουμπί..
Κρυπτόγραμμα : η κορυφαία εφημερίδα ασφαλείας του Bruce Schneier στην ελληνική γλώσσα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον cybersledge

 

ΠΛΗΚΤΡΑ εννοώ το οτι έχει 3 button interface στο menu... Έχει και μεσαίο κουμπί..

 

Καλά βρε μη φωνάζεις! :p

Ούτως ή άλλως το symbian και συγκεκριμένα το Series 60 έχει standard interface και δεν πρόκειται να το αλλάξουν! Άλλωστε με την υπάρχουσα διάταξη των πλήκτρων θα μπορούσε να δεχτεί το Series 60!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...