Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έχω από την Cosmote της Sim 2 σε 1 Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή που να δείχνει από ποια γραμμή δέχομαι το τηλεφώνημα. Στο Νexus 5 που είχα έδειχνε και έλεγε incoming forward call
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να μου πει αν γνωρίζει κάποιος σχετικά με την κάμερα google αν υπάρχει σχετική ρύθμιση για την φωτεινοτητα ή αν όχι ξέρετε κάποιο άλλο app που να υπάρχει κάτι αντίστοιχο ?Βγάζω κάποιες φωτό απογεύματα με hdr και είναι σκοτεινες οπότε θα ήθελα ένα τόνο φωτος
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πει αν γνωρίζει κάποιος σχετικά με την κάμερα google αν υπάρχει σχετική ρύθμιση για την φωτεινοτητα ή αν όχι ξέρετε κάποιο άλλο app που να υπάρχει κάτι αντίστοιχο ?Βγάζω κάποιες φωτό απογεύματα με hdr και είναι σκοτεινες οπότε θα ήθελα ένα τόνο φωτος

 

Όχι δεν έχει

Πάντως το HDR+ γενικά θα έπρεπε να δίνει καλά αποτελέσματα

 

Για πλήρη έλεγχο, υπάρχει η εφαρμογή CAMERA FV-5 όπου μπορείς να ρυθμίσεις το exposure compensation, ακόμα και να κάνεις bracketing στο exposure compensation

(έχει και εξαγωγή σε RAW αν προτιμάς να κάνεις την έκθεση στο PC)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση Νίκο έχει καλή αποτύπωση ή φωτογραφία αλλά θέλοντας να δώσω ένα τόνο φωτός π.χ για να εστιασω σε κάποια λεπτομέρεια εκεί δεν βλέπω φως σε σχέση π.χ μ ένα αιφον ή κάποιο άλλο μοτορολα που κλικαρεις την οθόνη και σου ανεβάζει τη φωτεινότητα του τοπιου
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση Νίκο έχει καλή αποτύπωση ή φωτογραφία αλλά θέλοντας να δώσω ένα τόνο φωτός π.χ για να εστιασω σε κάποια λεπτομέρεια εκεί δεν βλέπω φως σε σχέση π.χ μ ένα αιφον ή κάποιο άλλο μοτορολα που κλικαρεις την οθόνη και σου ανεβάζει τη φωτεινότητα του τοπιου

Αυτό με το κλικάρισμα πρέπει να αλλάζει το σημείο που λαμβάνεται υπόψιν για τη μέτρηση φωτός για την έκθεση.

Αυτό ισχύει και στη GOOGLE CAMERA

Αν κλικάρεις σε σκοτεινό σημείο του κάδρου, θα αυξηθεί η φωτεινότητα

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις στο αλλο topic για το nexus 6p θάβουν όλοι το δικό μας. Ότι έχει χάλια οθόνη, χάλια πάνελ, διχρωμια, full προβληματικο screen uniformity, τραγικη φωτεινοτητα, μεγάλο, βαρύ, δε κάθετε καλά στο χέρι, χάλια σήμα....

 

Ένταξη το μέγεθος είναι μεγάλο αλλά το βάρος δεν το καταλαβαίνεις στο χερι και αυτή η κυρτότητα βοηθάει.

Το πρόβλημα του radio το έχουν και αυτοί λογικά γιατί ίδιο radio έχουν.

Το άλλο με την οθόνη εγώ δε βρήκα πρόβλημα. Μια χαρά μου φαίνεται. Η φωτεινότητα ένα θέμα το έχει κάτω από τον ήλιο αλλά και πιο κινητό δεν έχει. Το screen uniformity δε κατάλαβα τι είναι.

 

Είναι τόσο χάλια και εγώ δεν τα βλέπω ή αυτοί θάβουν το nexus 6 απλά;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Και τι σε απασχολει αν το θαβουν; Εσυ κανεις τη δουλεια σου και το γουστο σου;

 

 

Ps. Συνηθισε το αυτο στα τεχνολογικα φορα.Οτι εκθειαζεται σημερα,θαβεται αυριο ;-)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει λίγο υπερβολικός ο φίλος ένας συμφορουμιτης που παρεμπιπτόντως είχε και τις δύο συσκευές είπε την γνώμη του
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις στο αλλο topic για το nexus 6p θάβουν όλοι το δικό μας. Ότι έχει χάλια οθόνη, χάλια πάνελ, διχρωμια, full προβληματικο screen uniformity, τραγικη φωτεινοτητα, μεγάλο, βαρύ, δε κάθετε καλά στο χέρι, χάλια σήμα....

 

Ένταξη το μέγεθος είναι μεγάλο αλλά το βάρος δεν το καταλαβαίνεις στο χερι και αυτή η κυρτότητα βοηθάει.

Το πρόβλημα του radio το έχουν και αυτοί λογικά γιατί ίδιο radio έχουν.

Το άλλο με την οθόνη εγώ δε βρήκα πρόβλημα. Μια χαρά μου φαίνεται. Η φωτεινότητα ένα θέμα το έχει κάτω από τον ήλιο αλλά και πιο κινητό δεν έχει. Το screen uniformity δε κατάλαβα τι είναι.

 

 

Είναι τόσο χάλια και εγώ δεν τα βλέπω ή αυτοί θάβουν το nexus 6 απλά;

Καλησπέρα ,αν και δεν πρόσεξα να εχει γραφτεί κατι τέτοιο εκτος και αν ειναι κάποιο μεμονωμένο ποστ... παμε τώρα στα της συσκευής.... σίγουρα δεν ειναι και το καλύτερο πάνελ που θα μπορούσαν να βάλουν, σαφώς και του 6p η οθόνη ειναι καλύτερη και πολύ ποιο φωτεινή... σε καμία περίπτωση όμως την οθόνη του 6 δεν την λες χάλια , διχρωμία σε 2 nexus 6 που εχω πάρει δεν έχω δει... μεγάλο σαφώς και είναι, βαρύ για τα δικά μου κριτήρια οχι δεν ειναι , στα χερια μου κάθετε μια χαρά.... το σήμα το βρίσκω μέτριο .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειχα και τις δύο συσκευές το μόνο μου παράπονο ήταν το radio που έχανε το σήμα σε κλήσεις. Δεν είδα κάτι άλλο. Τα υπόλοιπα είναι υπερβολικά.

Το 6 είναι ένα δυνατό τηλέφωνο αλλά και τεράστιο.

Edited by chris1984

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Βάσει προδιαγραφών το 6P φαίνεται βελτιωμένο σε σχέση με το 6 όλα τα επιμέρους σημεία (κάμερα, οθόνη, μπαταρία, αισθητήρας αποτυπώματος κλπ) εκτός του μέγεθους της οθόνης και την ασύρματη φόρτιση

 

Αλλά οι βελτιώσεις είναι επουσιώδεις για να κάνει κάποιος αναβάθμιση από το 6

 

Τώρα αν κάποιος δεν έχει κανένα από τα δύο και πρόκειται να αγοράσει, το 6P είναι μεν το τελευταίο, αλλά για 150-200 ευρώ παραπάνω που κάνει είναι μάλλον χειρότερη αγορά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,αν και δεν πρόσεξα να εχει γραφτεί κατι τέτοιο εκτος και αν ειναι κάποιο μεμονωμένο ποστ... παμε τώρα στα της συσκευής.... σίγουρα δεν ειναι και το καλύτερο πάνελ που θα μπορούσαν να βάλουν, σαφώς και του 6p η οθόνη ειναι καλύτερη και πολύ ποιο φωτεινή... σε καμία περίπτωση όμως την οθόνη του 6 δεν την λες χάλια , διχρωμία σε 2 nexus 6 που εχω πάρει δεν έχω δει... μεγάλο σαφώς και είναι, βαρύ για τα δικά μου κριτήρια οχι δεν ειναι , στα χερια μου κάθετε μια χαρά.... το σήμα το βρίσκω μέτριο .

 

Συμφωνώ. Λογικό να έχει καλύτερο πάνελ. Άλλωστε είναι και πιο καινούργιο. Αλλά η οθόνη του 6 είναι μια χαρά και από φωτεινότητα. Ούτε και γω έχω δει διχρωμία.

Ναι είναι μεγάλο και βαρύ αλλά στο χέρι κάθεται μια χαρά και λόγω της κυρτότητας και λόγω του ότι έχουν κατανείμει σωστά το βάρος σε όλη τη συσκευή. Για το σήμα δεν μπορώ να καταλάβω. Ίσως φταίει και ότι και το προηγούμενο μου κινητό δεν είχε και το τέλειο σήμα.

 

Εγώ την δουλειά μου μια χαρά την κάνω και πολύ ευχαριστημένος ειμαι και χαλάλι τα λεφτά που έδωσα.

Τώρα για μετάβαση από το 6 στο 6p δεν αξίζει για 200 ευρώ παραπάνω.

Δε ξέρω αν τα 200 ευρώ παραπάνω αξίζουν για αυτά που έχει καλύτερα το 6p

 

To post απλά το έκανα γιατί διάβαζα το ποστ του nexus 6p Και είδα αυτά που γράφανε και μου φάνηκαν πολλά και λέω κάτσε εγώ γιατί δεν βλέπω τπτ από αυτά στο δικο μου.

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακόμα δεν έχω δει σε όλο το νήμα του 6p κάποιος να κατηγορεί το 6 ούτε κάποιος να το θαβει
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παράδειγμα..

 

Η amoled δεν είναι καθολου ανησυχια αν είναι σοβαρη. Αν, πραγματι, ισχυει ότι πηρε τα τελευταια panels των note 5 κλπ, τοτε η συσκευή θα είναι κελεπουρι από κάθε αποψη και κορυφαια επιλογή. Αν βαλουν παλι πανελ τυπου νεξους 6, πιτα στη διχρωμια (και το full προβληματικο screen uniformity), με τραγικη φωτεινοτητα και τοσα αλλα μυρια κακα που ειχε, τοτε... NOT...
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω ότι αναφερεσαι στο ποστ του Βαγγέλη που είναι και η άποψη του αυτό που δεν βλέπω είναι που αναφερεσαι όταν λες ότι στο νήμα του 6p όλοι θάβουν το 6 είναι ένα ποστ με την γνώμη ενός ανθρώπου
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εντάξη είναι μεμονωμένα ποστ αλλά χάλια οθόνη ο ένας χάλια σήμα ο άλλος πολύ βαρύ.

 

Όταν το ειχαν όμως ήταν καλό :p:p:p:D

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερες να το διορθώσεις αλλάζοντας radio?

 

και με το αρχικο radio δεν ειχα τιποτα το τραγικο, το αλλαξα ομως ολα καλα..

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

και με το αρχικο radio δεν ειχα τιποτα το τραγικο, το αλλαξα ομως ολα καλα..
Μπορείς να μας δώσεις λεπτομερειες πως ?
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο έτοιμο, μην ψάχνεις λοιπόν;)

https://drive.google.com/file/d/0B3WFD8Uj3wzKWUprdkhXS0hJSDA/view?usp=docslist_api

Αυτό δουλεύει σε μένα, δοκίμασε το, δε χάνεις κάτι...

 

οριστε παλαιότερη συνομιλία όπου ο συμφορουμιτης μας εδωσε το radio του.

πρεπει να εισαι root ομως για να το περάσεις

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα πιο είναι το πρόβλημα. Πως θα καταλάβω ότι έχω πρόβλημα;
Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο xda υπάρχουν flashable radios για το 6 μπορείτε να τα πάρετε από εκεί και τα περνάτε από twrp
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...