Jump to content

Samsung Galaxy S5 Duos


Dezos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προτίθεμαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό, καθώς έχω δύο κάρτες και μου αρέσει πολύ. Το έχετε δοκιμάσει; Τα ηλεκτρονικά καταστήματα που το φέρνουν Ελλάδα είναι ελάχιστα. Δουλεύει κανονικά στην Ελλάδα; Η εγγύηση με καλύπτει; Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει θα μου ήταν ιδιαιτέρως χρήσιμο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Προτίθεμαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό, καθώς έχω δύο κάρτες και μου αρέσει πολύ. Το έχετε δοκιμάσει; Τα ηλεκτρονικά καταστήματα που το φέρνουν Ελλάδα είναι ελάχιστα. Δουλεύει κανονικά στην Ελλάδα; Η εγγύηση με καλύπτει; Αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει θα μου ήταν ιδιαιτέρως χρήσιμο. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Κι εγω ενδιαφερομαι.

Κανενα νεο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έχω τόσο εγώ όσο και ο αδερφός μου το S5 σε δίκαρτο (έκδοση UAE). Και στους δυο μας συμβαίνει συχνά, η κάρτα της Vodafone (και μόνο της Vodafone) να κάνει μια είδους επανεκίνηση. Χάνει δηλαδή εντελώς το σήμα, σαν να βγαίνει η κάρτα ΣΙΜ από την υποδοχή της, και αυτόματα συνδέεται ξανά εμφανίζοντας το γνωστό pop-up μήνυμα καλωσορίσματος. Αντιμετωπίζει κανείς κάποιο τέτοιο σκηνικό; τι μπορεί να φταίει; Το πρόβλημα συμβαίνει σε τυχαία χρονικά διαστήματα, ανεξάρτητα σε ποιo card-slot είναι η κάρτα της Vodafone. Οι κάρτες μας είναι ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα φίλο μου που συνέβη αυτο με το καλοσώρισμα , άλλαξε κάρτα και λύθηκε το πρόβλημα, εσύ λές όμως ότι είναι καινούργια.

Θα πρότεινα να δοκιμάσετε και άλλες κάρτες Vodafone ή να πάιξετε με τις ρυθμίσεις APN.

 

Κατα τα άλλα είναι ίδιο με το απλό S5, αδιάβροχο , κάμερα κτλπ?Γιατι το φέρνει μόνο ένα μαγαζί?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για το hint, αλλά ήδη έχω αλλάξει κάρτες ΣΙΜ! Είναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ!

 

Αν και δεν είχα το "απλό" S5, θεωρώ πως είναι ίδια. Δεν βλέπω να του "λείπει" κάτι. Τα πάντα έχει. Δεν έχει έρθει ακόμα ειδοποίηση για update σε Lolipop, αλλά να σου πω και την αλήθεια, δεν τη χρειάζομαι.

 

Για ποιους λόγους υπάρχει σε ένα μόνο κατάστημα δεν γνωρίζω. Εγώ το αγόρασα το καλοκαίρι από Κόσοβο.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να έρθει Ελλάδα το εν λόγω κινητό, έχω ακούσει ότι δεν ισχύει η εγγύηση τους στην ευρώπη, είναι κάποια έκδοση που κυκλοφορεί εκτός Ευρωπαικής ένωσης?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ειναι έκδοση που κυκλοφορεί εκτός Ευρωπαικής ένωσης με οτι συνεπαγεται.Εγω το εχω 3 μηνες χωρις κανενα προβλημα σε ολλα

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις Vodafone , και αν ναι έχεις θέμα όπως ο φίλος παραπάνω?Απο που το αγόρασες?

 

Στο skroutz το είχε το VPN αλλα τώρα δε το έχει πουθενά!Το μόνο που μπόρεσα να το βρω στο bestprice στο shellphone στα 445 http://www.sellphone.gr/samsung-galaxy-s5-duos-g900fd.html?ref=bestprice.gr και με επίσημη εγγύηση λέει!

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Εχω το S5 mini DUOS και είναι Πολωνίας. Πήρα τηλ στην Samsung Hellas και μου είπαν οτι έχει κανονικά εγγύηση.Αν είναι Ε.Ε. έχει εγγύηση.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
είναι γνησιο η και καλα ? γιατι το εχει μονο ένα μαγαζι ??? κατι δεν μου αρεσει εδώ...εσεις που το εχετε είναι καλο ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πήρα και εγώ εδώ και τέσσερις μέρες το κινητό G900FD και έχω να πω μόνο ένα....

Εκπληκτικό δίκαρτο....είχα πριν το μοντέλο G900F το απλό και είχα μία αβεβαιότητα αν η δίκαρτη έκδοση είναι αντάξια των προσδοκιών αλλά από ότι βλέπω διαψεύστηκα... δεν έχει να ζηλέψει σε τιπότα απολύτως...νομίζω ότι θα μείνω καιρό με αυτό.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Έγινε λοιπόν η αναβάθμιση στην 5 αλλά πλέον το κινητό ΣΕΡΝΕΤΑΙ! Δεν ξέρω τι φταίει, αλλά είναι ανυπόφορω αυτό που συμβαίνει. Κάθε λίγο πρέπει να κάνω επανεκκίνηση!!!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανες επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

Το δικο μου με το που το ενεργοποιησα μου ζητησε αναβαθμιση σε 5.0

Την εκανα και μολις τελειωσε το εκανα και ενα hard reset και το εστησα....παει σφεντονα...

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ εδώ και τέσσερις μέρες το κινητό G900FD και έχω να πω μόνο ένα....

Εκπληκτικό δίκαρτο....είχα πριν το μοντέλο G900F το απλό και είχα μία αβεβαιότητα αν η δίκαρτη έκδοση είναι αντάξια των προσδοκιών αλλά από ότι βλέπω διαψεύστηκα... δεν έχει να ζηλέψει σε τιπότα απολύτως...νομίζω ότι θα μείνω καιρό με αυτό.

 

Από που το πηρες;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Hard reset ή Factory reset; ποιο είναι το καλύτερο;

 

το ίδιο είναι.Σβήνονται τα παντα,ειναι οπως οταν το αγόρασες,κρατα οτι σου χρειάζεται σε backup.

Link to comment
Share on other sites

Από που το πηρες;

 

To πήρα από κατάστημα του bestprice το sellphone... ένα τελευταίο κομμάτι ήταν μου είπαν με εγγύηση 2 χρόνων από το κατάστημα...υποστηρίζει πλήρως τα Ελληνικά και δεν έχει καμία διαφορά από ένα Ελληνικής εισαγωγής.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Στην εβδομάδα πάνω, χτες δηλαδή και νέο update... Ήρθε σε όλους σας; παρατηρεί κανείς καμία διαφορά; πάλι θα πρέπει να κάνουμε reset;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να πάρω το S5 duos και θέλω να μου πείτε τις εντυπώσεις σας γενικά. Είναι dual active ή dual standby; Σε ποια Android έκδοση βρίσκεται αυτή την στιγμή;
Link to comment
Share on other sites

εγω σε καθε αναβαθμιση κανω reset.

 

Σου ήρθε δηλαδή και σε εσένα δεύτερο update τόσο άμεσα; Σε 1 εβδομάδα δηλαδή μέσα και δεύτερο update;

 

Πόσα έχεις κάνει συνολικά και πότε;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου ηρθε δευτερη ενημερωση 359,76mb

Την περναω κσι βλεπουμε.

 

Καλησπέρα! Όλα καλά; είδες κάτι; καμιά αλλαγή; την πέρασες; Reset έκανες;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 Duos

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...