Jump to content

myphone.gr AWARDS: Οι καλύτερες συσκευές του 2014!


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σοβαρα τωρα, χωρις iphone??? :blink:

Τεχνολογικό φόρουμ είναι, όχι το μαντάμ φιγκαρο.

 

Προφανώς υποδεέστερο το iPhone από τα τηλέφωνα του τίτλου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τεχνολογικό φόρουμ είναι, όχι το μαντάμ φιγκαρο.

 

Προφανώς υποδεέστερο το iPhone από τα τηλέφωνα του τίτλου.

 

Και το iphone τι ειναι, μοδα; Λιγη σοβαροτητα δεν βλάπτει. . .

Link to comment
Share on other sites

Και το iphone τι ειναι, μοδα; Λιγη σοβαροτητα δεν βλάπτει. . .

Πραγματικά θεωρείς ότι συγκρίνεται με τις άλλες συσκευές σε σημείο που έπρεπε να βγει στην πρώτη τριάδα? Φιλικά πάντα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εύσημα πάντως στον Κινέζο πού μάλιστα δεν είδαμε και στην χώρα μας επίσημα δεν θα έδινα.

Καλύτερα iphone....μόνο πού υπάρχει θέμα.δεν είναι vfm....αλλα ότι άκυρος ήταν κι ο ψήφος σε ένα τηλέφωνο πού δεν ήρθε επίσημα και πού μάλιστα ήθελε και ειδικά invites για την αγορά του,μην χε.ω....άλλο τόσο άκυρος είναι κι ο δικός μου....

 

 

Htc m8

Ipad air 2

Note 4

Lg g3

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εύσημα πάντως στον Κινέζο πού μάλιστα δεν είδαμε και στην χώρα μας επίσημα δεν θα έδινα.

Καλύτερα iphone....μόνο πού υπάρχει θέμα.δεν είναι vfm....αλλα ότι άκυρος ήταν κι ο ψήφος σε ένα τηλέφωνο πού δεν ήρθε επίσημα και πού μάλιστα ήθελε και ειδικά invites για την αγορά του,μην χε.ω....άλλο τόσο άκυρος είναι κι ο δικός μου....

 

 

Htc m8

Ipad air 2

Note 4

Lg g3

Δεν ξέρω απλά έχω την αίσθηση ότι τα βραβεία ήταν γενικά για τις καλύτερες συσκευές του 2014 όχι για αυτές που πωλούνται επίσημα Ελλάδα (από καταστήματα)

 

 

Λάθος μου αναφέρει ότι είναι για συσκευές που παρουσιαστηκαν επίσημα στην ελληνική αγορά το 2014

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον φίλο που είπε ότι "Οι επιλογές τις συντακτικής ομάδας δείχνουν να είναι sponsored".

 

Το M8 καλύτερο από το G3? Σίριουσλι?

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Τεχνολογικό φόρουμ είναι, όχι το μαντάμ φιγκαρο.

 

Προφανώς υποδεέστερο το iPhone από τα τηλέφωνα του τίτλου.

Πραγματικά θεωρείς ότι συγκρίνεται με τις άλλες συσκευές σε σημείο που έπρεπε να βγει στην πρώτη τριάδα? Φιλικά πάντα

Ας δουμε ενα τεστ σημερινο με το antutu απο το iphone 6 plus που ειναι μονο για τα βραβεια του madame figaro και του cosmopolitan

https://app.box.com/s/3x5n3oqa025gny93ytiw

Edited by stan1
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον φίλο που είπε ότι "Οι επιλογές τις συντακτικής ομάδας δείχνουν να είναι sponsored".

 

Το M8 καλύτερο από το G3? Σίριουσλι?

 

Ειναι κακο να θεωρειτε συσκευη ανωτερη,εστω και στα σημεια,απο αυτη που εχουμε?

θεωρω οτι ολες οι συσκευες-ναυαρχιδες,με διαφορες τριχας σε cpu-gpu,εξεταζονται και σε υλικα κατασκευης,ηχο,καμερα,ομορφια,μεγεθος,ευχρησια.

Out of the box λοιπον,μαλλον υπερεχει το htc....βεβαια και αυτο ειναι λιγο υποκειμενικο.σε αλλους αρεσει το αποτελεσμα του αντουτου,σε αλλους η καμερα,σε αλλους το φινιρισμα κοκ.....ολες οι συσκευες,αλλου υπερτερουν κι αλλου υστερουν,πχ το νοτε4 που ειναι ανωτερο ολων σε σπεκς ειναι κατα την γνωμη μου σαν οικοπεδο,εχει το ηχειο πισω και τρεχει out of the box το tw!!!...αρα και αυτο μαλλον εχει τα συν του και τα πλην του,κανενα τελειο:X ωχ θα με φανε οι σαμυ φανς.

Αυτα και καλη χρονια να εχουμε.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι το Μ8 ειναι καλυτερο απο το Ζ2 ή το Ζ3. Το Ζ2 ειναι αρκετα πιο φθηνο και δεν υστερει καπου απο το Μ8, εκτος αν καποιοι μετρατε το κλασμα δευτερολεπτου που κανει να ανοξει μια εφαρμογη, γιατι τετοια διαφορα εχουν, και το Ζ3 ειναι αρκετα καλυτερο εξωτερικα σε ποιοτητα υλικων, κατασκευη κτλ και σε τιμη ιδια με το Μ8. Επισης ειναι κουμουτσα χωρις να προσφερει εστω μια αδιαβροχοποιηση οπως τα παραπανω που ανεφερα.

Τελος απο καμερα δε νομιζω ναναι καλυτερο το Μ8, οποτε πως γινεται συνολικα να εχουμε το Μ8 ως το πιο ολοκληρωμενο τηλεφωνο και σε αυτη την τιμη,ειναι αξιο αποριας.

Εκτος αν το "πιο ολοκληρωμενο" περιλαμβανει μονο ο,τι εχει ως πλεονεκτημα το Μ8 οπως πχ το ηχειο του, λες και αυτο ειναι το βασικο κριτηριο οσων αγοραζουν κινητο, να ακουνε μουσικη απο το ηχειο!

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κινητο που έχουμε η' το κινητό που μας αρέσει η' το κινητό που βγάζει η αγαπημένη μας εταιρία δεν βγήκε πρωτο...γιατί..γιατί....γιατι.....γκρινια...γκρίνια....του χρονου αν ειναι να βάλουμε 1000 βραβεία να πάρουν όλα τα κινητά μας μια διάκριση και να είμαστε όλοι ήσυχοι....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ας δουμε ενα τεστ σημερινο με το antutu απο το iphone 6 plus που ειναι μονο για τα βραβεια του madame figaro και του cosmopolitan

1.png

Μάλιστα τα πάντα λοιπόν σε ένα τηλέφωνο είναι το antutu Score? Παραδόξως η εικόνα που έχεις επισυναψει δεν ανοίγει ούτε από κινητό ούτε από υπολογιστη

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το κινητο που έχουμε η' το κινητό που μας αρέσει η' το κινητό που βγάζει η αγαπημένη μας εταιρία δεν βγήκε πρωτο...γιατί..γιατί....γιατι.....γκρινια...γκρίνια....του χρονου αν ειναι να βάλουμε 1000 βραβεία να πάρουν όλα τα κινητά μας μια διάκριση και να είμαστε όλοι ήσυχοι....

 

δεν εχω δικαιωμα να ρωτησω?

τοτε γιατι ειναι ανοιχτο το ποστ, βγαλτε το καλυτερο και αφηστε να το βλεπουμε. Εγω θεωρω οτι ειδικα φετος το Ζ3 σε σχεση με το Μ8 ειναι καλυτερο σε ολα, και αυτοκινητο της χρονια να βγαζαμε, αν δεν συμφωνουσα θα το ελεγα! Εξαλλου δεν μπηκα να γραψω οτι το ταδε ειναι καλυτερο απο αυτο που βγαλατε,ετσι ξερα! Νομιζω οτι ειπα και το γιατι, χωρις πολλα λογια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα τα πάντα λοιπόν σε ένα τηλέφωνο είναι το antutu Score? Παραδόξως η εικόνα που έχεις επισυναψει δεν ανοίγει ούτε από κινητό ούτε από υπολογιστη

 

http:// https://app.box.com/s/3x5n3oqa025gny93ytiw

 

Φαντάζομαι τώρα φενεται...είναι μια αντικειμενικη ένδειξη και όχι οποίο μαρεσει εμένα να λέω είναι πρώτο και τα άλλα για τα πανηγύρια!!! Δεν συγκρίνουμε πυρήνες αλλά επιδόσεις με βάση το λειτουργικό... Και το G2 μου έχει κάμερα 13 mp αλλά το iPhone 6 plus βγάζει όχι απλά αισθητά καλύτερες φωτογραφίες αλλά με μεγάλη διαφορά και είναι μόνο 8 mp. Καλό είναι να Έχουμε άποψη όταν έχουμε δει και τις δύο πλευρές και ναι το iPhone είναι πιο smooth και πιο γρήγορο από το g2 που έχω κι ας έιναι τετραπυρηνο και με cloudy Rom πάνω που υποτίθεται είναι πιο ελαφριά από τη stock

Edited by stan1
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δικαιωμα να ρωτησω?

τοτε γιατι ειναι ανοιχτο το ποστ, βγαλτε το καλυτερο και αφηστε να το βλεπουμε. Εγω θεωρω οτι ειδικα φετος το Ζ3 σε σχεση με το Μ8 ειναι καλυτερο σε ολα, και αυτοκινητο της χρονια να βγαζαμε, αν δεν συμφωνουσα θα το ελεγα! Εξαλλου δεν μπηκα να γραψω οτι το ταδε ειναι καλυτερο απο αυτο που βγαλατε,ετσι ξερα! Νομιζω οτι ειπα και το γιατι, χωρις πολλα λογια.

 

Δεν ξέρω αν το καταλαβες αλλά σε αυτή την ψηφοφορία η ομάδα του myphone ψηφίζει και διαλέγει τους νικητές...είναι δικιά τους επιλογή...τι να κάνουμε αυτά ψήφισαν...ειτε μας αρέσει ειτε όχι...σε λίγο καιρό θα βγουν και τα αποτελεσματα του κοινου,έχω περιέργεια να δω πόσοι θα συμφωνούν με την γνώμη σου για το z3....

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Kαι 200.000 να πιανει, παλι θελεις ματσακονιες να αλλαξεις ενα ringtone και να βαλεις ενα mp3 στον υπολογιστη σου.

 

-----

 

Δεν ξερω τι λετε εσεις, εγω το Oneplus δεν το ανταλλαζω με καμια συσκευη.

Ειναι ακριβως οπως πρεπει, τουμπανο οθονη 1080p, τερας μπαταρια, τρομερη ποιοτητα κατασκευης, το πιο ωραιο στοκ os που υπαρχει (cm11s - μαζι με AOSP απο nexus φυσικα), τουμπανα specs, δεν λαγκαρει ουτε για πλακα, unlocked bootloader, 64gb μνημη...

Υπερτουμπανη ναυαρχιδα σε τιμη.... midrange.

 

Να παρεις xperia z3, να κανεις unlock και να χασεις ποιοτητα στη φωτογραφικη; lol

Να παρεις Samsung και να μπλεκεις με knox ή/και touchwiz και πλαστικουρα? lol

Να παρεις LG G3 και να παει το stuttering συννεφο με την qhd; καρα-λολ

Να παρεις ΗΤC ONE M8, και μονο το κατω τιτανοτεραστιο bezel ειναι λογος μη-αγορας. Καταφεραν να το κανουν χειροτερο και απο το M7 με τα αθλια 2 capacitive.

 

To μονο που με χαλαει ειναι το ηχειο του, γιατι ειναι σε λαθος θεση και μπλοκαρεται οταν παιζεις παιχνιδια στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

http:// https://app.box.com/s/3x5n3oqa025gny93ytiw

 

Φαντάζομαι τώρα φενεται...είναι μια αντικειμενικη ένδειξη και όχι οποίο μαρεσει εμένα να λέω είναι πρώτο και τα άλλα για τα πανηγύρια!!! Δεν συγκρίνουμε πυρήνες αλλά επιδόσεις με βάση το λειτουργικό... Και το G2 μου έχει κάμερα 13 mp αλλά το iPhone 6 plus βγάζει όχι απλά αισθητά καλύτερες φωτογραφίες αλλά με μεγάλη διαφορά και είναι μόνο 8 mp. Καλό είναι να Έχουμε άποψη όταν έχουμε δει και τις δύο πλευρές και ναι το iPhone είναι πιο smooth και πιο γρήγορο από το g2 που έχω κι ας έιναι τετραπυρηνο και με cloudy Rom πάνω που υποτίθεται είναι πιο ελαφριά από τη stock

Συμφωνώ απόλυτα, καλό είναι να έχουμε άποψη όταν έχουμε δει όλα τα λειτουργικά αλλά από την άλλη δεν είναι εύκολο αφού απαιτεί χρήμα κυρίως. Προσωπικά πιστεύω ότι είχα παρεξηγήσει αρκετά το λογισμικό της Apple αλλά ευκαιρία δεν του έδινα γιατί δεν με ενδιέφερε συσκευή με 4 ίντσες οθόνη. Τώρα με το Plus δηλώνω ενθουσιασμένος για την χρήση που κάνω εγώ (κυρίως mails, social media, αρκετές κλήσεις και κάμερα λόγω παιδιού) και με μία μπαταρία εκπληκτική πραγματικά..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, καλό είναι να έχουμε άποψη όταν έχουμε δει όλα τα λειτουργικά αλλά από την άλλη δεν είναι εύκολο αφού απαιτεί χρήμα κυρίως. Προσωπικά πιστεύω ότι είχα παρεξηγήσει αρκετά το λογισμικό της Apple αλλά ευκαιρία δεν του έδινα γιατί δεν με ενδιέφερε συσκευή με 4 ίντσες οθόνη. Τώρα με το Plus δηλώνω ενθουσιασμένος για την χρήση που κάνω εγώ (κυρίως mails, social media, αρκετές κλήσεις και κάμερα λόγω παιδιού) και με μία μπαταρία εκπληκτική πραγματικά..

 

the haters gonna hate :)

ας βαλουν και οι υπολοιποι screenshot, οσοι κατηγορουν τουλαχιστον, να δουμε τι ποιανουν τα δικα τους...ουτε 40000 φανταζομαι αλλωστε οι αποψεις μερικων haters μικρο ρολο παιζουν ισα ισα να παραπλανουν 5-10 ατομα, οι πωλησεις αλλα δειχνουν και δεν μιλαω για την ελλαδιτσα που οτιδηποτε αμερικανικο το σνομπαρει....ασε που και εδω 10000 τη πρωτη μερα κυκλοφοριας δεν νομιζω να πουλησε κανενα αλλο κινητο!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαι 200.000 να πιανει, παλι θελεις ματσακονιες να αλλαξεις ενα ringtone και να βαλεις ενα mp3 στον υπολογιστη σου.

 

-----

 

Δεν ξερω τι λετε εσεις, εγω το Oneplus δεν το ανταλλαζω με καμια συσκευη.

Ειναι ακριβως οπως πρεπει, τουμπανο οθονη 1080p, τερας μπαταρια, τρομερη ποιοτητα κατασκευης, το πιο ωραιο στοκ os που υπαρχει (cm11s - μαζι με AOSP απο nexus φυσικα), τουμπανα specs, δεν λαγκαρει ουτε για πλακα, unlocked bootloader, 64gb μνημη...

Υπερτουμπανη ναυαρχιδα σε τιμη.... midrange.

 

Να παρεις xperia z3, να κανεις unlock και να χασεις ποιοτητα στη φωτογραφικη; lol

Να παρεις Samsung και να μπλεκεις με knox ή/και touchwiz και πλαστικουρα? lol

Να παρεις LG G3 και να παει το stuttering συννεφο με την qhd; καρα-λολ

Να παρεις ΗΤC ONE M8, και μονο το κατω τιτανοτεραστιο bezel ειναι λογος μη-αγορας. Καταφεραν να το κανουν χειροτερο και απο το M7 με τα αθλια 2 capacitive.

 

To μονο που με χαλαει ειναι το ηχειο του, γιατι ειναι σε λαθος θεση και μπλοκαρεται οταν παιζεις παιχνιδια στο κινητο.

 

Note 4..

S-Pen rulez..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http:// https://app.box.com/s/3x5n3oqa025gny93ytiw

 

Φαντάζομαι τώρα φενεται...είναι μια αντικειμενικη ένδειξη και όχι οποίο μαρεσει εμένα να λέω είναι πρώτο και τα άλλα για τα πανηγύρια!!! Δεν συγκρίνουμε πυρήνες αλλά επιδόσεις με βάση το λειτουργικό... Και το G2 μου έχει κάμερα 13 mp αλλά το iPhone 6 plus βγάζει όχι απλά αισθητά καλύτερες φωτογραφίες αλλά με μεγάλη διαφορά και είναι μόνο 8 mp. Καλό είναι να Έχουμε άποψη όταν έχουμε δει και τις δύο πλευρές και ναι το iPhone είναι πιο smooth και πιο γρήγορο από το g2 που έχω κι ας έιναι τετραπυρηνο και με cloudy Rom πάνω που υποτίθεται είναι πιο ελαφριά από τη stock

 

Και παλι το note 4c πιανει περισσοτερο σκορ, κοστιζει λιγοτερο, δεν εχει περιορισμους και γενικα ειναι καλυτερο..

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

Note 4..

S-Pen rulez..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και παλι το note 4c πιανει περισσοτερο σκορ, κοστιζει λιγοτερο, δεν εχει περιορισμους και γενικα ειναι καλυτερο..

 

το πιανει περισοτερο δεν μου λεει τιποτα βαλε τεστ αν θες...το κοστιζει λιγοτερο θα ενοεις στο σκρουτζ... εμ αμα κοστιζε πολυ λιγοτερο το iphone στο σκρουτζ και οσο περναγανε οι μηνες να εφτανε 450 οπως θα φτασει το note 4...δεν θα αγοραζαμε το 6 plus απο την αρχη γιατι θα ημασταν κοροιδα!!τι να το κανω το note 4 να το πουλησω 350 το καλοκαιρι!!! οι περιορισμοι που αναφερεις? οτι βαζεις ας πουμε σπασμενες εφαρμογες και launchers και οτι εικονιδια θες? σιγα αυτα τα κανω και εγω με jailbreak...αν μπορεις εσυ κανε root και περνα custom roms (knox-ακι) :)

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τα τεστ... Μακάρι στα awards τα δικά μας να βγει το iphone 6 + (αν και δεν το βλεπω) να μην έχουν παράπονο τα παιδιά με τα μήλα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το καταλαβες αλλά σε αυτή την ψηφοφορία η ομάδα του myphone ψηφίζει και διαλέγει τους νικητές...είναι δικιά τους επιλογή...τι να κάνουμε αυτά ψήφισαν...ειτε μας αρέσει ειτε όχι...σε λίγο καιρό θα βγουν και τα αποτελεσματα του κοινου,έχω περιέργεια να δω πόσοι θα συμφωνούν με την γνώμη σου για το z3....

 

μα κουβεντα εκανα, δοθηκε μια αποφαση, να μην την αναλυσουμε? Δεν ειπα ν α αλλαξει.

Οσο για το Ζ3, δε με απασχολει ποσοι θα το ψηφισουν, ποτε δε με απασχολουσε τι πιστευει η μαζα.. Εγω εχω κριτηρια και κρινω, τωρα αν καποιος δεν το γουσταρει το Ζ3 επειδη καποτε ειχε σονυ και δεν του βγηκε καλο, προβλημα του..Απλα πιστευω οτι δεν ειναι κακο να αναλυουμε μια αποφαση και να τη συγκρινουμε με δικες μας αποψεις, αλλιως γιατι ειναι ανοιχτο το thread?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έλεος με τα τεστ... Μακάρι στα awards τα δικά μας να βγει το iphone 6 + (αν και δεν το βλεπω) να μην έχουν παράπονο τα παιδιά με τα μήλα

 

εγω ουτε καν που ψηφισα γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να βγει iphone εδω!!! ειναι γεματο andoid-ακηδες

παραπονο γιατι να εχουμε? που εχουμε μια ποιοτικη συσκευη και οχι το g3? εχουμε το g2 και δεν μειναμε ευχαριστημενοι (αλλαγη οθονης στο εξαμηνο-μειωση διαρκειας μπαταριας και προβληματικο gps) μην μιλησουμε για πωλησεις ε? :) σου ευχομαι να παει καλα το g3 και να μην σου βγαλει ελαττωμα σε λιγους μηνες....τουλαχιστον με το iphone αυτα σπανιζουν οτι ειναι να σου βγαλει στο βγαζει απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

το πιανει περισοτερο δεν μου λεει τιποτα βαλε τεστ αν θες...το κοστιζει λιγοτερο θα ενοεις στο σκρουτζ... εμ αμα κοστιζε πολυ λιγοτερο το iphone στο σκρουτζ και οσο περναγανε οι μηνες να εφτανε 450 οπως θα φτασει το note 4...δεν θα αγοραζαμε το 6 plus απο την αρχη γιατι θα ημασταν κοροιδα!!τι να το κανω το note 4 να το πουλησω 350 το καλοκαιρι!!! οι περιορισμοι που αναφερεις? οτι βαζεις ας πουμε σπασμενες εφαρμογες και launchers και οτι εικονιδια θες? σιγα αυτα τα κανω και εγω με jailbreak...αν μπορεις εσυ κανε root και περνα custom roms (knox-ακι) :)

 

Βαριεμαι να ανεβαζω φωτο 51300 ειχα πιασει (αν δε πιστευεις ρωτα κ αλλους note 4c χρηστες)..

Οι περιορισμοι που ανεφερα ειναι πως ας πουμε εγω μπορω να συνδεσω ποντικι και πληκτρολογιο και να το μετατρεψω σε υπολογιστη.. Εσυ μπορεις?

Και πραγματικα φιλε ειναι τοσα πολλα που πρεπει να γραφω εκθεσεις και οπως προειπα βαριεμαι..

Σε στοκ κατασταση εισαι αβοηθητος με το iphone. Τι να λεμε..

Tα μονα που σου αναγνωριζω ειναι η ευκολια χρησης και η οθονη (που ειναι θεμα γουστου)..

Μονο με jailbreak μπορεις να κανεις κατι ενω το customization το note 4 το εχει out of the box..

Γτ νομιζεις οτι δεν μπορω να κανω root... Τι με νοιαζει το knox?? Νομιζεις οτι εμενα προσωπικα με σταματαει το γεγονος οτι χανω την εγγυηση?

Λαθος κανεις φιλτατε..

 

Το θεμα της τιμης και της μεταπωλητικης που αναφερεις εχει πολλες εξηγησεις και πλευρες..

Ισχυει αυτο που λες για το note αλλα καποιος μπορει να πει πως δεν ηταν εξαρχης κοροιδο να σκασει 850 ευρω για 16gb με τοσους περιορισμους μονο και μονο για να κραταει κατι ομορφο στα χερια μου.. Και δε μπορεις να τους πεις κατι σε αυτο...

 

 

 

PS. Ειμαι κατοχος macbook retina 15, ipad air και note 4(μεχρι πριν απο λιγο iphone 5).

Γνωριζω καποια πραγματα και δεν ειμαι απ τους τυπους που μιλανε χωρις να εχουν δοκιμασει..

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση εριστικών εκφράσεων

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

Όρεξη έχετε κάποιοι και αρχίσατε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις και τους χαρακτηρισμούς; Να φανταστώ ότι σοβαρή συζήτηση χωρίς παρεκτροπές είναι δύσκολο να γίνει ε; :down: Πρώτη και τελευταία προειδοποίηση μέρες που είναι, μην δοθεί συνέχεια γιατί μετά τις διαγραφές που έγιναν θα ακολουθήσουν κυρώσεις. Αν δεν μπορείτε να συζητάτε πολιτισμένα ειλικρινά καλύτερα να απέχετε. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Βαριεμαι να ανεβαζω φωτο 51300 ειχα πιασει (αν δε πιστευεις ρωτα κ αλλους note 4c χρηστες)..

Οι περιορισμοι που ανεφερα ειναι πως ας πουμε εγω μπορω να συνδεσω ποντικι και πληκτρολογιο και να το μετατρεψω σε υπολογιστη.. Εσυ μπορεις?

Μονο με jailbreak μπορεις να κανεις κατι ενω το customization το note 4 το εχει out of the box..

Γτ νομιζεις οτι δεν μπορω να κανω root... Τι με νοιαζει το knox?? Νομιζεις οτι εμενα προσωπικα με σταματαει το γεγονος οτι χανω την εγγυηση?

Λαθος κανεις φιλτατε..

 

Το θεμα της τιμης και της μεταπωλητικης που αναφερεις εχει πολλες εξηγησεις και πλευρες..

Ισχυει αυτο που λες για το note αλλα εγω λεω πως δεν ημουν εξαρχης κοροιδο να σκασω 850 ευρω για 16gb με τοσους περιορισμους μονο και μονο για να κραταω κατι ομορφο στα χερια μου...

αυτο με το ποντικι και το πληκτρολογιο πρωτη φορα το ακουω :worry:

ναι το οτι δεν με αφηνει η apple να αλαξω εικονιδια και βαλω σπασμενες εφαρμογες δεν ειναι σημαντικος παραγοντας για να παρω note 4 απο τη στιγμη που τα εχω με jailbreak και ειδικα τωρα που οι κινεζοι το βγαζουν και κατευθειαν...για μενα παιζει μεγαλο ρολο να μην παρω ενα κινητο που χανει την αξια του στο εξαμηνο και πουλιετε 500 euro κατω.αν εσυ εισαι πλουσιος και δεν εχεις θεμα δικαιωμα σου να το παρεις το νοτε 4 και να το πατησεις και κατω να δεις αν σπαει.....αφου δεν σε ενδιαφερει η εγγυηση!!!

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...